Отбиване

  • 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте ,мами.
Искам да ви питам.Тази седмица реших да спра с кърменето.Бяхме вече оставили само едно кърмене-сутрешното.Няма проблеми,детето си пие прясно мляко,но пък на мен гърдите ми (по-скоро само едната) ще се пръснат.Дали е нормално?Страх ме е да не развия някой мастит.Но пък ако се цедя ще стимулирам кърмата.Какво ще ме посъветвате,дали ще отмине?

# 1
  • Мнения: 120
Не съм имала подобни проблеми (второто си дете все още го кърмя интензивно) и няма да споделя личен опит, но от опита на други кърмещи майки мога да те посъветвам да изцеждаш по малко кърма, толкова че да не чувстваш гърдите си препълнени и болезнени. По този начин няма да стимулираш лактацията, а кърмата постепенно ще намалее.

# 2
  • Мнения: 9 481
Изцеждай само до облекчаване и пий лецитин..имаше и чай салвия /дано не греша името, че не е от личен опит/ който намаля лактацията...провери го него за всеки случай..
Намали течностите и лактогонните храни-постепенно ще намалее и спре; но няма да стане за 3 дни де Wink

# 3
  • Мнения: 1 751
да, MTV го е казала - чай от салвия, лецитин и цеди само до облекчаване...чувала съм също за студени зелеви листи или готови компреси за кърмачки...Странно, че само с едно кърмене получаваш такова напрежение в гърдите  newsm78

# 4
  • Мнения: 172
Ехо,
пак съм аз.Гърдата ми вече поомекна.Само първият ден изцедих няколко капки и после вече не исках за да не стимулирам кърмата.Но все още има бучки.Нормално ли е?

# 5
  • Мнения: 9 481
Ехо,
пак съм аз.Гърдата ми вече поомекна.Само първият ден изцедих няколко капки и после вече не исках за да не стимулирам кърмата.Но все още има бучки.Нормално ли е?

Не е добре да имаш бучки-това е задържане на кърма в каналите, може да стане мастит.
Прави масаж с насапунисани ръце в банята, след затопляне на гърдата, за да изцедиш по-безболезнено и да разкараш бучките.Ще стимулираш производството на кърма, ако изцеждаш цялото количество, но в случая е важно да изцеждаш до облекчаване за да не стане мастит...няма как да спре за седмица..
През останалото време слагай на гърдата зелево листо, като избягваш зърното и ареолата-сменяй го през час-това също помага много Peace

# 6
  • Мнения: 172
А как се прави масаж?от основата към зърното ли?или във всички посоки?Да се размачква твърдия участък ли?

# 7
  • Мнения: 9 481
Масажа се прави от основата на гърдата към зърното.
Не се размачква бучката, само с масаж по посока към зърното по млечните канали.
Ето повече инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0

Общи условия

Активация на акаунт