Интимен шампоан?

  • 18 402
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 497
Дали не трябва да се ползва само временно? Съмнявам се да ти го е предписал за постоянно.

# 16
  • Мнения: 5 539
Ами не знам дали беше за временно, ама като четох листовката ми се стори безобидно. Rolling Eyes  Пише дори че може да се използва в кърмаческите отделения в болниците. Служи за хигиенно почистване и дезинфекция на кожата и има бактерицидно и фунгицидно действие. /цитирам листовката/

# 17
  • София
  • Мнения: 512
Цитат на: lilita
Някой използвал ли е Триклобактер?
То е нещо като шампоан, но се продава в аптеките. Под лекарствена форма е но служи за измиване.
Аз го ползвам от няколко години но не всеки път, даже напоследък много рядко. Препоръча ми го гинеколог.
Някакви отзиви? Дали пък не е вредно? Rolling Eyes


Аз съм го ползвала и  не само за мен - едното ми момче много се беше обринало от едни памперси (дори наместа кръв имаш) и педиатърката ми бе изписала за промивки. Много бързо му заздравя.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз съм ползвала на Орифлейм и на Ейвън. От втория съм по-доволна.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат
Пуснато на: Неделя 27 Юни , 2004 23:03    Заглавие:  

--------------------------------------------------------------------------------
 
Eli_vo написа:
Искам и аз да попитам Афродита защо само с вода се прави интимния тоалет?  


Защото от един антибиотик навремето, бъкнах от гъбички и още не мога да се отърва от тях. При сума лекари ходих и всички бяха категорични, че с измиващо средство се променя вагиналната флора, колкото и да е само от вън. Средата става кисела - идеално за развитие на разни гадорийки.

Та, ей за това. И аз се чудех на докторите: ама как само с вода, дали ще се измия добре. Е, измива се и не мирише  /това в кръга на шегата, че се сетих един много мръсен виц  /

Пробвайте  

По същите причини и лекарски съвети и аз ползвам само вода.

# 20
  • Мнения: 854
На мен Триклобактера ми го изписаха за бялото течение и гъбички. Честно казано докато трябваше да си правя промивки с него никак не ми беше приятно. Аз също съм на водичка от малка още.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 309
Аз родих преди две седмици и лекаря ми препоръча да се мия с Dercome, засега съм доволна, измива добре, мирише хубаво... а и той бил без сапун а на основата на някакво млечице...

# 22
Nai-dobroto, konsultirala sum se s lekari i kozmetici, e "Dercome Femme" na Dr. Wolff. Prodava se v aptekite i ne e mnogo skupo, pod 20-tina lv beshe.
Niama nikakvi stranichni efekti, absolutno suobrazeno sus nujdite e. To e prosto intimen losion za izmivane.

# 23
  • София
  • Мнения: 512
Цитат на: Dea
Nai-dobroto, konsultirala sum se s lekari i kozmetici, e "Dercome Femme" na Dr. Wolff. Prodava se v aptekite i ne e mnogo skupo, pod 20-tina lv beshe.
Niama nikakvi stranichni efekti, absolutno suobrazeno sus nujdite e. To e prosto intimen losion za izmivane.


Сега се сещам , че и него съм ползвала. Наистина е добро и приятен мирис има. Аз го бях купила за 17 лв

# 24
  • Мнения: 596
Аз ползвам непрекъснато интимни шампоани, от както се помня. Ползвала съм всякакви. Сега по време на бременността (а и от преди това) и аз ползвам Dercome Femme. Докторката не ми е казала нищо за интимните шампоани, но зная, че Dercome Femme може да се ползва по време на бременност.

# 25
  • Мнения: 3 394
Ujas, zashto tuka nikoi ne savetva za podobni neshta, az 4ak sega razbiram. Ot kakto sam bremena (ve4e 6 mesetca) imam bialo te4enie i vse si pitam lekarite za nego i kak da si pomogna, a te otgovariat "tova e normalno"- kak taka nikoi ne mi e kazal samo za bodi4ka ili bebeshki sapuni... Cry

# 26
  • София
  • Мнения: 6 551
и аз ги редувам - орифлейм, ейвън и дерком - последният е най-добър (дажеи мъжа ми вече го ползва, много готино му миришел, все едно са си миеш изкуственото чене с блендамед, ама нейсе да живее Laughing ). Всяка вечер, при вземане на душ не съм питала дали може по време на бременност Embarassed , ама лекарката щеше да ме предупреди ако не може, щото ние с нея си правим партия - тя ми намира дерком на далавера и за двете ни, а аз орифлейм  Embarassed , аба въртим си търговийка, то-оо не може само на докторски теми нали така  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 985
От 2 години само Бионсен, досега не видях никой друг да го е ползвал. Много съм доволна. Честно казано изобщо не съм се замисляла дали може да се ползва по време на бременност. Много добре се чувствам с него не съм имала никакви проблеми. Е лепнах гъбички, като бях бременна, но те надали са били от него. Laughing  Laughing  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Silviya
Аз ползвам непрекъснато интимни шампоани, от както се помня. Ползвала съм всякакви. Сега по време на бременността (а и от преди това) и аз ползвам Dercome Femme. Докторката не ми е казала нищо за интимните шампоани, но зная, че Dercome Femme може да се ползва по време на бременност.


Виждам, че много от вас го ползват и аз съм за него. Ползвах го по време на бременността и сега пак си го ползвам и съм много доволна. Струва ок. 17 лв, но стига за доста дълго време Simple Smile

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Ами за вагиналните промивки? Защото една позната сподели, че не се чувства чиста без тях, и си прави всеки ден, а моя гинеколог каза, че ако му спретна такъв номер няма да се занимава с мен  Laughing Много е против, и твърди че са само по лекарско предписание за лекарства. Много е печен и му вярвам, ама да ви попитам и вас.

Общи условия

Активация на акаунт