Мухлясват ми дрехите!

  • 9 890
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 57
Разбирам те напълно. Нашата спалня също не се отоплява. С климатици сме и на отворени врати. Топло е в спалнята. Не е падало под 10 градуса и това в най-мразовитите дни, но... една сутрин отворих гардероба да си взема една жилетка и "о, чудо!" на пипане жилетката беше сякаш съм я извадила от пералнята и веднага на закачалката, та в гардероба. Разрових се и ми призля. Една седмица съм сушила дрехите си и проветрявах гардеробието. Другата екстра беше, че мухлясаха външните стени на същата стая. Не от пода до тавана, а само на определени места. Обработвах ги не един и два пъти с препарат, но без особен резултат- след време мухълът избиваше отново, а дрехите в гардероба ми ставаха все така влажни. Принудих се да оставям вратичките отворени и да си купя едни такива мънички влагоабсорбатори за точно такива малки пространства. Излишно е да споменавам и водопадите от прозорците на прекрасната ни  чисто нова дограма в спалнята...

Ако бях така подробна и описателна, то е , за да видиш, че съм минала през разни опити и експерименти на проблема ти. Но  РЕШЕНИЕ СЕ НАМЕРИ. Мъжът ми купи електрически влагоабсорбатор. Е, родих се. Включен е почти през цялото денонощие. Събира около 2 литра вода за 24 часа. Недостатъкът му е, че е шумен. Не мога да спя в стаята, в която работи. Затова го местим от спалнята в трапезарията за през нощта. Имаме го от 2 месеца. Резултатът е, че вече не бърша сутрин стъклата на прозорците никъде из къщи. Просто няма влага или ако има е съвсем малко, едва-едва запотено някъде там долу в ъгълчето на прозореца. Второ дрехите ми изсъхнаха. Гардеробите стоят със затворени врати и нищо вътре не се овлажнява, камо ли да мухляса. И трето- никъде не е избил мухъл по стените. Доволна съм. Много.

Уредът ни е купен от Практикер за около 200 лв.

# 31
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Наистина ли с електрически влагоабсорбатор се реши проблема?
Нашия проблем е същият. Дрехите в гардероба са влажни и ми намирисват на мухъл. А дори дограмата не е ПВЦ, а дървена. Какво остава като я смениме с ПВЦ, дори се чудя дали да я сменяваме с ПВЦ.

# 32
  • Мнения: 57
Аз не съжалявам, че сменихме дограмата. Имаше нужда и то голяма. Но, в интерес на истината, преди да  я сменим, нямахме проблеми с влагата. Поне не в такива размери и на такива невероятни места. Миналата зима ми се досвидяха 200 лв. за влагоабсорбатор и ми окапаха ръцете. Всеки път като третирах проблемните места с препарат се заканвах как ще обработим стените с Термошилд, но гардеробите? Тях какво да правя? Тази зима решихме да отопляваме навсякъде. Е, температурата не е равномерна, но пък не  си виждам дъха, като дишам в спалнята. Ами детската, която се отоплява с климатик? И там по ниските части на външните стени избиваше мухъл, а в гардероба на детето влажно и мухливо по задните стени. Преди си знаех всеки ден по един час бърсане, търкане, подсушаване. И тази зима, само при мисълта, че пак трябва да повтарям тези гимнастики, защото иначе ще гъбясаме от-до, семейния съвет реши да си купим влагоабсорбатор. Вече дори имам смелоста да си суша прането вкъщи. Не съм забелязала мухъл. Утре, на светло, ще проверя и в най-закътаните ъгълчета и ще се отчета. Не хваля уреда, защото си е шумен. Шумът е като от климатик. Но истината е, че реши проблемите ми и от два месеца не съм хващала ни парцал, ни препарат.

Общи условия

Активация на акаунт