Facebook - social network - или неизчерпаем извор на лична информация?!?

  • 2 362
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Профила ми го виждат само приятелитe
Още една заблуда. Когато някой приятел коментира снимка от албума ти, всеки негов приятел може да отвори и разгледа твоите снимки.  На мен не ми пречи, де. Но ако приемем, че правилото за 6 degrees of separation е валидно, значи, че целият свят знае за мен така или иначе.  Joy

Последната ми страст е LinkedIn. Там поне е полезно.

# 16
  • Мнения: 2 829
имам регистрация
но не влизам там често
нещо не ми е интересно

# 17
  • Мнения: 778
Никога не съм била подозрителна особено към интернет, но напоследък се замислям колко скъпа е информацията и колко скъпо ни излиза. Имам предвид зачестилите телефонни измами - тези хора имат огромна по обем и разностранна информация - от къде я черпят?!?

Освен това - приятелка, която работи като HR също ми сподели, че когато провежда интервю проверява човека - търси го в Google и Facebook - кой познава, с какво се занимава.

И най-вече, струва ми се, че Facebook e като един огромен пазар за връзки - показваш и предлагаш приятелите си, които може и да не искат да се афишират.

# 18
  • Мнения: 4 300
Ех, ей сега мога да адна Димитър Бербатов. И какво? Човека има 500 приятели във ФБ сигурно, това какво значи.
Слезте малко на земята де Grinning

# 19
  • Мнения: 2 386
На мен Асен Блатечки ми е приятел пък. Завиждай.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 592
Ааайде - няма и втора страница и за мъже пак заговорихте. Толкова неудовлетвореност в тоя форум.
Дреме ми от Фейса - аз ония милиони дето ги откраднах, съм ги скрил и изпрал, сметките си съм ги занулил, ще ме Фанат за "знамето". Който не му е чиста работата или има повреди на втория етаж да си се притеснява. Само да не реши наякой че съм Бин Ладен след пластична операция!

# 21
  • Мнения: 4 120
Харесва ми, намерих много стари познати, с които бях изгубила контакт. Не ме притеснява (за момента), че някой нахлува в личното ми пространство. Случвало се е да ме разпознаят и заговорят непознати, забелязали ме в този форум,или във фейсбук, не ми беше неприятно.
 Скоро едно момиче, с което сме били на лагер преди 15 години пусна една групова снимка във фейсбук и таг-на всички присъстващи, първо ми се искаше да я убия, после ми стана смешно Simple Smile Когато сметна , че на някой с когото съм се снимала би му било неприятно да се види в мой албум просто го изрязвам.

# 22
  • Мнения: 12 662
А ако съм излязла с либовника и някой вземе, че ми изпляска снимката. Нищо свято не остана. То че мъжо ще ме набие, ясно, ама защо всички да разбират.

# 23
  • Мнения: 1 547
Може би е удачно да споменем и последното изявление на мениджърите на Facebook, чиято есенция е, че всички качени снимки стават тяхна собственост, дори и да затриеш профила си, но пък човек можело да им има доверие. Колко свежо.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Профила ми го виждат само приятелитe
Още една заблуда. Когато някой приятел коментира снимка от албума ти, всеки негов приятел може да отвори и разгледа твоите снимки.  На мен не ми пречи, де. Но ако приемем, че правилото за 6 degrees of separation е валидно, значи, че целият свят знае за мен така или иначе.  Joy

Последната ми страст е LinkedIn. Там поне е полезно.

Вярно е това, но се вижда само този албум, и аз така съм разглеждала чужди. Ама аз снимки, които не искам да се гледат просто не качвам.

# 25
  • Мнения: 778
Може би е удачно да споменем и последното изявление на мениджърите на Facebook, чиято есенция е, че всички качени снимки стават тяхна собственост, дори и да затриеш профила си, но пък човек можело да им има доверие. Колко свежо.

Това не го знаех ...
Как така става тяхна собственост?!? Т.е. те могат да го ползват за свои цели : маркетингови, спам... и за всеки, който може да се заинтересува от тях!

# 26
  • Мнения: 1 547
Ето тук има малко по въпроса, нетът прелива от подобни статии към момента. Не съм се задълбочавала, но предполагам, че визират ето тази част от Terms of Use, без да съм 100% сигурна:

Цитат
When you post User Content to the Site, you authorize and direct us to make such copies thereof as we deem necessary in order to facilitate the posting and storage of the User Content on the Site. By posting User Content to any part of the Site, you automatically grant, and you represent and warrant that you have the right to grant, to the Company an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license (with the right to sublicense) to use, copy, publicly perform, publicly display, reformat, translate, excerpt (in whole or in part) and distribute such User Content for any purpose, commercial, advertising, or otherwise, on or in connection with the Site or the promotion thereof, to prepare derivative works of, or incorporate into other works, such User Content, and to grant and authorize sublicenses of the foregoing. You may remove your User Content from the Site at any time. If you choose to remove your User Content, the license granted above will automatically expire, however you acknowledge that the Company may retain archived copies of your User Content

# 27
  • Мнения: 940
Точно вчера си деактивирах профила във Facebook - предпочитам да запазя личното си пространство наистина лично.

Вие на какво мнение сте за тази social network - дали ви помага, дали ви забавлява или ви плаши?!

Аз просто не съм си споделила много от инфото, а друго съм запазила само за себе си. Но понеже го използвам и за работа--не ми пречи. И без това името ми го има на много места в Интернет.

# 28
  • Мнения: 3 091
имам акаунт и там, обаче нямам никакво време.
Още не съм съвсем наясно кое ме дразни във фейсбука, но е факт, че не ме кефи неистово!
Най-ужасни са ми десетките покани, които получавам за какво ли не -  за каузи, за игри, садя дръвчета, пращам сърчица, целувам, прегръщам...
Лична информация сама преценявам каква да дам. например качила съм снимки, дала съм линк към мултиплай. толкоз.

как намирате време да се забавлявате в нета?  newsm78 ужасно силно си пожелавам да имам повече свободно време, но със сигурност няма да го прекарам пред компютъра.

# 29
  • Мнения: 2 070
Както и в реалното ми общуване, така и тук и там - аз преценявам какво и колко и на кого да покажа от себе си
Популярните лица пък го ползват като евтина реклама - умно
Българските известни например добавят всичко живо, което им прати покана, може после да си ги мерят, феновете де
Но хубавото е това, че така си във връзка с тях, скъсява се дистанцията, нищо, че на някои от тях вероятно пиари им поддържат профилите
Приятелите на приятелите ми и техните и до петнайста линия - те могат да ме видят и на улицата нали? Освен това те нямат достъп до останалата информация, разглеждат само конкретния коментиран албум

Единствено ме дразнят хилядите каузи, сърчица и др, тях ги игнорирам и съм сигурна, че никой няма да ми се обиди, защото си познавам хората

Общи условия

Активация на акаунт