След кой прием имаше ефект?!

  • 1 871
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 175
Здравейте, маминки!
Имам си втора дъщеричка на 10 дни. От вчера й започнаха коликите, и започнах да давам БиоГайа. Много се мъчи милата, а и аз покрай нея. Педиатърката каза, че след 2 седмици се появява ефекта от капките, което хич не ме успокои. Моля да споделите ако някой ги е ползвал, след кой прием имаше ефект, макар и слаб?

# 1
  • Мнения: 2 448
Капките леко облекчават, но напълно минаване на коликите става като му дойде времето.  Simple Smile
В случая с моето бебе на 2 месеца и половина отшумяха. До тогава яко гърч.  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 280
Ние бяхме със Саб симплекс и имаше ефект, ама нашите продължиха до към 5 месеца

# 3
  • Мнения: 175
Ама нали тези сега ги водели най-добрите и би трябвало да са с по-добър ефект. Иначе първия път и аз давах Саб

# 4
  • Мнения: 6 713
Аз давах Саб и ми казаха същото - че действат с натрупване. Мисля, че трябва да минат поне няколко дена.

# 5
  • Мнения: 959
Честита рожба. Да ти е жива и здрава.  bouquet

Тези капки не съм ги давала - давах Саб.

Нали знаеш, че няма ефикасно средство срещу колики?!  Wink

Давала съм капки повече, за мое успокоение, че правя нещо за да облекча болките, а не защото  вярвам, че помагат в действителност.

# 6
  • Мнения: 1 763
Аз давах Еспумизан. Няколко дни след първоначалния прием започнаха да действат, давах ги на всяко хранене някъде месец и нещо и определено имаше ефект. Това си зависи и от детето, при някои нищо не помага.

# 7
  • Мнения: 2 746
В повечето случаи нищо не помага. Аз съм против да се дава каквото и да е. Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
честита дъщеричка.Аз първия месец от страх давах само чайове-бебезан,на Хип.2-я САБ,3-я бейбинос.От последните съм най-доволна,колики имахме до 7м.

# 9
  • Мнения: 2 374
Честита дъщеричка!Да ти е жива и здрава. Hug
Аз давах Еспумизан и чайчета на Хип-изобщо не е имала колики.

# 10
  • Мнения: 1 558
Честита рожба. Да ти е жива и здрава.  bouquet

Тези капки не съм ги давала - давах Саб.

Нали знаеш, че няма ефикасно средство срещу колики?!  Wink

Давала съм капки повече, за мое успокоение, че правя нещо за да облекча болките, а не защото  вярвам, че помагат в действителност.
Така е,май ефекта от капките е по-скоро за успокоение на майката Confused

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Честито бебче! Аз съм давала на децата си Саб симплекс. Според мен успокояват веднага, но за кратко време. То много зависи и от коликите на бебчето, де.

# 12
  • Мнения: 141
Бебо и сега от време на време има колики,иначе Био Гайя-та подейства  веднага.Но нея за съжаление я пробвах чак когато бебо беше на 5 месеца.Иначе кой знае какви резултати нечакай.Както са казали мамите капките са за успокоение на нас самите!С повече търпение и нежност коликите минават.Това си е период,който се изживява няма начин! HugНа мен лично много ми помогна ,повече от каквито и да било капки,носенето в слинг.Моментално успокоение и коликите изчезваха като с магическа пръчка!

# 13
  • Мнения: 344
Честито!Да ти е жива и здрава.Аз давах колийф и бях мнооого доволна.Малко са скъпички /цената варира в различните аптеки от 24лв на Марешки до 28-30лв в останалите/. , но пък забравих за коликите.Мъника ги понесе доста леко с тези капки. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Ползвах Бейбинос. Ефект имаше, при това веднага, след приема, не с натрупване.

# 15
  • Мнения: 9 436
Честита рожба!
В момента и аз съм в същото положение.Лекарката ни изписа Саб Симплекс,но май няма голям ефект.Давам чай от копърово семе.

# 16
  • София
  • Мнения: 18
Моето дете имаше такива страшни колики, че абсолютно нищо не помагаше. Давах му и Саб и Еспумизан. Облекчаваха го за около половин час и после отново се започваше страшният рев. Не спря да се гърчи около два месеца. После се оказа, че кърмата ми не е достатъчно хранителна и повръща заради нея. Дадоха ми да го дохранвам след кърменето с мляко против повръщане. Бебчо така лакомо засука....и се отби почти веднага от кърмата ми. Два три дена след това коликите спряха. Сигурно има логично обяснение за това, но аз бях така стресирана, че дори не се заинтересувах. Просто бях щастлива, че детето е спряло да реве. Joy

# 17
  • Мнения: 57
Ние ползвах ме еспумизан и чай от копър ,но нищо не помага,а освен това и запичат. Thinking

# 18
  • Мнения: 1 629
Ама това сигурно е от тези капки  Thinking аз давах САБ и ефекта го имаше на 10 - тата минута- започваше да пръцка много Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 433
И аз съм давала Саб и Еспумизан,облекчават уж Confused

# 20
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Био-гайа съдърцат лактобацили, които трябва да поселят червото (те са част от нормалната микрофлора). според проучванията, за които знам, ефектът върху коликите (оценен чрез времетраенето на плача) е бил много по-добър отколкото при контролните групи след две седмици. при някои деца ефектът е по-бърз, при други няма.
аз комбинирах с инфакол. и съм от късметлийките, които минаха с малко пухтене за около месец. иначе педиатърът на всяка консултация до 4-тия месец казваше, че има колики. не е плакал, нито друго.

# 21
  • Мнения: 247
Давахме Infacol много съм доволна ! до към 3 тия имахме колики,а капките на 2-3 ден вече правехме разлика в продължителноста на плача и страданието на бебето Simple Smile ,но какво да се прави лесно не се става човек   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 013
Ние бяхме със Саб симплекс и имаше ефект, ама нашите продължиха до към 5 месеца

И ние ползваме саб,но чесно казано почти нямаме колики.Май го давам по-скоро профилактично от колкото от нужда!
Лекарството НЕ премахва коликите,а ги облекчава!  Peace

# 23
  • Мнения: 2 100
Само Саб ми се струваше, че помагаха. Тия другите хич не съм и ги чувала. По нашето време Инфакола се водеше за най-доброто...и най-трудно достъпното съответно. Но и при тях нямаше ефект никакъв.

# 24
  • тук и сега
  • Мнения: 124
БиоГайа давах и аз. Мисля, че те имаха най-добър ефект (да не кажа само те) или просто съвпаднаха с края на коликите (4 1/2 мес). За съжаление не помня с точност от кога имаха ефект, не съм се сетила да следя, но вероятно около 1 седм, 1 1/2 седм след началото на приема.

# 25
  • Мнения: 107
И ние бяхме с много силни колики.Ползвали сме всичко, което се предлага в аптеките.БиоГайа са добър вариант ,но този период от 2 седмици е голям ,ако не пропускаш приема ще ви подеистват още след третия ден.Няма да решите проблема ,но поне ще спите.Азбях най-доволна от Еспумизана.Успех и много търпение.

# 26
  • Мнения: 194
Честито!Да ти е жива и здрава.Аз давах колийф и бях мнооого доволна.Малко са скъпички /цената варира в различните аптеки от 24лв на Марешки до 28-30лв в останалите/. , но пък забравих за коликите.Мъника ги понесе доста леко с тези капки. Peace

 Peace

# 27
  • Мнения: 210
Честито бебче  bouquet Аз давах Еспомизан - и сега давам като го усетя да се сгъва иначе имах ме 3 дни в който нищо не помогна - той плаче и аз и гушкане и галене и песнички беше кошмар и за тримата - но отмина.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 508
Ние използваме Инфакол и подейства почти моментално. Един ден рева много, дадох му и след 2-3 хранения нямаше и помен от коликите. И до сега, да чукаме на дърво, само се мръщи от време на време.

# 29
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Ползвала съм какви ли не капки,но коликите не се повлияха от нищо,дори не намаляха.Изчезнаха от само себе си в края на третия месец.Скоро чух за продукт на аквасорс,който помагал при колики,но не си спомням как се казваше.Смятам да се запася и за бебето,защото съм сигурна,че и то ще има много колики.

# 30
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
И аз давах БИО ГАЙА,по съвет на педиатърката,но без никакъв ефект.Смених ги със Саб Симплекс и ефектът не закъсня.

# 31
  • Мнения: 2 110
Честито детенце !  bouquet
Горките ,колко ги боли ....
Аз давах Саб Симплекс и чайчета. Нямах проблем. Тези не са ми познати ,който ти споменаваш!

# 32
  • София
  • Мнения: 604
аз давах капки еспумизан, имаше ефект, но не 100% и то на момента

Общи условия

Активация на акаунт