Пречи ли наднорменото тегло за забременяването?

  • 14 981
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
mama na emma толкова глупости и безобразни неща от едни потребител не съм чела откакто съм във форума. Вземи се в ръце /съвет /

  bouquet
да...за съжаление има много жени които са пълнички по болест Sad
Глупости

Фактите са си факти, изключенията са хубавите чудеса   bouquet
Shocked


Това че се случва да протече нормална бременност и да се роди нормално дете е рядкост при пълните жени.
Съществува статистика която гласи че при 70% от родилките с над нормено тегло риска от това да се роди мъртво дете е голяма.

Смятам че всеки трябва да има чувство за такт и да респектира своето тяло.

Моя роднина не успя да забременее точно заради наднорменото си тегло, забременя инвитро много трудно...


Жено спри да пишеш Shocked

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Хера добре че ти се намеси, на мен ми идваше да избълвам няколко неща, които щяха да ме доведат до теб неминуемо  Mr. Green

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Нана предлагам ти да си направим клуб Heart Eyes Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана предлагам ти да си направим клуб Heart Eyes Mr. Green

За теб винаги  Heart Eyes Hug

# 49
  • Мнения: 490
Нищо няма да бълвам... WinkМногото килограми не са добро здраве, но не винаги са причина за лошо здраве или за проблемно забременяване.
Аз съм от тези с многото килограми и ще кажа, че според мен за всеки организъм е различно. При мен килограмите не са били проблем за забременяване. Първия път забременях 95кг и родих 108 кг. Преди няколко месеца претърпях гин. операция, а допълнителната екстра след нея беше хормонален дисбаланс...Докато докторите ми разрешат да лекувам хормоните, аз качих 3-4 кг за няма и 2 месеца и в момента, в който се сетих че трябва да ги боря преди хормоните разбрах че съм бременна...Сега съм в 3-ия месец, 100 кг и с проблеми съвсем не породени от килограмите.

Успех на всички  bouquet

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

eli_gu l
честито , желая ти  успешна бременност и едно хубаво бебче на финала   bouquet  bouquet

# 51
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ама тук наистина се написаха доста глупости.А за какъв клуб говорите Хера и nana77?Ако ви се стори нахално и любопитно от моя стара не казвайте,ще разбера Embarassed,нова съм тук и доста неща са ми неясни все още.

# 52
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
 newsm44 eli_gu пожелавам ти всичко да е нормално с бебето и леко раждане.Успес.

# 53
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ха, ами аз значи съм от 30-те процента  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!, които въпреки многото килограми и диагностицирано Хашимото, наследствена хипертония забременяват от раз два пъти. Първата ми бременност приключи повече от успешно. Радваме се на здрава и прекрасна дъщеричка на 2 години и половина, сега отново бременея с не малко килограми и като изключим повръщането и гаденето нямам данни за ненормални неща. Ендокринолозите ми казваха и двата пъти, че с тези килограми нямам шанс да забременея, но пък тялото ми е на друго мнение, яйчниците ми също, имам овулация и редовен цикъл като пушка. Не мога да не се съглася с Нана, че до голяма степен нещата са въпрос на организъм.

Аман от статистики и заключения   Tired

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не мога да не се съглася с Нана, че до голяма степен нещата са въпрос на организъм.

Аман от статистики и заключения   Tired
newsm10 newsm10 тук май всички сме от тези 30%

# 55
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Наднорменото тегло може да затрудни на забременяването! А и ако бременееш с наднормено тегло рисковете се увеличават!

Аз тъкмо бях предприела мерки по въпроса, когато забременях.  Blush Някои неща не ми се разминаха. За щастие всичко приключи с happy end!

slivnica, възползвай се от възможността да нормализираш теглото си преди да забременееш! Рисковете ще са значително по-малко, а шансовете да забременееш - по-големи!  Peace Най-малкото нормалните килограми донякъде означават и по-добро здраве!  Peace

# 56
  • Мнения: 90
Чак ми стана неудобно от грубото ви държание... Embarassed Rolling Eyes Нека не се държим така-моля ви...
Аз никого не съм обидила и към никого не съм държала такъв тон...моля ви недейте така..тук сме за да коментираме, а не да се нагрубяваме така .. Heart Eyes

В правилата на форума има цяла тема където се говори само за Добрия тон, вежливостта и доброто отношение към човека отсреща-хубаво е да си я припомняме по често. Hug
Ето линк към нея : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10593.0


Искам да докажа мнението си, чрез информация намерена из здравни сайтове за това,че не съм аз тази която си измисля ..а учени хора са го доказали с редица изследвания..
И пак казвам-не споря, а просто не ми е приятно да бъда нападана. Flutter



Бременните все по-често са с наднормено тегло[b/]

 
Тенденциите към затлъстяване сочат, че към 2010 г. половината от бъдещите майки във Великобритания може да надхвърлят оптималното телесно тегло, а една пета от тях може да затлъстеят, предупреждават експерти, цитирани от Би Би Си.
   
Най-висок е рискът за жените в райони с лоши условия на живот. За тях има двойно по-голяма вероятност да са с наднормено тегло в началото на бременността. Нужни са бързи мерки, за да се спре тази "бомба със закъснител за общественото здраве", пише в British Journal of Obstetrics and Gynaecology екип от лекари от Центъра за храни, физическа активност и затлъстяване към Университета на Тийсайд. 
   
Специалистите, ръководени от проф. Каролин Самърбел, изследвали в продължение на 15 години близо 37 000 жени, посещаващи местна женска консултация, и установили, че затлъстяването при бъдещи майки е нараснало от 9,9% през 1990 г. на 16% през 2004г. Ако тенденцията не бъде прекъсната, до 2010 г. 22% от бременните ще бъдат с наднормено тегло или затлъстели, прогнозират Никола Хесълхърст и колегите му.
   
Високото тегло е голям риск за бременните, защото ги предразполага към спонтанен аборт, прееклампсия и образуване на тромби. Освен това те по-често имат нужда от цезарево сечение, за да родят детето си, което обикновено е по-едро. Бебетата на прекалено пълните майки също са застрашени от смърт в по-голяма степен[b/]


Статията е предоставена от Bgnewsroom.com

#############################################################

Наднорменото тегло при бременните крие усложнения[b/]
Жените с наднормено тегло, които ще стават майки за първи път, са изложени на значително по-голяма опасност от усложнения по време на бременността от останалите жени, показва проучване, съобщи БГНЕС.

Учените открили, че тези жени са по-изложени на опасност от преждевременно раждане, от раждане на бебе с по-малко нормално тегло или пристъпи от гърчове, които се появяват при жени във втората половина на бременността и могат да бъдат фатални.

В изследването са участвали 385 жени от Великобритания и Холандия, които вече са родили първото си дете. Учените открили, че почти четири на всеки десет жени или 39% трябвало да родят с Цезарово сечение. Според тях това е най-високият процент, установяван някога. Освен това жените с наднормено тегло били почти два пъти по-изложени на опасността да родят дете с по-ниско нормално тегло спрямо жените с нормално телосложение. Заради усложненията жените с наднормено тегло прекарвали повече време в болницата спрямо другите жени, ставащи майки за първи път.



Статията е предоставена от http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=328272

############################################################
При наднормено тегло първата бременност е проблемна[b/]
Британски учени са изследвали високите рискове, пред които се изправят жените с наднормено тегло по време на първата им бременност.

Екип от Кралския колеж в Лондон са анализирали данните за 385 жени. Пълните жени са в по-голям риск от еклампсия или преждевременно раждане в сравнение с другите бременни.

Рискът от недоносени бебета се удвоява при по-пълните жени - около 19% спрямо 10% при майките с нормално тегло. Опасността от прееклампсия е 11,7%, а от преждевременно раждане – 11,9%.

Проучването е публикувано в American Journal of Obstetrics and Gynaecology.


Статията е предоставена от http://www.health.bg/lang_bg/news.php?id=4080

########################################################

Вродените дефекти са свързани и с наднорменото тегло на майката[b/]

Наднорменото тегло по време на бременността може да доведе до малформации, като спина бифида, цепната устна и небце, и други малформации.

Британски учени от Нюкясъл са установили в проучване, публикувано в Journal of the American Medical Asssociation, че е два пъти по-вероятно бременните с проблемно тегло да родят бебе със структурни аномалии.

Някои от малформациите водят до висока смъртност при бебетата.

Специалистите препоръчват на жените с наднормено тегло, да намалят килограмите си преди да забременеят.

Статията е предоставена от http://www.health.bg/lang_bg/news.php?id=4111

#############################################


Хера,като казах че повечето пълни жени са такива в резултат на болест, имах в предвид че много голям процент от дебеличките са такива дълго време заради хормонално разтройство-това трябва да се лекува, следователно го превръща в болест.
Едно е да се тъпчиш и да ядеш на поразия, друго е да стоиш на същите кг заради хормонален дисбаланс.

А за чудесата всеки ден-случва се бременлийка с наднормено тегло да роди живо и здраво детенце-това е чудесно, но спада към редките случай.. Heart Eyes

И аз съм се родила с атрофирали мускули и изкривяване на костите по крайниците, лекарите не са ми давали никакъв процент да проходя и да се развивам нормално(по ТЕХНИТЕ СТАТИСТИКИ) до шестия си месец съм била изкривена, майка се е молила да се оправя и от тогава съм едно от мнооогото чудеса пред очите на лекарите  bouquet

Моля нека запазим добрия тон в този форум lovekiss

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 02:32 от mama na emma

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
mama na emma  много нежна душа имаш...но замислили ли се какъв смут и ужас вля в душите на жените четящи тука Rolling Eyes
Правилата на мен не ми ги развявай...знам ги като "Отче наш". Никой не те е нагрубил....макар други думи да искаха пръстите ми да напишат в по-горния ми пост.
Никой от пишещите до момента момичета в темата не казва, че наднорменото тегло е здраве...напротив. Но да ми развяваш статистики за Великобритания...ами немога да ги подмина просто ей така.
С тези си изказвания въобще усещаш ли се какви ужаси пишеш...и вместо да накараш някой да се замисли да отслабне...по-скоро би го стресирала при една така бременност /особено с изказването за мъртия плод и т.н/
Друго - заболяването на плода със Спина Бифида не идва от наднорменото тегло.....пийте фолиева киселина момичета Wink
И тъй като разказваме за бременносттите си ще разкажа за моята - забременях 115кг....свалих 7кг до -тия месец...до 9 месец качих свълените 7кг и отидох да раждам пак 115кг. Родих 3 600кг..52см. здрав син за един астрономически час /това го смятам от началото на контрациите до изплакване на бебето/ Да ми е жив и здрав сина Hug След като излезнах от болницата бях минус 10кг Mr. Green  Mr. Greenт.е дори по-слаба отколкото забременях. Борих се със стерилитет но не от моите кг а от мъжки фактор /а мъж ми е слаб 80кг на 186 см височина:shock:/
През бременността имах полип на шийката и кървене...което не беше от много ми килограми. Косата ми беше страхотна, ноктите също, дори и на коло маска ходех. Имах прекрасна бременност /като изключим полипа който премахнаха в 5м./ и едно наистина прекрасно раждане. Пожелавам ви го момичета на всички Hug
Вярвам, че моят син е чудо...но не заради моите килграми и успешното износване а защото преборихме мъжкия фактор двамата с мъжа ми и забременях по естествен път. Никога не съм приемала мъжа си като болен от нещо.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Хера  Hug Hug Hug
Аз родих секцио , не заради много кг, а защото имам аденом на хипофизата  и беше важно да няма напъни.Също така поради високия пролактин  , на няколко пъти имах  кървене .Появиха се  проблеми с щитовидната жлеза и малко околоплодни води - но  не кг бяха виновни.И напук на схващането , че пълните жени трудно се възстановяват от операция при мен не беше така.Още на втория ден се разхождах по коридорите , грижех се за бебето  и се чувствах добре. А като ме изписаха от болницата сама гледах детето.Имах прекрасно и бързо възстановяване, въпреки  89 си кг.Пожелавам на всички да изпитат радостта от майчинството и да преборят проблемите  bouquet  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 12 554
mama na emma виждам, че "добре" диагностицираш. Ами мен към коя категория ще ме сложиш? Не ям много - даже доста по-малко от доста мои познати жени. Нямам абсолютно никакво хормонално разстройство, обаче съм дебела.
Както казва и Хера - имах толкова лека бременност,че я пожелавам на всички. Плюс забременяване за 2 месеца и половина след спирането на хапчетата.
Специално днес ще се постарая да се обадя на 100-те гинеколожки, които познавам и ще питам всяка една от тях за риска от мъртъв плод при дебелите. Мисля, че не повече от 2-3 от тях ще подкрепят тази теория.
Моля те, призоваваш за добър тон - старай се и ти да го поддържаш. Дреме ми на мен за пълните майки в Англия. Не мисля, че статията отразява реалната причина за смъртта на бебетата. А и като за финал - 4 часа, след като родих Калоян  една мама - тежаща около 60 кила роди бебе 5350 грама! Така че митове и легенди дотук.

Общи условия

Активация на акаунт