Мухлясват ми дрехите!

  • 9 883
  • 32
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 564
 #CrazyЗа първа година ми мухлясват в къщи в спалнята дрехите.С ПВЦ дограма сме,не е много топло,но не е и студено/спалня е,ползваме я само нощем/,а дрехите ми в гърдероба имат мириз на мухъл. #2gunfireКак да се справя?Какво да правя -проветрявам и вадя дрехите,после след 1 седмица-същото #2gunfireВлагоуловител за гардероб ли да купя?Има ли тъкъв?Никога не ми се е случвало това  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 261
И моите мухлясваха.Гардеробът лежи на стената на стълбището и там не беше затворена капандурата.
Получаваше се нещо като конденз/ топло -студено/.Затворихме я  доколкото позволява да се постопли малко стълбището.
Напръсках гардероба с белина отзад и  отгоре да се стича по стената .
Проветрих 3 дни ,а гордероба оставих с отворени врати и чекмеджета.Дръпнахме с милиметри гардероба напред/има проблем с едни рафтчета и  нямаше как повече/
Сега не съм забелязала от миналата година да има проблем ,но и всеки ден  проветрявам по един час независимо какво е времето.Така според мен си реших проблема,поне за сега Peace.

# 2
  • Мнения: 18
#CrazyЗа първа година ми мухлясват в къщи в спалнята дрехите.С ПВЦ дограма сме,не е много топло,но не е и студено/спалня е,ползваме я само нощем/,а дрехите ми в гърдероба имат мириз на мухъл. #2gunfireКак да се справя?Какво да правя -проветрявам и вадя дрехите,после след 1 седмица-същото #2gunfireВлагоуловител за гардероб ли да купя?Има ли тъкъв?Никога не ми се е случвало това  newsm78

Имаш влага в стаята... Изобщо ли не загрявате спалнята?
Спалнята на свекърва ми изобщо не се отоплява,защото им е все топло ,и стаята им малко или много си има влага.
А когато се поставя дограма, едно от условията е да се поддържа една постоянна температура от 20-22 градуса, за да не се образува конденз. Ако пък това е така, проблемът е в самата дограма.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 14:54 от TheFireGoddess

# 3
  • Мнения: 432
Влагоуловител - действа  (не от лиен опит, но го знам от хора, които имаха абсолютно същия проблем)Peace

# 4
  • варна
  • Мнения: 564
Стаята е отопляема.През деня е отворен прозореца за 2 часа ,а вечер от 6-7 часа работи печка,за да си легнем после и цяла вечер работи-поне 18 градуса е.Проблема не е в топлината.В кухнята работи постоянно климатик и е 20-23 градуса и пак избива по стената влага,която почиствам със саво и после имам един препарат за убиване на гъбички/дезинфектант Б/и с него като мина няма проблем.Проблема в стаята ми е в дрехите.ТЕ МИРИШАТ на МУХЪЛ!Може би трябва като се постопли да извадя всички дрехи от гардероба и да ги попека на слънце? newsm78Знам ли?!

# 5
  • Мнения: 8 999
1. Ако гардеробът е на външна стена, премести го на вътрешна /със сигурност се създава конденз вътре в него, а не отвън/.
2. Остави разстояние между гардероба и стената /около 2 см. са достатъчни/
3. Извади всички дрехи, напръскай отвътре и отвън гардероба със Саво.

# 6
  • Мнения: 3 830
По-добре климатик, отколкото влагоуловител. Peace

# 7
  • Мнения: 4 300
Тъй. Най лесно и евтино е да купиш обикновен влагоуловител и да го сложиш в гардероба.
Ако решиш цялостно да се борип с мухъла:
1) трябва да има равномерно отопление през цялото време- а не 2 часа да топлиш, след това да спираш, защото при промяната в Т влагата във въздуха кондензира
2) растения и сушене на дрехи по радиатори и сушилки отделят още повече влага
3) редовно проветряване
4) равномерна изолация навсякъде - влагата кондензира по най студената повърхност, образува се т.нар. топлинен мост. Ако имате такава студена стена се пробвай да я боядисате е Термошилд или да сложите корк/ друга изолация.
Между другото ако искаш да си направиш експеримент може да сложиш замразено пиле или нещо друго ивадено от камерата- ще видиш как целия конденз ще се образува по него, а не на досегашните места ( ако е достатъчно близко разбира се).

# 8
  • Мнения: 672
По-добре климатик, отколкото влагоуловител. Peace

Да. Разликата е само има няма 1000 лв. И да го пускаш непрекъснато Mr. Green
Рокси е обяснила перфектно какво трябва да се направи. Дано да си решиш проблема   bouquet

# 9
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Гардеробът от дърво ли е?Нашият е такъв и миналата година ,понеже беше до стената започна да мухлясва и дрехите поеха миризма.Сега го дръпнахме по напред и сложихме радиатор,който работи постоянно и нямаме проблем-

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Дръж вратите на гардероба отворени през зимата. Така темп в него и извън него ще бъде една и съща.
Имам гардероб, който опира на стълбищна стена и го държа почти постоянно отворен - в стаята на малкото ми дете е. Не е мухлясвал, но ако не го проветрявам вътре има една миризма на застояло и влажно - нищо старо освен детски дрехи не държа там. Става дума за изолирана нова сграда с ТЕЦ, не пестим особено от отопление, защото децата прекарват голяма част от деня в къщи, на стълбището температурата е нещо като 15 градуса.
Естествено най-доброто е да отопляваш стаята постоянно и да проветряваш няколко пъти на ден за кратко докато се смени въздуха без да допускаш стените и др повърхности да изстиват.

# 11
  • София
  • Мнения: 83
миналата година имах същият проблем.Бяхме санирали отвън ап но гардеробът ми беше на стената на балкона който не е остъклен с дограма а с винкел.Пролетта като извадих дрехите една част отидоха в боклука поради мухалът.Сложихме стериопор/ или както се казва демек санирахме и тази стена/ и сега гледам че няма мухъл и не се усеща.
Да спемена че и ние докато си бяхме с дървената дограма нямахме такива проблеми.Казввам за дограмата защото първо санирахме а после я сменихме .

# 12
  • Варна
  • Мнения: 336
И аз имам такъв проблем - миризма на мухъл в шкафа с дрехите  Crossing Arms това което правя е да оставям вратите на гардероба и шкафовете отворени, но пак има миризма, особено някои материи като че ли повече попиват от миризмата.

# 13
  • Мнения: 2 382
Имахме същия проблем- с ПВЦ дограма и климатик сме, но ни нямаше по цял ден вкъщи и се поддържаха през деня около 17-18 *, а вечер към 22*.Опитвала съм какво ли не  и тази година сме с електрически влагоуловител.Няма и намек за миризма.Не е избило никъде, а тази година не ми остана време да пръскам с препарати против мухъл.Друга година съм пръскала по 3 пъти  и пак няма спасение.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 911
Влагоуловител за гардероб ли да купя?Има ли тъкъв?
Има такъв, ние си купихме преди близо два месеца за 159лв. Само, че аз го ползвам за стаята на детето. Пълни се за около 4 денонощия (не го изключваме).
http://911.bg/a2/offers.asp?p=2498696&id=5286&m=29

Общи условия

Активация на акаунт