държавни служители обучавани за сциентолози?

  • 2 242
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Верно ли е това м..а му? http://news.ibox.bg/news/id_184596102

Цитат
Министерството на държавната администрация е изпращало служители на курсове по мениджмънт, организирани от сциентолози.

Това съобщава kafene.net, като цитира публикация във в. "Стандарт".

Представители на една от най-опасните секти в света, която не е регистрирана в България, са обучавали 15 души от ведомство. Курсовете са се провели в края на август и началото на септември миналата година. Стрували са по 325 лв. на човек.

Плащало е  министерството на Николай Василев, но курсовете са посещавани и от служители от други държавни ведомства. Имало и е командировки в Белгия, откъдето е и човекът, организирал обучението.

Той се казва Марк де Турк, управител на фирма "Идеас България". Тя предлага курсове по мениджмънт, пиар и справяне с кризисни ситуации.

В сайта й ясно е посочено името на основателя на сциентоложката секта Рон Хъбард: "Открийте формулите за успех и мениджмънт инструментите, основани на трудовете на Рон Хъбард".

Сред хората, посещавали курсовете, има и заместник-министри. Служители на ЧЕЗ, "Овъргаз" и "Девня цимент" също са ползвали услугите на фирмата.


Никито Василев дали е бил наясно? 
Знаете ли нещо по въпроса?


Още .. http://www.standartnews.com/news/comments/id/23884/%D0%9C%D0%B8% … D0%BA%D1%82%D0%B0

# 1
  • Мнения: 6 029
Ох, все някакви страшни секти ни плашат нас  Tired

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
А, само сциентологията да и беше проблема на нашата държавна администрация, с мед да го намажеш............

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нали сцентолозите даряваха приходите си на църквата .... е, нашите са такикати, ще даряват държавни пари.

# 4
  • Мнения: 6 029
Минзухар, понеже ти пускаш темата се обръщам към теб. Какво им е страшното на сциентолозите? Знаеш ли или само си копираш от Стандарт?

# 5
  • Мнения: 25 590
Не знам какво точно представлява сциентологията, много митове витаят около нея, но съм чела доста книги на Рон Хабърд, не само фантастичните му.
Какво по-удачно място да се обучават държавните служители от последователите на писателя, който твърди, че държавата е най-големият враг на човек и целта и е да го направи нещастен? Mr. Green

Julie ,  това, което аз съм открила в книгите му, които са ми попадали е, че той проповядва някакъв вид анархия, твърди, че държавата е най-големият ни враг и ние трябва да и попречим на всяка цена да ни прави нещастни. Като спрем да си плащаме данъците, например. Предполагам, че на това се крепи цялата философия и финансовата пирамида и това е, което привлича богатите и последователи. А после как им промиват мозъците - не знам. Хипноза, казват...
Във всеки случай всеки, който не се има за много богат и преуспял, може да диша спокойно - сектата няма да прояви никакъв, ама никакъв интерес към него.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 18:10 от Как`Сийка

# 6
  • Мнения: 6 029
Как`Сийка, аз тия неща ги знам, чудя се минзухар знае ли ги  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 401
Минзухар, понеже ти пускаш темата се обръщам към теб. Какво им е страшното на сциентолозите?

Каквото им е страшно на всички течения, учения и всевъзможни извращения стъпващи на религиозна основа.  Хич не ми е необходимо да съм в подробности запозната с идеите им, за да съм на мнение,  че мястото им най-малко е в една държавна администрация.

# 8
  • Мнения: 2 401
Как`Сийка, аз тия неща ги знам, чудя се минзухар знае ли ги  Laughing

След като знаеш защо не го написа, в първия си пост  съм писала "Знаете ли нещо по въпроса".

# 9
  • Мнения: 6 029
Минзухар, по кой въпрос какво да знаем? Дани Никито е бил наясно, дали всъщност са изпратени тия хора?

Каквото им е страшно на всички течения, учения и всевъзможни извращения стъпващи на религиозна основа.

С това просто не мога да се съглася.

# 10
  • Мнения: 25 590
Тези са по-опасни, защото май изобщо не става дума за религия. Финансова пирамида е.

Между другото, точно Л. Рон Хабърд е човекът, който е произнесъл фразата: "Най-бързият начин да забогатее човек е да си основе секта." И го е доказал на практика. Евалла!  Laughing

Между другото е много добър писател-фантаст, поне аз много харесвам някои от книгите му -трилогията  "Бойно поле Земя", декалогията "Мисия Земя"... По първата имаше и филм, но беше тъп, за разлика от книгата.  Wink

# 11
  • Мнения: 6 029
Да, филма е тъп  Sick
Но не може да се обобщават всички "течения".
Особено пък сциентологията е много далеч от религията в класическия й вид. Не може да се сравнява със Свидетелите на Йехова (например).

# 12
  • Мнения: 2 032
Ми да! Също така:
- служителите на здравното министерство са обучавани от вампири,
- служителите на МВР - от сектата „Лява ръка-Десен Джоб”,
- а служителите на дирекция Чистота са били на семинара на Грухо Свинев.

А, да, пък Ватманът Серго търси курсове за каране на трамвая на надолно без спирачка.

# 13
  • Мнения: 6 029
A, Алиса, ми те точно там се обучават, не е ли видно?

# 14
  • Мнения: 592
Julie, все пак дай някакво разяснение - кое е хубавото на сциентологията!

Общи условия

Активация на акаунт