много съм притеснена помогнете

  • 6 967
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
 Малкия е на 3г и от един месец се на хомеопатия. Днес ми казаха че има налепи на гърлото доктора ми предписа антибиотик но хомеопатия каза да не правя нищо.Дайте съвет какво да правя тези налепи и кого да слушам Praynig

# 1
  • Мнения: 1 353
Хомеопата си ще слушаш естествено-ако му имаш доверие.

# 2
  • Мнения: 2 249
случай от преди 2 месеца-за да ти дам кураж го споделям-дъщеря ми на 2 год със същата диагноза-ли4ната естествено(отивам при нея само заради бележката за яслата,че ще отсъства)-казва-веднага антибиотик(винаги изписва един и същ Rolling Eyes) и след 5 дни на повторен преглед-естествено си прилагам само хомеопати4ното ле4ение,защото се доверявам изцяло на хомеопата си,която междудругото  е лекар от доста години-след 5 дни на профилакти4ния преглед-ли4ната лекарка със задоволство отбелязва"браво,здрави сте ве4е-добре,4е по4нахте антибиотика още в на4алото"-само се усмихвам доволно и си викам-"добре,добре"
така ,4е-имай пове4е вяра и не си трови детето с антибиотици Peace

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Малкия е на 3г и от един месец се на хомеопатия. Днес ми казаха че има налепи на гърлото доктора ми предписа антибиотик но хомеопатия каза да не правя нищо.Дайте съвет какво да правя тези налепи и кого да слушам Praynig

И аз изпаднах в подобна ситуация и се отказах от хомеопатията.

# 4
  • Мнения: 405
Аз бих се доверила на хомеопата. Peace

# 5
  • Мнения: 936
Компрес на гърлото от смачкани маслини - без лекарства... Дъщеря ми изкара пневмония без никакви лекарства, когато беше на 2 г.

# 6
  • Мнения: 96
Компрес на гърлото от смачкани маслини - без лекарства... Дъщеря ми изкара пневмония без никакви лекарства, когато беше на 2 г.
Здравей, можеш ли да споделиш повече за лечението от пневмония на дъщеря ти. Синът ми е на 10 месеца, преди 10 дни искаха да ни приемат в болница с пневмония Cry, аз отказах. Сега е много по-добре, но още го мъчат зелени сополи и кашля много рядко, но притеснително Confused. През тези 10 дни вечер му правя лапи от синапено брашно и после мажа гръбчето  с мед за през нощта. Ако можеш да помогнеш с някой изпитан лек, ще съм много благодарна  bouquet.

# 7
  • Мнения: 81
здравей би ли казала как се прави този компрес за да го направим и помагали при налепи на сливиците и лека кашлица

# 8
  • Мнения: 936
Компресът се прави от изчистени и намачкани маслини, върху марля, парче; увива се около гърлото и се спи за през нощта с него; поне 5-6 дни. Помага за ангина, полепи, препоръчват го и за заушка.

Пневмонията си минава от само себе си попринцип. Трябва да се приемат много течности и богата на протеини храна. Единственото, което правехме на дъщеря ми, бяха масажи - интензивен масаж на гърба и разтриване на стъпалата в областта на белите дробове (метод, наречен зонотерапия). Повече почивка, при силна температура студени кърпи на челото. Ако детето е по-малко и Т се повишава до над 40, може да се даде и Нурофен.

Проблемът е в нас - много се притесняваме като вдигне детето температура и му предаваме това притеснение. Трябва да сме спокойни, ведри и детето да го вижда!
Децата по принцип не кашлят "притеснително" - ние  го възприемаме така...

За кашлицата - когато е суха и дразнеща и особено вечер не може да се спи, аз взимам един бонбон с евкалипт и ментол  - действа много успокояващо и кашлицата спира; давам  и на дъщеря ми.
Понеже малкия на 6 месеца изкара бронхиолит и аз напуснах болницата преждевременно, си купихме инхалатор (какъвто ползват астматиците) и при по-сериозна кашлица го пускам, само с физиологичен разтвор, през 3-4  часа - облекчава, няма нужда от вентолин. А когато спеше през деня му слагах арома лампа с масло от евкалипт, мента, бор ..... да диша; това може да се изпарява и по цял ден в стаята, за чист въздух - особено аромата на бор действа вдъхновяващо.
Иначе чай от босилек и/или подбел са много добри за кашлица...

# 9
  • Мнения: 3 376
nenaatoa страхотна си bowuu

Защо не направим някаква тема където всеки може да споделя такива рецепти,но не прочетени,а такива,които са изпробвани и наистина са дали ефект.

# 10
  • Мнения: 81
благодаряви много момичета за рецептата и за подкрепата smile3525

# 11
  • Мнения: 96
 Много благодаря за отговора  bouquet. Първоначалната диагноза и на сина ми беше бронхиолит, но като отидохме в болницата казаха пневмония. Снимка не е правена. Температура вдигна само  една нощ и сам я свали. Ще се възползвам от опита ти Hug

# 12
  • Мнения: 750
Подобен на компреса с маслини е компресът с извара. помага при същите болести и също е чудотворен.

# 13
  • Мнения: 936
Подобен на компреса с маслини е компресът с извара. помага при същите болести и също е чудотворен.

Подкрепям и аз  Peace. Има доста рецепти и описание за компреса с извара от д-р Михайлов във форумът на Часът на мама.

# 14
  • Мнения: 2 176
Подобен на компреса с маслини е компресът с извара. помага при същите болести и също е чудотворен.

Подкрепям и аз  Peace. Има доста рецепти и описание за компреса с извара от д-р Михайлов във форумът на Часът на мама.

Тази е стара и изпитана -  чела съм я в рецептите на Дънов за лечение на всякакви болести с природни продукти.

Общи условия

Активация на акаунт