След смъртта на родител

  • 40 645
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Момичета, разбирам добре какво ви се е случило. Баща ми почина преди повече от 10 години, а майка ми преди три. Много години тъгувах за баща си, животът бе затворил с трясък цяла страница от живота ми. Но когато почина и майка ми и осъзнах, че никога повече няма да я видя, бях пред лудване. Чух някъде, че скръбта за родителите е тъй силна, защото част от нас си е отишла. Тогава ми се стори правдоподобно. Но и нали част от тях е жива в нас! Ще мине време, за всеки различно, и най-доброто, което може да се направи за тях и за нас, е да си спомняме с усмивка и умиление за щастливите моменти.

Бог да прости скъпите покойници!

# 31
  • у дома...
  • Мнения: 3 078
Когато майка ми почина преди почти 10 години, изпаднах не в дупка, ами направо яма си беше. Трябваха ми три-четири години за да дойда на себе си. Но болката си я има и ще си я нося винаги с мен.

# 32
  • Мнения: 800
Много добре ви разбирам. Баща ми почина преди 9 години, а майка преди 3. Когато татко почина мислех, че няма по-гадно чувство (с него бях много близка) на празнота, а после когато и мама си отиде - се чувствах изгубена и много самотна - но точно девет месеца след смъртта й се роди второто ми детенце - вярно е че животът взима и дава, но е много тежко да нямаш родители дори и на моята възраст, много е трудно да обясниш на детенце защо си няма баба и дядо, а когато гледаш снимки и разказваш за тях ти става едно такова тъжно и да, все още си поплаквам за тях. Знам че те ме гледат и ми се радват на двете слънчица, на които не можаха да се порадват приживе...

# 33
  • Мнения: 1 897
Съболезнования за загубата ти!
Загубих баща си преди повече от четири години. Съвсем неочаквано и нелепо. Не помня дори последния път в който го видях или последните думи, които сме си казали...
Болката е задушаваща в началото, с времето се притъпява, но не намалява и не изчезва. Липсата и празнината остават завинаги.
Мъчно ми е, че синът ми няма да познава дядо си и че баща ми никога няма да може да подържи внука си на колене и да му свири на китара.
След смъртта на баща ми животът ми никога няма да е същия, самата аз никога няма да съм напълно спокойна и щастлива. Но обичта и спомените, които пазя никой не може да ми отнеме. На теб също.
Много, много сили ти желая!

# 34
  • Мнения: 3 641
Момичета, много мъчно ми става като чета, моите съболезнования за болката ,която сте преживели. Представям си колко е трудно, толкова обичам родителите си. Живея далеч и оценявам наистина хубавите моменти, които са толкова малко.
Думите са безсилни, просто ви гушкам Hug Hug

# 35
  • по света
  • Мнения: 1 587
Моите съболезнования!
Аз загубих първото си дете,майка си и баща си в една година през три месеца.Не знам как съм оцеляла,вероятно само безрезервната подкрепа на съпруга ми.За да се занимавам с нещо ми взе кученце,после забременях и това ми помогна много.
Истината е една с родителите си отива почти целия предишен живот.Болката не може да мине,просто се претъпява и за да продължи да живее човек се научава да я сложи някъде дълбоко в сърцето си.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
juliana наистина трябва много душевна сила,за да преживее  човек,това което ти си преживяла Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 3 849
Аз също изгубих майка си преди 6 години и половина.Тя почина млада на 54 години от рак, аз не очаквах това, което се случи.Живеех с мисълта,че един ден ще оздравее и някакси не бях подготвена за това, което се случи.Тя беше най-добрата ми приятелка,не само моята любима мама.Няма ден, в който да не ми липсва.Няма ден, в който да не чувствам празнотата, която остана в сърцето ми и живота ми без нея.Няма ден, в който да не мисля колко различно би било всичко,ако тя беше жива и здрава и как би се радвала на дъщеря ми и на племенника ми, които тя въобще не видя.Много пъти съм плакала, но зная че тя няма да се върне, както и зная че няма сила и човек, който може да ме накара да я забравя, че няма начин да се притъпи болката от липсата на любим човек и че времето не лекува.Единственото е, че след загубата живота продължава.

Съжалявам за загубата ти!Мога да си представя как се чувстваш и ти съчувствам!Бъди силна!

# 38
  • Мнения: 998
Намирам част от себе си във всяка една от вас...И все си казвам:да-и аз така се чувствам!
Бианка,все си едно си сам в света...знам го.Имам съпруг,който обичам страшно много,имам баща,брат,дечица...и пак се чувствам сама.
Черепахова,стоях 2 месеца в Българиш след смъртта на мама.И трябваше да бъда опора за всички-защото можех да се държа като силна.Не плачех пред татко,пред Елла...После се прибрах,мъжът ми работеше за кратко нощни 12-часови смени-пак бях сама с малката и не можех да плача.После се появи малчунка-иаз пак не трябваше да плача.Чувствам се като теб-все едно съм нямала времето да я оплача.Понякога оставам в колата след като сме ходили някъде.Или влизам под душа.А душата ми не иска тихо да плаче,иска да крещи.
Ira_d,
четейки това и аз усещам ,че не съм сама в скръбта си.
Пращам ти много виртуални прегръдки Hug Hug Hug
Знаете ли ,любимата песен на татко беше Green ,green grass of Home на Tom Jones..
Слушала съм я безброй пъти ,но не бях обръщала внимание на текста.
Когато татко си отиваше ,аз стоях до него ,държах ръката му и пуснах тази песен на телефона си до главата му.Той знаеше ,че ни напуска ,но беше невероятно спокоен.Знаеше къде отива.Когато чу песента си беше задрямал ,но в унеса си се усмихна.
Когато той почина бях в шок ,губят ми се моменти от погребението дори.После слушах тази песен постоянно.
Тогава обърнах внимание на текста за пръв път.Пее се следното в резюме :"Старият ми роден град изглежда както преди ,ето ,.слизам от влака и ме посрещат мама и татко.Ето ,тича да ме посрещне и Мери,всички идват да ме посрещнат ,протягат радостно ръце и ме приветстват.Толкова е хубаво да докосна зелените поля на моят роден дом"..и т.н докъто след товя става ясно ,че той е сънувал-"Но се събудих и видях четирите сиви стени и осъзнах ,че просто сънувам..но не ,те наистина бяха там за да ме посрещнат за да ме положат под зелените поля на моят роден дом"...
Точно както татко-знаеше ,че умира ,че там го чакат...
Винаги плача ,когато я слушам.Все едно става дума за него.
Той достойно изживя животът си.Той е пътят ,който искам да извървя до края на моят живот.
На погребението му се извървяха поне 300 човека.Дори съседите бяха съкрушени от неговата загуба.Миличкият ми Cry
Наскоро си взех последно сбогом с най-добрият му приятел от детството му-отиде си от рак Бог да го прости на възрастта на тати.
Дъщеря му ме посрещна с думите ,че отивайки си бълнувал ,че баща ми идва с колата да го вземе.
И каза :"Поне се събраха"...и се моля да са много ,много по-добре от нас там където са сега,да ни виждат ,да не им липсваме така ,както те на нас...защото са ни дали цял един живот и светът за нас без тях просто никога няма да бъде същият.
Нека почиват в мир Flowers Rose Flowers Rose

# 39
  • Мнения: 129
Много ми е мъчно за всички,които са се сблъсквали със загубата на родител,знам колко боли.
Аз загубих и двамата си родители-баща ми преди 6г, а мама-преди 2,5 години.  CryАз също си мислих след загубата на баща ми,че няма вече какво да ме нарани,но съм грешала.След като почина и мама трудно се съвзех.Единственият човек ,който беше до мен през цялото това време беше съпругът ми и не знам какво щях да правя ако не беше той.
Откакто мама почина и досега се опитвам да забременея,но неуспешно.Предполагам,че стресът доста ми се е отразил.Но пък толкова често ги сънувам и двамата,всеки ден почти,че имам чувството ,че наистина са до мен и ми помагат.
Напоследък се опитвам да мисля по филсофски на нещата,понякога мисля,че всичко ,което ни се случва е с някаква цел,но в главата ми не спира да кънти въпросът "Защо"?И нямам отговор...

# 40
  • Мнения: 102
 cry Ето ме и мен. Съжалявам за загубата на всички вас   bouquet Аз изгубих майка ми преди година и три месеца, тя беше само на 50. Никога няма да мога да я прежаля сигурна съм  за себе си знам,че вече нищо не е същото . С нея и след нея си отидоха и сърцето и душата ми,а аз се промених много.
Кураж и успех на всички  bouquet

# 41
  • Мнения: 211
Знаете ли ,любимата песен на татко беше Green ,green grass of Home на Tom Jones..
Слушала съм я безброй пъти ,но не бях обръщала внимание на текста.
Когато татко си отиваше ,аз стоях до него ,държах ръката му и пуснах тази песен на телефона си до главата му.Той знаеше ,че ни напуска ,но беше невероятно спокоен.Знаеше къде отива.Когато чу песента си беше задрямал ,но в унеса си се усмихна.
Когато той почина бях в шок ,губят ми се моменти от погребението дори.После слушах тази песен постоянно.
Тогава обърнах внимание на текста за пръв път.Пее се следното в резюме :"Старият ми роден град изглежда както преди ,ето ,.слизам от влака и ме посрещат мама и татко.Ето ,тича да ме посрещне и Мери,всички идват да ме посрещнат ,протягат радостно ръце и ме приветстват.Толкова е хубаво да докосна зелените поля на моят роден дом"..и т.н докъто след товя става ясно ,че той е сънувал-"Но се събудих и видях четирите сиви стени и осъзнах ,че просто сънувам..но не ,те наистина бяха там за да ме посрещнат за да ме положат под зелените поля на моят роден дом"...
Точно както татко-знаеше ,че умира ,че там го чакат...
Винаги плача ,когато я слушам.Все едно става дума за него.
Той достойно изживя животът си.Той е пътят ,който искам да извървя до края на моят живот.
На погребението му се извървяха поне 300 човека.Дори съседите бяха съкрушени от неговата загуба.Миличкият ми Cry
Наскоро си взех последно сбогом с най-добрият му приятел от детството му-отиде си от рак Бог да го прости на възрастта на тати.
Дъщеря му ме посрещна с думите ,че отивайки си бълнувал ,че баща ми идва с колата да го вземе.
И каза :"Поне се събраха"...и се моля да са много ,много по-добре от нас там където са сега,да ни виждат ,да не им липсваме така ,както те на нас...защото са ни дали цял един живот и светът за нас без тях просто никога няма да бъде същият.
Нека почиват в мир Flowers Rose Flowers Rose
Прекрасно си го написала!
Както си го описала, все едно чета за моя татко! И песента е много хубава...
Защо е толкова трудно? Защо е толкова нечестно???

# 42
  • София
  • Мнения: 2 227
Когато бях на 7, загубих баща ми, а преди 2 месеца загубих и майка ми. Много ми е тежко, много. Вече няма на кого да кажа "мамо", няма от кого да поискам съвет. Още ми е пред очите нейната измъчена физиономия когато си отиде (беше болна от рак с множество разсейки). До последно търсех "нейното лекарство", което ще я измъкне от лапите на гадната болест. Не успях. Не успях да я измъкна и това ми тежи. След като почина сънувах кошмари как й поставям инжекции с всевъзможни лекарства (както беше и в действителност, сама я боцках за да може поне да си отиде достойно от този свят), но въпреки това тя всеки път умираше. Не мога да се примиря все още, може би ми в много прясно. Всъщност, не знам дали някога ще се примиря. Много труден беше момента в който се наложи да проверя дали все още има пулс. С попарена надежда разбрах, че тя вече не е жива, въпреки това до като не дойдоха от погребалната агенция, седях и втренчено гледах чаршафчето, с което беше завита, дали случайно не се движи нагоре/надолу, т.е. тя да диша все още. newsm45 Това е, изплаках си болката.

# 43
  • Мнения: 211
Когато бях на 7, загубих баща ми, а преди 2 месеца загубих и майка ми. Много ми е тежко, много. Вече няма на кого да кажа "мамо", няма от кого да поискам съвет. Още ми е пред очите нейната измъчена физиономия когато си отиде (беше болна от рак с множество разсейки). До последно търсех "нейното лекарство", което ще я измъкне от лапите на гадната болест. Не успях. Не успях да я измъкна и това ми тежи. След като почина сънувах кошмари как й поставям инжекции с всевъзможни лекарства (както беше и в действителност, сама я боцках за да може поне да си отиде достойно от този свят), но въпреки това тя всеки път умираше. Не мога да се примиря все още, може би ми в много прясно. Всъщност, не знам дали някога ще се примиря. Много труден беше момента в който се наложи да проверя дали все още има пулс. С попарена надежда разбрах, че тя вече не е жива, въпреки това до като не дойдоха от погребалната агенция, седях и втренчено гледах чаршафчето, с което беше завита, дали случайно не се движи нагоре/надолу, т.е. тя да диша все още. newsm45 Това е, изплаках си болката.
Съжалявам... съжалявам!
Преживях същия кошмар. Брояхме последните вдишвания и издишвания... Да установиш последния дъх на човека, когото обичаш най-много е....... меко казано почти непосилно! Не знам как останах толкова, даже прекалено нормална. Яд ме е на мен чак! Бъди сигурна в едно - ядът преминава. Бях бясна на съдбата, на тези, на които се молех, на себе си... На света, на всички останали щастливи хора.. Но мина. Ще мине, не се притеснявай. Ще се примириш.
Нека почива в мир майчицата ти Cry

# 44
  • София
  • Мнения: 2 227
September,  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт