ИЗРАЕЛ 25

  • 20 756
  • 287
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 526
Пу, минус първа преди Тигър  Mr. Green

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка,благодарим   bouquet

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Момичета,вие не спите ли?
Снимка на Роби, от първия му Пурим месец февруари 2005г.

Ментичка, благодаря за новата тема  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 263
Честитита нова тема!  bouquet Mentha, лилавото надписче грабва окото.  Peace Heart Eyes
Честита рожденничка на Петя! Пожелавам и да бъде здрава, весела и щастлива!  Heart Eyes Чакаме те, Пете!  Party
Жаки, сигурно много се е стреснал мъника.   Hug Сигурна съм, че вече ще внимава повече в игрите. Peace
Boryana, честити придобивки! Със здраве да си ги ползваш и да ти служат вярно дълги години.  Hug
Относно сатирата днес по новините спориха по един интересен случай стигнал до съдебен процес.  Wink Ами решили хората от един град (в Гърция) тази година вместо кралица на карнавала да сложат изображението на един ортодоксален архиепископ. Съдът в крайна сметка разрешава това.....
А относно въпроса на дтти сега като се замисля, може би, тя има логика да го задава точно в такъв вид от позицията, която гледа. В смисъл, че например в Сирия, ако направят такава закачка с Алах няма да се приеме по същия начин от общественото мнение, както да се направи такова с Исус Христос в европейските страни и Америка.  Thinking
На всички  Hug
ПП. Тали, Жаки, големи садурчовци са.... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 232
Жаки,голям сладур твоя син!Обичам такива пухкави дечица Laughing
А за карнавала,само децата ли се обличат в костюми,или и възрастните?

# 6
  • Мнения: 490
 newsm59 с малко закъснение и аз се включвам в поздравите за сладураната на Петето- Шахар. Да е жива и здрава и да слуша мама и тати!  bigdance2 newsm67
       Честита нова темичка! newsm44
       Борянче честити маратонки, много са готини  newsm10
      Ментичка попътувала съм аз и ако има как няма да се спирам, не обичам да седя на едно място, обожавам да пътувам. Била съм в Унгария, Полша, Америка, Дания( в Америка 5 месеца, в Дания 4-през лятото по студентски програми), Италия(но само за два дни в Милано  Sad)-Алпите са невероятни.
Сърбия- многооо често(заради мъжа ми, а и Унгария също).  Относно улпана аз съм ходила в София, но не беше много добре, да не кажа плачевно(учителката ме питаше кое е Ароцот Абрит и Брит Амоацот newsm78- Америка и СССР, накрая на улпана тя ги научи, ама ние нищо не научихме). Сега ходя на вечерен, но е два пъти в седмицата за по 2 часа и много бавно се движат нещата, но за темичка може да се спретне нещо след време Sunglasses.
          Тигре, хубаво е ,че "изръмжаваш ", трябва май от време на време, търпението и то има граници.  newsm10
         Жаки големи са сладури твоите мъже Flutter, дано се оправи бързо мъника. То юнак без рана не може.
          И за последно да обръщам внимание на Дтти, като моето предложение, ако желае още отговори по подобни нейни запитвания да не ни пълни темата , а първо да потърси на английски или арабски това, което я интересува. Аз лично намерих на английски- въпросното клипче в интернет и не по име на водещ или тв канал, а просто написах Дева Мария на английски(не е трудно). Изобщо не се учудих,че веднага излиза клипчето и то виждате ли случайно само с арабски субтитри основно Thinking. Явно Дтти ти самата не си много напред с езиците.
       
Цитат
само не разбрах това какво общо има с трактовката на християнството в израелският канал   newsm78,или по твоята логика християни са направили предаването и са го пуснали за да злепоставят евреите.И още нещо не разбрах -влезнах с нормален въпрос-пове4е оба4е ско4ихте все едно съм се изказала в стила на представителя на фауната/какво да се прави явно не е еволюирал до ниво човешко общуване/.Ами напишете в на4алото на темата за Израел или добро или нищо-така ще знаем,и изобщо защо се засягате-вие какво общо имате с това newsm78


боряна саита на тв е само на иврит-ако ти самата едва сри4аш,не о4аквай от мен да про4ета какво пише там Peace
           За да ме разбереш по ясно, описаното за това което се прави в Дания е за да ти подскажа, че се опитваш ти да правиш същото.  gydi Само провокации има от твоя страна, за да има повод да сочиш с пръст Израел, евреите и др. и да оправдаеш омразата към тях, чела съм всичките ти постове, все са в този дух. По стила ти на писане ми е абсолютно ясно, че не можеш да водиш нормална дискусия без злобни подмятания, така че апелирам всички във форума да не си губят времето с теб. Аз лично нямам намерение да продължавам  Stop.
           Саратед добре дошла и заповядай винаги когато пожелаеш. С интелигентни хора винаги е удоволствие да се общува.  Hug
         Мента благодаря за новата темичка. newsm20
         

# 7
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наина, и възрастните се маскират Grinning но не толкова масово. Аз съм слагала линк и преди към албума, но ЕТО и за теб, ако искаш да го видиш  Peace

jakinik, Тали, големи сладури са маскираните хлапета  Grinning
Жаки, кажи как е станал кексът  Peace Аз утре ще правя баница за рожденика, кексът беше "черешката на сладоледа" миналата седмица на рождения ден на свекър ми  Laughing

basis, лилавото надписче ще сменя веднага, щом намеря друг вид букви на иврит  Simple Smile За сега тези само намерих... Пише "Шалом"  Grinning
За предаването - не знам... тук правят сатира от всичко - и Мойсей е бил в такива скечове... със сигурност мога да кажа, че и на английски съм гледала, но явно не ме е впечатлило толкова, защото се опитах да си припомня в кое предаване или поне по кой канал и не успях... Но съм съгласна  с това, че в по-религиозните държави се гледа по-критично към тези неща  Peace Предаването на Лиор Шлайн не е много успешно, не е и висок рейтинг - понякога има и добри моменти, основно заради гостите, които идват, но иначе  no BTW - при нас силно религиозните не гледат ТВ  yes

Борянка, помислих си, че може да е трудно, защото има и бъдеще време и някои думички... А отделни неща разбираш ли, някои думи, някакъв смисъл?
mimkis, значи учиш и ти в улпан, а си траеш  Laughing Аааа, всички заедно и дружно ще обсъждаме потайностите на иврита  Mr. Green И аз много обичам да пътувам, но заради честите пътувания до Бг не остава много време...  Confused След твоя пост и аз реших да потърся и намерих предаването... клипчето, де - само ще кажа, че това е записан смях, никаква публика, никакви 5 лева, както се казва. Записаният смях е похват в тв предавания за подчертаване на смешните моменти... както и да е  ooooh!

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 00:33 от Mentha

# 8
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 562
Мър-мяу!

Тали, май си се объркала...  newsm78 по мои сметки си - минус шеста... Като че ли броенето трябва да започва от Тигър нагоре (обратно)... (Мента се е записала и тя преди мен и не я броя! Лесно и е на нея! Знае че вече има тема ИЗРАЕЛ 25 и "хоп!" в нея отново!)
И така винаги ще има елемент на изненада, кой точно минус ще ти се падне!  Laughing

# 9
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Който не може да спи-прави кафето...

Добро утро,заповядайте:



Ментичка,чета го стихчето,схващам смисъла,но трудно и с употребата на много въображение Simple Smile
Ех Тиги-Миги.....
Жаки,голям сладур Роби, и мъж ти с шапка и той Simple Smile няма да изостава от празненството я Simple Smile
Наина на 5.03 ние ще имаме карнавал в училище,ама те всичките едни такива смотани и не искат да се облекат карнавално пфууу...Ако искаш каня те да дойдеш с мен на тържеството,ще се намацаме двете  Joy и ще ядем курабийки  Joy Каня наред всички  bowuu

# 10
  • Мнения: 1 410
Не можах да разбера сега ,аз кой номер поред съм в темата? newsm78Не ме занимавайте с такива сложни задачи  Confused

Боряна ,радвай се ,че на каЙВе дойдоха само мъжОве ,представи си само какво чудо щеше да е ако са жени?Брррр,ужасТ!
Тали,много хубави деца ,с весели костУми!Колко много са пораснали от 2007.Сравнявам ги с новите снимки ,които си пускала.Стана ли парфето?
Жаки,ама какво е това бузестото сладурче ,то само щипкане и гризкане!Мамин сладък!
Цитат
Аааа, всички заедно и дружно ще обсъждаме потайностите на иврита
Хайде и аз - "барабар Петко с мъжете" Mr. Green
ПОследно в лилавия надпис пише "Шалом" ,така ли ?На мен много ми харесва.А на шалчето на човечето какво пише?Ще може ли "Шалом" да ми го напишете с малък шрифт,искам да си го копна в СКайп-а
Петееее,завръщай се! Hug

# 11
  • Мнения: 1 526
שלום = шалом с малки букви

Добро утро.
Тиги, не съм се объркала аз бе, те, те се се объркали или ти си закъснял с няколко поста  Twisted Evil...
Обещавам обаче другият път да броя по- вярно  Joy

Отивам да си проверя тортето  Flutter.
Мента, сещаш ли се да има друга дума за вуйчо? Вчера се замислих  Thinking?

# 12
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мила бърборанке, човечето държи надпис Израел (или както казваме на иврит - Исраел - ישראל)  Peace
Tali, не знам друга дума за вуйчо  Thinking Вуйчо казваме на брата на сестрата на бълг. ез., нали? На иврит на братята и по бащина, и по майчина линия, и на съпрузите на сестрите на майките и бащите казваме дод  Peace


Аз хубаво не посмях да се преброя  Laughing чаках те!

Жаки, а снимка на Стефи с костюм имаш ли?  Flutter
Бубе, пее се:
 "Мама каза "моето дете Дани е умно и е герой, никога не плаче като малко дете.... Никога не плача (вече думи на Дани), не съм ревльо, само сълзите плачат сами; дадох цвете на Нурит, малко, хубаво и синьо; ябълка и дадох, дадох и всичко, тя изяде ябълката, цветето захвърли в двора, и отиде да играе, да играе с друго дете; Никога не плача, и съм герой, не съм ревльо, но, мамо, кажи ми защо сълзите плачат сами" - много драматичен текст за малки деца  Sad но е миличък...

# 13
  • Мнения: 1 526
И аз знам, че използват/ме само дод и винаги съм си го превеждала чичо, но сега се замислих дали и ма вуйчо. Щом и ти не се сещаш можеби наистина няма друга дума.

Да ви се похваля   Flutter у нас до сега се чуваше сладко мляскане и възгласи "тайм"- вкусно.
Много ми харесаха парфето, а милото каза че е най- вкусното, което съм правила. Но неговото мнение се мени с всяка нова торта  hahaha...



А това е рош деше, което Вик сам си го е правил в градината (в БГ му казвахме чичико Тревичко). Донесахме го преди седмица, по ту би`шват и го зарязахме на балкона, а вчера видяхме че вече е с "коса" и то 4-5 см. дълга  Hug.

# 14
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, страхотно е станало парфето! Ти си направила първо някакъв крем, а отгоре чисто желе с плодове, при мен не става, защото Ментов не яде желе така, и за това смесвам желатина с крема.... А крема и блата какви са? Да следя ли рецептите, ще се появи ли там?  Grinning

По повод сатирата, за която говорихме още от миналата тема, и с надежда Sarated все още да наминава при нас  Wink, един линк към сатира - нещо, което бях превела от иврит преди време в израелската тема, показва точно тази черта на израелците да се присмиват, на първо място, над себе си  Hug Между другото, вчера, като гледах обсъжданото предаване на Лиор Шлайн, попаднах и на записи на едно друго предаване(на Яир Ницани), в което се обеснява, че обрязването се прави, за да бъдат на всички мъже "достойнствата" еднакви... т.е. подигравка с една от най-"съкровените" за евреите  традиции - точен пример как няма граница, ако решат да се присмиват с нещо. Иначе видях и какъв е отзвукът сред религиозните среди и, предполагам, ще следва извинение... но поживем-увидим  Wink

Общи условия

Активация на акаунт