МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 356
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 796
От това, което съм чела и чула за епидуралната упойка, предпочитам да раждам без и тъй като съвсем скоро ми предстои, ще видим дали ще ми стиска Wink

Колкото до правописа, не мисля, че е толкова маловажно да пишем правилно на родния си език.

# 31
  • Мнения: 581
Не не , не бих посмяла да раждам с такава упойка. Страхувам се за много неща- за бебето, за това как ще е поставят, как ще се чувствам след нея.

# 32
  • Мнения: 594
Такаа, първото си дете родих нормално, без упойка. Но за второто раждане бях твърдо решена да е с епидурална упойка. Много съм доволна - тръбичката в гръбнака въобще не се усеща. Докато получа заветните 4 см разкритие за да ми сложат упойката беше голям зор... след като ми я сложиха ме отпусна и направо си отдъхнах. Упойката започна да отслабва и почти да не се усеща точно преди самото раждане. При раждането усещах контракциите и участвах активно (не е вярно това, че нищо не усещаш докато раждаш и се стига до вакуум или форцепс). Детенцето се роди бързо, изплака си и нямаше абсолютно никаки усложнения нито за мен нито за него. Един час след като родих вече си ходех сама до тоалетна и т.н.
Успех и леко раждане!  Peace

# 33
  • Мнения: 6 274
...При раждането усещах контракциите и участвах активно (не е вярно това, че нищо не усещаш докато раждаш и се стига до вакуум или форцепс). 
Какво значи "не е вярно" ????
Това, че при теб не се е случило, не означава, че НЕ Е ВЯРНО...
Напротив, ВЯРНО Е, и то за съжаление в много случаи...

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:49 от Джуличка

# 34
  • София
  • Мнения: 512
Аз също бих препоръчала епидуралната упокойка. Ползвах я при раждането, напълно обезболява контракциите, а напъните, за да участваш активно в раждането се усещат на 100%, когато е дозирана правилно  Peace
Не се страхувай, при мен раждането мина с усмивка, пожелавам ти същото  Hug

# 35
  • Мнения: 57
Раждах секцио с такава упойка и съм много доволна. Но нито едно раждане не прилича с друго. При всяко раждане има риск независимо как раждаш и дали е с упойка или не. Едни жени раждат по-бързо други не. Така че по-добре се посъветвай със специалист и прецени сама за себе си. Най-важното не се страхувай и дай боже всичко да мине добре. Успех, ние стискаме палци.

# 36
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
При мен поне се стигна до вакуума, но може би ми я поставиха доста късно-при разкритие между 8 и 9 см.Обаче аз държах да я имам и затова.

# 37
  • Мнения: 6 274
Атина, тъкмо мислех да постна един цитат тук...
Надявам се нямаш нищо против...   bouquet
И не се самообвинявай - нито си единствената, нито си виновна, че така се е получило...
При някои мами просто се получава....
Но наистина трябва да се благодари на Господ, че запазва дечицата...
И винаго съм го казвала на тези, които са убедени, че такива случаи са "много малко"...
Я само си представете, че този случай сте вие...
Па макар и да сте една на 1000000...
И ???
С какво би ви успокоило това, ако детенцето ви пострада необратимо или не дай Боже, стане най-лошото ?!
Така че - моля, мислете, преди да заявявате категорично някаква позиция...
Едно е да си поемеш сам риска, а съвсем друго да убеждаваш друг човек...
Никоя от вас няма да носи кръста на другата...
Ето го и цитатът:


Поставиха ми упойката с известни затруднения при 8-9 см разкритие и дотам-не усещах нищо и не можех да напъвам.Обаче пак ме понаболяваше малко.За съжаление бебчо почна да се задушава,кръвното ми скочи до 110 на 190(при нормално 90/60) и трябваше да се предприемат спешни мерки-иде реч  за т.нар вакуум-екстрактор + 3-4 подскока от една лекарка върху корема ми.Извадиха го с този вакуум като не ми спестиха и епизиотомията..............   
........Детето ми се роди със задушаване и дори не изплака, а само нададе някакъв тих и жален звук-от това най-много ме заболя.Благодаря на Бога, че запази живота на момченцето ми, защото иначе не знам какво щях да правя.........
 .............А и за епидуралната съжалявам, защото акушерката ме предупреди, ама кой да слуша  ooooh!.....

# 38
  • Мнения: 9 437
Божееее как нападнахте момичето за правописа и.
Цитат
Ами то изрично е опоменато в правилата ,не ние да си правим някакви интерпретации.
 
 
    Не се ли пише упоменато? newsm78Не е зле първо себе си да погледнем преди да направим забележка на друг Whistling

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Разбира се, че нямам нищо против.При мен в стаята после имаше друго майче,което също роди с такава упойка, но без затруднения и третото момиче, чието бебе беше извадено с форцепс без да ползва упойката.Явно не зависи само от желанието на бъдещата майка, а и от други фактори...

# 40
  • Мнения: 253
Аз съм ПРОТИВ тази упойка NaughtyЗащото/според мен/каква майка ще си,ако не си усетиш болките и бебоко как излиза

# 41
  • София
  • Мнения: 3 823
Джуличка, а защо на тази мама са й сложили упойка чак като разкритието е станало 8 - 9 см?
Аз и двете деца съм ги раждала в Германия и там ми сложиха епидурална, когато болките станаха по - силни, а разкритието ми беше по - малко от 3 см.  И затова се зачудих за майката, която си е цитирала, защо е било необходимо толкова да я измъчат newsm78?

Аз съм ПРОТИВ тази упойка NaughtyЗащото/според мен/каква майка ще си,ако не си усетиш болките и бебоко как излиза

Миличка, ако си раждала 10 -15 часа ще разбереш какви майки сме.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 17:30 от Марти

# 42
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Аз съм мамата с поставената късно епидурална упойка.
Ами  сложиха я  тогава защото исках и държах да ми я сложат.Пък и все си мисля,че го направиха и заради парите,които щяха да вземат от нея.То не че са много 100 лв. , ама знам ли?А я сложиха чак при 8-9 см разкритие защото просто преди това не можаха да намерят анестезиолог.

# 43
  • Мнения: 263
Аз съм ПРОТИВ тази упойка NaughtyЗащото/според мен/каква майка ще си,ако не си усетиш болките и бебоко как излиза

О Боже..все едно слушам майка ми...айде вие по-добрите майки си страдайте

# 44
  • София
  • Мнения: 3 823
А я сложиха чак при 8-9 см разкритие защото просто преди това не можаха да намерят анестезиолог.
Е това е недопустимо, да нямат анестезеолог ooooh!.
Съжалявам, че е трябвало да минеш през всичко това.

Общи условия

Активация на акаунт