Пречи ли наднорменото тегло за забременяването?

  • 14 967
  • 74
  •   1
Отговори
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Предварително се извинявам ако има вече такава тема във форума,търсих но не открих newsm78!
Тази тема ме вълнува,защото килограмките ми са в повечко а пък съм чувала от тук и там че трудно се забременява.Дори и майка ми(мед.сестра) ми го каза.Ако някой знае нещо повече по въпроса моля ви пишете ми,защото ако в това е причината при мен,ще трябва да се захващам на работа newsm78

Вече започвам да губя надежда.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Многото килограми никога не са здравословни Mr. Green Имаше тема ...ще я потърся.
Лично аз също съм дебела Crazy но при нас проблема е мъжки фактор. След лечение на мъжа ми забременях със сина ни.

# 2
  • Мнения: 519

  Никога не са здравословни повечкото килограми.Погледнато от друга светлина-дай боже да забременееш и си примерно над 80. По време на бременността качваш още и повярвай ми от личен опит хич не е комфортно,кръвното ти се покачва и има опасност от усложнения.Така,че опитай се да понормализираш теглото си преди това.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Не е задължително да имаш проблеми от наднорменото тегло по време на бременността...айде стига легенди. Много килограми сами по себе си не са здравословни.
Туй с бременността и многото килограми...ама айде...всяка бременност е различна.

# 4
  • Мнения: 519
  Наистина не е задължително и дано не се случва,но е вероятно.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Наистина не е задължително и дано не се случва,но е вероятно.
Вероятно да..но задължително не.
Много килограми не са здраве.

# 6
  • Мнения: 519
 Завъртяхме се в кръг,вероятно,задължително  Grinning.Но поне и двете сме на едно мнение- не е здравословно,нито преди,нито по време на бременността   bouquet

# 7
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

  Никога не са здравословни повечкото килограми.Погледнато от друга светлина-дай боже да забременееш и си примерно над 80. По време на бременността качваш още и повярвай ми от личен опит хич не е комфортно,кръвното ти се покачва и има опасност от усложнения.Така,че опитай се да понормализираш теглото си преди това.
EmbarassedЗдравейте момичета,благодаря ви за съветите.Май ще трябва още днес да се захващам.

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Завъртяхме се в кръг,вероятно,задължително  Grinning.Но поне и двете сме на едно мнение- не е здравословно,нито преди,нито по време на бременността   bouquet
А има ли такава тема из форума..... newsm78.........да ме насочите на някаде     Hug

# 9
  • Мнения: 519
  Ползвай Гугъл,най-лесно е.Изпиши: бременност,тегло и чети  Hug .Ще намериш инфо,не само от форума,а и от много други източници.

# 10
  • Мнения: X
Аз също не съм от слабичките и вярно като сваля малко ми се нормализира цикъла  newsm78, но пък при голямо сваляне могат да се разстроят хормоните и да има недостиг на важни вещества ...
Иначе за усложненията по време на самата бременност мисля, че е по-опасно не толкова леко наднорменото тегло в началото, а рязкото качване на много килограми по време на бременността; понякога по-пълничките бременелки качват много по-малко и стреса за организма е много по-малък в сравнение с качването на +30 кг примерно  Hug

# 11
  • Мнения: 196
Не знам дали наднорменото тегло влияе на забременяването, защото ако е така жените с проблеми ще са само пълните, а то като помислиш с проблеми има и много слаби.
Аз се опитвам да забременея вече повече от 1год. и 6 м. и единствената ми бременност та макар и извънматочна беше след като три месеца бях на диета и бях отслабнала с 9 кг. По принцип аз откакто се помня се боря с килограми, но щом ги сваля след 3-4 месеца ги възстановявам, генетично ми е заложено напълняването.
Сега пак съм на диета точно с тази цел - забременяване, а не отслабване.
Това е лично мое наблюдение, всеки организъм е различен.
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 152
Първата ми бременност беше преди 11 години. Когато забременях бях 76 килограма (винаги съм си била по-пухкава, явно е ген). Първите месеци свалих 5 килограма (много повръщах каквото и да хапна). После започнах да качвам и когато родих бях 83 килограма.
Сега съм 78 килограма. От една година опитваме за второ бебче и не се получава.
При всички случаи  многото килограми не са здравословни, но едва ли са най- решаващи ако има проблем  репродуктивен проблем.

Успех  Hug

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 13:33 от dudence

# 13
  • Мнения: 239
И аз дълго време бях 85 кг и гинеколога ми непрекъснато ми казваше да отслабна, защото вредят на целия ми организъм. Е, успях и от 1 година съм 64 кг, забременях още на втория месец опити. Не мисля обаче, че килограмите са определящ фактор, ако си здрава, няма да ти попречат, но често те предразполагат към здравословни проблеми и за това може да пречат. имам обаче доста познати, които раждат нормално , а са доста пълни. Успех Hug

# 14
  • Мнения: 1 844
килограмите не са основен фактор за забременяване,по-скоро основрн фактор са вероятните здравословни проблеми,които килограмите пораждат.ако сте напълно здрави,макар и по-пухкави,проблем със зачеването не би трябвало да има.
иначе по време на бременността,ако имате много излишно тегло,тогава вече си е сериозен проблем-покачване на кръвно,проблеми със сърцето и много други.
аз затова съм на мнение,че когато се планира бременност,освен другите мерки,които се взимат-витамини,фолиева киселина,спиране на цигари,алкохол и др,трябва да се погрижим и за общата си форма-но по здравословен начин,за да си помогнем,а не чрез диети,които ще навредят още повече.

# 15
  • у дома
  • Мнения: 258
Според мен всичко е въпрос на организъм.
Но определено килограмите са бич за организма.
И аз имам килограмови проблеми, та... Embarassed

# 16
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
килограмите не са основен фактор за забременяване,по-скоро основрн фактор са вероятните здравословни проблеми,които килограмите пораждат.ако сте напълно здрави,макар и по-пухкави,проблем със зачеването не би трябвало да има.
иначе по време на бременността,ако имате много излишно тегло,тогава вече си е сериозен проблем-покачване на кръвно,проблеми със сърцето и много други.
аз затова съм на мнение,че когато се планира бременност,освен другите мерки,които се взимат-витамини,фолиева киселина,спиране на цигари,алкохол и др,трябва да се погрижим и за общата си форма-но по здравословен начин,за да си помогнем,а не чрез диети,които ще навредят още повече.

Ами аз се порових из гугъла и всъщност пише че наднорменото тегло пречи за забременяването,открих че и с МЦ е възможно да има промени при по-пухкави дами.Значи newsm78 трябва да взема да сваля някой килограм ако искам бебе, Thinkingзащото със здравето се чувствам добре нооо......

# 17
  • Мнения: 2
Мразя го този запис, но...   Peace

# 18
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
момичета bowuu страшна тема сте отворили Simple Smile и с интерес изчетох всичко  Joyи сега съм твърдо решила и аз да сваля килограми защото работим за бебче, baby_neutral това за спокойствието е различно - newsm78 среда, хора около теб, мъжът ти също може да ти влияе  - мн. са страничните неща за определяне на факта спокойствие. Naughty Naughty

аз съм 80.5 кг. на 25 г. и май ще тярбва да се стегна, макар че до сега 3 години бях на какво ли не - ликувахме безплодие с моя и минах какво ли не и вече от 2 месеца ми казаха че съм  Peace О'К , така че смятам да се заема с килограмките  Thinking

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Безплодието се лекува с резултат Wink Какво лекувахте ако не е тайна и къде.

# 20
  • Мнения: 850
    Здравейте , аз лично за себе си съм стигнала до извода , че кг много влиаят на този процес ! При мен проблема които имах в следствие на много рязко качени кг ,е че ми спря МЦ то ! Е след лечение на разтроените ми хормони и качване на още кг решение имаше , но не ме удовлетворавяше защото за да имам цикъл пиех всеки месец лекарства ! Така , че реших , спрях да пия каквото и да е и започнах диета и още след 2 месеца и свалени 10 кг ето го и резултата от 4 месеца си имам МЦ и отново се лекувам , но слава богу не качвам!

  Според мен кг са от изключително значение за правилното функциониране и на мъжкия и на женския организъм!
  Хубав ден!  Hug

# 21
  • Мнения: 869
Аз смятам и от личен опит го казвам,че излишните килограми пречат на забременяването.При мен лично когато достигна 90-100 килограма нямам никаква овулация,менструацията ми се нарушава,имам хормонален дисбаланс.Когато отслабна-хормоните ми влизат в норми и менструацията ми се възтановява,въпреки че имам късна овулация и дълъг цикъл при всички полужения.Моята първа бременност настъпи след отсллабване от 100 до 80 килограма.Така,че миличка стягай се....няма нищо по-хубаво и мотивиращо да знаеш,че ти определяш съдбата си.Недей за си "заравяш главата в пясъка" и да не предприемаш нищо.Естествено ,отслабването ще помогне 100% ако нямате някакъв друг по-сериозен проблем.Успех и стискам палци. Hug Hug

# 22
  • Мнения: 9 973
не пречи на забременяването,но все пак води до някои болести,високо кръвно и т.н.

# 23
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
Безплодието се лекува с резултат Wink Какво лекувахте ако не е тайна и къде.

Здравей Хера!

Всичко се зпочна с това като престанахме да сепазим че до 1 год. и половина аз не забременях, което ме накара да се усъмня и така поех по пътя който мн. други жени вече бяха извървели преди мен и след мен ще има още много за мое огорчение и съжаляние.
Който е от буугас, моля ви не се заблуждавайте че някой разбира от безплодие, пълни измишльотини са това, вместо да ти кажат не разбирам, отиди при еди си кого те ме дояха както си искат и колкото могат, след 1 год. загубена за мен от където и да го погледнеш, започваш срам не срам да влизаш в разни форуми и да четеш за тези неща.
за наш късмет моя мъж отиде лятото да работи през отпуската си в едно заведение и там имаше една жена която също има;а проблеми и ни насочи към д-р Бузалов от Стара загора и билките на д-р Кирчева - Пловдив ( в много форуми 50% помогнали на хора и 50% не помогнали - е на мен не ми помогнаха но пък ми подобриха здравето - сега няма да отричам)
Същия доктор след оглед на безкрайни изследвания, пиене на какви ли не хапчета ( аз затова качих килограми, не че съм искала,) ми каза ще ти направим лапароскопия в пловдив аз ще те оперирам и ще вдим нагледно ако имаш нещо го махаме на място, ако нямаш ще видим тогава  че може да е на нервна почва и т.н.
В рамките на 3 месеца станаха ходения до ст. загора за прегледи преди това и утонения и накрая в пловдив - даже минах по здравна каса - направлението си го взех от личнич лекар който отричашече не може да станело това и аз си го смених на монета, слава богу че беше края на година и точно тогава се сменяха иначе за едно лапаро знам че около 900 - 1300 лв. а аз дадох само 250 лв. защото беше частна болницата и за мед. грижи и услуги.
След лапарото доктора ми каза  имала си поликистозни яйчници, отстранихме лошите неща, запушени тръби - І след тази интервенция вече не са , защото на място са ги отпушили и не на последно ясто съм била наистина и мн. неспокоен човек, защото съм чувствителна натура и трябва да се успокоя вече защото всичко ще мине, ще се възстановя и вее край, до 1 год. трябва да зачена, ако ли не пак да тиде при него.

Безкрайно съй благодана на него и целия екип че не ме оставиха и ме оправиха.

Това емоята история, от тогава са минали 3 месеца почти и мисълта че три год. ми е имало нещо не ме е напускала а сега трябва да се успокоя и да започна да си казвам нищо ми няма, нищо ми няма, останаха ми килограмите но ще се заема с тях и хубавата новина.

Лек ден на всички!

# 24
  • Мнения: 3 294
Наднорменото тегло не винаги може да е проблем при забременяването , но със сигурност ако се говори за повишена телесна маса не е никак здравословно . А организма трябнва да е здрав за да може да се стигне до бременност . Също така наднорменото тегло , рязкото напълняване ,могат да бъдат причинени от хормонален дисбаланс , ето това вече би могло да бъде проблем за забременяването ... затова според мен трябва да се отркие причината за наднорменото тегло и да се изследват репродуктивните хормони , а не да се говори наизуст Отслабни , защото там ти е проблема .  Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Пепеляшке д-р Бузалов е специалист но да ти кажа една истина за Стара Загора - моят роден град...ами и тук няма специалисти по стерилитет Mr. Green
И друг въпрос...мъж ти направи ли си спермограма? И ако да къде?
Ние също лекуваме стерилитет но мъжки фактор...за това те питам. Прави единствено и само изследвания в клиники по стерилитет...ходи само е идинствено при такива доктори а те са в Пловдив, Плевен, София и Варна.
Успех ти желая.

# 26
  • Мнения: 1 152
Хера, а д-р Ина Цонева? Преди доста време ми я бяха препоръчали като добър специалист в Стара Загора.  Мислех си ако се окаже, че нещата при нас са по-сериозни да търся нея (аз живея близо до Ст. З.), макар че препоръката ми е само от една моя позната.
Сори, че измествам темата Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 801
Здравейте моята гинеколожка ми каза че наднорменото тегло е сериозен проблем при забременяването за мен защото за 3г съм качила 30кг и тъй като напълняването било рязко организмът ми изпаднал в стрес и за това трябвало да сваля постепенно между 10 и 20 кг за да е наред всичко сега се боря с килограмите свалила съм 5кг за сега но борбата продължава успех на всички

# 28
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
хера, на моя мъж са му правени изследвания точно в клиника само за стерилитет и нищо не му е открито, даже са му казали че може да оплоди всяка жена на земята по два пъти, толкова добра му била. Whistling

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Минди, каза го много точно newsm10 newsm10 Моя случай е точно такъв " наднорменото тегло , рязкото напълняване ,могат да бъдат причинени от хормонален дисбаланс , ето това вече би могло да бъде проблем за забременяването
 След кратко лечение  и нормализиране на хормоните , успях да забременея.За протокола забременях 95 кг,  отидох да раждам 109 , а излезнах от болницата 89 кг".Проблемите ,които имах по  време на бременността ,не бяха свързани с многото кг

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Хера, а д-р Ина Цонева? Преди доста време ми я бяха препоръчали като добър специалист в Стара Загора.  Мислех си ако се окаже, че нещата при нас са по-сериозни да търся нея (аз живея близо до Ст. З.), макар че препоръката ми е само от една моя позната.
Сори, че измествам темата Peace
Тази докторка не е специалист по стерилитет.....за мен не е никакъв специалист а жива печалбарка. Разбира се това е мое мнение. Чувала съм и добри и лоши отзиви за нея като лошите са в пъти повече. Не съм ходила никога при нея но я познавам. Като мазна лисица Crazy

# 31
  • Мнения: 3 637
Здравейте момичета и аз ще се вклзча в тази тема!Не мисля че кг,пречат толоооова много за забременяването,по скоро след 6 месец е хубаво по често да се следим,кръвно,урина...ит.н.
Тъй като не съм от срамежливите,ще си кажа,аз забременях 115кг,в седмия месец бях 122,бях качила всичко на бебето,на мен нищо...За сажаление бебка се роди мъртва с усукана пъпна връв,което разбирасе,не е резултат от кг!
Знам че зрадвословно е да свала доста кг,но аз си вървя едра от малка.Е сега почваме с бебеправенето и настоящия ми доктор,каза че няма проблеми,ще следим и килограмите и всичко...
Успех!  Hug

# 32
  • Мнения: 130
Здравейте момичета и аз ще се вклзча в тази тема!Не мисля че кг,пречат толоооова много за забременяването,по скоро след 6 месец е хубаво по често да се следим,кръвно,урина...ит.н.
Тъй като не съм от срамежливите,ще си кажа,аз забременях 115кг,в седмия месец бях 122,бях качила всичко на бебето,на мен нищо...За сажаление бебка се роди мъртва с усукана пъпна връв,което разбирасе,не е резултат от кг!
Знам че зрадвословно е да свала доста кг,но аз си вървя едра от малка.Е сега почваме с бебеправенето и настоящия ми доктор,каза че няма проблеми,ще следим и килограмите и всичко...
Успех!  Hug
наисина сажалявам за това което си преживяла.Аз сащо мисля че килограмине не са причина да не можеш да   се забременее.Желая успех на всички

# 33
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
[quote author link=topic=374451.msg10367274#msg10367274 date=1236003833]
Здравейте момичета и аз ще се вклзча в тази тема!Не мисля че кг,пречат толоооова много за забременяването,по скоро след 6 месец е хубаво по често да се следим,кръвно,урина...ит.н.
Тъй като не съм от срамежливите,ще си кажа,аз забременях 115кг,в седмия месец бях 122,бях качила всичко на бебето,на мен нищо...За сажаление бебка се роди мъртва с усукана пъпна връв,което разбирасе,не е резултат от кг!
Знам че зрадвословно е да свала доста кг,но аз си вървя едра от малка.Е сега почваме с бебеправенето и настоящия ми доктор,каза че няма проблеми,ще следим и килограмите и всичко...
Успех!  Hug
[/quote]Здравей,Danielkka.Вече не знам какво да си мисля по този въпрос newsm78.Пречи или не аз съм решила да сваля някой килограм.Съжалявам за загубата ти.Успех.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте!

По същия начин като Даниелка - забременях 115 кг, влязох да раждам 134,5 кг. Двадесет дена след секциото бях 112 кг. Синът ми се роди 4340 грама. Изкарах супер лека бременност. Кръвно вдигнах седмица преди раждането.
А съм забременяла само два месеца и половина, след като спрях противозачатъчните.
Така че всеки е индивидуален и не могат да се правят генерални заключения.

# 35
  • Мнения: 90
При всеки организъм е различно..
по учебник, наднорменото тегло не благоприятства по време на бременност. Излишните мазнини натрупани като мастни депа по организма вредят. Притискат се кръвоносни съдове, и всичко органи.
Това че се случва да протече нормална бременност и да се роди нормално дете е рядкост при пълните жени.
Съществува статистика която гласи че при 70% от родилките с над нормено тегло риска от това да се роди мъртво дете е голяма.

Смятам че всеки трябва да има чувство за такт и да респектира своето тяло.

Моя роднина не успя да забременее точно заради наднорменото си тегло, забременя инвитро много трудно...
Така де..аз мисля че вреди, но всеки да му мисли.
Поздрави  bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
СЪс сигурност горния пост може да бъде написан от човек , който няма проблеми с кг и няма проблеми със забременяването  Thinking
И ако 70 % от жените с наднормено тегло раждаха мъртви деца , то тогава всяко 10 дете щеше да умира сигурно.Свидетел съм на доста пълни жени ,които се радват на здрави и живи бебета.
Едва ли има човек ,който иска да бъде пълен  и съзнателно се стреми да е такъв ,още повече жена .Но като такива и ние имаме право да се радваме на деца.Аз се радвам , че успях да забременея и родя ,макар и дебела .Силно се надявам да успея да преборя хормоналния дисбаланс и оттам и кг, не че съм спряла да мисля де  Naughty

# 37
  • Мнения: 90
Защо така остро реагираш? Shocked
Цялата ми рода са с надноремно тегло не сме перфектни нито фиданки, и никого не желаех да обидя.
Другото е че мнението ми не е обосновано на лични наблюдения само, а съм се консултирала с компетентни лица-а именно лекари.  Heart Eyes

Статистиката не съм я правила аз също Hug Не се сърди на мен моля ти се..
Фактите са си факти, изключенията са хубавите чудеса   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 085
Има нещо вярно да.Аз също съм с повечко килца и сам на път на свалянето, бавно но славно и майка ми постоянно ми намила на галвата и ми вика''ти роди пък тогава и 200кила ставай''(тя е акушерка и знае)Имам една приятелка беше бая пълна , свали 20 кг и сега е бременна с близначки.Супер.Така че се замисляй защото не са изобщо полезни тези пусти кила.Знам какво ти е.Успех.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също не се харесвам така ,още повече че допреди 3-4 години съм била 55-60 кг.Напълнях изведнъж  с приблизително 30 кг за половин година.Тръгнах по доктори и се установи хормонален дисбаланс ,който е и причина за незабременяването.Искам да кажа, че днес това е доста срещано явление   и никой не е виновен ,нито пък го иска.Започнах да се лекувам и да свалям кг, но едновременно с това  и забременях с все още повечко кг.Трябваше ли да направя аборт, защото не съм свалила всичките кг?Изкарах , трудна бременност ,но кг нямаха общо с това -родих живо и здраво бебе .Сега отново се боря с кг и се надявам да си върна предишната форма .Но , не бива  да се правят такива заключения -едва ли има жена,която да не иска да е слаба, и никой по желание не дебелее, защото ще е по -красив.
Извиняма се , нямах за цел да обидя никой.  bouquet  bouquet

# 40
  • Мнения: 90
  bouquet
да...за съжаление има много жени които са пълнички по болест Sad
Желая ти всичко най-хубаво и дано си върнеш старите кг и да се пренареждат тия хормони! Flutter

# 41
  • Мнения: 2 153
Лекарите казват, че пречи..... Sad

# 42
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
При всеки организъм е различно..
по учебник, наднорменото тегло не благоприятства по време на бременност. Излишните мазнини натрупани като мастни депа по организма вредят. Притискат се кръвоносни съдове, и всичко органи.
Това че се случва да протече нормална бременност и да се роди нормално дете е рядкост при пълните жени.
Съществува статистика която гласи че при 70% от родилките с над нормено тегло риска от това да се роди мъртво дете е голяма.

Смятам че всеки трябва да има чувство за такт и да респектира своето тяло.

Моя роднина не успя да забременее точно заради наднорменото си тегло, забременя инвитро много трудно...
Така де..аз мисля че вреди, но всеки да му мисли.
Поздрави  bouquet
Здравейте,

Хей,момичета незнам защо обсъждате наднорменото тегло. по време на бременост?Въпроса е:дали пречат повечкото кг. да се забременее?Някои от вас се отклоняват от темата ThinkingСори ако съм груба.

# 43
  • Мнения: 186
Здравейте! И аз съм от тези с повечкото килограми, да не кажа много килограми. Няма да се разливам да ви разказвам моята история, но факт е че повече от три години се опитвам да забременея. Е, и до ден днешен неуспешно! Та след като отхвърляха една по една възможните причини, накрая ми казаха, че е възможно затлъстяването да е причина за липса на овулация. Имам още да полекувам някои други проблеми и ще се залавям сериозно с килограмите. Е, явно при някои наднорменото тегло е проблем, а и ми казаха, че при отслабване овулацията се стимулира. Успех, момичета! Дано да има повече сбъднати мечти!

# 44
  • София
  • Мнения: 12 554
slivnica10 при мен НЕ са пречили! А хич не са ми малко килограмите. Така че всичко е до организъм.

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
mama na emma толкова глупости и безобразни неща от едни потребител не съм чела откакто съм във форума. Вземи се в ръце /съвет /

  bouquet
да...за съжаление има много жени които са пълнички по болест Sad
Глупости

Фактите са си факти, изключенията са хубавите чудеса   bouquet
Shocked


Това че се случва да протече нормална бременност и да се роди нормално дете е рядкост при пълните жени.
Съществува статистика която гласи че при 70% от родилките с над нормено тегло риска от това да се роди мъртво дете е голяма.

Смятам че всеки трябва да има чувство за такт и да респектира своето тяло.

Моя роднина не успя да забременее точно заради наднорменото си тегло, забременя инвитро много трудно...


Жено спри да пишеш Shocked

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Хера добре че ти се намеси, на мен ми идваше да избълвам няколко неща, които щяха да ме доведат до теб неминуемо  Mr. Green

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Нана предлагам ти да си направим клуб Heart Eyes Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана предлагам ти да си направим клуб Heart Eyes Mr. Green

За теб винаги  Heart Eyes Hug

# 49
  • Мнения: 490
Нищо няма да бълвам... WinkМногото килограми не са добро здраве, но не винаги са причина за лошо здраве или за проблемно забременяване.
Аз съм от тези с многото килограми и ще кажа, че според мен за всеки организъм е различно. При мен килограмите не са били проблем за забременяване. Първия път забременях 95кг и родих 108 кг. Преди няколко месеца претърпях гин. операция, а допълнителната екстра след нея беше хормонален дисбаланс...Докато докторите ми разрешат да лекувам хормоните, аз качих 3-4 кг за няма и 2 месеца и в момента, в който се сетих че трябва да ги боря преди хормоните разбрах че съм бременна...Сега съм в 3-ия месец, 100 кг и с проблеми съвсем не породени от килограмите.

Успех на всички  bouquet

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

eli_gu l
честито , желая ти  успешна бременност и едно хубаво бебче на финала   bouquet  bouquet

# 51
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ама тук наистина се написаха доста глупости.А за какъв клуб говорите Хера и nana77?Ако ви се стори нахално и любопитно от моя стара не казвайте,ще разбера Embarassed,нова съм тук и доста неща са ми неясни все още.

# 52
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
 newsm44 eli_gu пожелавам ти всичко да е нормално с бебето и леко раждане.Успес.

# 53
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ха, ами аз значи съм от 30-те процента  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!, които въпреки многото килограми и диагностицирано Хашимото, наследствена хипертония забременяват от раз два пъти. Първата ми бременност приключи повече от успешно. Радваме се на здрава и прекрасна дъщеричка на 2 години и половина, сега отново бременея с не малко килограми и като изключим повръщането и гаденето нямам данни за ненормални неща. Ендокринолозите ми казваха и двата пъти, че с тези килограми нямам шанс да забременея, но пък тялото ми е на друго мнение, яйчниците ми също, имам овулация и редовен цикъл като пушка. Не мога да не се съглася с Нана, че до голяма степен нещата са въпрос на организъм.

Аман от статистики и заключения   Tired

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не мога да не се съглася с Нана, че до голяма степен нещата са въпрос на организъм.

Аман от статистики и заключения   Tired
newsm10 newsm10 тук май всички сме от тези 30%

# 55
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Наднорменото тегло може да затрудни на забременяването! А и ако бременееш с наднормено тегло рисковете се увеличават!

Аз тъкмо бях предприела мерки по въпроса, когато забременях.  Blush Някои неща не ми се разминаха. За щастие всичко приключи с happy end!

slivnica, възползвай се от възможността да нормализираш теглото си преди да забременееш! Рисковете ще са значително по-малко, а шансовете да забременееш - по-големи!  Peace Най-малкото нормалните килограми донякъде означават и по-добро здраве!  Peace

# 56
  • Мнения: 90
Чак ми стана неудобно от грубото ви държание... Embarassed Rolling Eyes Нека не се държим така-моля ви...
Аз никого не съм обидила и към никого не съм държала такъв тон...моля ви недейте така..тук сме за да коментираме, а не да се нагрубяваме така .. Heart Eyes

В правилата на форума има цяла тема където се говори само за Добрия тон, вежливостта и доброто отношение към човека отсреща-хубаво е да си я припомняме по често. Hug
Ето линк към нея : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10593.0


Искам да докажа мнението си, чрез информация намерена из здравни сайтове за това,че не съм аз тази която си измисля ..а учени хора са го доказали с редица изследвания..
И пак казвам-не споря, а просто не ми е приятно да бъда нападана. Flutter



Бременните все по-често са с наднормено тегло[b/]

 
Тенденциите към затлъстяване сочат, че към 2010 г. половината от бъдещите майки във Великобритания може да надхвърлят оптималното телесно тегло, а една пета от тях може да затлъстеят, предупреждават експерти, цитирани от Би Би Си.
   
Най-висок е рискът за жените в райони с лоши условия на живот. За тях има двойно по-голяма вероятност да са с наднормено тегло в началото на бременността. Нужни са бързи мерки, за да се спре тази "бомба със закъснител за общественото здраве", пише в British Journal of Obstetrics and Gynaecology екип от лекари от Центъра за храни, физическа активност и затлъстяване към Университета на Тийсайд. 
   
Специалистите, ръководени от проф. Каролин Самърбел, изследвали в продължение на 15 години близо 37 000 жени, посещаващи местна женска консултация, и установили, че затлъстяването при бъдещи майки е нараснало от 9,9% през 1990 г. на 16% през 2004г. Ако тенденцията не бъде прекъсната, до 2010 г. 22% от бременните ще бъдат с наднормено тегло или затлъстели, прогнозират Никола Хесълхърст и колегите му.
   
Високото тегло е голям риск за бременните, защото ги предразполага към спонтанен аборт, прееклампсия и образуване на тромби. Освен това те по-често имат нужда от цезарево сечение, за да родят детето си, което обикновено е по-едро. Бебетата на прекалено пълните майки също са застрашени от смърт в по-голяма степен[b/]


Статията е предоставена от Bgnewsroom.com

#############################################################

Наднорменото тегло при бременните крие усложнения[b/]
Жените с наднормено тегло, които ще стават майки за първи път, са изложени на значително по-голяма опасност от усложнения по време на бременността от останалите жени, показва проучване, съобщи БГНЕС.

Учените открили, че тези жени са по-изложени на опасност от преждевременно раждане, от раждане на бебе с по-малко нормално тегло или пристъпи от гърчове, които се появяват при жени във втората половина на бременността и могат да бъдат фатални.

В изследването са участвали 385 жени от Великобритания и Холандия, които вече са родили първото си дете. Учените открили, че почти четири на всеки десет жени или 39% трябвало да родят с Цезарово сечение. Според тях това е най-високият процент, установяван някога. Освен това жените с наднормено тегло били почти два пъти по-изложени на опасността да родят дете с по-ниско нормално тегло спрямо жените с нормално телосложение. Заради усложненията жените с наднормено тегло прекарвали повече време в болницата спрямо другите жени, ставащи майки за първи път.



Статията е предоставена от http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=328272

############################################################
При наднормено тегло първата бременност е проблемна[b/]
Британски учени са изследвали високите рискове, пред които се изправят жените с наднормено тегло по време на първата им бременност.

Екип от Кралския колеж в Лондон са анализирали данните за 385 жени. Пълните жени са в по-голям риск от еклампсия или преждевременно раждане в сравнение с другите бременни.

Рискът от недоносени бебета се удвоява при по-пълните жени - около 19% спрямо 10% при майките с нормално тегло. Опасността от прееклампсия е 11,7%, а от преждевременно раждане – 11,9%.

Проучването е публикувано в American Journal of Obstetrics and Gynaecology.


Статията е предоставена от http://www.health.bg/lang_bg/news.php?id=4080

########################################################

Вродените дефекти са свързани и с наднорменото тегло на майката[b/]

Наднорменото тегло по време на бременността може да доведе до малформации, като спина бифида, цепната устна и небце, и други малформации.

Британски учени от Нюкясъл са установили в проучване, публикувано в Journal of the American Medical Asssociation, че е два пъти по-вероятно бременните с проблемно тегло да родят бебе със структурни аномалии.

Някои от малформациите водят до висока смъртност при бебетата.

Специалистите препоръчват на жените с наднормено тегло, да намалят килограмите си преди да забременеят.

Статията е предоставена от http://www.health.bg/lang_bg/news.php?id=4111

#############################################


Хера,като казах че повечето пълни жени са такива в резултат на болест, имах в предвид че много голям процент от дебеличките са такива дълго време заради хормонално разтройство-това трябва да се лекува, следователно го превръща в болест.
Едно е да се тъпчиш и да ядеш на поразия, друго е да стоиш на същите кг заради хормонален дисбаланс.

А за чудесата всеки ден-случва се бременлийка с наднормено тегло да роди живо и здраво детенце-това е чудесно, но спада към редките случай.. Heart Eyes

И аз съм се родила с атрофирали мускули и изкривяване на костите по крайниците, лекарите не са ми давали никакъв процент да проходя и да се развивам нормално(по ТЕХНИТЕ СТАТИСТИКИ) до шестия си месец съм била изкривена, майка се е молила да се оправя и от тогава съм едно от мнооогото чудеса пред очите на лекарите  bouquet

Моля нека запазим добрия тон в този форум lovekiss

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 02:32 от mama na emma

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
mama na emma  много нежна душа имаш...но замислили ли се какъв смут и ужас вля в душите на жените четящи тука Rolling Eyes
Правилата на мен не ми ги развявай...знам ги като "Отче наш". Никой не те е нагрубил....макар други думи да искаха пръстите ми да напишат в по-горния ми пост.
Никой от пишещите до момента момичета в темата не казва, че наднорменото тегло е здраве...напротив. Но да ми развяваш статистики за Великобритания...ами немога да ги подмина просто ей така.
С тези си изказвания въобще усещаш ли се какви ужаси пишеш...и вместо да накараш някой да се замисли да отслабне...по-скоро би го стресирала при една така бременност /особено с изказването за мъртия плод и т.н/
Друго - заболяването на плода със Спина Бифида не идва от наднорменото тегло.....пийте фолиева киселина момичета Wink
И тъй като разказваме за бременносттите си ще разкажа за моята - забременях 115кг....свалих 7кг до -тия месец...до 9 месец качих свълените 7кг и отидох да раждам пак 115кг. Родих 3 600кг..52см. здрав син за един астрономически час /това го смятам от началото на контрациите до изплакване на бебето/ Да ми е жив и здрав сина Hug След като излезнах от болницата бях минус 10кг Mr. Green  Mr. Greenт.е дори по-слаба отколкото забременях. Борих се със стерилитет но не от моите кг а от мъжки фактор /а мъж ми е слаб 80кг на 186 см височина:shock:/
През бременността имах полип на шийката и кървене...което не беше от много ми килограми. Косата ми беше страхотна, ноктите също, дори и на коло маска ходех. Имах прекрасна бременност /като изключим полипа който премахнаха в 5м./ и едно наистина прекрасно раждане. Пожелавам ви го момичета на всички Hug
Вярвам, че моят син е чудо...но не заради моите килграми и успешното износване а защото преборихме мъжкия фактор двамата с мъжа ми и забременях по естествен път. Никога не съм приемала мъжа си като болен от нещо.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Хера  Hug Hug Hug
Аз родих секцио , не заради много кг, а защото имам аденом на хипофизата  и беше важно да няма напъни.Също така поради високия пролактин  , на няколко пъти имах  кървене .Появиха се  проблеми с щитовидната жлеза и малко околоплодни води - но  не кг бяха виновни.И напук на схващането , че пълните жени трудно се възстановяват от операция при мен не беше така.Още на втория ден се разхождах по коридорите , грижех се за бебето  и се чувствах добре. А като ме изписаха от болницата сама гледах детето.Имах прекрасно и бързо възстановяване, въпреки  89 си кг.Пожелавам на всички да изпитат радостта от майчинството и да преборят проблемите  bouquet  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 12 554
mama na emma виждам, че "добре" диагностицираш. Ами мен към коя категория ще ме сложиш? Не ям много - даже доста по-малко от доста мои познати жени. Нямам абсолютно никакво хормонално разстройство, обаче съм дебела.
Както казва и Хера - имах толкова лека бременност,че я пожелавам на всички. Плюс забременяване за 2 месеца и половина след спирането на хапчетата.
Специално днес ще се постарая да се обадя на 100-те гинеколожки, които познавам и ще питам всяка една от тях за риска от мъртъв плод при дебелите. Мисля, че не повече от 2-3 от тях ще подкрепят тази теория.
Моля те, призоваваш за добър тон - старай се и ти да го поддържаш. Дреме ми на мен за пълните майки в Англия. Не мисля, че статията отразява реалната причина за смъртта на бебетата. А и като за финал - 4 часа, след като родих Калоян  една мама - тежаща около 60 кила роди бебе 5350 грама! Така че митове и легенди дотук.

# 60
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз силно се различавам значи от англичанките, въпреки многото ми кила, родих нормално всичко на всичко за 2,5 часа от първата контракцийка, до първото проплакване на беба. Именно поради многото кила не ми препоръчаха секцио. От другастрана се казва, че хипертоничките раждат малки бебета, заради кръвното, но ето аз изключение и от тази тоерия родих бебе 3,750 кг и 51 см. От друга страна ми става едно гордо, че съм сред малцината.  ooooh! И как така хем раждат големи бебета, хем недоносени  newsm78

Определено многото килограми не са здравословни, не са и кой знае колко естетически, но да се всява такъв смут сред бебеправещите ми идва свръх. Да не забравяме и това, че темата е дали пречат килограмите на забременяването, а не на бременността.

Пишейки за мъртво родени бебета и бебета родени с малформации не смяташ ли, че предизвикваш не до там оптимистични мисли сред бъдещите майчета?!?!?!?

# 61
  • София
  • Мнения: 12 554
И как така хем раждат големи бебета, хем недоносени  newsm78

Марулка това е напълно възможно. Зрелостта на органите не зависи от постигнатото тегло на бебето. Скоро имаше изключително тежък и жесток случай с една моя приятелка - роди бебе 3900 грама, мъртво. С много незрели органи. Доносено до термин, но незряло.

# 62
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Човек само като чете може да се стресира   no   #Shocked

# 63
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Май по-добре ще е да излезна някаде...............

# 64
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нана, не оспорвам, че не е възможно, но и ти самата знаеш, че патологии могат да се случат на всеки слаб, дебел, висок, нисък, млад, стар. Видно е, че и ти и аз и още няколко мами писали тук сме изключение и не потвъждаваме всеизвестното становище. Не съм съгласна да се всява смут в душата на бъдещите и очакващите майки смут в душата с подобен род извадки, които далеч не са в духа на питането на авторката.

Сливница не се предавай и отчайвай, извадките от статиите са страховити наистина, но не са задължителни за всички дами с наднормени килограми. Прекрасно те разбирам, защото и аз съм си мислела какви ли не неща, но да чукна на дърво дъщеричката ни е жива и здрава и сегашното бебе върви по нейните стъпки. Сърдечно ти пожелавам една бременност, последвана от здраво бебе.  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана, не оспорвам, че не е възможно, но и ти самата знаеш, че патологии могат да се случат на всеки слаб, дебел, висок, нисък, млад, стар. Видно е, че и ти и аз и още няколко мами писали тук сме изключение и не потвъждаваме всеизвестното становище. Не съм съгласна да се всява смут в душата на бъдещите и очакващите майки смут в душата с подобен род извадки, които далеч не са в духа на питането на авторката.

Примерът го написах за теб - да ти обясня, че е възможно. Не е свързано с обсъжданата тема. Може би трябваше да го напиша на ЛС.
Естествено, няма никакво отношение към килограмите на майката. Причината за смъртта беше друга.

slivnica10 няма от какво да се стресираш. Рисковете при една бременност винаги са много. Дали ще се случат - това е въпрос, на който предварително никой не може да ти отговори.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз винаги съм била позитивно настроена по отношение на бременността.Единственото,което ме притесняваше е да не направя гестационен диабет,защото съм с инсулинова резистентност.
 Но най-големите ми страхове бяха дали изобщо ще забременея,а не как ще го износя.Нямах овулация , а мъжа ми също не беше с кой знае каква спермограма.Но с пет месечно лечение се появи овулация и в първия месец , в който док даде зелена светлина забременях.Родих 4.030 грама и 52 см момиченце-живичко и здравичко.Звучат ми абсурдни тези статии ,защото всеки иедн от нас  може да пометне или да роди дете с аномалии.В болницата  бях свидетел на много слаби жени с високо кръвно и гестационен диабет,както имаше доста пълни жени,които родиха с песен  Heart Eyes
Сливница , аз на твое място не бих обърнала изобщо внимание на тези писаници .  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 15:32 от Aнели

# 67
  • Мнения: 90
Ок, нямах предвид да се карам със никого и никого да не обиждам, щом така войнствено сте настроени-то си е за вас.
Успех!
А аз продължавам с добрия тон, защото това е начина ми на живот  bouquet Hug

# 68
  • Мнения: 3 637
Здравейте момичета!Голям спор се е спретнал!Стига с тия статистики и аман от много разбиращи!
Всичко си е до организам.При всяка жена е различно,много зависи и напълняването какво е ,на какво се дължи и каде е.Моя доки ме гледа и каза,че нямам затлъстяване на яйчниците и по принцип на вътрешните органи.Повечето мазнини са ми подкожни и имам тежки кости.Факт е,че 7 месеца неусетих че съм бременна,въпреки че накрая бях 122кг.
И все пак сме се сабрали тук за да се подкрепяме,да мислим положително!
Успех момичета!  Hug
  bouquet  Heart Eyes   bouquet

# 69
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
брбрбрбр малко да ви кажа ме узпокоихте за килограмите, макар аз да съм 80 кг. сега ми е по добре и някак си няма да се натегна рязко да ги сваля за да бъдело по добре за мен и моя организъм.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
брбрбрбр малко да ви кажа ме узпокоихте за килограмите, макар аз да съм 80 кг. сега ми е по добре и някак си няма да се натегна рязко да ги сваля за да бъдело по добре за мен и моя организъм.

Рязкото отслабване е също толкова вредно за организма, колкото и рязкото наделебяване.

# 71
  • Мнения: 2 153
Ок, нямах предвид да се карам със никого и никого да не обиждам, щом така войнствено сте настроени-то си е за вас.
Успех!
А аз продължавам с добрия тон, защото това е начина ми на живот  bouquet Hug

 smile3501 newsm10

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ок, нямах предвид да се карам със никого и никого да не обиждам, щом така войнствено сте настроени-то си е за вас.
Успех!
А аз продължавам с добрия тон, защото това е начина ми на живот  bouquet Hug

 smile3501 newsm10

Ванеса, не виждам на какво точно ръкопляскаш след всичките тези глупости ,които написа mama na emma newsm78 newsm78

# 73
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз винаги съм била позитивно настроена по отношение на бременността.Единственото,което ме притесняваше е да не направя гестационен диабет,защото съм с инсулинова резистентност.
Да си призная големите ми страхове бяха дали изобщо ще забременея,а не как ще го износя.Нямах овулация , а мъжа ми също не беше с кой знае каква спермограма.Но с пет месечно лечение се появи овулация и в първия месец , в който док даде зелена светлина забременях.Родих 4.030 грама и 52 см момиченце-живичко и здравичко.Звучат ми абсурдни тези статии ,защото всеки иедн от нас  може да пометне или да роди дете с аномалии.В болницата  бях свидетел на много слаби жени с високо кръвно и гестационен диабет,както имаше доста пълни жени,които родиха с песен  Heart Eyes
Сливница , аз на твое място не бих обърнала изобщо внимание на тези писаници .  bouquet  bouquet
Aнели,аз не им обръщам никакво внимание вече,но се чудя на акъла на някои хора

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Здравейте момичета!Голям спор се е спретнал!Стига с тия статистики и аман от много разбиращи!
Всичко си е до организам.При всяка жена е различно,много зависи и напълняването какво е ,на какво се дължи и каде е.Моя доки ме гледа и каза,че нямам затлъстяване на яйчниците и по принцип на вътрешните органи.Повечето мазнини са ми подкожни и имам тежки кости.Факт е,че 7 месеца неусетих че съм бременна,въпреки че накрая бях 122кг.
И все пак сме се сабрали тук за да се подкрепяме,да мислим положително!
Успех момичета!  Hug
  bouquet  Heart Eyes   bouquet


Пдкрепям напълно  Peace. Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт