Бихте ли ...

  • 3 220
  • 82
  •   1
Отговори
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
..взели някокого на стоп ?

Хей така, карате си колата, слушате приятна музика, сами сте.

Дълъг път, фарове, спокойствие.
Навън вали дъжд, студено е.
Някой маха с ръка......

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не бих.
Карам само ролери и трудно бих го носила.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 992
Да, взимаме.
И двамата сме висели на стоп, знаем какво е.
Обикновено качваме Simple Smile

# 3
  • Мнения: 212
.
Някой маха с ръка......


Някой или някоя - много е важно да се уточни. Някой не бих взел, но някоя може и да взема

# 4
  • Мнения: 453
И бих и не бих....
Бих, за да помогна, ама откъде да знам дали е някой хахав...
Навремето много сме пътували на стоп, ама с кой акъл...  Thinking

# 5
  • London, baby
  • Мнения: 800
Не бих.

# 6
  • Мнения: 2 401
Бих взела само възрастен човек, от тези дето маат пеша до съседното село.

# 7
  • Мнения: 2 590
Вземала съм, даже преди месец взех една баба около 80 годишна, изтървала междуселския автобус, който ходи до града и се чудеше жената как да стигне. Накрая ми даде няколко бонбонки и орехчета в торбичка за да се почерпя  Grinning

# 8
  • Мнения: 231
Вземала съм, даже преди месец взех една баба около 80 годишна, изтървала междуселския автобус, който ходи до града и се чудеше жената как да стигне. Накрая ми даде няколко бонбонки и орехчета в торбичка за да се почерпя  Grinning

 Hug Браво, за такива хорица направо ми се къса сърцето, ама ония лудите с раниците, дето и те не знаят къде отиват никога не качвам!

# 9
  • Мнения: 3 521
Зависи, вземала съм възрастни жени и на няколко пъти млади момичета и момчета - компанийки тръгнали някъде на къмпинг.
Като цяло не е много безопасно - на психарите не им пише на челото "Опасен съм", но понякога има стопаджии, които са очевидно "безобидни".

# 10
# 11
  • Мнения: 2 590
Защо пък да не вземеш някой, който си личи, че е безобиден или като в моя случай ако е възрастен човек. Въпросната баба ми разказа доста интересни случки от младините си , а и каза, че отива при болен човек да го навести, а все пак си е зима , студено е навън(в моя случай де). Един път обаче малко съжалих, качих едно младо момиче, оказа се французойка тръгнала да обикаля Европа само с раницата на гърба си.Качих я от Дуранкулак за Варна. Нищо лошо не видях от нея, обаче така ми вмириса колата, че няма накъде  Sick Затова оглеждам и преценявам внимателно кой да кача  Wink

# 12
  • Мнения: 4 726
Не, не бих.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 183
Тц.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
бих я качил.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Качвала съм,но сега ме е страх.Може би е заради бременността.
Бях пуснала  такава тема през лятото Wink

# 16
  • Мнения: 2 479
По принцип бих и съм - такива, дето им личи, че са безобидни. Някой/някоя от ония с раниците - категорично не.

# 17
  • Мнения: 2 334
Ми не бих.Като гледам какво се случва по улиците  Sick

# 18
  • Мнения: 4 726
Би било интересно всеки да опише стопаджията, кото би и който не би качил Grinning

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Не бих го качила.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 212
Зависи, вземала съм възрастни жени и на няколко пъти млади момичета и момчета - компанийки тръгнали някъде на къмпинг.

Млади момичета и аз взимам без да се замислям даже. Стига да има по пътя всичките ги обирам на стоп....

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Качвала съм, но обикновено, ако не съм сама. Лятото обаче качих две момчета (с раници!), а бях сама с детето. Просто ми вдъхнаха доверие и не сбърках. Бяха много учудени и много благодарни, защото по това време по морето още нямаше много движение - беше началото на юни. Аз самата съм пътувала на стоп навремето.

А какво против имате "тия с раниците"? Точно те са най-безобидни.

По въпроса кой бих и кой не бих - двойка с раници - с удоволствие. Сам човек - зависи как ми изглежда. Някой баба - разбира се. Има един типаж, мъж на средна възраст, сам, без багаж. Ей такива са ми най-подозрителни. Със сигурност не всички са опасни, ама такива не качвам.

# 22
  • Мнения: 212
Би било интересно всеки да опише стопаджията, кото би и който не би качил Grinning

Аз вече съм описал стопадждийката която бих качил - младо, хубаво момиче, дълга руса коса, сини очи, 1,75 см. висока, дълги бедра, големи хубави... очи и това е... нямам кой знае какви големи изисквания към перфектната стопаджийка както се вижда

# 23
  • Мнения: 212

А какво против имате "тия с раниците"? Точно те са най-безобидни.

По въпроса кой бих и кой не бих - двойка с раници - с удоволствие.

Напротив точно тия с раниците са най-опасни. В раниците си могат да крият някой голям нож или току що отрязаната глава на предишния шофьор, който ги е качил на стоп.

# 24
# 25
  • Мнения: 4 726

Борисе, тя и русата кака може да те приклещи и да си изритан от сбствения си автомобил само по долни гащи ако по щастливо стечение на обстотелствата носиш такива Mr. Green.

# 26
  • Мнения: 25 571
Не шофирам.

Обаче, много ми се ще да попитам мъжете, които така охотно качват млади момичета - ако ви откажат категорично секс, веднага ли ги сваляте от колата или продължавате пътуването, цупейки се?  Thinking

Може да отговорите и анонимно.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 6 992
И ние бяхме от тия с раниците.
Разбирам сега защо доста сме чакали докато ни качат  Grinning
И, да, носехме нож. Но за да се предпазим ние.
Не да режем глави на хора, които са ни направили добро.

# 28
  • Мнения: 59
Някой възрастен човек да, но от ония с раниците никога  Naughty.Времената станах такива,че да те е страх,знаеш ли какво ще му дойде на акъла на стопаджията.

# 29
  • Мнения: 212

Обаче, много ми се ще да попитам мъжете, които така охотно качват млади момичета - ако ви откажат категорично секс, веднага ли ги сваляте от колата или продължавате пътуването, цупейки се?  Thinking

Може да отговорите и анонимно.  Mr. Green

Не съм имал досега случай някоя стопаджийка да ми откаже. Явно всички са добре запознати с максимата "Щом съм се качила, значи съм се решила" така че не съм имал проблеми в тази насока.

# 30
  • Мнения: 149
не бих... Naughty Naughty Naughty

# 31
  • Мнения: 1 432
Не бих  Crossing Arms

# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не шофирам.

Обаче, много ми се ще да попитам мъжете, които така охотно качват млади момичета - ако ви откажат категорично секс, веднага ли ги сваляте от колата или продължавате пътуването, цупейки се?  Thinking

Може да отговорите и анонимно.  Mr. Green

чувал съм че тези които спирали колите показвайки знак с ръка, като разтварят широко пръсти, не са се дърпали ...

# 33
  • Мнения: 25 571
Борис, Лабрадор, питах за стопаджийки, бе. Не за магистралните жрици.  Whistling

# 34
  • Мнения: 620
Не,както и не допускам всеки срещант в дома си Naughty

# 35
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Борис, Лабрадор, питах за стопаджийки, бе. Не за магистралните жрици.  Whistling

шегувам се Какче.
но борката го е казал.

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не бих, не е безопасно. Освен ако не става дума за баба или дядо, по пътя между две села, например.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Бих, но да не съм сама с колата  Naughty Качвали сме и войничета, жал ме е така като ги гледам  Tired

# 38
  • Мнения: 776
Не, не бих! И в дома си не обичам да каня гости. Баща ми , обаче качва всякакви, без магистрални жрици де  Joy

# 39
  • Мнения: 2 448
Качвали са ме на стоп без дори да махам. Няма да казвам, че малко ме е било шубе, но са били случаи, когато много съм бързала и съм извадила късмет с шофьори кавалери.  Laughing

Аз бих качила, зависи от човека обаче.

# 40
  • Мнения: 212
Борис, Лабрадор, питах за стопаджийки, бе. Не за магистралните жрици.  Whistling

Ами аз за стопаджийки ти говоря де. Всяка стопаджийка мисля че е наясно че "Щом се е качила значи се е решила" така че не виждам проблем.
Тази приказка "Щом съм се качила, значи съм се решила" съм я чул за пръв път точно от жена и то на отговор на един мой определен въпрос, значи прави си сметката за какво иде реч...

# 41
  • Мнения: 2 196
Поне разбрах, че Борис никога няма да ме качи на стоп. Laughing

# 42
  • Мнения: 2 448

Тази приказка "Щом съм се качила, значи съм се решила" съм я чул за пръв път точно от жена и то на отговор на един мой определен въпрос, значи прави си сметката за какво иде реч...

Точно така, в отговор на въпроса е отговорът. Като ме попита някой, г-жо искате ли да ви закарам до еди къде си и отговоря утвърдително, значи приемам шофьорските му услуги до съответното място.
От къде да знаем ти какво си я питал и тя за какво се е съгласила. Може да се е качила с теб в асансьора до вас и въпросът ти да е бил " би ли се качила до нас да прекараш нощта с мен".  Laughing

# 43
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Каква стана тя, щом наистина се замислих дали бих. ooooh! Много удобно да се оправдая с времената или с оста...упс, помъдряването- Wink Всъщност /за да не кажа - истината е/, май не искам да наруша собственото си спокойствие. Пък и стопаджии няма, няма. Наистина рядко виждам.
И все пак, качвали сме и дядовци и младежи с раници. Laughing Но и сме пропускали.

Като ученици много пътувахме на стоп. За раниците няма да споменавам. Laughing

# 44
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
...Един път обаче малко съжалих, качих едно младо момиче, оказа се французойка тръгнала да обикаля Европа само с раницата на гърба си.Качих я от Дуранкулак за Варна. Нищо лошо не видях от нея, обаче така ми вмириса колата, че няма накъде...
Ами нормално В цяла Европа по бензиностанциите има  бани.В България, ако това го има някъде ще е ултра лукс и ще те ощавят от цени.А за французите се знае, че не са едни от най-чистоплътните....
А сега по темата.Да бих качила, ако е възрастен човек, но пак бих се замислила, сега е рисковано да качва на автостоп.

# 45
  • Plovdiv
  • Мнения: 548

Ами аз за стопаджийки ти говоря де. Всяка стопаджийка мисля че е наясно че "Щом се е качила значи се е решила" така че не виждам проблем.

 Joy Ееееее

# 46
  • Мнения: 274
Винаги качвам. Предимно млади хора. Последно качих младо момче и момиче - студенти - художници от Търново за София. Купих им бири от първата бензиностанция и ги побърках от Металика. Много се изкефиха.
Като бях ученик и аз така съм патувал, затова сега спирам.

# 47
  • Мнения: 2 590
И мен Борис няма да ме качи, защото не съм руса, иначе на другите условия отговарям  Joy Жалко явно ще ходя пеша.

# 48
  • Мнения: 2 196
И мен Борис няма да ме качи, защото не съм руса, иначе на другите условия отговарям  Joy Жалко явно ще ходя пеша.
Ти поне можеш да се боядисаш, ама на мен ще ми трябва стълба, за да стана 1,75.

# 49
  • Мнения: 2 590
И мен Борис няма да ме качи, защото не съм руса, иначе на другите условия отговарям  Joy Жалко явно ще ходя пеша.
Ти поне можеш да се боядисаш, ама на мен ще ми трябва стълба, за да стана 1,75.
Joy Joy Иначе ако знаех нямаше да си почерня естественото русо  Joy Ама нали уж на черно сините очи изпъквали по-добре, много глупава съм била. Mr. Green

# 50
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Качвала съм,но сега ме е страх.Може би е заради бременността.
Бях пуснала  такава тема през лятото Wink
Явно съм я пропуснала...Извинявам се.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 735
Не бих.Страх ме е.Вече такива психари се навъдиха и то независимо от възрастта и пола. Naughty

# 52
  • Мнения: 14 654
Качваме, само че откакто детето проговори, умирам от срам какво ще каже на хората. Веднъж качихме двама студенти, които се връщаха от практика по археология, не се бяха къпали бая време-нямало е условия и смърдяха. Моето като набръчка нос и започна да пуфти, да се пули да повръща, въобще да преиграва, щели да го заразяти да замиришел и той. Друг път пак качваме двойка и то още от началото каза "тая с пъпките не искам да се вози до мен" и я подритваше от Ямбол до Пловдив.

# 53
  • Мнения: 2 609
Не, не бих. Naughty
Страх ме е, знам ли ги какви са...
И се чудя на тези бабки- те пък с какъв акъл се качват на спряла им кола?

Качваме, само че откакто детето проговори, умирам от срам какво ще каже на хората. ............................
hahaha

# 54
  • Мнения: 2 407
Сега не,едно време съм качвала един два пъти.

# 55
  • Мнения: 6 029
Качваме, само място да има, че обикновено сме гъч.

# 56
  • Мнения: 8 999
Не, по никой начин, в никакъв случай, абсурд, никогиш, няма шанс, абсолютно и категорично "НЕ".

# 57
  • Мнения: 43
Аз не шофирам , но ако шофирам на тия времена в които живеем не бих .

# 58
  • Мнения: 4 785
Не. Качвала съм само възрастни баби между 2 села - нещо не ми е комфортно да качвам разни хора. Наистина не знам с кой акъл е и ако през цялото време тва ми е на акъла...то егати!

А и не съм пътувала на стоп, освен веднъж, ама аз не спирах никой - колата сама спря. Прибирах се от дискотека сутринта, беше някакъв зверски студ, а си бях изпуснала автобуса за вкъщи - па то неделя сутрин...зарежи. И след 40 (!) мин. увещаване се качих и по едно време много почнах да съжалявам - по начина по който тръгна разговора.... но като видях, че си кара по пътя се успокоих. Направо си ме изнуди да му дам тел. номер - звънна да провери. В момента в който тръшнах вратата зад себе си си проклех акъла. Звъня много пъти, аз не вдигнах, бях благодарна, че ме прибра, ама той изобщо не беше в тази посока. И повече не бих се качила и аз! Naughty

# 59
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Преди 7-8 години качихме на стоп една жена, пътуваща между Банско и Добринище. Оказа се, че е родом от селото на баща ми - голямо съвпадение. В Банско ми подари чифт прашки /работела в шивашки цех/. Голям смях падна.
Иначе преценяваме на момента, но не е ежедневна практика, де.

# 60
# 61
  • Мнения: 2 070
Бих и съм пътувала много така, сама също. Разказвала съм вече. Имаше няколко такива теми.

# 62
  • Мнения: 27 524
По скоро май не  Rolling Eyes Последно взехме двойка младежи от Синеморец до Ахтопол - умирисаха колата, чесаха се, бълхи ни наскачаха, да не говорим (няма връзка с тях), че една оса-ГИГАНТ  Shocked падна от прозореца и се акостира в най-милото ми  Tired та опищях орталъка  Laughing
Нормално е да не спират - прекалено много неизвестни, проблеми и ядове носи подобно нещо  Confused

# 63
  • София
  • Мнения: 4 052
Вземала съм, даже преди месец взех една баба около 80 годишна, изтървала междуселския автобус, който ходи до града и се чудеше жената как да стигне. Накрая ми даде няколко бонбонки и орехчета в торбичка за да се почерпя  Grinning
За малко да отговоря "не бих", но в тази ситуация "бих". Иначе "не бих", защото ме е страх...

# 64
  • Мнения: 183
..взели някого на стоп ?

Хей така, карате си колата, слушате приятна музика, сами сте.

Дълъг път, фарове, спокойствие.
Навън вали дъжд, студено е.
Някой маха с ръка......


Не бих,много често карам сама и досега никога не съм спирала ,няма и да спра на стопаджия Peace Все пак никога не знаеш този който маха какъв е и какво може да ти направи Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 2 478
Не бих.
Карам само ролери и трудно бих го носила.  Peace

Аз пък само колело.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 826
Нямам кола.Ако имах - бих.Може би жена.

# 67
  • Мнения: 352
Вземала съм само една бабичка, с която се поопознахме. Тя пътуваше 5км. пеш и аз в тази посока. Мъже не качвам. Страх ме е.

# 68
  • Мнения: 606
Да помогна на някой закъсал - да.
Да взема някакви херо-бандити, тарикати и безделници, дето гледат да минат по тънката лайсна за чужда сметка - точно никога.

# 69
Не бих,много често карам сама и досега никога не съм спирала ,няма и да спра на стопаджия Peace Все пак никога не знаеш този който маха какъв е и какво може да ти направи Rolling Eyes
И аз съм така.

# 70
  • Мнения: 128
Да си карам колата,да пътувам за някъде сама и да вали оооо ужас.Настръхвам, само като си помисля.Не взимам никой Naughty

# 71
  • Мнения: 3 453
Веднъж качихме майка с дете на около 2г. Късна есен, навън валеше. Когато я видях с детето, тръпки ме побиха. Тя попита за къде пътувахме, оказа се, че е в нашата посока. В колата я заговорих. Жената сподели, че отива при приятелка в съседен град /след нашия/. Мъжът и бил в болница от месец. Не успяла да си плати наема и сега отива при приятелка, която няма телефон, но се надява да я намери в дома и. Нямала друг избор. Мъжът и и тя били от дом за сираци и нямало на кого да разчитат. Детето плачеше - очевидно мокро и гладно.
 Поглеждам съпруга ми - пребледнял и стиснал устни. Аз самата не бях на себе си. Смънках му нещо и се разбрахме да я оставим на гарата в нашия град. От там тя ще се качи на влака за града на приятелката си. Така и направихме. Оставихме жената на гарата с достатъчно пари за билет и храна. Прибрахме се у дома, тогава се сетих, че не и дадох координатите си. Ами ако не намери онази жена? Къде ще отиде в този студ с дете на ръце? Упреквах се дни наред. Можеше да направя още нещо за тях.
След около два месеца, мъжът ми се прибира от работа. Разказа ми, че пак е видял онази жена с детето - пак по същия маршрут. Следващият месец я видял пак - два пъти. Оказа се, че жената така си изкарва прехраната.

# 72
  • Мнения: 606
Някои жени и други работи правят, само за да пъхнат нещо в уста.
Въпрос на разбирания.

# 73
  • Мнения: 3 453
Прав си, въпрос на разбирания. Да си мъкнеш детето като чувал в студ и пек по улиците - много трябва да се обичаш. Tired

# 74
  • Мнения: 3 521
Е, едва ли е избрала да си мъкне детето на стоп, защото и е широко около врата и е скучала, отхвърляйки една след друга добри предложения за работа и високи заплати.
Ако аз бих избирала също щях да прося, а не да се продавам. Но и в дватат случая е избор между чума и холера Tired.

# 75
  • Мнения: 421
не! веднъж една баба качих и толкоз.

# 76
  • Мнения: 111
Не бих , на днешно време не се знае на какъв ще попаднеш Simple Smile

# 77
  • Мнения: 465
Възрастен човек винаги бих качила.  Peace
А ако не съм сама, както е зададено във въпроса на темата, бих качила и други хора.

# 78
  • Мнения: 465
Веднъж качихме майка с дете на около 2г. Късна есен, навън валеше. Когато я видях с детето, тръпки ме побиха. Тя попита за къде пътувахме, оказа се, че е в нашата посока. В колата я заговорих. Жената сподели, че отива при приятелка в съседен град /след нашия/. Мъжът и бил в болница от месец. Не успяла да си плати наема и сега отива при приятелка, която няма телефон, но се надява да я намери в дома и. Нямала друг избор. Мъжът и и тя били от дом за сираци и нямало на кого да разчитат. Детето плачеше - очевидно мокро и гладно.
 Поглеждам съпруга ми - пребледнял и стиснал устни. Аз самата не бях на себе си. Смънках му нещо и се разбрахме да я оставим на гарата в нашия град. От там тя ще се качи на влака за града на приятелката си. Така и направихме. Оставихме жената на гарата с достатъчно пари за билет и храна. Прибрахме се у дома, тогава се сетих, че не и дадох координатите си. Ами ако не намери онази жена? Къде ще отиде в този студ с дете на ръце? Упреквах се дни наред. Можеше да направя още нещо за тях.
След около два месеца, мъжът ми се прибира от работа. Разказа ми, че пак е видял онази жена с детето - пак по същия маршрут. Следващият месец я видял пак - два пъти. Оказа се, че жената така си изкарва прехраната.

Като ми се случи подобно нещо или чуя такава история си казвам, че всъщност няма значение.
Нали съм постъпила човешки, с добри намерения, с желание да помогна, а ако някой ме е преметнал - жив и здрав да е. Моята съвест ще е една идея по-чиста, че не съм отминала човешко нещастие, а ако другият е злоупортебил с мен, за негова сметка си е.  Peace По тази причина и пари на просяци от време на време давам.

# 79
  • Мнения: 3 453
Изобщо не съм се притеснила, че някой е злоупотребил с доверието ми. Човек не помага, за да очаква нещо в замяна, било то и морално удовлетворение. Пука ми за детето. Защото в едни други общества, с други разбирания, детето отдавна щеше да бъде отнето от майката.
Темата е друга, а аз сега отговарям конкретно на въпроса - да, бих качила и качвам хора на стоп. Но въпросната "майка" повече не бих. Нека не и отнемам шанса да изкърти някой лев.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Да. Винаги.

Дори и да сме с двете деца, винаги спираме на стопаджии, особено на ония, с раниците... Wink Свиваме се някак, сядам при децата, гушвам едното, пъхаме багажа в багажника и успяваме да се съберем. Много са изненадани.  Simple Smile
Но това е от две години, петнайсет преди тях, ние стопирахме, с раници...  Laughing

И е толкова приятно да си говориш с някой, който иначе, може би, никога няма да срещнеш, да чуеш неща, които иначе няма да знаеш, да направиш добро...

Пък понякога се оказва, че имаме и общи познати, в такива случаи си мисля, че светът е страшно малък, всъщност...

Не съм попадала на такива, които да "злоупотребят" с доверието ми.

# 81
  • Мнения: 14 654
Не съм попадала на такива, които да "злоупотребят" с доверието ми.
На стоп пътуват само готини и свестни хора, затова  Grinning Както и няма шанс да те качи неприятен човечец, защото те по принцип си подминават.

# 82
  • Мнения: 1 495
Ние подминаваме винаги стопаджиите.
Веднъж качихме познат за селото, но все пак е местния луд...А един път сами предложихме да на трима младежи, чужденци да ги свалим от една хижа надолу към банско. Тях пък ги бяхме засекли няколко часа преди това около хижата.
Ако са възрастни хора най-вероятно ще спрем. За другите, имаме резерви.

Общи условия

Активация на акаунт