Как се отбива приспиването?

  • 575
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Синът ми е на 7.5м, от самото начало е на смесено хранене - кърмене +АМ.
До 6-тия месец кърмех на всяко ядене (е, с някои изключения ако ми се налага излизане), оттогава постепенно премахваме кърменето, захранвам плавно и пие АМ. Всички храни му харесват, хапва си и си пийва млякото без проблем. Само през нощта имаме едно кърмене, полуспейки.
ОБАЧЕ стане ли време за приспиване иска гърда и това е ooooh! Рев, тръшкане, залепва се за нея и почти си спи там. Понякога по 1 час виси (ако се дръпна преди да се е унесъл напълно усеща и пак отново). Суче си каквото има и си дреме на гърдата. Напоследък все по-често вместо аз да приспя него, той приспива мен, понеже заспивам преди да приключи "приспиването".  Confused
Сигурно е моя вината, че така го научих отначало, но уж за да стимулирам кърменето и да не се отбие, че е на смесено хранене (да знаете, хич не е вярно това с отбиването, гърда моя син вече 8 месец не е отказал  НИКОГА Naughty )

Моля за практични съвети какво да правя! Кърменето никога не ми е било особено приятно, но това ползване за биберон вече ми писна, да не говорим, че друг човек почти не може да го приспи, особено вечер. Не мога да мръдна, не че кой знае къде съм тръгнала, но все пак докога ще я караме така #Crazy

# 1
  • Мнения: 394
Ще ми се и аз да знам как да стане приспиването без гърда. Дъщеря ми до последно си заспиваше само на гърда и не ми се иска и сина ми да е така, може би трябва да започна от сега да го приспивам по друг начин.

# 2
  • Мнения: 168
Привет! И моят син заспива само с гърда или ако излизаме - в количката. От известно време го приспивам легнала на спалнята и щом усетя, че спи леко се измъквам и бързо бутам бибата. Като заспи дълбоко го местя в креватчето му. При нас действа  Peace Това всъщност не отговаря на въпроса ти как да го приспиваш без гърда, но поне е вариант, за да не висиш при него час - два.

# 3
  • Мнения: 44
На шезлонг я приспивам.Като заспи я местя.Много е удобно.

# 4
  • Мнения: 9 467
Съвсем нормално...сега сигурно и зъбките започват да го тормозят-търси утеха Peace
Аз кърмих доста-2г 8мес и половина..малко след 2г започнах да се мъча да махна кърменето за приспиване, ... заспиваше до мен на дивана, след което го пренасях в леглото му в спалнята.

# 5
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Офф и на мен това ми е болната тема. Все още заспиваме само с гърдата вечер...Досега само 2 вечери ме е нямало (последния месец) и някак си след много рев са успявали да го преспят... нощем се буди 2-3 пъти и пак търси да суче. Вече си мисля, че ако аз съм с него няма да можем да се приспим по друг начин освен този..... Съвсем сериозно съм се замислила да се мажа с онова горчивото (как се казваше  newsm78) Просто не виждам как ще стане ако той сам не се откаже....

# 6
  • Мнения: 8 242
Не че ще помогна.. ама още нито веднъж не е заспал без смукане поне 1/2 час  Crazy

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Не че ще помогна.. ама още нито веднъж не е заспал без смукане поне 1/2 час  Crazy

Е ти сега ме хвърли в оркестъра Shocked ooooh!
Май ще взема крайни мерки, например да го оставя да плаче докато заспи, че някак не си представям цялото това нещо да продължава още 2 години #Crazy #Crazy

# 8
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Не че ще помогна.. ама още нито веднъж не е заспал без смукане поне 1/2 час  Crazy

Е ти сега ме хвърли в оркестъра Shocked ooooh!
Май ще взема крайни мерки, например да го оставя да плаче докато заспи, че някак не си представям цялото това нещо да продължава още 2 години #Crazy #Crazy

Както писах по-горе едва ли ще стане по друг начин приспиването в мое писъствие освен с гърдата...и ние почти стигаме Духи по време на кърмене (имам впредвид възрастта на детенце). Лично аз не мога да го оставя да плаче....за жалост или радост

# 9
  • Мнения: 1 328
Моля за практични съвети какво да правя! Кърменето никога не ми е било особено приятно, но това ползване за биберон вече ми писна, да не говорим, че друг човек почти не може да го приспи, особено вечер. Не мога да мръдна, не че кой знае къде съм тръгнала, но все пак докога ще я караме така #Crazy
На мен също не ми беше приятно да ме ползва за биберон (не че сега не го прави понякога, но е доста по-рядко) и в един момент си казах: Е, няма да стане повече.. Опитвах се да обяснявам (той на 1г. и 10м.), доста вече разбираше..повече от твоя малчуган, но не мога да кажа че е било лесно. Решението го взимаш ти, докога ще изтърпиш това положение. Сигурна съм, че изпушваш на моменти и те разбирам напълно..
Нашите варианти за заспиване без да ме ползва за биберон Simple Smile
* Кърмим се вечер, на дивана, уж случайно Crazy той заспива, защото вече все пак е време за сън, но НЕ да тръгваме да лягаме заедно. След това баща му го взима от мен и го пренася до леглото. Оставех ли го аз там ме усещаше ииии - пак наново цялата одисея.
* Без да се кърмим някак си за последно (това е от съвсем скоро, 2 месеца максимум).. мият зъби двамата и отиват да се приспиват. Това при условие, че имате татко с певческо желание Simple Smile
Опитайте се да измислите нещо ново и неочаквано за него, нещо като нов ритуал..
Но все пак на тази крехка възраст може и друго да има - зъбче да го мъчи и да си търси утеха при мама..
Ще отмине този етап, спокойно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт