Дистанционна форма на обучение

  • 153 535
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 171
Здравейте,
Има ли някой завършил или записал дистанционно за магистър в УНСС? Интересува ме колко често се ходи на лекции, ходи ли се въобще в университета, как протичат сесиите и изпитите? Може ли да се изкара в Пловдив в КИАта , ако си завършил там?  newsm78 newsm78 newsm78

# 661
  • Мнения: 2 156
Брат ми завърши дистанционно маркетинг там, магистратура. Почти всеки уикенд имаха занятия, учебници получиха в началото на семестъра. Знам, че изпитите по математика му ги признаха от бакалавърската програма, която учи редовно, пак там. Между другото, първия семестър не ходеше в съботите, защото от работа не го пускаха, и доста се озори впоследствие, поради тези отсъствия. Изпити - пак уикенда.
За Пловдив не знам; аз завърших в СУ.

# 662
  • Мнения: 171
Мерси много за информацията  Heart Eyes

# 663
  • Мнения: 1 828
Малко информация и от мен за дистанционната магистратура на УНСС. Аз завърших Счетоводство и контрол дистанционно тази година. Бакалавърът ми също беше в УНСС, но редовно и магистратурата ми беше само 3 семестъра. В началото на година ти дават учебниците и според това колко предмета имаш, да речем 5 ти насрочват 5 лекции в съботни и/или неделни дни. Изпитите са си в университета, и не са на компютър. Консултациите не се водят задължителни и няма присъствия, друг е въпроса, че това е единствената възможност да видиш преподавателя и да разбереш какви са му изискванията преди самия изпит. Ако те интересува нещо други питай  Peace

# 664
  • Мнения: 1 306
Здравейте,
 Темата е поизостанала, но имам нужда от малко информация за магистратурите, дистанционна форма във ВТУ, по-конкретно за тези в Стопански факултет.
 Инфото и в сайта на университета, и в нета е доста оскъдно, така че ще бъда много благодарна, ако някой сподели поне малко подробности Simple Smile
 По-конкретно ме интересува как се процедира с материали, учебници, как/кога се провеждат изпити, има ли задължително-присъствени консултации и т.н.
Извинявам се за самоцитирането, но наистина ми е важна всякаква информация  bouquet

# 665
  • Мнения: 108
Горе-долу принципът е един и същ навсякъде с дистанционното. Получаваш индивидуален профил и в него се качват всички материали, по които учиш, както и датите за изпит и всякаква информация относно учебния процес. Пише си кои дисциплини с какво завършват - дали с изпит, курсова работа, проект или някакъв казус и съответно какво се иска. За учебници - мисля, че има списък с литература, която може да ползваш и съответно си преценяваш какво да си вземеш, ако материалите не са ти достатъчни.
За 2 неща не мога да кажа 100% мнение - дали има определени дати за консултации, които не са със задължителен характер, а примерно, ако имаш нужда от такава или всичко това се случва чрез кореспонденция по e-mail, а също така - дали се правят някакви онлайн тестове в профила.  newsm78 Ако последните 2 неща са ти много важни мога да питам утре. Имам познати, които завършиха скоро и 100% ще са на ясно.

# 666
  • Мнения: 1 306
Горе-долу принципът е един и същ навсякъде с дистанционното. Получаваш индивидуален профил и в него се качват всички материали, по които учиш, както и датите за изпит и всякаква информация относно учебния процес. Пише си кои дисциплини с какво завършват - дали с изпит, курсова работа, проект или някакъв казус и съответно какво се иска. За учебници - мисля, че има списък с литература, която може да ползваш и съответно си преценяваш какво да си вземеш, ако материалите не са ти достатъчни.
За 2 неща не мога да кажа 100% мнение - дали има определени дати за консултации, които не са със задължителен характер, а примерно, ако имаш нужда от такава или всичко това се случва чрез кореспонденция по e-mail, а също така - дали се правят някакви онлайн тестове в профила.  newsm78 Ако последните 2 неща са ти много важни мога да питам утре. Имам познати, които завършиха скоро и 100% ще са на ясно.
Много, много благодаря, всякакви подробности наистина са ми важни Hug
Ако не те затруднявам много, ще се радвам да разбера повече  Embarassed
Още веднъж - огромно благодаря за отговора и усилията  bouquet  bouquet  bouquet

# 667
  • Мнения: 1
Здравейте!

Аз съм 1 курс дистанционно обучение в УНСС. Искам да попитам дали някой е бил на лекции при проф. Ракаджийска по Икономическа социология случайно?

Опитвам се да разбера темата на заданието и прерових къде ли не, но отговор не намирам.

# 668
  • Мнения: 854
Момичета предстоят ми изпити в СА магистър дистанционна форма, с онлайн тестовете и казусите съм готова интересуваме самите изпити какви са тестове, развиване на тема, въпроси? Специалността ми е корпоративен мениджмънт

# 669
  • Мнения: 2 838
Изпитите са тестове, възможно е да има и няколко отворени въпроса.

# 670
  • Мнения: 9 436
Здравейте!
Съпруга ми е завършил Индустриална инженерство в ТУ габрово степен Бакалавър. Интересувам се къде може да запише дистанционно и каква специалност?

# 671
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
 Rolling Eyes Ако кажем на мъжа ти да запише публична администрация, дистанционно, Свищов примерно, ще го направите ли?!  Защото на такъв въпрос, такъв отговор мога да дам.

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 15:51 от Ai_vi

# 672
  • Мнения: 9 436
 Rolling Eyes Ами, да речем, че имаше нещо от рода, че не може да запише какво да е, предвид специалността, която е завършил бакалавърска степен. И не мога да разбера защо винаги има нотка на заядливост?Попитах, а конкретен отговор не получих.  Tired Мисля, че въпросът ми е ясно зададен!  Crazy

# 673
  • Мнения: 2 461
Привет.Няма да можете да ми помогнете сигурно, но да се оплача.
Имам три семестъра с 15 изпита взети в Европейския колеж.Както знаете той е със статут Висше училище.Прекъснах преди няколко години и сега се записах в УНСС дистанционно.Подадох молба за признаване на изпитите ми и те ми отказаха.
Причината е, че изпитите са взети в колеж т.е. е с по-ниска обр.степен. Звъннах в ЕК и те казаха, че няма причина да не ми ги признаят.
И сега не знам какво да правя, освен да си взимам изпитите отново.
Много съм разочарована.

# 674
  • Мнения: 9 481
Привет.Няма да можете да ми помогнете сигурно, но да се оплача.
Имам три семестъра с 15 изпита взети в Европейския колеж.Както знаете той е със статут Висше училище.Прекъснах преди няколко години и сега се записах в УНСС дистанционно.Подадох молба за признаване на изпитите ми и те ми отказаха.
Причината е, че изпитите са взети в колеж т.е. е с по-ниска обр.степен. Звъннах в ЕК и те казаха, че няма причина да не ми ги признаят.
И сега не знам какво да правя, освен да си взимам изпитите отново.
Много съм разочарована.

Ами нормално...той от 2015г е "Европейско висше училище по икономика и мениджмънт"-до тогава, си беше само колеж...
Не виждам причина за разочарованието Ви-правилата бива да са за всички
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт