Как се отразява на плода оскъдното хранене?

  • 1 086
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Момичета, имам първична информация по въпроса, но ще съм благодарна ако ме насочите към още инфо по темата!
Основно ме вълнува, дали при оскъдното хранене бебето дърпа всички нужни му вещества от майката /кости , зъби и т.н./ и не получава недостиг или страда все пак за определен тип вещества и му се нарушава развитието? Разбира се , наясно съм, че зависи какво се има предвид под "оскъдно " и какво включва то. Пример: "оскъдно за деня" - купичка супа и малко салата, 100 гр. кашкавал и салата /или малко ориз и салата/.
Моля , дайте ми инфо за минимума дневен прием на храна по време на бременност.
Благодаря!

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ами първоначално взима от запасите на майката и за нея не остава достатъчно или нищо, а после и то чувства недостиг.

# 2
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Ами първоначално взима от запасите на майката и за нея не остава достатъчно или нищо, а после и то чувства недостиг.
Peace
Бременността не е подходящо време за диети, но изисква балансирано хранене.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 552
Ами първоначално взима от запасите на майката и за нея не остава достатъчно или нищо, а после и то чувства недостиг.
Peace
Бременността не е подходящо време за диети, но изисква балансирано хранене.

Абсолютно. Не мога да си представя съзнателно да подлагаш детето си на риск заради фигурата.

# 4
  • София
  • Мнения: 930
Когато бях бременна с близнаци, не можех изобщо да се храня. Никога не съм повръщала, но не можех да сложа нищо в устата си. А иначе много обичам да си хапвам - то и теглото ми го показва. Но тогава пребледнявах от всякаква миризма на храна, а като видех месо - ужас! Цялата бременност си изкарах само на бананова каша - сутрин, обед, вечер. Твърда храна хапвах по 2-3 залъка и то когато ми прималееше от глад и се насилвах да хапна нещо. Докато коремът ми растеше, аз изтънявах. Родих две сладки, здрави дечица. Всичко им беше наред, синът ми сега (на 19 години) има 1 или 2 пломби в устата си, дъщеря ми - осем пломби и 1 умъртвен зъб.  Laughing Искам да кажа, че костите и зъбите им са си наред, въпреки, че аз не ядях почти нищо докато бях бременна, а те все пак са две бебета.
Според мене последиците от моето неядене са, че и двете деца са много злояди, могат да изкарат деня с едно хранене само и все нищо не им се яде, и втората последица е, че и двамата не ядят месо от 2-3 годишни. Всъщност откакто различават храната, то преди това и месните пюрета не ядяха. Синът ми е особено тежък случай - той не яде никаква храна до която се е опирало месо (например от пиле с ориз, да му сипя само ориз). Не го одобрявам и ми създава проблеми с изхранването, но не го насилвам да яде каквото не иска.
Ако проблемът ти е, че не можеш да се храниш нормално, лошо ти е, или повръщаш, не се безпокой. Стига да не развиеш някоя анемия, ама то има лекарства за това - подпомагат организма на бременната жена. Но ако просто не се храниш, за да си запазиш фигурата и да не качваш килограми - не го прави. Дай всички хранителни вещества на детето си чрез твоята храна, пък време за отслабване има достатъчно след това.

# 5
  • Мнения: 82
Слава Богу не става въпрос за мен, аз имам две здрави чудесни момчета!
Благодаря за коментарите.

# 6
  • Мнения: 585
дърпа от запасите на майката вкл и калций от нейните кости , но витамини не може да си набавя така , те трябва да се внасят с храната най-вече , от повечето  витамини човек не може да си прави запас в тялото за дълго време , но ако става въпрос за състояния като повръщане цяла бременност имам познати изкарали так 9 месеца и родили здрави деца , имам и позната която почти само плодове и зеленчуци яде цяла бременност , но определено за строги диети не е това времето , иначе аз през бременностите си имах около 4 даже 5 месеца период в който ядях много ограничен кръг храни единият път само портокали и бял хляб и един вид сирене , месо и риба не съм яла през цялата бременностне ги понасях въобще и проблеми нямах желязото ми беше перфектно  , даже  дъщеря ми детето ми от тази бременност мога да кажа че е по-здраво ,от сина ми  ,  бременна с него хапвах доста повече неща , така че да раждат се здрави деца и при гладуване , ама риска не си струва ако става въпрос за умишлена диета .

# 7
  • Мнения: 1 820
Ами първоначално взима от запасите на майката и за нея не остава достатъчно или нищо, а после и то чувства недостиг.
Peace За когото и да става въпрос.После не се чудете защо детето се родило под нормата,било с малоформаций или в ковьоз.Яд ме е на хора дето мислят само за фигурата си  ooooh!

# 8
  • Мнения: 82
Ами първоначално взима от запасите на майката и за нея не остава достатъчно или нищо, а после и то чувства недостиг.
Peace За когото и да става въпрос.После не се чудете защо детето се родило под нормата,било с малоформаций или в ковьоз.Яд ме е на хора дето мислят само за фигурата си  ooooh!
Недей така ,не съди прибързано. Не мислиш ли ,че може да става за по-дълбок психически проблем, не за проста глезотия и суета!
Не пуснах темата, за да ме овиквате, а за да се информирам . Проблемът е стар, преодолян, но явно се връща.Нещо от рода на анорексията може би, а това все пак е болестно състояние, нали??? Слава Богу не се е стигало до съвсем до грозния вид, но анорексик, но проблем все пак има. Благодаря за мненията!

# 9
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Когато бях бременна с голямата ми дъщеря,бех 9 месеца на диета,но не по мое желание WhistlingНищо не можех да сложа в устата,все ми се повръщаше,от всяка миризма ми се повдигаше,мразех всичко което се яде Rolling EyesОцелях от системите в болницата .Всички се чудят как се роди доносено бебче(2850кг.),но е факт.Еееее,дъщеря ми и след раждането си остана злояда и до ден днешен е наи малката от наборчетата си Tired
Поне на мен след раждането и веднага ми се върна апетита,и да не ви казвам какво ядене беше паднало в родилния дом Mr. Green
Много здраве пожелавам на всички!

# 10
  • Мнения: 1 820

Недей така ,не съди прибързано. Не мислиш ли ,че може да става за по-дълбок психически проблем, не за проста глезотия и суета!
Не пуснах темата, за да ме овиквате, а за да се информирам . Проблемът е стар, преодолян, но явно се връща.Нещо от рода на анорексията може би, а това все пак е болестно състояние, нали??? Слава Богу не се е стигало до съвсем до грозния вид, но анорексик, но проблем все пак има. Благодаря за мненията!

Извинявай! HugЯвно аз не съм разбрала,за какво става дума,а ти не си писала.Не искам да съдя,не го и правя! NaughtyЗа това написах и "ХОРА КОЙТО МИСЛЯТ САМО ЗА ФИГУРАТА СИ".Но това явно е съвсем друг проблем,останала съм с погрешно впечатление  Hug

# 11
  • Мнения: 82
Извинявай! HugЯвно аз не съм разбрала,за какво става дума,а ти не си писала.Не искам да съдя,не го и правя! NaughtyЗа това написах и "ХОРА КОЙТО МИСЛЯТ САМО ЗА ФИГУРАТА СИ".Но това явно е съвсем друг проблем,останала съм с погрешно впечатление  Hug
[/quote]

 Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 2 110
хубаво е да се посъветваш с психоаналитик. Проблема може би ,е психически. Трябва да се постараеш да се храниш пълноценно ,защото бебчо ще взима всичко за него с другото организма ти ще се опитва да оцелее.Ако не достига ще започнете да боледувате. Бъди силна и потърси специалист. Hug

Общи условия

Активация на акаунт