Нови впечатления за Априлци и Чифлик, моля !

  • 22 351
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 908
Решихме около 1.V да пътуваме до тези места, тъй като се събират няколко почивни дни.Моля, който е ходил скоро да сподели.Във форума има информация, но е от 2007г.Аз не съм била по тези места, ходила съм в Троян, Шипково, Рибарица, но в тази част на Троянския Балкан- не.
Кои хотели или къщи ще ми препоръчате, какви са цените, обслужване, всичко ще ми бъде полезно.Иска ми се да разчитам на добра кухня, да има наблизо възможност за медицинско обслужване / страхувам се, защото за първи път ще пътуваме с детето/Да е някакъв тип семеен хотел, да не е шумно, да има къде да играе детето ми, но същевременно с нас ще има и тийнове, на тях да им е интересно.Какви природни и исторически забележителности да посетим?
Прочела съм съответните теми, но разчитам на по нова информация.
Благодаря предварително за всички отзиви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 228
Точно тези дни мислех и аз да пускам същата тема - за 1 май искаме до отидем в Априлци, никога не съм ходила.

# 2
  • Мнения: 20
там е Видимско пръскало- водата буйна и шумяща се спуска от 80 метра височина. Виж още на http://www.apriltsi.org/.
Иначе там на хотел до сега не съм била, добри думи съм чувала за "Тихия кът".

# 3
  • Мнения: 11 908
Да подновя молбата си за нови впечатления!Изчетох всичко за хотелите, благодаря и за информацията на ЛС, но се надявам на още мнения, ако някой е бил скоро по тези места.

# 4
  • Мнения: 13 512
Аз бих препоръчала там Вилно селище Паздерите. Това са отделни 5 на брой малки къщички  с по една спаля и нещо като  холче с разтегателен диван. Чисто, уютно, много пъти съм спала там с удоволствие, докато строяхме къщата там. Обиколила съм всички хотели там, ходех всяка седмица в продължение на една година, но от това място по-добро няма.
Ресторантът е отделен тракт, така че няма страшно да ви бучи музика, а вие да се мъчите да преспивате дете. Храната е вкусна.
Дворът е много голям, добре поддържан, красив,децата могат на воля да си играят. За младежите- в Априлци има конна база, като се обадите в хотела, те ще ви организират посещението. Има и билярд клуб от няколко месеца.
http://aprilci-pazderite.com/index.html
Светкавице, по празниците и ние ще сме там:-)

# 5
  • София
  • Мнения: 9 971
Ние сме ходили в Паздерите, по препоръчка на monda (благодаря, за което Simple Smile) и наистина е много хубаво.
А направиха ли басейна?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 337
Ние всяка година ходим до Априлци поне за седмица...ВИнаги отсядаме в къщата на Салито - казва се guest house "Планински Рай" и се намира то4но пред къщата на Костадинов...Удобствата на тази вила са много ,но най ве4е гледката....

# 7
  • Мнения: 13 512
Ние сме ходили в Паздерите, по препоръчка на monda (благодаря, за което Simple Smile) и наистина е много хубаво.
А направиха ли басейна?
Ами не, но още е облагороден двора. В близост има два басейна- на Панорама и на хотел Априлци. (Май и други имаше, не се сещам)

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 576
Monda това вилно селище изглежда много добре.  Съвсем случайно попаднах в темата, но определено ме заинтригува и само да се стопли ще посетим Априлци. Случайно да знаеш колко време предварително трябва да си резервираш? Че моето дете е за първа година на градина и се разболява много често и не мога много  отдалече да си планирам почивките. Предварително благодаря за инфото.  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 3 853
Монда, а интернет има ли в това вилно селище "Паздерите"?Не прочетох никъде на сайта и да попитам.

# 10
  • Мнения: 765
Аз ще препоръчам хотел - Марагидик.
Има и хотелска част и малки къщички. Има и басейн. Фантастично е за почивка. Много хубави тревни площи за децата. Кухнята е фантастична. Много съм доволна.

# 11
  • Мнения: 13 512
Monda това вилно селище изглежда много добре.  Съвсем случайно попаднах в темата, но определено ме заинтригува и само да се стопли ще посетим Априлци. Случайно да знаеш колко време предварително трябва да си резервираш? Че моето дете е за първа година на градина и се разболява много често и не мога много  отдалече да си планирам почивките. Предварително благодаря за инфото.  bouquet
Ами зависи...за майските празници може и да е резервирано вече, все пак те са смао 5 къщички. Но за нормалните уиленди- понякога и през седмицата дори може.
Аз ще препоръчам хотел - Марагидик.
Има и хотелска част и малки къщички. Има и басейн. Фантастично е за почивка. Много хубави тревни площи за децата. Кухнята е фантастична. Много съм доволна.
тук изобщо не съм съгласна. С нито едно от изброеното. Имам личен опит, а освен това и едно положително мнение не съм прочела за Марагидик. В темите за Априлци се спряга само с лоша кухня, ниска хигиена, нелюбезен персонал.

# 12
  • Мнения: 765
За Марагидик това са моите впечатления. Персонала беше страшно любезен с нас. Три пъти ходихме през втората полувина на миналата година. На мен лично кухнята много ми допадна и на тези, които бяха с нас и трите пъти.
Но разбира се всук другар няма. Heart Eyes Спахме в къщичките първия път, а втория и третия в хотелската час. Не е супер лукс, но ми допадна. Даже единия  път бяхме  направили среща на майки от цялата страна. Бяхме около 30 ч. и ни обгрижваха доста добре. Особено дечицата.

# 13
  • Мнения: 11 908
Благодаря на всичко за включването!  bouquetОще избираме, дано не закъснеем с резервациите

# 14
  • Мнения: 360
Може ли да ми кажете на колко часа път с кола е горе-долу от София?

# 15
  • Мнения: 689
Спорът за и против Марагадик съществува от доста време тук из този форум. Странно, но и аз останах доволна от хотела и обслужването, въпреки лошите отзиви, които бях чула.
И по темата - разгледай и къщичките на Боголонта ето тук:http://www.rezervaciq.com/villa_bogolonta_aprilci.html Много приятно беше като обстановка.

# 16
  • Мнения: 13 512
Може ли да ми кажете на колко часа път с кола е горе-долу от София?
160 километра е- час и половина

# 17
  • Мнения: 360
Мерси, Монда!
  bouquet

# 18
  • София-Варна
  • Мнения: 119
А за "Веника",какво ви е мнението,че ние мислим да сме там следващят уикенд..?

# 19
  • Мнения: 1 243
В края на март сме решили да мотсокичим до Чифлика. Утре ще се звъня по телефона да резервирам, но се чудим дали да се насочим към Веника или към Дива? Вие какво ще ме посъветвате?

# 20
  • Мнения: 371
На мен ми хареса ето тук:
http://www.svatovete.com/index.html
А Чифлик нещо не ми допада.
И Дива и Веника са ми едни и същи.Но от двата май предпочитам Веника(голямата обаче)

# 21
  • Мнения: 13 512
На Сватовете не му харесвам мясото- на пътя е. Колите минават под носа ти

# 22
  • София
  • Мнения: 1 724
На мен ми хареса ето тук:
http://www.svatovete.com/index.html
А Чифлик нещо не ми допада.
И Дива и Веника са ми едни и същи.Но от двата май предпочитам Веника(голямата обаче)
Цвети, какво значи голямата?

# 23
  • Мнения: 371
Два хотела са с името Веника.
В близост са един до друг,единият е малък,а другият е по-голям и е спа-хотел Веника палас.

# 24
  • Мнения: 765
Момичета имаше теми за хотел Дива-само с отрицателни отзиви. Прочетете ги. да не се подлъжете.

# 25
  • Мнения: 11 908
Аз да се похваля.Резервирахме си места в тази вила http://www.dahlia-inn.com/For_house.htm

Не е точно това, което ми се искаше, но нямахме голям избор, тъй като по-хубавите места бяха  отдавна запазени, а се съобразихме  с различни фактори и предпочитания на хората, които ще са с нас.Ще бъдем три семейства сами във вилата, надявам се на хубаво време.

За първи път ще пътуваме с детето и малко ми е притеснено, но предполагам и на него ще му хареса.

# 26
  • Мнения: 371
Приятно пребиваване и хубаво време ти пожелавам Simple Smile
Да пишеш отзиви като се върнеш

# 27
  • Мнения: 11 908
Tssvety, благодаря за пожеланията! Непременно ще разкажа, като се прибера.
Много се надявам на хубаво време.

# 28
  • Мнения: 13 512
Tssvety, благодаря за пожеланията! Непременно ще разкажа, като се прибера.
Много се надявам на хубаво време.
Честит празник на IV ЕГ !
и се надявам да се видим в Априлци

# 29
  • Мнения: 11 908
Monda с ден закъснение честит празник и на теб и на всички, които пишат тук и са възпитаници на емблематичната ІVЕГ!Вчера мислех да пусна тема в клюкарника, ама нещо се спрях.А май трябваше.Сорри за отклонението.

И аз се надявам да се видим, а защо и да не си направим една мини форумска среща на мамите, които пишат тук и ще почиват през майските празници в Априлци?

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз ще препоръчам хотел - Марагидик.
Има и хотелска част и малки къщички. Има и басейн. Фантастично е за почивка. Много хубави тревни площи за децата. Кухнята е фантастична. Много съм доволна.
Миналото лято бяхме там,това мислим да повторим!

# 31
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Мога да кажа само добри думи за Веника-палас,искарахме си страхотно!Стаите чисти и топли,в ресторанта обслужването на ниво,външен и вътрешен басейн....Резервации се правят 2-3 седмици предварително,защото е пълен!

# 32
  • Мнения: 634
кой от двата хотела да избера - ето това се чудя,
моля дайте плюсове и минуси...

# 33
  • Мнения: 11 908
Повдигам темата си, за да попитам за някои неща, на които не намерих отговори в нет-а.
Много ми се иска да си направим разходка до Видимското пръскало.може ли някой да ми каже за колко часа се стига и дали е реалистично да се отиде там, при положение, че сме с дете на 3г.5мес./Много енергичен и подвижен, но все пак дете/

С транспорт до пещерата Съева дупка от Априлци колко време ще ни отнеме?Там съм ходила като дете в 3-4 клас, но почти нищо не помня.
А до Гложенския манастир?

Ще съм ви изключително благодарна за отговорите, никога не съм била в Априлци и ми се иска да разгледам всичко наоколо.Във видимското пръскало се влюбих от снимките, никак не ми се иска да изпусна тази красота, а още повече искам и детето ми да види тази прелест, той много се впечатлява от подобни прелести.

# 34
  • Мнения: 259
Светкавица ние бяхме миналата година в Априлци. Опитахме се да стигнем до Видимското Пръскало, но не успяхме. От мястото където оставихме колата(т.е. не можехме да минем с колата по нагоре) вървяхме 2 4аса, само в едната посока, и се отказахме. Дъщеря ми беше на 5,5 и накрая мъжът ми трябваше да я носи на кон4е, защото неиздържа. От хотела ни, ни казаха 4е ако искаме да отидем там трябва да отделим целия ден. Така 4е ако се решите подгответе се добре с вода и нещо за хапване. Докато се ка4вахме видяхме един 4овек с джип, тип някогашните военни, които караше туристи, но така и не разбрахме къде да го намерим и дали не е някои хазаин които осигуряваше превоз на неговите гости.
Препоръ4вам Ви да попитате хазаите си, те със сигурност ще знаят дали някои извършва такива услуги.
За Съева дупка не мога да ти кажа със сигурност, но мисля 4е не е на пове4е от 40 мин. път, но аз ли4но никога не съм ходила, само минахме наблизо.
Надявам се да съм ти била полезна.

# 35
  • Мнения: 11 908
Rally_y, много благодаря!  bouquet

май ще се разминем с пръскалото...

# 36
  • Мнения: 13 512
Da, има хора с такива военни УАз-ки, които водят до Пръскалото. Аз от треи-четири години съм всеки месец  и не съм се качвала още дотам. Ще взема този път като отида- да го организирам.
Светкавица, обади ми се- ще ти помогна. Един наш съсед води туристи до там.Ще говоря и ще ти кажа цената.

# 37
  • Мнения: 11 908
Monda Hug Непременно ще се обадя и много благодаря, ако успееш да го организираш.
Ние сме там от 1.V до 5Vвкл, ще се обадя!Надявам се и Еми да е с теб, за да се запознаят с моя дребчо.

# 38
  • Мнения: 13 512
Monda Hug Непременно ще се обадя и много благодаря, ако успееш да го организираш.
Ние сме там от 1.V до 5Vвкл, ще се обадя!Надявам се и Еми да е с теб, за да се запознаят с моя дребчо.
да, ние също ще сме там до 6ти, живот и здраве

# 39
  • Мнения: 11 908
Споделих в темата за "кой, къде...", да споделя и в темата, която отворих.
Почивката ни беше прекрасна- зеленина, чист въздух, птички, разходки край реката .Посетихме интересни места- познати и непознати. Особено впечатляващи места за мен бяха девическия манастир в кв.Ново село, Батошевските манастири/ женски и мъжки/
Времето беше с нас, почти не валя, само привечер и през нощта.Малко се притеснихме от нестабилните метеопрогнози и от облачните дни, затова не успяхме да изпълним цялата програма, но така ще има и за следващия път за какво да мечтаем.

Непременно посетете този край, ще останете очаровани от природата !
Но ако решите да похапнете някъде, не се лъжете това да бъде ресторанта на Русалка в кв."Острец".Отвратително обслужване, мудно, бавно, да не говорим, че в чинията ми с пържени картофи се мъдреше кой знае защо и парче шкембе.На въпроса ми какво е това, сервитьорката най-невъзмутимо отговори"ами случайно е попаднало"При поръчани 4 супи от един вид донесоха едната, а останалите три след кошмарно дълго време.Все бях виждала лошо обслужване, но там са уникални в това отношение, но повече да не развалям хубавите спомени.

Иначе къщата в която бяхме ни хареса.Нямахме кой знае какви очаквания, защото по ред причини избрахме къща, но нямаше никакви разочарования.

Тук трябва да благодаря и на съфорумките Meduncka за предварителната информация и на Monda за напътствията и споделеното време.Благодарение на тях почивката ни беше добре организирана и пълноценна.

# 40
  • София
  • Мнения: 749
В Марагидик ме издразни това, че в 11:00 трябва да си напуснал хотела.

Иначе е хубаво, поддържано, вкусно Simple Smile

# 41
  • Мнения: 312
Мога да кажа само добри думи за Веника-палас,искарахме си страхотно!Стаите чисти и топли,в ресторанта обслужването на ниво,външен и вътрешен басейн....Резервации се правят 2-3 седмици предварително,защото е пълен!

И от мен добри отзиви за Веника. Изобщо този край (Априлци и Чифлик) е много красив, невероятна природа и много мили хора.  Peace

# 42
  • вкъщи
  • Мнения: 704
много е красиво и природата е невероятна

# 43
  • София
  • Мнения: 606
И от мен добри впечатления за Веника. Малкият на година и нещо и той беше доволен заради басейните. Ние като бяхме беше студено 8 градуса навън и той се къпа във външният басейн, не искаше да излиза.

# 44
  • Мнения: 1 437
Във Веника и на нас много ни хареса  Peace

# 45
  • Мнения: 4 076
Здравейте,как изкарахте първомайските празници в района?
Имаме чудесната възможност да изкараме един уикенд там,но се чудя дали Чифлик или Априлци.
За хотел не е проблем-места колкото щеш.
Друго ме мъчи:Ние сме заклети туристи,на едно място не можем да стоим колкото и да е хубав хотела.Чела съм за Априлци къде може да се ходи,но за Чифлик-нищо.От друга страна минералната вода в Чифлик силно ме привлича,защото имах малко проблеми със ставите тази година.Но пък не ми се кисне само до басейна.
Моля за мнението ви и благодаря!

# 46
  • Мнения: 11 908
Ние не сме ходили до Чифлик, но природата около Априлци е чудна.Много са впечатляващи манастирите в Батошево.За съжаление, не успяхме да изпълним програмата "максимум", малко влажно беше времето, иначе бяхме замислили да включим в програмата и екопътеката към Видимското пръскало.Не валеше, но беше влажно и малко нестабилно времето.Но със сигурност ще се върна на това прекрасно място!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 522
За деца чудесно място е Марагидик.Има къде да се правят туристически преходи. Ние например се качихме на връх Ботев през хижа Плевен.

# 48
  • Мнения: 10 602
мацки,
насочихме се към Марагидик, но после видях х-л Панорама - www.panoramabg.info, четох и отзивите в стари теми.
Някой има ли актуална информация - по-добре ли е в Панорама?

# 49
  • Мнения: 11 908
Не съм била нито в един от двата хотела, дори не съм ги виждала.Но съм чувала от посетители/ разказвали са ми/ изключително добри отзиви за Панорама.

# 50
  • Мнения: 634
мацки,
насочихме се към Марагидик, но после видях х-л Панорама - www.panoramabg.info, четох и отзивите в стари теми.
Някой има ли актуална информация - по-добре ли е в Панорама?
В хотел Панорама бяхме по време на априлската ваканция:  изключително съм доволна. Мястото на хотела е повече от перфектно, с невероятна гледка, голяма градина, кухнята беше повече от прилична, хотела е чист и добре поддържан....басейна тогава не работеше, но беше голям и със детска част. На мен този хотел ми допада страшно много - бих повторила почивка там. Peace

# 51
  • Мнения: 10 602
  bouquet
Разпитах една приятелка от Троян - и тя ми потвърди добрите отзиви за Панорама.

# 52
  • Мнения: 5 622
Моите отзиви за Панорама не са толкова пресни, но като бяхме там преди две години, всичко беше супер. Тъкмо бяха направили басейна, градината беше красива и добре поддържана, с детски кът. Единствено не ми допадна кухнята и се хранихме на друго място. Въпреки това, обаче не можем да стоим дълго на едно място, та сме били там за кратко. Освен в Панорама сме били и в хотел Център (в другата част на Априлци). От там също съм много доволна, храната беше перфектна, обсужването, стаите..Единствената забележка е, че дворът е сраавнително малък.

# 53
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
някой да има пресни впечатления от паздерите?

# 54
  • Мнения: 337
Аз нямам впечатления, но мнооого искам да ги получа. Каним се да посетим троянския балкан в началото на август, че не сме били в този район. Мисля да бъдем в Априлци или Чифлик, а защо не Бели осъм? Изчетох доста, но всяка информация, свързана с интересни места за гледане, забавления за децата и заведения за хапване ще са ни от полза. Местата за нощуване съм ги измислила, но имаме проблеми с точните дани и може и да увиснем. Така че приемам предложения и за самостоятелни места за спане на цени "като за криза".

# 55
  • Мнения: 101
И аз много харесах "Веника Палас" и искам да направя резервация за август, но телефоните от сайта не работят. Някой може ли да ми даде актуални телефони? Благодаря предварително.

# 56
  • Мнения: 637
някой да има пресни впечатления от паздерите?

Едни познати ги наядоха бълхите в тия Паздери. Close  Точно до бунгалата местните овчари си пасат овцете така че ясно откъде са бълхите. В ресторанчето е тясно и скъпо. Най-добре в Марагидик-чистичко и с много люлки за дечицата както и голяяям басейн Peace Освен това си имате закуска на шведска маса, а не като в Паздерите и други подобни-мазни мекици и пържени филии. Цените са еднакви.
Все пак зависи кой какво търси.

# 57
  • Мнения: 625
Дами, а пресни впечатления от Тихият кът имате ли? Hug

# 58
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Механа Колибито в Черни Осъм дали функционира още?Това е най-великата кръчма,която съм посетила!
 Август ще сме в Панорама,но вече копнея за Колибито.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 281
Механа Колибито в Черни Осъм дали функционира още?Това е най-великата кръчма,която съм посетила!
 Август ще сме в Панорама,но вече копнея за Колибито.

Ха и ние август ще сме в Панорама Simple Smile
Я кажи какво е това Колибри, че наострих уши Wink

# 60
  • Мнения: 11 908
Функционира, функционира и още как!/За Колибито става въпрос/
Специално заведох там нашата компания, след посещението в природо научния музей.Ама мъжът ми беше с мигрена и не му се ядеше, а на други двама им било много тъмно и задушно вътре.Вън не работеше през май.А аз само останах  с преглъщането, като гледах по масите какви чудесии се раздават.И със сръдня за един ден/ докато ми намерят качествена храна/ То мойта работа като габровчето на панаир, дето го завели да гледа как хората ядат захарен памук

# 61
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Колибито е механа разположена в центъра на Черни Осъм.Чудна храна и качествени питиета.Едни ми ти пърленки,разни саби с меса се мятаха-чудесия.Имаше и някакви картофки на скара със запържена сланинка-3 години фитнес направо Simple SmileНа мен ми бе горещо препоръчана тази механа,съответно аз предадох нататък.

# 62
  • Мнения: 337
Говори, говори...Точно това ми трябваше като завършек на убеждаването на любимия, че нещо се опъва. След тези думи мисля, че няма мърдане, спечелен е за каузата. Малката е научена да казва, че иска на горичка и рекичка, пък дано да стане работата. Набелязала съм и една кръчма в Орешака, която била супер и още една в Троян един басейн в Чифлика, все неща, които са по вкуса на мъжа ми. Като добавим и факта, че в Априлци имало магазин/или цех, не знам точно/ с хубаво прясно месо...имаме всички шансове да се отзовем там в началото на август. Очаквам още идеи за още по-приятно изкарване,

# 63
  • Варна
  • Мнения: 773
Знаете ли дали басейна в Панорама се ползва само от гости на хотела?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 773
Сега се обадих там и искат 50% от цената на стаята за детето което е на 2.5 г. СТранно.

# 65
  • Мнения: 10 602
Сега се обадих там и искат 50% от цената на стаята за детето което е на 2.5 г. СТранно.
И какво - стаята ще ви струва 90-100лв вместо 68лв>?!?!?
Добре, че избрах Марагидик.

# 66
  • Мнения: 884
Сега се обадих там и искат 50% от цената на стаята за детето което е на 2.5 г. СТранно.
Цяло лято се възмущавам на тази практика-до 2г безплатно, до 12г-на половин цена, нататък-цена за възрастен.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 773
Обадиха ми се от Панорама и едно момиче, което говореше неразбрано ми каза че стаята щяла да излезе с намалението 51 лв. Аз помолих пак да обясни, защото нещо не разбирам. Стаята струва еди колко си пари и от тая сума се вади намалението на детето. Пак нищо не разбрах. Току що ми звънна друга жена и каза, че не можем да ползваме намаление и стаята си остава 68 лв. Така ме объркаха , че думи нямам. Искат и 50 %  да им се преведат. Дано да няма изненади. Тук четох положителни неща за хотела, ако може някой да ми обясни нещо по моя въпрос.
А за басейна питах и се оказа, че срещу заплащане се ползва от външни лица. Това не ми допада много. Май при повечето хотели е така.                             

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 17:14 от slivanka

# 68
  • Мнения: 13 512
Със сигурност знам,че се ползва срещу заплащане от външни хора. В жегите цялото село се изсипва, от другите хотели и къщи- също.
A миналата година не беше и никак чист. По-добре беше басейна на хотел Априлци, но и там допускат външни хора срещу заплащане
Пред двора ни минава река. Точно пред къщата имаше вир, Тази година с багер уголемихме вира, направихме  го по-дълбок и решихме проблема с къпането. Е , не става за плуване на големи разстояния, но поне реката е много чиста в тази си част.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 773
Вече се изморих да търся. Кой хотел да избера в района????

# 70
  • Мнения: 13 512
Ami всичките  имат кусури, зависи доколко си склонна на компромиси.
Четох за бълхите и Паздерите. Аз съм спала там десетки пъти, понякога по седмица и повече. Досега такова нещо не ми се е случвало. Те овцете в Априлци са навсякъде, но бъли не сме лепвали. Иначе там е подходящо за деца, просторно...
Храната също е добре. Доколкото знам смениха готвача и персонала преди няколко месеца и чух хубави отзиви.
Иначе в Сватове казват, че е ОК, но местоположението е много кофти. На пътя, с малък двор.... не става според мен. Иначе за хапване е ОК

# 71
  • Варна
  • Мнения: 773
Ami всичките  имат кусури, зависи доколко си склонна на компромиси.
Четох за бълхите и Паздерите. Аз съм спала там десетки пъти, понякога по седмица и повече. Досега такова нещо не ми се е случвало. Те овцете в Априлци са навсякъде, но бъли не сме лепвали. Иначе там е подходящо за деца, просторно...
Храната също е добре. Доколкото знам смениха готвача и персонала преди няколко месеца и чух хубави отзиви.
Иначе в Сватове казват, че е ОК, но местоположението е много кофти. На пътя, с малък двор.... не става според мен. Иначе за хапване е ОК
Благодаря  Simple Smile
Запазила съм в Панорама и в Парк хотел Троян. Имам два дни да умувам кой да избера.

# 72
  • Мнения: 13 512
Ami всичките  имат кусури, зависи доколко си склонна на компромиси.
Четох за бълхите и Паздерите. Аз съм спала там десетки пъти, понякога по седмица и повече. Досега такова нещо не ми се е случвало. Те овцете в Априлци са навсякъде, но бъли не сме лепвали. Иначе там е подходящо за деца, просторно...
Храната също е добре. Доколкото знам смениха готвача и персонала преди няколко месеца и чух хубави отзиви.
Иначе в Сватове казват, че е ОК, но местоположението е много кофти. На пътя, с малък двор.... не става според мен. Иначе за хапване е ОК
Благодаря  Simple Smile
Запазила съм в Панорама и в Парк хотел Троян. Имам два дни да умувам кой да избера.
В такъв случай- Панорама.
Хотел Троян е хотел почти в центъра на града. Не може изобщо да се сравни с природата на Априлци.

# 73
  • Мнения: 337
А някой ходил ли е в "Хитър Петър" в Бели Осъм? Защо така ми легна на сърцето, не знам...Евентуално си мисля за няколко дена там и после още няколко в Априлци. Да не ни доскучае .И мисля да обиколим наоколо да видим тази явно чудесна природа.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 773
В такъв случай- Панорама.
Хотел Троян е хотел почти в центъра на града. Не може изобщо да се сравни с природата на Априлци.

Отново благодаря, ще те послушам  Peace

# 75
  • Варна
  • Мнения: 522
Хотел Панорама да не е малко по нагоре от Мара гидик. Ох че го обясних.

# 76
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Панорама е точно над Мара Гидик.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 522
Значи аз като съм ходила не е имало басеин там. Явно това е нещо ново.Аз доста отдавна съм ходила на Априлци в хотел Мара гидик. Панорама беше изоставена почивна база ,където после я направиха на хотел. Със всяка изминала година се изненадвах че ставаше все по хубаво.
Последния път нямаше места никаде и накрая намерихме в Тихия кът.
Между другото там също не е лошо.Но най доволна си останах от Мара гидик.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!Преди малко се върнах от Априлци.За втори път отсядаме в Марагидик и беше чудесно,живот и здраве до година пак.

# 79
  • София
  • Мнения: 341
Този уикенд бяхме в Чифлик, хотел Веника /не Веника Палас/- не го препоръчвам. В стаите има една специфична неприятна миризма, а в банята мухъл Sad И това за 75лв на вечер за двойна стая...
Единственото хубаво нещо в този хотел е ресторантът - уникално вкусно е и има разни звъртяни манджички. Grinning Ако решите да хапнете там за вечеря обаче е добре да се направи предварителна резервация.
Хареса ми басейнът на Веника Плас, който е на 2мин от Веника. Чист, с топла минерална вода.
На връщане минахме през с. Черни осъм и механа Колибито, за която прочетох тук във форума. Ами потвърждавам, че няма такова чакане - 40 минути за 2 салати, при условие, че имаше хора само на още 2 маси... Основното даже си го взехме в кутии за вкъщи...От храната не съм впечатлена, но сигурно защото летвата вече доста високо вдигната от ресторанта във Веника. Simple Smile

# 80
  • Варна
  • Мнения: 204
Здравейте!   bouquet
Гледам, че тук си споделяте за пресни впечатления.Интересуват ме къщичките на Марагидик.Запазих няколко дни средата на август за там и тъй като сме с две деца и голяма гирултия вдигат  Laughing реших, че по-изгодно е отделна къщичка, отколкото да качваме целия хотел на главата си. Да, обаче никъде в нета не можах да намеря отзиви.Моля, ако някой е ходил и има прясна информация или снимки нека да пусне.Ние си запазихме еднофамилна.Интересува ме колко е голяма, има ли хладилник, Тв, климатик и разни такива.Подходяща ли е за семейство с две деца или да сменям с двуфамилна, докато все още има време,а и цената им е една и съща. Благодаря предварително   bouquet

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!   bouquet
Гледам, че тук си споделяте за пресни впечатления.Интересуват ме къщичките на Марагидик.Запазих няколко дни средата на август за там и тъй като сме с две деца и голяма гирултия вдигат  Laughing реших, че по-изгодно е отделна къщичка, отколкото да качваме целия хотел на главата си. Да, обаче никъде в нета не можах да намеря отзиви.Моля, ако някой е ходил и има прясна информация или снимки нека да пусне.Ние си запазихме еднофамилна.Интересува ме колко е голяма, има ли хладилник, Тв, климатик и разни такива.Подходяща ли е за семейство с две деца или да сменям с двуфамилна, докато все още има време,а и цената им е една и съща. Благодаря предварително   bouquet
Две години ходим там и в къщичка отсядаме.И ние сме с две деца,много е удобно,децата си играят на воля,в къщичките е хладно и през деня,не е жега,както в хотела.Ако има нещо питай.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 204
Две години ходим там и в къщичка отсядаме.И ние сме с две деца,много е удобно,децата си играят на воля,в къщичките е хладно и през деня,не е жега,както в хотела.Ако има нещо питай.
Благодаря ти много  Hug
Това, което основно ме интересуваше е дали има къде да спят и бягат навън децата, но ти си писала. На нас ще ни е за първи път, почивката в този край и се надявам да изкараме добре.  bouquet

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Две години ходим там и в къщичка отсядаме.И ние сме с две деца,много е удобно,децата си играят на воля,в къщичките е хладно и през деня,не е жега,както в хотела.Ако има нещо питай.
Благодаря ти много  Hug
Това, което основно ме интересуваше е дали има къде да спят и бягат навън децата, но ти си писала. На нас ще ни е за първи път, почивката в този край и се надявам да изкараме добре.  bouquet
Със сигурност ще изкарате добре!Пиши после!
Вие в двуфамилна къща ли сте?

# 84
  • Мнения: 132
Този уикенд бяхме в Чифлик,в "Фея".Много приятно хотелче с външен и вътрешен басейн с мин.вода.Препоръчвам.

# 85
  • Мнения: 625
На връщане минахме през с. Черни осъм и механа Колибито, за която прочетох тук във форума. Ами потвърждавам, че няма такова чакане - 40 минути за 2 салати, при условие, че имаше хора само на още 2 маси... Основното даже си го взехме в кутии за вкъщи...От храната не съм впечатлена, но сигурно защото летвата вече доста високо вдигната от ресторанта във Веника. Simple Smile
Peace Ние с мъжо отидохме към Априлци за няколко дни около годишнината от сватбата. Отседнахме в Тихият кът. Обстановката ни хареса като цяло. Стархотна гледка от басейна, чисти стаи и най-вече тишината, за която жадувахме Laughing Храната не беше кой знае какво, а цените бяха малко понадути. Вечерта на годишнината отидохме в Колибито, прехвалено по форумите. Очаквах да попадна в място като Чернево-Барите или подобни наши механи. Храната беше доста вкусна, но обстановката ужасна Mr. Green

# 86
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Цитат
..... Вечерта на годишнината отидохме в Колибито, прехвалено по форумите. Очаквах да попадна в място като Чернево-Барите или подобни наши механи. Храната беше доста вкусна, но обстановката ужасна  .....
Съжалявам да го прочета.Когато го посетих беше на ниво и обстановка и обслужване.Сега в началото на август ще почиваме в Панорама и явно ще си търсим друго място за хапване.

# 87
  • Мнения: 625
Неее, за хапване храната е ок, но като обстановка TiredНавсякъде имаше нахвърляни строит.мат., напукани стени, мръсотии....Аз си представях река, природа, красив битов кът,цветя Crazy

# 88
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Така си беше-природа,тишина ,любезен персонал....жалко.

# 89
  • Мнения: 13 512
Пробвайте ресторанта на "Сватовете". Не съм ходила, но от доста приятели чувам,че са  доволни.

# 90
  • Мнения: 11 908
Само не правете грешка да отсядате в ресторанта на "Русалка".Бавно обслужване и изключително ниска хигиена.
Колибито през май изглеждаше много добре, но отвън не работеше.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 773
Бяхме в хотел Панорама в Априлци миналата седмица. Хотела е приятен, но няма да е зле да се обновят стаите. Нашето легло си поскърцваше яко. Басейна е страхотен,градината също, а за кухнята да не говорим, качихме по някое друго килце от вкусните манджи.  Laughing

# 92
  • София
  • Мнения: 17 281
Бяхме в хотел Панорама в Априлци миналата седмица. Хотела е приятен, но няма да е зле да се обновят стаите. Нашето легло си поскърцваше яко. Басейна е страхотен,градината също, а за кухнята да не говорим, качихме по някое друго килце от вкусните манджи.  Laughing

Благодаря ти, че го сподели, в неделя заминаваме натам! Simple Smile
А дали имаше уайърлес в хотела, дали си обърнала внимание?

# 93
  • Варна
  • Мнения: 773
Бяхме в хотел Панорама в Априлци миналата седмица. Хотела е приятен, но няма да е зле да се обновят стаите. Нашето легло си поскърцваше яко. Басейна е страхотен,градината също, а за кухнята да не говорим, качихме по някое друго килце от вкусните манджи.  Laughing

Благодаря ти, че го сподели, в неделя заминаваме натам! Simple Smile
А дали имаше уайърлес в хотела, дали си обърнала внимание?

Ами ние хванахме само на терасата на ресторанта. Само в стаята нямаше.

# 94
  • Мнения: 10 602
Ние сме в Марагидик в момента, но ходим на басейн в Панорама, защото тук не се отоплява водата и е доста студена за детето. Марагидик определено повече ми харесва като двор и обезопасеност. Панорама е на един връх, терасирано е и е опасно за малко дете. Освен това е адска жега - точно защото е на върха.
Досега сме се хранили само в хотела и в Сватовете, но не съм очарована от храната никак.

# 95
  • Мнения: 10 602
Завърнахме се и искам да ви споделя още няколко неща за Априлци.
Открихме хотел Център - на центъра на града е - голям ресторант с вкусна храна на добри цени. Иначе направо щяхме да сме на диета с гадната храна в МАрагидик. Басейнът им е малък, но пък се подгрява, стаите са хубави с огромни легла, баните са с вани. Цената на двойна стая беше 70лв.
Марагидик като хотел е на ниво, поддържан, чисто е навсякъде. Храната обаче беше доста зле - дори скарата не беше вкусна. Кафето беше отвратително - и шварца, и капсулите Лаваца. Нес кафе нямаше за мой ужас.
Басейните на Марагидик и Панорама се ползват и от външни хора - 2лв басейн и 3лв.шезлонг за първия , и 8лв. за възрастен и 4 лв. за дете в Панорама.
И тази година ходихме до музея в Черни осъм, хапнахме до насита в Колибито, разгледахме изложбата на занаятите в Орешак.
За следващата почивка сме решили да изберем къща. Моля ако майката на Симона от Варна чете в темата да ми пише на лични координатите на вилата, в коята бяха отседнали.
Моля ако някой е ползвал хубава къща за гости също да сподели!

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
За къща и мен ме вълнува,моля ви пишете ми на лични!До сега две лета все в марагидик отсядаме,там си взимаме къщичка.

# 97
  • Мнения: 11 908
Аз съм писала в тази тема за къщата, в която бяхме, дала съм и линк.Много съм доволна, особено за малки деца беше много добър избор!

# 98
  • Мнения: 5 178
Някой с впечатления от в.с Релакс Чифлик
http://bghotelite.com/village-complex-relax.2979_bg

# 99
  • Мнения: 429
Преди седмица се върнахме от почивка в Априлци. Отседнахме в хотел Карапиреви (намира се в кв. Острец). Бяхме там с малката и единственото, което ни беше непбходимо бе чистота и спокойствие- НАМЕРИХМЕ ГИ  Hug

# 100
  • Мнения: 13 512
Преди седмица се върнахме от почивка в Априлци. Отседнахме в хотел Карапиреви (намира се в кв. Острец). Бяхме там с малката и единственото, което ни беше непбходимо бе чистота и спокойствие- НАМЕРИХМЕ ГИ  Hug
Все се каня да се отбия да я видя тази къща- тя е съвсем близо до нашата и  все не ми се отбива от пътя. Пусни малко снимки, ако имаш

# 101
  • Мнения: 11 908
И аз съм любопитна за снимки от Карапиреви.
От рекламите това беше едно от местата, които си бях набелязала за отсядане, но нямаше места.

# 102
  • Мнения: 429
Почти нямам снимки на Карапиреви, защото напоследък единствените снимки, които правя са на малката  Embarassed  Тук се вижда хотелчето-полянката отпред е  много приятна и слагахме басейнче за малката. Има и малък пясъчник.

А ето това е на закуска в механата:
 

В четири от дните, в които бяхме там бяхме единствените гости на хотела, страхотен късмет  Laughing  (петък, събота и неделя беше на 100% пълен). Персоналът беше супер мил и любезен.

# 103
  • Мнения: 13 512
Колко стаи има къщата и какви са цените?

# 104
  • Мнения: 429
След като приспя малката ще ви пиша за още няколко хотела в Априлци.

# 105
  • Мнения: 429
Колко стаи има къщата и какви са цените?
Ето тук има инфо за цените и стаите http://www.apriltsi.org/index.php?page=hotels&hotel_id=4.
Сега ще ви разкажа и за другите хотели, от които имам някакви впечатление (обсъждали сте ги вече, но да кажа и моето мнение). Имам приятел, който е от Априлци и преди да заминем го помолих да ми препоръча хотели, като единствените ми изисквания бяха да е тихо, чисто и не много скъпо. Той ми препоръча следните 4 хотела:
1. Хотел Панорама http://www.panoramabg.info/
Доста соц е, но мястото и гледката са уникални. Вечеряхме няколко пъти в ресторанта, именно защото се влюбих в гледката от терасата им. Има басейн, който може да се използва и от външни хора. Има и люлки за дечицата, но не можеш да оставиш малко дете да си играе само из двора, защото  има има доста стълби. В стаите не съм била,но в двора и в ресторанта имаше приличен wireless.
2. Хотел Марагидик http://www.maragidik.com/ Доста подходящо зе дечица, защото е равно и могат да си играят. Иначе не мога да кажа, че ме впечатли особено. И там имаше wireless Simple Smile
3.Сватовете е другият хотел, който ми препоръча http://svatovete.com/. Храната била много вкусна, но ние така и не стигнахме до него.
Ако имахме по-голямо детенце може би щяхме да се замислим за хотел с повече забавления, но Карапиреви беше идеалното място за нас, в което открихме тишина и спокойствие. Хотелчето не блести с особен лукс, но е спретнато и чисто, а за мен това е най-важното. От ВеЦ-а в кв. Видима започват 2 еко пътеки, които си струва да посетите.

# 106
  • Мнения: 13 512
http://www.apriltsi.org/index.php?page=hotels&hotel_id=12
a този е на новия министър на финансите.

# 107
  • Мнения: 429
Това ли е хоптелът, който работели по някаква еко програма и всичко , което готвели била "био"  newsm78

# 108
  • Мнения: 13 512
Това ли е хоптелът, който работели по някаква еко програма и всичко , което готвели била "био"  newsm78
да.
ТАка казват- не знам от опит.

# 109
  • Мнения: 337
Ние се върнахме преди два дена от Априлци и единственото, което мога да кажа, е, че съм омагьосана от този край. Природата е много красива, хората -изключително усмихнати и мили, заведенията-приятни, а хотелите и къщите на много високо ниво. Другото важно нещо е, че има места за всеки джоб и наистина е прекрасно място за почивка с деца. Ние бяме отседнали в самостоятелна къща заради спокойствието, атмосверата и естествено цената. Останахме изключително доволни и сигурно догодина пак ще отидем. Къщата се казва"Релакс". Съвсем нова е и нямаше други почиващи освен нас. Сигурно за това ни хареса толкова много или пък на сме имали големи очаквания. Беше чисто, удобно направено за почивка. В къщата имаше всичко необходимо за едно домакинство и най-вече спокойствието, от което се нуждаехме.
 Иначе всички други места, които сме посетили, ми харесаха. Детето ми се забавляваше много на детския кът в Марагидик, докато ние пиехме кафе. На Панорама също ми хареса, но беше доста топло през деня. Просто на парзалката е доста слънчево. Обядвахме в Карапиревата къща и както ми бяха хазали, храната им е много вкусна. Разгледах и хотела-според моите разбирания чудесен-просторни стаи, обзаведени с вкус. Собсвеничката е много мила. Единственото, което не ми допадна, е, че ресторанта е под терасата и ако има повече хора може да е шумно. Иначе мястото на хотела също ми хареса-близо до пътя, но малко в страни от главното шосе. Изобщо според мен би бил добър избор.
Прияно изненадани останахме и от парка в центъра на Ново село-много сенчесто, чисто и спокойно. Малката се забавляваше добре и даже си намери компания. Какато и навсякъде другаде, между другото. Това също е голям плюс-Априлци е пълен с почиващи деца, така че скуката е невъзможна.
И последно бих препоръчала на хората, които искат да си напълнят очите и душата с красота, да отидат да разгледат Маришница. Пътят е лош и малко дълъг, но пък такива прекрасни къщи с огромни дворове има там. Много от тях се дават под наем. Ние бяхме на гости при роднини в "Нечо". Толкова е красиво, че със сигурност ще се върнем. Изобщо аз съм от тези, на които всичко им е харесало. Ако някой има въпроси след цялото това излияние-насреща съм.

# 110
  • Мнения: 10 602
Заинтигувах се и намерих 'Нечо'- ето линк http://www.obiavibg.com/showad.php?adid=118314.

# 111
  • Мнения: 719
barboran4e, а как е храната в ресторанта на Карапиреви?

# 112
  • Мнения: 625
В квартал Видима повечето къщички и дворчета бчха като изписани. Бравос на хората! Догодина може би ще потърсим нещичко за отдих там HugМонда, да не би вашата вила да е в този квартал? Blush

# 113
  • Мнения: 429
Единственото, което не ми допадна, е, че ресторанта е под терасата и ако има повече хора може да е шумно.
Нашата стая беше точно тази над механата. Когато хотелът се напълни беше шумничко, но в никакъв случай не ни пречеше.
Шушони, на мен много ми хареса храната, а и цените  Hug

# 114
  • Мнения: 13 512
В квартал Видима повечето къщички и дворчета бчха като изписани. Бравос на хората! Догодина може би ще потърсим нещичко за отдих там HugМонда, да не би вашата вила да е в този квартал? Blush
Не, в Острец е, до реката- от Карапиреви още нагоре 300-400 метра

# 115
  • Мнения: 719
Шушони, на мен много ми хареса храната, а и цените  Hug

Благодаря ти!   bouquet
На мен най-ми допадна твоето предложение.  Blush Дано успеем да се вредим с един уикенд там.

# 116
  • Мнения: 429
Шушони, на мен много ми хареса храната, а и цените  Hug

Благодаря ти!   bouquet
На мен най-ми допадна твоето предложение.  Blush Дано успеем да се вредим с един уикенд там.
Oпределено обаче по-хубаво и спокойно е през седмицата, защото уикенда е пълно с хора. В нашия случай, след 5 дни прекарани самички н а спокойствие, хората през уикенда не ни пречеха. Не знам дали щяхме да сме толкова доволни, ако по време на целия ни престой беше пълно с хора  newsm78. Приятно изкарване и да споделиш впечатления след това!

# 117
  • София
  • Мнения: 4 294
и ние за завърнахме от Априлци, отседнахме при "Сватовете", хубаво, чисто, любезни и усмихнати, през седмицата беше спокойно, но в петък се усети веднага пренаселването, заслужава си през седмицата да се ходи  Peace

Една част от снимките ни

# 118
  • Мнения: 719
Аз ли не се оправям, отваря ми се линк само с няколко снимки във фейсбук, но те ли са от Априлци... Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 13:43 от Шушони

# 119
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ли не се оправям, отваря ми се линк само с няколко снимки във фейсбук, но не са от Априлци... Rolling Eyes
Албумът е в профила ми във фейсбук от пътуването ни в Априлци и посещението на Етъра, незнам какво виждаш  Wink

# 120
  • Варна
  • Мнения: 522
За да вляза във фейсбук, тряба да съм регистрирана. Така ли?
И аз не мога да се оправяа newsm78

# 121
  • София
  • Мнения: 4 294
За да вляза във фейсбук, тряба да съм регистрирана. Така ли?
И аз не мога да се оправяа newsm78

аха  Laughing

# 122
  • Мнения: 719
Абе за регестрация, си имам профил, ама очаквах повече снимки,  Laughing
Няма проблем  Hug

# 123
  • София
  • Мнения: 17 281
Върнахме се и с ръка на сърцето мога да ти кажа, че престоя ни в Панорама беше най-хубавата ни почивка от години!
Много добре поддържана база, басейна е невероятен, обиколихме още няколко хотела, нямаше по-хубав басейн, според мен.
За храната - ние сме много доволни, но честно казано, не сме и много капризни. Сутрин има закуска на блок-маса, не е много богата, но е напълно достатъчна - имаше неща за сандвичи, пържени филийки, мекички ...
В ресторанта храната и обслужването  много ни харесаха. Ние обикновено обядвахме някъде навън и вечеряхме само там, но знам, че имаха обедно меню с готвени манджички -само че не сме ги яли. Иначе салатите например, бяха с хубави пресни зеленчуци, разните скари бяха много добри също.
Другият му голям плюс е, че е последната сграда преди гората. Освен, че наистина си има страхотна панорама, на 10 крачки от хотела вече си в планината. Хващате горската пътека нагоре и излизате на страхотна поляна за пикник (след една чешма и беседка).
Има много деца, синът ми веднага си намери компания.
Освен това единият от дните ходихме до Троянския манастир, оттам после в Черни осъм в Природонаучния музей и после обядвахме в похваленото тук Колибито - наистина беше много вкусно!
Хапвали сме и в Сватовете - и за тях прочетох тук, ще ги видите, те са ви на пътя за хотвла - и там готвят много хубаво.
Отидете там, няма да съжалявате   Hug Ние догодина - пак и за повече време   Peace

# 124
  • Мнения: 1
За хотел-Априлци нищо добро! След като направихме резервация за 14 човека в него месец преди датата , на която щяхме да го посетим и само седмица преди престоя ни се обаждат , за да ни откажат резервацията под претекст ,че ВИК щели да разкопават по същото време и нямали да имат вода.Това не беше просто  ЛЪЖА , а ГАВРА с нас , защото въпреки това ние отидохме в Априлци в друг хотел и решихме да отскочим все пак до хотелчетоАприлци и да проверим дали наистина не работят поради ремонтни дейности на ВИК. И както се досещате те си работеха , а ни отказаха резервация , която беше направена и то за 14 човека.Така ли печелят клиенти с някакви плоски ЛЪЖИ.Да не говорим ,че го разгледахме от вътре и изобщо не можеше да се сравни с този ,в който бяхме отседнали нито по лукс нито по цени(по-СКЪП). Хора не си разваляйте почивката отсядайки там . Ако искате спокойствие , добра обстановка , добра храна , обслужване и чистота посетете семейните хотели Марагидик и Панорама!

# 125
  • София
  • Мнения: 969
Ние в петък заминаваме за Априлци, хотел Панорама. Като се върнем ще дам отзиви. Дано времето не се развали и да си изкараме добре  Praynig
Ще посетим и останалите места, които сте препоръчали, за което благодаря   bouquet

# 126
  • Мнения: 13 512
посетете семейните хотели Марагидик и Панорама!
И двата не са семейни хотели, но това няма значение. Важното е,че  ви е харесало в ПАНОРАМА.

# 127
  • Мнения: 108
Ние в събота се върнахме от Априлци/и за малко до Рибарица отскочихме де/, но на Априлци много ми хареса. Бяхме в къща за гости "Бащин дом", и тогава нямаше други почиващи, беше супер. Къщата си има малко басейнче, кухня , всичко, управителя беше много печен. Мисля, че догодина ще повторим пак. Peace

# 128
  • Мнения: 108
По между другото много се бях замислила за Панорама, още когато обикаляхме Априлци, но съвсем случайно попаднахме на тази къща и преценихме,че с малко бебе по - добре да не сме в хотел.

# 129
  • Мнения: 13 512
Ние в събота се върнахме от Априлци/и за малко до Рибарица отскочихме де/, но на Априлци много ми хареса. Бяхме в къща за гости "Бащин дом", и тогава нямаше други почиващи, беше супер. Къщата си има малко басейнче, кухня , всичко, управителя беше много печен. Мисля, че догодина ще повторим пак. Peace
в кое село е тaзи къща?

# 130
  • Мнения: 108
Доколкото знам си е в Априлци  newsm78 не съм ходила друг път там и незнам кварталите, но е малко по - надолу от Сватовете/може и повече/.

# 131
  • Мнения: 13 512
На пътя ли е или по-навътре? Сватовете е между Ново село и Острец. Това ще да е в Ново село може би.
4 села са обединени през 1976 година по случай 100 години от Освобождението. Това са Зла река, Видима,Ново село и Острец. И махалата МАришница е към тях. Това представлява Априлци.

# 132
  • София
  • Мнения: 11 703
И ние онзи ден се върнахме от Марагидик.Като цяло съм доволна,въпреки отрицателните мнения тук.
Влюбена съм в двора им,подходящ за малки деца.

# 133
  • Мнения: 108
Монда, на пътя се намира и е с дървена тъмна ограда, като отиваш нагоре отдясно се пада, а иначе ако това те ориентира е малко по нагоре от една жена , където дава стаи мисля, че беше Еделвайс. Peace

# 134
  • Варна
  • Мнения: 204
Здравейте!
Влизам и аз да пусна едно положително впечатление за Марагидик.Изкарахме там периода между 20-25.08. Много съм доволна. наехме си еднофамилна къщичка.Достатъчно просторна и уютна. Двора наистина е страхотен. Чист, поддържан. Децата се натичаха на воля.Направихме си преход с децата до Видимското пръскало. Пътя беше дълъг, но беше много приятно, пък и гледката си заслужаваше отвсякъде. Grinning Невероятната природа на Априлци ще ме върне пак там. Hug

# 135
  • Мнения: 56
Здравейте!
Преди няколко дни се върнахме от Априлци отседнахме в комплекс "Паздерите".Не съм имала такава  великолепна почивка.Направи ми впечетление стария европейски стил ,какъвто никъде до сега не съм срещала и перфектната чистота.Не ми се случи да чакам по 1 час за вечеря,всичко беше много вкусно приготвено.Хубавото тук е,че комплексът е малък и наистина имаш възможността да си починеш на тишина и спокойствие.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 13:39 от tosi

# 136
  • Мнения: 13 512
През следващата седмица- от 7 до 13 ще водим децата от дом Дъга в Добрич в комплекс "Паздерите" за една седмица. Собствениците поемат спането и храната на 20 деца от дома. От Сдружение Варненски майки също ще бъдем няколко жени в Априлци, за да помагаме и да прекараме време с децата.
Сигурна съм от личния си опит там,че ще е незабравимо изживяване там за децата.

# 137
  • Мнения: 11 908
BOOTY разкажи, моля те, повече за пътя до Видимското пръскало.Ние през май не усп яхме да отидем.
Виждам, че едното ти дете е по-малко от моето, затова да попитам дете може ли само да премине маршрута или трябва на места да се носи?Има ли стръмни участъци и за колко време стигнахте до пръскалото-?

От всички толкова хубави отзиви се чудя следващият път какво да избера, хареса ми там, където бяхме през пролетта, но ми се иска разнообразие, а позитивните мнения са толкова много!

# 138
  • Варна
  • Мнения: 204
Едва ли ще мога да ти бъда точен ориентир за време, защото ние объркахме пътя/който всъщност е почти невъзможно да объркаш  Laughing/.Просто на едно място решихме да го скъсим,защото видяхме един джип и минахме напряко през една горичка да стигнем до него и продължихме по пътя. Оказа се, че е трябвало да си продължим напред и само след 50м пътя се е разделял и си имаше табела.Та това скъсяване ни запрати по друг път към хижа Плевен. Добре, че срещнахме работници, които правеха един мост/след час и половина вървене/ и те ни казаха, че се връщаме от пръскалото, а не отиваме там  Shocked.После наобратно до въпросното разклонение и хванахме правилната посока.Аз почти се бях отказала , но който срещнахме по пътя каза, че си заслужава щом сме стигнали дотук. И така пътя ни излезе около 7 часа/при положение, че колата не я оставихме долу на Вец-а, а се качихме с нея около 2-3 км по черния път.Така по мойте изчисления можеби отнема около 5 часа/в двете посоки с деца и доста почивки/ не повече.Баткото се справи супер без грам мрънкане, но малката се наложи да я носим/през повечето време/. Сменяхме си я от ръце на ръце/. Хубавото беше, че е топло, красиво, зелено и за никъде не бързаш. Wink Почивахме непрекъснато- имаше пейки, беседки. Няма много стръмни участъци. С една дума при добро желание ще се справите.  Hug
Забравих да кажа само, че по пътя не се стига до самия водопад, както можеби повечето си мислят, а доста далечко от него. В смисъл той се вижда в далечината и пада от една скала доста от високо. Ако имаш желание ще ти пусна снимки на лични  Hug

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 10:35 от BOOTY

# 139
  • Мнения: 13 512
Защо на лични снимките? Пусни ги тук в темата. Заслужава се да се види.
Ние от 2 години имаме къща там, от още три преди това ходех почти всяка седмица и още не съм ходила дотам.  Embarassed

# 140
  • Мнения: 11 908
BOOTY с огромно удоволствие ще разгледам снимките ти!Много ще съм благодарна да ги видя/ може и на лични, може и тук, както за теб е за предпочитане/

Да, аз зная, че пръскалото се вижда отдалече, но съм чувала, че е прекрасно.През пролетта за малко да го видим, даже Monda ни свърза с водачка в планината, но моите приятели се оказаха малко несериозни, а и времето макар и слънчево беше леко влажно.Мен не достраша за сина ми, как ще издържи/ беше на три и половина/, но догодина, живот и здраве, там сме, решила съм го!

# 141
  • Варна
  • Мнения: 204
Щом има желаещи ето снимки , включващи и пътя нагоре Laughing   photo.
Още нещо да кажа само и то е, че в периода в който ние бяхме /края на август/, водопада е по-маловоден, но казаха , че през юни и юли е доста по-буен и гледката е още по-красива.  Hug

# 142
  • Мнения: 560
И аз съм много доволна от местата по този край.Природата и гледките са невероятно красиви и е точното място за отдих и почивка. Най-вече  Априлци- има си и по луксозни хотели, както и много вилички ,които да си наемеш с цяла компания.

# 143
  • Мнения: 11 908
BOOtY , прекрасни снимки, невероятно уловена природа и емоция!А децата ти, да са живи и здрави са тъй красиви! Hug

Много благодаря, че сподели! Априлци и природата около това място е магнетична, тази пролет влезе трайно в сърцето ми, надявам се, че следващият път ще имаме повече време за разходки и приключения!

Общи условия

Активация на акаунт