романтичен ресторант-ПЛОВДИВ

  • 9 128
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
здравейте
след няколко дни имаме с мъжо годишнина и смятаме да си я отпразнуваме някъде на ресторантче двамката,но ни се иска да е нещо по-романтично,интимно..и макар че съм от пловдив и цял живот съм живяла тук и обикаляла по мноого ресторанти,не мога да се сетя за някой чак пък толкова романтичен. hahahaако има мамми пловдивчанки,нека дадат идейка..  bouquet

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Зависи каква е идеята за интимност и романтика. Ето някои предложения в центъра:
Бившето арт-кафе "Филипополис" срещу "Камбаната" в Стария град сега е приятен, по-скоро официален, ресторант с европейска кухня, не е прекалено посетен още, поради смяна на имиджа, но цените са относително високи. Засега става и без резервация.
Ресторант "Форум" (в началото на ул."Отец Паисий", откъм площада) също е с много добра кухня, но доста по-посещаван. Вечер, особено през уикенда - с резервация.
Пицерия "Пикантино" е с много добра кухня, собственикът е италианец, но е много посещавана и масите са доста нагъсто.
Винарна "Бодила" (на "Хр.Ботев" и "Иларион Макариополски") също е интересна и предлага относително уединение.

# 2
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Бих ти препоръчала Хемингуей, Мемори http://www.memorybg.com/index.html, Медитеранио.
В Бодила е хубаво, но на мен лично зимата ми е студено там.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 215
Точно ресторанта в хотел Хеброс щях да препоръчам и аз. Идеален вариант! Peace

# 5
  • Мнения: 294
Old Sport   smile3503

# 6
  • Мнения: 473
На мен ми харесва "Чучура" за романтична вечеря. Има подходящи за уединение и в Стария град - "Алафрангите", "Пълдин".

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
"Алафрангите" и "Пълдин" през зимата са само за по-мащабни организирани събития, иначе е студеничко.
"Хеброс" е чудесен, да, макар вентилацията да не е най-силната му страна през зимата. Особено ако се резервира стая с джакузи за през нощта в хотела. Laughing

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Сещам се за "Пълдин" и "Хемингуей".

# 9
  • Мнения: 402
Не знам за ресторант, но аз лично бих ти препоръчала да отидете в "Моцарт" до църквата Св. Петка. Супер ми е романтично там. А какви коктейли правят не е истина!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На 14-ти бях в Пълдин в Стария град, много ми хареса и обстановката, и кухнята.

# 11
  • Мнения: 674
Аз пък препоръчвам руския ресторант Петър първи,в Стария град  Peace

Общи условия

Активация на акаунт