Раждане в Америка, Калифорния?!

  • 7 489
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Juturna, благодаря за линк-а, но ние сключваме брак веднага след като пристигнем, така че мисля, че този линк не ме касае.

# 31
  • Мнения: 18
Да, Кейси, проверили сме авиокомпанията, с която ще пътуваме, няма проблем до 36та седмица от бременноста ми с бележка от доктор да пътуваме.

# 32
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Public charge те касае докато станеш гражданка.

# 33
  • Мнения: 2 563
Като сключиш брак не ставаш пълноправен гражданин. Просто получаваш зелена карта, а мъжът ти е твой спонсор. Докато си с такъв статут, има ограничение какви програми можеш да ползваш. Ако все пак ги ползваш, правителството може да си поиска парите от спонсора.

# 34
  • Мнения: 613
Не знам защо почват хората да си правят някакви заключения на базата на 5 изречения, в които съм обяснила, накратко ситуацията.

Не се учудвай на заключенията - естествено е, че се правят на поднесена информация. И от тази гледна точка dessivl е права, защото така изглеждат нещата отстрани.

Линкът на Juturna е много касаещ те всъщност (вече са обяснили защо) и доколкото надникнах набързо в него, мисля че там ще намериш отговори на въпросите си.

Аз просто зададох 2 въпроса, и очаквам които има отговори и информация да ми каже, които няма - не.

Очаквания от форум е по-добре да няма (съвсем добронамерено го пиша), плюс ти не можеш да си сигурна от информация поднесена тук и то касаеща толкова важни неща, че наистина е вярна. В др.форум, например ти написаха, че ще ти дадат без проблеми кеш ассистанс и на теб ти хареса, но това не е съвсем така. Направи и справка в линка от Juturna, за да видиш какво пише по този въпрос. А и единиците, които познавам някога да са взели кеш асситанс, са били първо винаги ситизенс и второ са връщали сумата.

Извън горните неща, доста перманент ресидентс около мен са имали медикал и това не им е било пречка за гражданство след това.
Всички тези неща, обаче бъдещият ти съпруг трябва да ги знае. Затова и не се сърди, че има и такава реакция.

А и от няколко месеца, в страната стана доста тягостно (най-меко казано). Като слушаш всяка сутрин по радиото за хиляди хора, останали без работа, като започнеш и да го виждаш с очите си, чрез обедняването на хората, безработицата, затварящите бизнеси един след друг и когато всичко се развива с бързина, на която ти е трудно да насмогнеш, една ей такава тема, на човек който още с идването се кани да стане пъблик чардж, провокира за такава реакция. Все пак всички тези помощи, идват от данъците на работещите.

Нищо лично, иначе. Лека бременност и късмет на новото място.













# 35
  • Мнения: 523
Да се повторя пак, макар че няма много смисъл. Ти ще сключиш тук брак, но това не означава, че веднага ти дават зелената карта. Трябва да подадеш документи, да платиш към хиляда долара и да чакаш решение/интервю. В самите документи, които ще попълните има следния въпрос: "Have you received public assistance in the US from any source, including the U.S. Government or any State, county, city or municipality (other than emergency medical treatment), or are you likely to receive public assistance in the future".
Идеята ми беше, че ти именно в този период (между сключването на брак и процедурата за одобряване на  ЗК) сигурно ще имаш нужда от помощи. Не приемай всички с охота. Проверявай дали съответната програма те прави public charge.
С други думи - идеята на този въпрос е: public charge е основание за отказ на ЗК. Имиграционният служител трябва да се убеди, че няма опасност да станеш такъв. От линка, който ти дадоха по-горе се вижда, че здравни помощи и грижи за бременни не се смятат за public charge, но ти си проверявай ако ти предлагат и други неща.

# 36
  • Мнения: 523
dvideva, и още нещо да кажа, макар че може да прозвучи смешно. Дано всичко ти се развие добре тук и да сте щастливи на новото място. Искрено ти го пожелавам. Аз обаче, понеже съм си малко скептична по природа, ако тръгна така, то ще е с резервни пари, които ще ги пазя за обратен билет. Просто ей така, за известна сигурност.

# 37
  • Мнения: 18
eagle, брака ще го сключим там, не знам дали има някакво значение, дали ще е тук или там. Рещихме да е там, т.к. ако сключим брак тук, той не е валиден там, а се подават нови документи, които трябва да се одобрят, а за Калифорния, това продължавам около 5 месеца, без да включваме 1 месец, които ги бавят тук в американското посолство.

А разбира се, че сме приготвили резервни пари. Simple Smile Винаги е добре да има резервен вариянт, защото никога не знаеш какво ще се случи в последния момент или кога нещо ще се обърка, за всичко е така.

Добре, значи все пак ме касае това. Много е объркано когато навсякъде пишат различни неща по сайтовете. Един от сайтовете, които четох .gov пише че ти ставаш гражданин след като сключиш брак, но брака ти трябва да продължи няколко години.

distant, аз всяка информация тук си я записвам и след това я проверявам ако има повече инфо по официалните сайтове, ако не им пиша емайли, за да съм сигурна, т.к. просто смятам, че нещата се променят постоянно и за едно нещо може да е така, за друго може да не важи. Не взимам всичко, което ми харесва и си казвам "е това звучи добре, значи всичко е наред и няма какво да се притеснявам" Simple Smile Но когато те насочват към различни неща, както например прочетох за WIC е по-добре, т.к. имаш някаква представа.

Но да, там определено не е лесно сега .  Аз се върнах от америка преди няколко месеца и знам, какво имаш предвид, но мисля че тук в българия тази година ще става тепърва същото, така че никъде не е лесно, като се замислиш, живота си е труден и нищо не ти се поднася ей така.

# 38
  • Мнения: 160
щом пристигаш с годеническа виза (129F approved), значи трябва да сключите брак до 90 дни. Веднага щом получите Certified Marriage Certificate, подавате формите I-485 i I-765 (виж www.uscis.gov) и ще ви насрочат интервю до 5-6 месеца. През това време с К-1 визата която имаш отиваш w Social Security Administration и си вадиш Social Security Number (да, имаш право с К-1 виза) и се записваш за Медикал. По-горе са ти казали, че пъблик асистанс е въпрос от I-485, но като съпруга на американски гражданин, няма от какво да се притесняваш. Детето ти родено тук е автоматически американски гражданин.

# 39
  • Мнения: 18
Didi3, много благодаря.

Точно www.uscis.gov разглеждах току що.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Пристигам с годеническа виза.

Да, разбира се, че сме говорили с него за всичко това. И той предпочита детето да е родено там. Както написах и в другия форум (Ако се омъжим в БГ брака ни не важи в Америка, и след това трябва да подадем документи, роцедурата на която отнема близо 5 месеца, за да бъдаст одобрени. Но той до 3 месеца почва работа и просто не ни се иска да тръгнем веднага след като бебето е родено тук, все пак е дълъг полет с току що родено бебе, не е добър вариянт.



Включвам се по темата, само за да кажа че това не е вярно
Ние се оженихме миналата година в БГ, брака ни е признат и в САЩ. Всичко приключи за месец най-много, дори и толкова нямаше.
Годеникът само трябва да отиде в посолството в София и да направи клетвена декларация, че не е женен (става за час, дават декларацията до няколко дни). След това декларацията се заверява и превежда от легализираща фирма, заверката - във Външно Министерсто. Става за 3 дни. В това време може да запишете час за подпис и направите кръвните изследвания. В ритуалната зала ви трябват изследванията, адресна регистрация на мъжа, копие и оригинал на паспортите ви, копие паспортите на кумовете и заверената клетвена декларация.
След брака веднага ви дават 2 екземпляра на документа за брак. Едното отново се превежда и легализира. Така става легален брак и в САЩ.

Нашият син е роден в БГ, преди да се оженим и пак всичко стана много бързо - със снимка на детето отидохме в послоството, за час попълнихме документите и след 3 дена по DHL ни пратиха акта за раждане и паспорта, социал секюрити номера ни пратиха на посочен адрес направо с Щатите.
Сега детето ни е с двойно гражданство - българско и американско.

# 41
  • Мнения: 18
Значи това, което ни казаха от USCIS e че брака не е признат, а се подават документи за виза за брак, между нас и за Калифорния, 5 месеца е времето за одобрение на документите. Даже го има на сайт-а на ISCIS, освен при няколко определени случая  когато документите се преглеждат по бързо.

Болест, беше единия от случайте, за другите не помня. Дадоха ни да прочетем, след като говорихме с тях по телефона и ги имаше изброени.

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Странна работа... и мъжът ми е от Калифорния  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 523
Олинце , те вече са кандидатствали за годеническа виза. Именно това е идеята на тази виза - тя да отиде в САЩ и да сключат брак там. Трябва да влезе в страната и до 90 дни да се омъжи. Иначе няма смисъл от визата й.  Може би от там да идва разликата.
Иначе тук се приемат бракове сключени почти навсякъде по света. Ние също сме се женили в България и след това само легализирахме документите.

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ок, аз си помислих , че те се притесняват , че брака слючен в БГ няма да е легален там. Или, че ще им е трудно детето да има американско гражданство.
Честно казано, аз реших да родя тук, защото нашата българска система е много по-мудна и сигурно щях да нося от 10 кладенеца вода, за да може детето да е и български гражданин. Докато процедурата в Американското посолство ни отне само час и ни пратиха документите до вратата на дома ни.

А относно застраховката - преди да се оженим, съпругът ми беше записал сина ни към неговата застраховка. След брака, вече и аз съм включена.

Общи условия

Активация на акаунт