Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 20

  • 13 532
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Хм, че студеният чаршаф е доста по-стресиращ за телцето от вода с три-четири градуса по-ниска температура от тази на тялото! 
Е, не, те чаршафите са с топла вода -- 37-38 градуса, да речем. Естествено, че студената вода е опасна в тия случаи!  Stop Аз съм пропуснала това за студената вода. Naughty

Сега си спомних, че в болницата на Калина й сваляха температурата с банка с лед, която се поставя на стъпалата, обаче, въобще да не докосва тялото над глезените. Tired

За оцета не знам, аз и него прилагах, но не даваше нужния ефект (чорапи, а веднъж и във водата за чаршаф капнах). Друг път съм обувала оцетени чорапи и съм била много доволна. Майка ми все така ни е сваляла температурите навремето.  Thinking

Абе, методи колкото щеш, важното е да се открие причината за Т-то, а не само да се лекува симптоматично. Но пък и трябва да се сваля, като достигне висини, за да не направи гърч детенцето, а и защото е опасна за мозъчетата. Ужасна е такава една ситуация и за майката, и за детето. Sad

Иначе, за протокола, и Калина за пръв път не се справя с вирус, както се изрази педката. Досега и аз само панадол и нурофен бях давала и чат-пат по някоя хомеопатия от Боарон. Но за всяко нещо има пръв път, а и знаем, че така растат децата. Да са ни живи и здрави! Heart Eyes

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 01:14 от Мяуче

# 16
  • Мнения: 146
Деси, и аз да се включа - на себе си съм сваляла с оцетени чорапи и имаше страхотен ефект. За компресите с оцетена водичка знам, че не е добре да се слагат по челцето, а само по стъпалата, дланите и китките. И мнооого течности!!!
Желая ти да е зъб! Не напипваш ли подут венец? Колко дни станаха? Скоро ваксинирала ли си я за нещо?

# 17
  • Мнения: 1 725
Благодаря, момичета, че се отзовахте така бързо и с добри съвети.  Hug
Не съм я ваксинирала. И аз се моля да е зъб. Хич ме няма да разбера дали и е подут венеца. То тя не, че ще ми даде - трябва докато ми стиска пръста и аз викам да и го опипам, ако правех разлика, де. Но вече се обезверих - дълго ми се струва, от сряда следобяд, мислех, че при зъби е около 24 часа. Първо помислих, че е зъб, защото беше зачервена долу първия ден. Беше се наакала и бе стояла не зная точно колко без да разбера веднага, така че може да е било и от това, но пък и друг път е поседявала с наакано дупе, а само един единствен път досега се е подсичала - заради първите кътници. Тогава беше адски червена и продължи 2-3 дни, и от раз изчезна, докато сега беше много малко, като по-късно стана във вид на червени точици, а на другия ден вече нямаше нищо.
Плака, милата, от оцетения чаршаф, и от оцетените чорапи, които след това и сложихме, но тя плаче и при смяна на памперс, така че не гледам толкова това, а дали ще има положителен резултат върху Т. Направихме го след като и хексалгина не помогна, за разлика от предишните 2 пъти общо предните 2 дни. Аз самата, в края на гимназията бях, вдигнах много висока Т, лекарствата не можеха да я свалят, родителите ми стояха около мен едни такива отчаяни, бездействени, и аз взех нещата в свои ръце и "ги строих в 2 редици" - давайте чаршаф с оцет - и така, гадничко е, на горещо тяло такъв студен чаршаф, но имаше мигновен ефект, докато само кърпи тук и там не. Вчера я къпахме в гореща вода, по-гореща от нейната Т, по съвет на една позната, която ми каза, че помага при Т. Не забелязах да има добър ефект. Като цяло ми се струват много рисковани от към настинка и усложнения в тази връзка такива разголващи процедури, особено ако е налице пневмония. То и за чаршафа важи същото, предполагам, но все пак се действа за секунди и след това веднага отново завита и затоплена и ми се струва сякаш по-безопасно. Не зная обаче детското сърчице как понася такава голяма температурна разлика, ще питам педи, но не зная дали тя самата има дете, защото ако няма едва ли ще е наясно, не и лично, с бабешките методи, но все пак ще я питам за мнението и, като цяло много я уважавам, то не се е налагало до сега да опираме за сериозен проблем, де. Оставам с впечатление, че едно време с такава Т са ги взимали директно в болница бебенцата, а сега им дават малко време шанс да го преодолеят сами. Тази вечер я завих като заспа (тя иначе спи без завивка) и се изпоти обилно, проверих Т, беше спаднала до 37, 36 и нещо (понеже 2-3 пъти меря с ушния и взимам най-високата стойност, добре, че поне от него не плаче!) Дано, обаче, утре сутринта да не стане пак като предните 2 сутрини - да вдигне пак Т до небето малко преди събуждането си към 9ч.-9.30ч. някъде!

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 02:48 от desi_sunshine

# 18
  • Мнения: 146
Деси, странно е, че вдига сутрин, а не вечер! Обикновено е обратно.
За нааканото дупе се съмнявам да е причина, защото единствено до обрив или цистит може да доведе, но пък при тях няма висока Т! При нас зъбите държаха Т повече от ден, но пък само до 38-39. Пробвай свещички, поне няма да повръща детето.
А ти по-добре легни да си починеш, че може и нощна смяна да караш!
Дано да не вдига вече...  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 725
Тя и вечер я вдига, периодично си я вдига, в момента е с 38.4, просто сутрин ми е странно, че така в съня си я вдига. Вече почти съм убедена, че е пневмония  Sad  Мой близък така вдигаше такава упорита Т, неговите роднини слагаха мокри кърпи върху гърдите му, после се разбра, че не е хубаво при пневмония. Настя по принцип си диша шумно като спи и сега чувам пак дишането и, но сякаш е малко по-различно, с леки хрипове, ох, или си внушавам  Confused
Мауче, вашите изследвания показаха ли признаци за пневмония?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Desi, не се навивай още, е е пневмония. Преди месец някъде имаше вирус, който действаше така - 3 дни много висока ТТ, коята трудно се сваля. Едната приятелка на Рая го изкара. На четвъртия ден вече нямаше ТТ. Дано така да се размине и при вас.

Найъде из форума, май в априлската отчетана, бях срещнала инфо, че из скандинавието май беше  newsm78 Не реагират като нас на висока ТТ. Температура под 40градуса не я смятат за нищо. Започват да реагират ако ТТ се задържи 4-5 дни висока  Rolling Eyes Т.е. чак тогава започват с лекарствата. Странни хора, това така ми се заби в мозъка...  макар да не смятам тази практика за много редна.

Сетих се и още нещо - при висока ТТ не е добре да се загрява тялото, защото се претоварват и объркват регулаторните механизми. Наш тати така лекува само ТТ, но откакто разбрах, че е опасно.... съм му забранила да действа така върху себе си, а още повече върху Рая.

# 21
  • Мнения: 961
Деси, щом се притесняваш, че има хрипове, по-добре иди да я чуе специалист! По-добре излишно да се разкарате, отколкото да седите вкъщи, ти да се притесняваш има ли пневмония или няма! Можеш да идеш в детска клиника в МА, няма да ви върнат!
А да, при висока температура е добре бебка да е по-разсъблечена, боси крачета, късо ръкавче, за да може да се охлажда!

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Деси, аз до последно не я заведох на лекар, така че изследванията ги правихме в болницата и не знам какво са  показали, защото пневмонията се доказва със снимка или с преслушване, но най-сигурно е със снимка (рентген).

Когато ни приеха, първото, което се направи, беше такава снимка и тя категорична показа начална пневмония. Честно казано, ако наистина има хрипове, то се чува толкова ясно, че едва ли ще се колебаеш и ще се чудиш дали си внушаваш.

Това, което ще те посъветвам, е на бързи обороти да заведеш Настя на прослушване, особено ако са минали три дни с висока Т (брой и нощите, тоест ако е започнало с висока Т през нощта, брой тази нощ като първи ден).

Но не се плашете от пневмонията, тя е нещо нормално при малките деца и обикновено минава бързо и без усложнения. Дори деца със силен имунитет могат да я развият -- това е част от порастването. Изпитанието е за майките, гаранция ви давам. Naughty

И да, наистина, възможно е Настя да преодолее грипа и да не се стигне до пневмония, което аз ти пожелавам, Деси, но вирусът е много тежък явно. Доколкото знам, кръвните изследвания могат да покажат, че тече инфекция (повишени левкоцити, ако не греша), но не и каква е.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 10:28 от Мяуче

# 23
  • Мнения: 1 725
Тя от сряда следобяд е така. В четвъртък я водихме на лекар, преглежда я основно и каза, че няма нищо - гърло, уши, гърди, коремче. Каза да изчакаме до събота вечер и ако не се е оправила да се обадим да изпише АБ, но аз ще искам да дойде да я види пак, пък и изследванията да види. Иначе, много се е изнежила, отслабнал и е организма от този зор, и много бързо и измръзват ръчички, носле, навличам я повече в по-студена стая, страх ме е да не хване и настинка, особено сега като е предразположена толкова лесно. Дано не е пневмония, скоро ще се разбере. И аз си помислих, че само с прослушване, и най-вече от рентген се разбира, но първоначално не приех мисълта, че може и да се наложи и да я облъчват, но това сигурно е по-малкия проблем. Страшно е притеснително да си гледаш детето толкова време все топло, понеже нали е още толкова малка и както казвате, е опасно и гърч да не получи, за мозъка и т.н.
Дадох и за първи път сокче от портокал - взе че пи доста, добре че ме подсетихте  Hug, макар и малко с лъжене, но тя като не иска нещо въобще никакво залъгване не минава. Днес от сутринта поддържаше 37.7-8, ще видя сега колко е.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 12:44 от desi_sunshine

# 24
  • Varna
  • Мнения: 603
Деси стискам палци Настя да се размине без антибиотиците и изобщо да не излезе  никаква пневмония. Голямата ми дъщеричка изкара  пневмония малко след две годинки. На нея и биха 7 дни инжекции сутрин и вечер, не сме влизали в болницата.
Поли е поддържала три дни висока температура, накрая рева половин час , темпартаурата падна и сутринта имаше нов зъб.Дано и при вас се случи нещо подобно!
А за температурата  Габи беше  с много много висока температура 3 дни преди втория си рожден ден. Бяхме на Канарите. И в поликлиниката слагаха свещички и аз в "къщи", но нищо не  помагаше. Накрая аз ревях в ръцете с  тогавашната малка. Приеха ни в болницата и познйте какво се случи - връчиха ми две големи хавлии, в стаичката имаше мивка и казаха - сега мокри и увивай, като падне под 39, 6 ще действаме с лекарства. До тогава искаме от теб  бавно да я сваляш. През две минути идваше някой да ни наглежда. И най - интересното е, че ми казаха - за сега не давай вода ( тя повръщаше всичко влязло в устата и от температурата) Там никой не се притесни, че сме с температура над 40 градуса - за тях било нормално това. Та чак като свалихме температурата сложиха свещичка и казаха през 15 минути може, но само по глътка вода . И се оказа,че Габи е с ангина.

# 25
  • Мнения: 1 725
Gabonchi, благодаря ти за бързите ЛС!  Hug
Интересно е това, че при висока Т не се дава вода. Дали е само за да не повръща или има и друго логична причина, се чудя? Настя, забелязах, хич не и се пиеше вода, но така е винаги, когато сучи повече. Днес не е вдигала над 38 засега, а иначе не е и повръщала, но и пък тя само сучи, друго не яде, някоя лъжичка пробва, хапка банан. Май прекалих със портокаловия сок като за първи път - след това и беше рядко акото и получи повече газове  newsm78

# 26
  • Varna
  • Мнения: 603
По принцип аз знам също ,че при температура се дават течности - колкото повече, толкова по - добре. Но Габи тогава беше с над 40 и повръщаше ако нещо, макар и течност и влезе в устата. Та докато малко се нормализират нещата, т.е. докато не падна на 39,6 казаха да не давам и после пак започнахме полека лека да даваме водичка.То милото искаше да пие по много , а аз му вземах водата след 1- 2 глътки и след кратка почивка пак давах.

# 27
  • Мнения: 8 242
Найъде из форума, май в априлската отчетана, бях срещнала инфо, че из скандинавието май беше  newsm78 Не реагират като нас на висока ТТ. Температура под 40градуса не я смятат за нищо. Започват да реагират ако ТТ се задържи 4-5 дни висока  Rolling Eyes Т.е. чак тогава започват с лекарствата. Странни хора, това така ми се заби в мозъка...  макар да не смятам тази практика за много редна.
Аз мойто тъй го действам, но досега повече от 39-5 (и то за малко) 39 да кажем, не е вдигал.
И хомеопатката така ме е инструктирала - до 3 дни - само охлаждане на тялото и много течности.. После ако се налага - почваме с капките или топченцата Simple Smile (хомеопатични де)..
Имам един панадол, който купих Тони като се роди.. Е, не е отворен, мисля, че скоро му изтича даже годността  newsm78 Освен да го дам на мъжо да го изпие някой път като го втресе  Joy Хем вкусно.. хем да не става зян  hahaha .. а и за неговите кила, по таблицата дето са я дали за децата, тамън ще му стигне едно шишенце  Joy

# 28
  • Мнения: 1 725
Имам един панадол, който купих Тони като се роди.. Е, не е отворен, мисля, че скоро му изтича даже годността  newsm78 Освен да го дам на мъжо да го изпие някой път като го втресе  Joy Хем вкусно.. хем да не става зян  hahaha .. а и за неговите кила, по таблицата дето са я дали за децата, тамън ще му стигне едно шишенце  Joy
Joy Голям майтап, си, разсмя ме, Духи, сефте тези дни!
Вечерта Настя вдигна пак Т - 39.4, сложих и свещичка и първо спадна на 38.6-7, после изцяло. Много и беше горещо и усилно с повечето дрехи и я разсъблякох пак, така както си спи по принцип като е здрава, но я следя да не и стане твърде хладно, че се поизнежи, няма начин. Като се размине всичко, ще се приспособяваме обратно по-постепенно.
Духи, ако имаш на лесно, дай някой линк към форум с други доволни от класическата хомеопатия, или въобще да сравня с Боаронската. Вече се замислих дали не си струва да опитаме и ние с класическа хомеопатия, че тя по ми вдъхва вяра - все пак се подхожда по-индивидуално, колкото и субективно би могло да бъде това.

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 02:31 от desi_sunshine

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Деси, разсъбличай я, заради Т. Аз така Ачко го бях облякла, при това не повече от обичайното и в отделението ми се накараха и те го разсъблякаха-оставиха го по боди и с едно тънко панталонче, даже по боси краченца. И от нашия педи знам, че децата трудно си регулират Т и особено, когато са с висока, никакви топли вани и дебели дрешки. А изпотяването- Sad още един признак за пневмония, Ачо мн се потеше дори като свали Т и така ми казаха лекарите. Все пак, дано не е това  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт