Nestle 2+

  • 1 578
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 19
Детето ми вече е на 3 години и 1 месец и всяка вечер и сутрин иска да пие с биберон мляко от Nestle Junior 2+. Как да я откажа от този навик? Достатъчно хранително ли е за тази възраст?

# 1
  • Мнения: 9 814
И да не е достатъчно хранително с какво би го заместила?
Обикновено прясно мляко или разбито кисело.

П.П. С шише ли го пие или в чаша? Ако го пие с чаша не виждам защо и да не продължи да го прави.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
допреди една седмица дъщеря ми пиеше същото мляко сутрин и вечер. Една сутрин реших да пробвам да й дам прясно мляко Верея 3% и очудващо и за мен самата изобщо не реагира на това, че й давам нещо различно.  Peace Пробвай, може и при вас да има ефект!

# 3
  • Мнения: 959
Детето ми вече е на 3 години и 1 месец и всяка вечер и сутрин иска да пие с биберон мляко от Nestle Junior 2+. Как да я откажа от този навик? Достатъчно хранително ли е за тази възраст?

Нека да го пие, още повече ако през деня поема и други млечни продукти, ще си набави всичко необходимо.
Притеснително е, че пие със биберон.  Върху това, може да поработите. Peace

# 4
  • Мнения: 2 047
  Един ден беше свършило, нарочно забравих да купя и вечерта като поиска й казах, че няма, съжалявам, утре ще купим, показах празната кутия ... и така откарахме един месец. Веднъж го видя в магазина и си го взе. Като свърши й казах да не забрави да си вземе като ходим да пазаруваме, тя забравя и после - няма на кой да се сърди  Laughing 
  Та за спирането, няма да ми е трудно, но почти не консумира друго мляко. Също така като е болна и не иска да яде нищо е съгласна само на това мляко...и с биберон го пие, искала да е като бебе. Явно някаква носталгия я гони. Та не виждам нещо нередно- за всичко друго си ползва нормалните прибори.

# 5
  • Мнения: 2 110
Моята дъщеря е на 2г. и половина и също сутрин и вечер пие Nestle Junior 2+.  не бих искала да го замествам с кисело или прясно мляко ,защото смятам ,че това на Нестле е доста по-добро и качествено. Сега особено като се заговори ,че млякото го правят от растителни масла....
Ако не им е достатъчно млякото ,те ще си хапват след това нещо друго.

# 6
  • Мнения: 4 555
Не виждам причина да я отказваш. Теб какво точно те притеснява?

# 7
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Няма място за притеснения,децата трябва да пият мляко и това на Нестле със сигурност е направено от истинско мляко за разлика от киселите и пресни млека,които в момента се предлагат на българския пазара.Единственият проблем,който аз виждам е биберонът,опитай се да научиш детенце да пие от чашка Hug

# 8
  • Мнения: 639
И аз не виждам нищо лошо от това детето да иска да пие мляко,само може да те радва това нещо.Познавам хора на по 30год. и всяка сутрин си пият млякото Joy
Дъщеря ми и тя много го търси,но при нас вече е проблем защото по цяла нощ се налива с мляко,и то още с биба,всяка нощ изпива близо литър Laughing,но когато нямам сили да стана да и направя става чудо,затова по добре да стана за две минути отколкото само да ми реве и хленчи за млякото.

# 9
  • Мнения: 1 820
Моята го пие,но вечер,вместо супа или друго.Само че е прявано,не сухо.Иска си го и толкова, и това и е вечерята.Не виждам нищо притеснително,освен биберона  Peace

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Детето ми вече е на 3 години и 1 месец и всяка вечер и сутрин иска да пие с биберон мляко от Nestle Junior 2+. Как да я откажа от този навик? Достатъчно хранително ли е за тази възраст?

Аз пък не разбрах въпроса - от кой навик как да я отучиш? От пиенето на мляко или от ползването на биберон?
И сутрин и вечер, когато си търси млякото, друго яде ли или е само на мляко?

# 11
  • Мнения: 2 015
Моята дъщеря е на 2г. и половина и също сутрин и вечер пие Nestle Junior 2+.  не бих искала да го замествам с кисело или прясно мляко ,защото смятам ,че това на Нестле е доста по-добро и качествено. Сега особено като се заговори ,че млякото го правят от растителни масла....
Ако не им е достатъчно млякото ,те ще си хапват след това нещо друго.
Моя е на същата възраст.Също вечер пие мляко с биберон.През деня ползва чаша, шишета, но вечер ползваме както той му вика " бебешкото шише".От млякото не мисля да го отказвам, но виж, за биберона като ви прочетох, взех да се замислям newsm78.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Особено, ако се приспиват с бибероните - тогава остава мляко в устата, повишава се киселинността и много лесно се развалят зъбките.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 067
Ох, и ние сме така...
На две години и 3 месеца е. Не ме притеснява Нестлето, ама тоя биберон...
Денем си пие от сламки, шишета, чаши без проблем. Легне ли вечер не иска чаша, иска с биберон.
А от 9-10 месечна не е лапвала денем биба.
Притеснявам се за зъбките и ...

# 14
  • Мнения: 19
Благодаря Ви мили мами! Сега съм по-спокойна, като чета че и други дечица си искат млякото и биберона. Направих за себе си равносметка от какво точно трябва да я откажа- притеснителен е този биберон. Когато писах за проблема бях доста афектирана от изказването на свекърва ми- "Ми до кога ще го пие това мляко? Вече е голяма!". Благодаря Ви още веднъж! Хубаво е да има с кого да споделиш проблема си и той да те разбира. Laughing

# 15
  • Мнения: 121
Ние сме на 2 и 9 месеца и също бяхме на Nestle но в момента не сме в Бьлгария и при нас го няма то4но това мляко и го заменихме с прясно, но шишето с бибата си остана. Не иска да пие от 4аша, но и  с това се примирявам, нали все пак го приема.

# 16
  • Мнения: 1 420
Няма лошо в това, че детето обича да пие мляко  Peace Но според мен трябва да замените биберона с детска чашка, Защо не идете заедно в магазина с детенцето и нека то само да си избере чашка, с която ще пие. Педиатърката ми препоръчва след първата годинка бибероните да се извадят от употреба, защото носят риск за развитие на кариеси, тъй като зъбките се плакнат по-дълго време в млякото. Успех!

# 17
  • Мнения: 19
Да-въпросът с кариесите е вече налице. Има дупки на кътниците, може би ще се наложи скоро да посетим зъболекаря- не ми се мисли.... Как ще я накарам да си отвори устата??? Да я задържи отворена докато работи машинката???

# 18
  • Мнения: 2 110
angel_82 ,моята също пие млякото с биберон .Доставя и страхотно удоволствие.Според мен и напомня за кърменето и се успокоява. И аз не се старя да я отучвам.Тя не заспива с биберона и шишето в уста.През деня си пие от чаша водата.

# 19
  • Мнения: 118
Щом му е вкусно на детето нека пие, моят син също продължава с удоволствие да пие течните каши на Нестле - алете. Но биберона задължително го махайте, дори и да плаче няколко дни, ще се изкривят зъбките и после няма оправяне- зная го от детски стоматолог. на 1,5 мес. махнах изцяло биберона, имаше рев само 2 дни.

# 20
  • Мнения: 1 820
angel_82 ,моята също пие млякото с биберон .Доставя и страхотно удоволствие.Според мен и напомня за кърменето и се успокоява. И аз не се старя да я отучвам.Тя не заспива с биберона и шишето в уста.През деня си пие от чаша водата.

 ThinkingНе че нещо,ама тя може да си се успокоява още дълго време по този начин.Аз лично не приемам дете след год и половина (дори е много)да е шише.Дъщеря ми от 9-10 мес пие със сламка,шише с биберон вече даже не знае какво да го прави.Да пие от чаша сама още се улива,но и това ще стане.Млякото си е мляко,ама биберона е съвсем различно  Naughty

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Сина ми пиеше Джуниър2+ до 3г.4-5м. от шише с биберон сутрин и вечер, мисля че е доста по-добро от пр.мляко, което продават на пазара. След това започна да го пие със сламка когато пожелае. Обясних му, че бебетата пият с биберон и нямаше проблеми да пие от сламка  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт