Дете с болки в сърдечната област - може ли валериана?

  • 12 092
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Детето ми напоследък често се оплаква, че го боли сърчицето. Заведох го при личната, изписа му по една таблетка валериана преди лягане. Вие бихте ли давали на дете? В градината също се е оплакал, госпожата ми препоръча да купя даже капки, че по-бързо действали. Sad Дайте съвет, че в гугъл намирам само забрана за деца под 12 год.

# 1
  • Мнения: 686
Най -добре го завиди при кардиолог.Според мен трябва да се направят изследвания.
Не може така все едно глава те заболи и хоп аналгин.

# 2
  • Мнения: 786
Хмм, и аз така си мисля, но тя ми обясняваше, че то сърце не боляло, а нещо заради дробовете било. Не запомних обяснението й добре, но отново беше в смисъл "няма страшно, на всички се случава"  Shocked

# 3
  • Мнения: 786
Побут.
Никой ли не знае за тази валериана...

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Валериана Хил на капки съм давала на дъщеря ми още на година и осем месеца, по предписание на детески невролог.
Задължително обаче направете допълнителна консултация заради тези болки, трябва да се разбере от какво са, а не просто така да се изписва нещо.

# 5
  • Мнения: 786
Това исках да разбера, изписват ли се на толкова малки деца. Благодаря ти bim_bam , задължително ще поискам консултация с кардиолог   bouquet

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Най -добре го завиди при кардиолог.Според мен трябва да се направят изследвания.
Не може така все едно глава те заболи и хоп аналгин.

 Peace

# 7
  • Мнения: 636
 На мен невролог ми каза, че малки деца не трябва да пият валериан, защото от него се затъпявало newsm78 Що се отнася до сърцето, то наистина не боли. Питай я точно къде я боли и ако е в сърдечната област, може да се касае за невралгична болка. Носи ли раница и тежка ли е тя? Това също е една възможност.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Това исках да разбера, изписват ли се на толкова малки деца. Благодаря ти bim_bam , задължително ще поискам консултация с кардиолог   bouquet

Изписват се, но пак казвам, че на нас детски невролог ни ги предписа, след щателен преглед. И не ставаше въпрос за болка.

# 9
  • Мнения: 2 455
Имате ли усещането, че е притеснено, изнервено? Ясно е, че му предписват валериан за успокоение. Едва ли ще му навреди. Понякога се получават болки и стягане в сърдечната област, а сърцето е добре. Тоест на нервна основа. Но не е зле да го види кардиолог. Малките деца рядко имат сърдечни проблеми, но все пак го заведете, за да се успокоите и Вие.

# 10
  • Мнения: 786
Ами той е по-буен и винаги много енергичен, за изнервен, не знам. Но когато се оплаква от това, обикновено е било в спокойни моменти - оцветява, рисува, не е тичал или се ядосвал  Simple Smile за нещо.
Иначе, снабдих се с направление, личната го прегледа пак и каза, че тоновете му били добре и е едно здраво дете. Надявам се, но съм длъжна да мина и през специалист.
  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 820
Лично според мен е малък за валериан.Търсете причината,не лекарството  Peace
Това че е буен,енергичен,не е причина за валериан или други за успокойтеклни.Направете изследвания,идете при друг лекар  Sick
И не че нещо,ама ти как си сигурна е го боли сърцето?Все си мисля че може да не е това.А и сърцето точно няма как да те боли  NaughtyВ кой моменти го казва?Какво прави в момента в който го казва?Не е ли възможно да си измисля  ThinkingИли на мен така ми се иска  Hug

# 12
  • Мнения: 786
Първите пъти като го казваше, и аз така си казвах - сигурно не е то, въпреки че показва точно там, нещо временно е. Но от доста време е вече. За измисляне, няма такъв вариант, познавам си детето. Оплаква се като е спокоен и не му изписа валериана, защото е по-енергичен, а заради тези оплаквания.
Ще видим какво ще каже кардиоложката.

# 13
  • Мнения: 1 820
Дано всичко е наред  PraynigУспех и пиши какво е станало и как е детенцето  Hug

# 14
  • Мнения: 1 475
Може да е междуребрена невралгия и на мен ми се случва често още повече сега, ходих на кардиолози нищо ми няма, просто те пристяга в областа на сърцето и като заемеш определена позиция спира да те боли- то е на моменти, боли и спира!!Никога нищо не са ми давали за пиене!!

Общи условия

Активация на акаунт