Кога проходиха децата Ви?

  • 4 958
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
Първите си самостоятелни крачки направи на 11 месеца и половина.Но точно на рожденния си ден се изплаши нещо и спря.Не искаше и крачка да направи.Слизаше си и си пълзеше,все едно няма никакво намерение да тръгва пак.

Точно на 1г. и 20 дена проходи супер стабилно,все едно цял живот е ходела  Crazy

Така че, няма никакво значение как се придвижва.Общите наблюдения са,че тези дечица,които прохождат малко по-късно от "общоприетото",тоест след годинка,тръгват изведнъж и стабилно  Peace

# 16
  • Мнения: 1 554
на 9 месеца Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 691
Първите си самостоятелни крачки направи на почти 1 г. и 4 м. Пълзеше от 11-месечен, а от годинката се придвижваше сам по мебелите. След като проходи, още около 2 месеца се страхуваше да ходи сам навън (ходеше само вкъщи), все гледаше да се хване за ръчичка.
Всички около мен се бяха притеснили, че не прохожда, а аз се радвах, защото ортопедът ми обясни как е по-добре за крачетата да проходи късно.

# 18
  • Мнения: 1 103
Синът ми  проходи на 1 годинка ,а малката на 10 месеца .Не се притеснявай и щеркати ще проходи имай търпение   Peace.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 626
Да това за крачетата, ставите и костната система и аз го знам. Но някои нейни връстници вече тичат. Ще тръгне и тя, но исках да си сверя часовника с вас.

# 20
  • при принцесите
  • Мнения: 90
На десет месеца и половина точно Simple Smile.
От седеммесечна обикаляше леглото по решетките, ей голям мерак.
Аз до година и половина исках да си седи в количката, ама кой ме пита Crazy
Няма от какво да се притесняваш Peace

# 21
  • Мнения: 5 026
1г2м се отпусна напълно сам.

# 22
  • Мнения: 4 017
Малко преди да навърши годинката проходи. Но дотогава се придвижваше по дивани и маси. След като се престраши да се пусне, много бързо се научи да пази равновесие и да не пада.  Grinning

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
10 дни преди да направи 10 месеца се пусна сама. Не беше стабилна обаче, бързаше много и често падаше. Страх обаче никакъв нямаше, за разлика от мен... та в този смисъл съм фен на малко по - късното прохождане.

# 24
  • Мнения: 7 474
1г и 2 мес., колкото по-късно по-добре за костите.

# 25
  • Мнения: 5 393
На 1г и 2 месеца се пусна съвсем самостоятелно. Преди това доста време ходеше подпирайки се с една ръка по стените и мебелите.

# 26
  • Мнения: 46 492
1г. 2м. и 2 седмици.

За нормално прохождане се брои до 18 месеца, много сте далече от тях, за да се притесняваш.

# 27
  • Мнения: 672
Баткото на 1 г. и 2 м. Малкия десетина дни преди да навърши 1 г. Не се притеснявай. Някои деца са по-спокойни като темперамент и прохождат по-късно. Не мисля, че има отражение върху цялостното развитие на детето.

# 28
  • Мнения: 150
На 9 месеца му бяха първите самостоятелни 5-6 крачки. В момента вече бяга ...и майка му след него  #Crazy

# 29
  • Мнения: 103
Стилиянка проходи на 1 год и 4 месеца. Преди това , някъде около годинката, се пусна да ходи, но се катастрофира в рамката на една врата, и явно се уплаши. След това вървеше, но само водена за ръка или подпряна по мебелите. На годинка и 4 месеца си проходи стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт