Социални помощи

  • 14 804
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте момичета,
моля ви да се включите и да споделите как стои въпросът със социалните помощи при вас? Имам предвид кой ги получава, в какъв размер и за колко време? Могат ли да ти спрат помощите по някаква причина и съответно можеш ли цял живот да караш на социални помощи? Shocked

# 1
  • Мнения: 2 563
САЩ не е социална държава, няма начин здрав и прав човек да живее цял живот на социални помощи (тоест да ти дават пари на ръка), но има разнообразни щатски и федерални програми за подпомагане - безплатни застраховки, храна, курсове, помощ от социални работници, прегледи и т.н., както и невероятно развита филантропия, която предлага кво ли не за бедните, болните, семействата, децата, старите хора и т.н.

Ако си болен или имаш увреждане, можеш да получаваш социални помощи цял живот, но много добре отсяват, не е като в България здрав и прав глух човек цял живот на гърба на държавата живее с инвалидна пенсия.

Аз съм получавала помощи за безработни няколко месеца. Ами скъсаха ми нервите докато си ги получа, хич не беше лесно. И освен това се изчисляваха на основа изработеното от мен в минал период, нещо като 18 месеца.

# 2
  • Мнения: 3 371
не мога да ти отговоря точно, защото не съм била никога на такива помощи /и не ми е ясно какво целиш с темите си изобщо Wink/, само се включвам да кажа, че поне тук, където съм/южен холанд/, местните гледат с много лошо око на искащите такива помощи.
90% са мароканци, турци и от бившия съветски съюз, като по мои наблюдения почти всички са здрави и прави, но мързеливи.
а пък това цял живот да си живееш на гърба на другите....няма да го кометирам. 
може и аз да не ти интерпретирам правилно идеята, де... Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 241
Ох, въпросът ти е много сложен.
Има толкова различни видове помощи, че не знам дали изобщо някой може да ти даде отговор.
Зависи от : семейно положение, доход, деца, инвалидност и дори от местоживеене.

По принцип Франция е социална държава, но "дупката" в социалния бюджет е толкова голяма, че вече се преразглеждат всякакви помощи особено тези за безработни, защото там има много злоупотреби.

# 4
  • Мнения: 1 132
s_avenue , ти какво, искаш да избреш най-хубавата държава с най-високите социални помощи?  Laughing
В Холандия едва ли ще получиш, ако нямаш трудов стаж в страната. И аз не съм получавала, та не съм много запозната .

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Испания - обезщетение за безработица - в зависимост от стажа, макс. 2 години; със соц.помощи не съм запозната, но мисля, че пари на ръка не дават - има помощ под формата на дрехи, обувки и други неща от Черв.кръст, поемане на такси за дет.градина и разни такива.

Швейцария - изключително трудно да получиш соц.помощи. Тук трудно си получаваш и обезщетението за безработица - трябва да се разписваш и непрекъснато да доказваш, че активно търсиш работа.

За живот на гърба на държавата и данъкоплатците, май в Канада по- става  Laughing, но може да е и мит и легенда.

Все пак си мисля, че за да поискаш помощи, трябва да докажеш по някакъв начин принадлежност към дадена страна, не може всеки да отиде някъде си и да иска социални помощи.

# 6
  • Мнения: 3 804
Тук за социални помощи не съм 4увала ,но държавата дотира цените на хранителните стоки,а и на всяко семейство се полагат определени кг захар,ориз и други на намалени цени-но само за граждани на държавата или такива имащи брак с местен.Но и здравеопазването и образованието са безплатни.

# 7
  • Мнения: 7 914
аз съм получавала соц. помощи... понеже работих година(по 2-3 дена в седмицата) и ме съкратиха точно акто забременях( добре дошло за мен)

ходих с огромния си корем  и ме караха да кандидатствам за работа( при което от всяко бюро по труда ме гледаха  ето така Crazy ooooh! Tired), после объркаха нещо си.. и след година получих соц помощи накуп... и мога да кажа, че нямаше по щастлив човек от мен  Whistling


отговорих ли на въпроса? Whistling Joy

# 8
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Испания - обезщетение за безработица - в зависимост от стажа, макс. 2 години; със соц.помощи не съм запозната, но мисля, че пари на ръка не дават - има помощ под формата на дрехи, обувки и други неща от Черв.кръст, поемане на такси за дет.градина и разни такива.


На ръка не, по банков път да  Wink
когато ми свър6и платеното  май4инство(16 седмици) бях без работа, за6тото сро4ния ми договор изте4е, когато бях в 4етвъртия месец, един месец след като ми свър6и май4инството , ми отпуснаха социална помо6т на майка с дете под 3 години, която не може да си намери работа, тъй като бях из4ерпала помо6тите за безработни когато излязох в   май4инство... не помя дали тази социална помо6т   бе6е 360 или 460 евро, вземах ги само един месец, за6тото после запо4нах работа, но законовият срок бе6е до навър6ване на 3 годи6на възраст на детето....

това в Мадрид  през 2004 година 
Друга помо6т  когато не могат да ти осигурят държавна детска градина(от 0 до 3 години), отпускаха по 100, на месец за 4астна....като ги превеждаха в края на у4ебната година
като може6 да търси6 вси4ко това ако има6 валидно разре6ително за работа....сега не е проблем, но тогава все о6те не бяхме в Обединена Европа....
Мисля 4е преди една или две години(не съм в 4ас за6тото не ме вълнува ) въведоха еднократна помо6т от 3000 евро при раждане на дете, но мисля 4е има6е някакви допълнителни условия за 4ужденци newsm78

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 00:38 от sl

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мисля 4е преди една или две години(не съм в 4ас за6тото не ме вълнува ) въведоха еднократна помо6т от 3000 евро при раждане на дете, но мисля 4е има6е някакви допълнителни условия за 4ужденци newsm78

2500 ?, като майката трябва да има 2 години легален престой в Испания преди да се роди детето.

Днес само те цитирам май.... Joy, да не си помислиш, че те преследвам по темите   bouquet

# 10
  • Мнения: 110
Скъпи мами, не се интересувам за себе си с намерение да отида някъде, където да ме издържат. Искам просто да знам как стоят нещата в другите държави и дали издържате неграмотните си малцинства както тук (става втпрос за циганите тук)? И ако си неспасяем случай, имам предвид че има хора над 45-50 години, които са нежелани за работа от фирмите. Не търсете под вола теле. Информацията е важна, дори и най-малката, защото оформя картинката за държавата и манталитета.
 Чуавала съм, че в гетата в САЩ, живеят на помощи цял живот, като идеята на държавата е щом не им се работи, да взимат някакъв минимум, за да не крадат.

sl, значи от вас е дошла идеята с тукашните детски градини. И тук решиха да плащат месечни суми за деца, които немогат да бъдат приети в детски градини поради липса на места, като могат да кандидатстват баби и дядовци (и не знма кой още) за детегледачка на детето. Слушах в автобуса една майка, която трябвало да подава молбата по местоживеене, но не помня вече на бабата ли или нейно. Както и да е, това ми се стори много объркано.

Благодаря ви за всяка информация Hug.
Не се чудете на въпросите ми, ще има още. Щях да напиша списък, но изникват нови неща и затова пускам различни теми. Thinking

# 11
  • Мнения: 3 804
s_avenue -сега разбрах какъв то4но е въпросът ти-тук има благотворителни организации,на 4астен принцип,обикновенно в тях у4астват бизнесмени,но и който иска може да се вклю4и с каквато сума поиска-и подпомагат семейства в които положението наистина е тежко или вдовици с малки деца,или старци-но тук държавата не играе никаква роля.Такива дружества има и в областта на здравеопазването-вярно тук всеки има право да се лекува в държавните болници безплатно,но някой по тежки операции се правят само в 4астните и не всеки може да плати.

# 12
  • Мнения: 110
dtti, а доказваш ли безизходицата си? Водят ли те на отчет като беден?

# 13
  • Мнения: 3 804
виж,как става то4но не знам,но тези които са записани при тях си ги водят на списък и всеки месец им раздават помощите-били те пари4ни или в нали4ност,за записването-всеки квартал си има своя организация или подразделение-а хората от квартала се познават-така,4е бедните са известни.За болни4ната помощ-тук ве4е знам,мъжа ми отговаря за такава в квартала-носят се изследванията,снимките ,епикризите и т.н документи издадени от лекари-болният се приема в 4астната болница ,а сметката за ле4ението му се превежда от организацията по банков път

# 14
  • Мнения: 653

Не се чудете на въпросите ми, ще има още. Щях да напиша списък, но изникват нови неща и затова пускам различни теми. Thinking

а нЕма нужда  Stop достатъ4но се задръсти форума от истерии
да ти кажем, 4е много сте zле, "навън" е добре и да приклЮ4им  Peace

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 11:00 от gioia.

# 15
  • Мнения: 110
gioia, нищо не си разбрала и щом това са истерии за теб, какво правиш в тази тема?

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте момичета,
моля ви да се включите и да споделите как стои въпросът със социалните помощи при вас? Имам предвид кой ги получава, в какъв размер и за колко време? Могат ли да ти спрат помощите по някаква причина и съответно можеш ли цял живот да караш на социални помощи? Shocked


не знам колко и за какъв период дават в Италия, знам 4е трябва да доказваШ толкова ниски доходи, 4е практи4ески можеШ да вземеШ помоЩи, или ако работиШ на 4ерно и практи4ески не декларираШ по4ти ниЩо, или ако семейството е многодетно и работи само единият.
предполагам, 4е в някои области на Италия може и да се живее от такива, особено ако ти осигурят и обЩинско жилиЩе. в Милано го смятам за невъзможно, освен ако не мизерстваШ (говоря, естествено, за реално нуждаеЩи се)

# 17
  • Мнения: 110
dtti, и тук даваха по едно време помощи под формата на храни и дрехи. Храните бяха с изтекъл срок на годност и имаше натровили се цигани. Иска ми се да знам, как идеята да помогнеш на някой може да бъде опорочена? При вас има ли такива инциденти или се прави с благородна цел? Бях чела някъде, че за дадени държава помошта към нуждаещия се е черта на народа, манталитет.
Затова има и чичо Скруч?

# 18
  • Мнения: 110
feiam, по мои наблюдения България и Италия си приличат доста по манталитет и измами. Това, което съм гледала с тесни улички, къщи с по незнам колко души вътре - пълна мизерия.
Мисля, че навсякъде има такива квартали или аз поне не знам за държава, където това да липсва.

# 19
  • Мнения: 3 804
не,такива инциденти няма,основният им подтик е религията и възпитанието-но мисля,4е не е тук мястото да се разпростирам в допълнителни разяснения.И като споменах религия-полу4аващите помощи-в пари или в нали4ност не се делят по религ.принцип-напълно нормално е ако в един муслим квартал  едно християнско семейство се нуждае от помощ да се обърне към местната организация,и същото се отнася за муслим семейство в християнски квартал

# 20
  • Мнения: 110
Това, което съм гледала с тесни улички, къщи с по незнам колко души вътре - пълна мизерия.
Мисля, че навсякъде има такива квартали или аз поне не знам за държава, където това да липсва.
 
  Само да добавя извън темата, по която не съм компетентна, че точно тези къщи са не с ''незнаен брой'', а с нормални 4-5 членни семейства и вътре БЛЕСТИ от чистота.  Жените от тези къщи стават в 06h и до обяд са с пижамите, но не сядат да си пият кафето, а го дърпат на веднъж, цигарата в устата и се почва не чистене, а лъскане на къщата. Нашето сезонно почистване тук е ежедневно  Peace  + прозорци, над секции, под дивани......Винаги минавайки по ''такива улички'' ухае на почистващи препарати и пране.

# 21
  • Мнения: 653
Това, което съм гледала с тесни улички, къщи с по незнам колко души вътре - пълна мизерия.
Мисля, че навсякъде има такива квартали или аз поне не знам за държава, където това да липсва.
 
  Само да добавя извън темата, по която не съм компетентна, че точно тези къщи са не с ''незнаен брой'', а с нормални 4-5 членни семейства и вътре БЛЕСТИ от чистота.  Жените от тези къщи стават в 06h и до обяд са с пижамите, но не сядат да си пият кафето, а го дърпат на веднъж, цигарата в устата и се почва не чистене, а лъскане на къщата. Нашето сезонно почистване тук е ежедневно  Peace  + прозорци, над секции, под дивани......Винаги минавайки по ''такива улички'' ухае на почистващи препарати и пране.



само да добавя, 4е тесните ули4ки са харектерни за центровете на града, от средновековието
специално в милано на такова място могат да живеят само милионери  Laughing

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Има социални помощи, но ми е сложна схемата, за да им хвана двата края. Зависят от много условия. Покриват и 70% от сумите за гледане на деца, ако родителите работят, но имат ниски доходи. Не знам колко трябва да получваш годишно, но имам познати които са с доход около 20к и получават съвсем минимални помощи, дори и до жилище за социално слаби не могат да се докопат, а 20 хил за тук не е сериозен доход Sad
Обаче познавам 3 местни семейства, бристолианс както си казват, които са на помощи и живеят в къщи отпуснати от общината. Дори в нашия квартал тези къщи можеш да ги разпознаеш от далеч, защото скоро им обновяваха дограмите и им слагаха топлоизолация и нова фасада. Занемарените къщи са с частни собственици  Crazy Две от тези семейства се скъсват да обикалят по чужбина, дестинации, които не всеки може да си ги позволи, едните са пенсионери. Според мен има нещо гнило в картинката, но не съм вътре в нещата.

# 23
  • Мнения: 110
Alba76, не съм ходила в Италия и не съм запозната с начина им на живот. Гледала съм предаване на Карбовски за тези улички и изглеждаше мизерно. Даваха българи, които ядяха върху мушама и не можеха да спестят пари за връщане. Разбира се допускам, че може да е манипулация, защото идеята беше колко е хубаво у нас и защо трябва да търсим щастие навън.
Както и да е. 

# 24
  • Мнения: 110
Merry, какво е 20к? Това важи ли и за емигранти? Ако искаш да се установиш там, но нямаш добри доходи 6 или 12 месеца, можеш ли да получаваш помощи? Как реагират на чужденците преди и сега в ситуация на финансова криза?

# 25
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Не съм Мери, но да се опитам да отговоря. Ако си емигрант, но от някоя африканска страна или от Иран, Ирак, Пакистан и тем подобни те водят сайлем сикърс, т.е бежанец и ти дават един куп помощи. Но ако си от някоя бяла източноевропейска страна си работиш като поп и плащаш високи данъци та тези бежанци да живеят като царе. Ако не ти харесва, връщай се откъдето си дошъл. Право на помощи имат само бежанците и тези с английско поданство или с постоянна виза. макар и да сме членове на европейския съюз все още имаме ограничени права тук.
И малко още да допъня Мери. Тук цялата долна средна класа живее на помощи. Момичетата завършват училище на 16 години и почват да раждат, 1, 2 ,3... 5 до 25 години, доста  са с деца от различни бащи и естествено нямат брак, декларират, че не живеят с бащата и са самотни майки. И се започва, давам им се общинско жилище, минимум с 3 спални, дават им се помощи за ток, храна, за децата и те само деца раждат. Тук почват нещо като училище на 3години, така че няма проблем с гледането. А, плаща им се и нърсерито, ако решат да оставят детето в началото още по цял ден. Накой от бащите с който майката живее работи, ама за парлама, на минимум, та да може да получи и той някакви такс кредити. И често ако има някакъв занаят ходи и работи на часно, ама не декларира никакви доходи. Та така, тези и те си живеят като царе. Както Мери е писала, къщите им си личат отдалече, супер изпипани, всичко се поема от общината. Ходят на две почивки задължително през годината, една тук и една в чужбина и хич не мислят за бъдещето на децата си, тя държавата да мисли.
В момента има един билборд тук, бебе и надпис "Носа на мама, очите на тати и грижа за Гордан Браун". И той наистина се грижи.
И като си представиш, че за здравеопазване плаща само този, който работи, а всички ползват и е безплатно здравеопазването + всички тези с помощите, данъците на работещите са доста големи. Те негодуват, но тихомълком и си работят, а дригите си живеят на техен гръб.
а, 20к е 20 хиляди годишен доход.

# 26
  • Мнения: 110
Alba76, не съм ходила в Италия и не съм запозната с начина им на живот. Гледала съм предаване на Карбовски за тези улички и изглеждаше мизерно. Даваха българи, които ядяха върху мушама и не можеха да спестят пари за връщане. Разбира се допускам, че може да е манипулация, защото идеята беше колко е хубаво у нас и защо трябва да търсим щастие навън.
Както и да е. 

  Ти сама го каза- българи. Визираш репортажа за Неапол, предполагам. Не е манипулация, поне частта, която успях да гледам. Юга няма нищо общо със севера. А това често не се взима под внимание. Както и местните и начина им на живот е различен от този на чужденците. За мен също е непонятно как човек избира мизерията навън пред удобствата у дома и как може да живее с още 20 души, но да спестява 50?, които би дал, ако си наеме нормална квартира с още двама- трима приятели. Но за всеки един жертвите, които е готов да прави в чужбина имат различно измерение.  В Неапол е често срещан начин на живот основно от българи. Те никъде не се водят и реално по документи не съществуват на територията на държавата. А в темата се говори за социални помощи, нали?!  Peace

# 27
  • Мнения: 653
вижте една статия са УК  Shocked

http://ide.li/article3449.html

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
s_avenue, Дорет много добре ме е допълнила и отговорила на въпросите ти, няма какво да добавя. И според мен не бежанците, а точно the white trash са по-голям проблем тук.
Интересна статия, фактите са точни, но някои от изводите на автора ме хвърлят в музиката  Crazy Например изказването "Чувала ли е тя думите въздържание, целомъдреност и непорочност?"  Whistling
Тук класово се делят и по квартали, проблемни са училищата в кварталите с голям процент общински жилища. В OFSTED докладите винаги се упоменава какъв контингент ученици посещават училището. Мен лично не би ме притеснило, ако пише, че са повече емигранти. Повече се смущавам, когато е написано, че има деца от социално слаби семейства, но в репортите го казват малко по-завоалирано, голям процент от децата получават безплатен обяд в училище  Crazy

# 29
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

това ми обра то4ките  #Crazy
все съм знаела, ама 4ак пък толкова  Confused
е, и кел файда тогава като тръгват рано на у4илиЩе, като ги подлагат на тестове разни и какво ли не, Щом след това доникъде не стигат?  Thinking
Ще си преразгледам и мнението за италианската образователна система...  Rolling Eyes

# 30
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
О, feiam, ако взема да разказвам пък за образователната им система ще има да слагате безброй  #Crazy.
Днес на спирката две тинейджърчета ни събраха очите. Аз и четири момичета от колежа чакаме автобуса. Задават се група ученици от близкото секондари училище, възраст 12-15 годишни, всички момичета и едно момче, дребно на вид 8-9 годишно момченце. И една от каките, с глава по-голяма от него като го награба, то не беше лизане, то не беше мляскане. Момичетата от колежа, и те тийнки, останаха с отворени уста и аз с тях, направо ни се събраха очите.Та след година - две тая кака ще почне да ги ражда, а младежа ще ходи да бачка за нея и отрочетата и.

# 31
  • Мнения: 703
Не съм Мери, но да се опитам да отговоря. Ако си емигрант, но от някоя африканска страна или от Иран, Ирак, Пакистан и тем подобни те водят сайлем сикърс, т.е бежанец и ти дават един куп помощи. Но ако си от някоя бяла източноевропейска страна си работиш като поп и плащаш високи данъци та тези бежанци да живеят като царе. Ако не ти харесва, връщай се откъдето си дошъл. Право на помощи имат само бежанците и тези с английско поданство или с постоянна виза. макар и да сме членове на европейския съюз все още имаме ограничени права тук.
И малко още да допъня Мери. Тук цялата долна средна класа живее на помощи. Момичетата завършват училище на 16 години и почват да раждат, 1, 2 ,3... 5 до 25 години, доста  са с деца от различни бащи и естествено нямат брак, декларират, че не живеят с бащата и са самотни майки. И се започва, давам им се общинско жилище, минимум с 3 спални, дават им се помощи за ток, храна, за децата и те само деца раждат. Тук почват нещо като училище на 3години, така че няма проблем с гледането. А, плаща им се и нърсерито, ако решат да оставят детето в началото още по цял ден. Накой от бащите с който майката живее работи, ама за парлама, на минимум, та да може да получи и той някакви такс кредити. И често ако има някакъв занаят ходи и работи на часно, ама не декларира никакви доходи. Та така, тези и те си живеят като царе. Както Мери е писала, къщите им си личат отдалече, супер изпипани, всичко се поема от общината. Ходят на две почивки задължително през годината, една тук и една в чужбина и хич не мислят за бъдещето на децата си, тя държавата да мисли.
В момента има един билборд тук, бебе и надпис "Носа на мама, очите на тати и грижа за Гордан Браун". И той наистина се грижи.
И като си представиш, че за здравеопазване плаща само този, който работи, а всички ползват и е безплатно здравеопазването + всички тези с помощите, данъците на работещите са доста големи. Те негодуват, но тихомълком и си работят, а дригите си живеят на техен гръб.
а, 20к е 20 хиляди годишен доход.


Положението във Финландия е същото,с изключение на това с раждането на деца на тая възраст..Е,не че не забременяват де Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 110

Звучи ужасно. В момента чета една книга на Джеръми Паксман за самите англичани, написана с чувство за хумур и критикуваща начина им на живот, но не предполагах за размера на падението. А що се отнася за България, ние сме тръгнали по този път, но тук няма помощи за това все още. Иначе тийнейджърите са страшни. Може да ви изглежда нелепо, но не ми е спокойно, когато минавам край ученици на групички - не знам какво може да им се върти в главите. 
Тогава какви училища избират родителите за децата си в Англия?

# 33
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
А, няма начин България да стане като Англия, няма ги парите в социалната сфера. В Англия са натрупани много пари в социалната сфера още по времето на Британската империя, то половината свят е бил техен и каквото са могли са го замъкнали в Англия. Но вече и тези средства са на привършване. Положението наистина е  #Crazy. Не се усеща толкова в Лондон, но в останалите по-големи градове е ужас.
Тогава какви училища избират родителите за децата си в Англия?
Кои родители, не разбрах?

# 34
  • Мнения: 10 011
Не живея в Англия, но имам приятели англичани живеещи тук. Децата учат в частни училища.
Самите родители са възпитаници на частни училища, децата им са били в Англия в частни училища също. Някои изпращат децата си в boarding school/интернат.
Редактирам за да има някаква яснота. Знам, че има много скъпи, но сигурно има и някакви на достъпни цени.

е, и кел файда тогава като тръгват рано на у4илиЩе, като ги подлагат на тестове разни и какво ли не, Щом след това доникъде не стигат?  Thinking
Ще си преразгледам и мнението за италианската образователна система...  Rolling Eyes

А незнам защо някои правят заключения за цяла една нация от начина на живот на ниските прослойки. White trash има навсякъде в един или друг вид.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 14:44 от Deziderata

# 35
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
А незнам защо някои правят заключения за цяла една нация от начина на живот на ниските прослойки. White trash има навсякъде в един или друг вид.
Да има, но като си представиш, че тук не е само има, а е една огромна маса, която диктува начина на живот на цяла нация.

# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не живея в Англия, но имам приятели англичани живеещи тук. Децата учат в частни училища.

е, и кел файда тогава като тръгват рано на у4илиЩе, като ги подлагат на тестове разни и какво ли не, Щом след това доникъде не стигат?  Thinking
Ще си преразгледам и мнението за италианската образователна система...  Rolling Eyes

А незнам защо някои правят заключения за цяла една нация от начина на живот на ниските прослойки. White trash има навсякъде в един или друг вид.



ми много елементарно. заЩото не смятам платеното образование за стандартно такова.
при това, ако трябва да съдя по ка4еството на платеното образование в Италия, в 90% от слу4аите то е оЩе по_ниско от държавното.
дали да трябва да обясня заЩо?

никакви заклЮ4ения при това, темата е за социални помоЩи, ако не си забелязала, така 4е е съвсем ясно за какви прослойки говорим.

# 37
  • Мнения: 10 011
Тогава какви училища избират родителите за децата си в Англия?
Отговарям на поставен в темата въпрос.  Wink
Защо темата за частно образование така те взривява вече е твоя работа.

# 38
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Не живея в Англия, но имам приятели англичани живеещи тук. Децата учат в частни училища.
Пак те цитирам, но ти говориш за англичани неживеещи  в Англия. Това не е отговор на въпроса.
А, в Англия класовото разделение е много голямо и частните училища се посещават от висшата класа. Просто са недостъпни за обикновения народ.

# 39
  • Мнения: 10 011
Дорет, редактирах си поста, за Англия ставаше дума. Сега са тук.

По темата, чувала съм, че ромите в Чехия взимат помощи, също ползват общински жилища които съсипват.
За да не правя обобщения, има роми които живеят като редовни граждани  не-роми, имат си професии, образование и си гледат семействата.

Помощите са за безработни, но при регистрация в бюрото по труда дават информация за работа. Ако откажеш, спират изплащането.
В общинско жилище е живяла моя колежка като самотна майка, но много кратко, докато техните не и помогнали да си купи апартамент. Било е стая с кухненски бокс.
Не всеки е с нагласата, че държавата му е длъжна и гледа сам да се оправя.
 

# 40
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тогава какви училища избират родителите за децата си в Англия?
Отговарям на поставен в темата въпрос.  Wink
Защо темата за частно образование така те взривява вече е твоя работа.

с мен ли си говориШ?  newsm78
освен отговорът на конкретен въпрос, коментираШ мой пост.
на този коментар отговорих прилежно  Rolling Eyes

гаданията какво ме взривява, дет викаШ, са си твоя работа  Stop

# 41
  • Мнения: 110
Май темата се поизчерпва. Ако някий има какво да сподели още, моля. Щеше ми се да  разбера и за САЩ. Чувала съм че в гетата живеят на помощи и карат поршета (това май не беше за безработни, обърках се).  Embarassed

# 42
  • Мнения: 871
Щеше ми се да  разбера и за САЩ. Чувала съм че в гетата живеят на помощи и карат поршета (това май не беше за безработни, обърках се).  Embarassed

 Joy Joy Joy не си чела темата за митовете май
САЩ и соцпомощ - баба ми с хвърчило  Laughing

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Щеше ми се да  разбера и за САЩ. Чувала съм че в гетата живеят на помощи и карат поршета (това май не беше за безработни, обърках се).  Embarassed

 Joy Joy Joy не си чела темата за митовете май
САЩ и соцпомощ - баба ми с хвърчило  Laughing

е как така сега?  Shocked
то4но мислех да се разходя за едно порШе, та и децата да изу4а  Thinking
голямо 4удо, 4е е гето, ние сме от БаниШора, Коньовица...  Joy

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
частните училища се посещават от висшата класа. Просто са недостъпни за обикновения народ.
Не е точно така и за средната класа стават  Grinning Имам приятели, на които децата им посещават частни училища и ние се интересувахме от такова, та пообиколихме да разгледаме. Годишно сумата, която се плаща е между 10-12 хил, ако двамата родители са професионалисти и работят на фул тайм, няма проблем Simple Smile
За по-бедните училищата предлагат отстъпки, които могат изцяло да покрият таксата, но това само при условие, че детето се е представило добре на изпитите.

# 45
  • Мнения: 3 932
Щеше ми се да  разбера и за САЩ. Чувала съм че в гетата живеят на помощи и карат поршета (това май не беше за безработни, обърках се).  Embarassed

 Joy Joy Joy не си чела темата за митовете май
САЩ и соцпомощ - баба ми с хвърчило  Laughing

Соц. поmощи на кореm се изсипват във френската част на Канада + безплатно (100%) здравеопазване и зъболечение. На първо mясто са коренните жители, върху които се изсипва този благодат, но и тези, които докажат липса на доходи се облажават достойно ( newsm78). И mоже доживот да ПОЛЗВАШ заветния социал, да се храниш от църкви, да се обличаш от дарения и да си правиш безплатни плоmби. Хората, които взиmат социал не живеят в гета и не изглеждат различно....

# 46
  • Мнения: 3 394
Англия-страната на социалния рай....но да не дава Господ да опреш до тях.
Знам,че можеш да получиш евтино жилище и прилична сума всеки месец, но конкретни цифри не мога да посоча.

# 47
  • Мнения: 3 932
Англия-страната на социалния рай....но да не дава Господ да опреш до тях.
Знам,че можеш да получиш евтино жилище и прилична сума всеки месец, но конкретни цифри не мога да посоча.

Пропуснах за Канада - също на соц. слабите държавата плаща 75% от наеmа...

# 48
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351

В момента има един билборд тук, бебе и надпис "Носа на мама, очите на тати и грижа за Гордан Браун". И той наистина се грижи.

Ето я рекламата вие си направете изводите  Wink
http://conservativehome.blogs.com/torydiary/2009/01/dads-nose-mums.html
Debt - дълг, задължение

# 49
  • Мнения: 2 032
Рекламата на Торите е насочена срещу парите, които сегашнато правителство е принудено да хвърли, за да смекчи финансовата криза. Несвързана е със социалните помощи.

Парите за социални помощи идват от текущите/сегашните данъци, а не от фантасмагорни натрупвания от времето на империята.

Както и да е. В Англия има особено порочна система за социални помощи, която окуражава една цяла прислойка хора да живеят като търтеи; без морал и ценности, без стремежи, без достойнството, което работата ти дава, в относителна мизерия, но все пак без първосигнални лишения; да се плодят без мисъл и отговорност, да лъжат и мамят. И така нататък.

# 50
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Щеше ми се да  разбера и за САЩ. Чувала съм че в гетата живеят на помощи и карат поршета (това май не беше за безработни, обърках се).  Embarassed

 Joy Joy Joy не си чела темата за митовете май
САЩ и соцпомощ - баба ми с хвърчило  Laughing

Поршета карат, разбира се - само че наркобосовете в гетата.

В САЩ не съществува социална помощ като месечно плащане на някакви пари за всички. Както е споменато по-горе, има един куп програми за подпомагане, за наеми, за децата, за здравно осигуряване и т.н. Федерални има, но повечето са щатски.

Има плащания за безработни, различни за различните щати, за 6 месеца. Сега ги удължават почти до година. 50% от заплатата ти за последните 18 месеца, но има максимална сума. Не можеш да живееш само от тях.

Голяма част от населението не плаща данъци, това е най-социално облажващото.

# 51
  • Мнения: 703



Голяма част от населението не плаща данъци, това е най-социално облажващото.
Как така ???Нещо като нашите цигани,/роми пардон/ли?  #Crazy #Crazy #Crazy

# 52
В Англия в момента готвят промяна на закона за социалните помощи. Досега можеше да си ги получаваш доживот, но занапред ще го ограничат. В момента може да живееш без да плащаш наем, без данъци, може дори да ти купят нови дрехи с които да отидеш на интервю за работа. Ако имаш голямо семейство с няколко деца, например, то е много по-изгодно да вземаш помощи, отколкото да работиш нископлатен неквалифициран труд. Също, много е хубаво да си беден пенсионер, защото ти осигуряват една малка китна къщичка, осигуряват ти гледач, който да идва да чисти и да ти пазарува, и шапка на тояга.
Ако живееш сам имаш право на евтино жилище и по-малки данъци.
Е, не изглежда зле, макар че не го препоръчвам като начин на живот.

# 53
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Също, много е хубаво да си беден пенсионер, защото ти осигуряват една малка китна къщичка, осигуряват ти гледач, който да идва да чисти и да ти пазарува, и шапка на тояга.
Ако живееш сам имаш право на евтино жилище и по-малки данъци.
Е, не изглежда зле, макар че не го препоръчвам като начин на живот.
Да бе, да и ти плащат и една-две почивки в чужбина.
Никой нищо не ти осигурява, всичко си го плащаш с 80-те паунда на седмица. Само лекарствата и локалния транспорт ти са безплатни. Знаеш ли колко пенсионери умират зимата, защото нямат пари да си пускат парното?!

# 54

Никой нищо не ти осигурява, всичко си го плащаш с 80-те паунда на седмица.

Ако нямаш спестявания и жилище, и си на минимална пенсия, то дават държавно жилище, за което не се плаща наем. Споменах малка китна къщурка, защото са точно такива - едноетажни "бунгала" от около 60кв.м. стая, хол и кухня. Едноетажни са, за да не се затрудняват възрастните хора със изкачването на стълби. Отпред има градинка, която често се поддържа от общината като зелена полянка, и е зелена целогодишно.
В селата пък има т.н. "аlmshouses", които са старинни и изключително живописни. Осигуряват се на благотворителна основа и има допълнителни изисквания, но пак се дават безвъзмездно на пенсионери. Изглеждат така:
http://www.flickr.com/photos/erichardyuk/1936394207/

http://www.flickr.com/photos/thebigbangballoons/628921799/

http://www.flickr.com/photos/9531980@N03/958791033/


# 55
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Моля, моля, ти говориш за бедните пенсионери. Никой никакви къщи безвъзмездно ме им дава, всичко си плащат.
 А тези къщички дето ги показваш знаеш ли колко струват? Хайде стига заблуди, не само ти живееш в Англия.

# 56
Никой никакви къщи безвъзмездно ме им дава, всичко си плащат.
 А тези къщички дето ги показваш знаеш ли колко струват? Хайде стига заблуди, не само ти живееш в Англия.


Първо, моля без обиди.
Второ, безвъзмездното се казва благотворителност и социални помощи на български език.
Трето, знам колко струват къщичките, когато се продават, но не се продават, когато са определени за благотворителност.
На четвърто място искам да питам как ти лично си представяш при пенсия 90 лири на седмица да се плаща наем от 90 лири на седмица? Виждаш че дори който не е чел разпоредбите, пак ще се сети че не е така.
И накрая, който се интересува можеда прочете разпоредбите за общинските жилища и за останалото по темата. Ти просто се заяждаш и занапред те игнорирам.

# 57
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Къде видя обиди, Cooky-to ?
Просто даваш грешна информация. Ти може да ме игнорираш, но аз пък не мога да си замълча като даваш невярна информация. Аз не чета разпоредби и наредби, а казвам това което е реалност. Май хвърчиш доста в облаците, щом мигливия Албион за теб е само цветя и рози.
Не ми отговаряй,няма нужда.

# 58
  • Мнения: 77
Dоpret аз също съм на твоето мнение.За съжаление има мн. бг в Ук които се опитват да представят нещата като Раи там и затова и мн. бг се разо4ароват о6те с идването си .Мн. не6та да са доста по уредени от Бг но и мн. са мн. мн. по зле от тук.Но и все пак зависи кой от коя страна ги гледа. Извенете ме за правописал

# 59
  • Sofia/Scotland
  • Мнения: 7
Не съм отдавна в UK,не познавам социалната им система в подробности,само искам да споделя,4е познавам 4овек,който живее на социални помощи,при това е 4ужденец и е тук само от няколко месеца.Живее в жилище без да плаща наем и консумативи,полу4ава и някаква сума допълнително.За съжаление не знам подробности,но ще разпитам-как и на какво основание е възможно това  Thinking  newsm78

# 60
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Не съм отдавна в UK,не познавам социалната им система в подробности,само искам да споделя,4е познавам 4овек,който живее на социални помощи,при това е 4ужденец и е тук само от няколко месеца.Живее в жилище без да плаща наем и консумативи,полу4ава и някаква сума допълнително.За съжаление не знам подробности,но ще разпитам-как и на какво основание е възможно това  Thinking  newsm78
сайлам сиикърс (ох как само се изписва на български Laughing, а и не знам на чист английски така ли се прознася, това е на блак кънтри)

# 61
Аз не чета разпоредби и наредби, а казвам това което е реалност.


[
сайлам сиикърс (ох как само се изписва на български Laughing, а и не знам на чист английски така ли се прознася, това е на блак кънтри)

Няма да се меся, виждам че Дорет е много добре осведомена по въпроса със социалните помощи, предполагам говори от личен опит.
Признавам че нямам личен опит и дори не съм контактувала с хора на социални помощи - всъщност дори отбягвам районите, където живеят и магазините, където пазаруват.
Дорет е абсолютно права - живея в различна среда от гореописаната и мирогледът ми е розов  bowuu

# 62
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Аз не чета разпоредби и наредби, а казвам това което е реалност.


[
сайлам сиикърс (ох как само се изписва на български Laughing, а и не знам на чист английски така ли се прознася, това е на блак кънтри)

Няма да се меся, виждам че Дорет е много добре осведомена по въпроса със социалните помощи, предполагам говори от личен опит.
Признавам че нямам личен опит и дори не съм контактувала с хора на социални помощи - всъщност дори отбягвам районите, където живеят и магазините, където пазаруват.
Дорет е абсолютно права - живея в различна среда от гореописаната и мирогледът ми е розов  bowuu

О, да аз дойдох от България, дадоха ми къща на три етажа, не работя и затова ми и плащат. Laughing Laughing Laughing
Престани да бълваш глупости и да се опитваш да ме засягаш. Аз съм много отдавна в този форум и мамите ме познават много добре. А ти по-добре ходи в готварския и раздавай безценните си съвети там. Може и някой да ти повярва. Или пък готвенето ти е професия? И си живей в облаците, с розовия си мироглед,  докато не паднеш от високо.
Всъщност, ти нали ме игнорира вече, защо ме цитираш? Разбира се това е риторичен въпрос. (ако знаеш какво е това, разбита се)
лека ти нощ Joy Joy Joy

# 63
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не съм отдавна в UK,не познавам социалната им система в подробности,само искам да споделя,4е познавам 4овек,който живее на социални помощи,при това е 4ужденец и е тук само от няколко месеца.Живее в жилище без да плаща наем и консумативи,полу4ава и някаква сума допълнително.За съжаление не знам подробности,но ще разпитам-как и на какво основание е възможно това  Thinking  newsm78
сайлам сиикърс (ох как само се изписва на български Laughing, а и не знам на чист английски така ли се прознася, това е на блак кънтри)

asylum seekers

чисти бежанци

# 64
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Мерси, Бубка Hug Не ми се сменяше кирилица с латиница та го праснах на български.

# 65

Престани да бълваш глупости и да се опитваш да ме засягаш. Аз съм много отдавна в този форум и мамите ме познават много добре. А ти по-добре ходи в готварския и раздавай безценните си съвети там. Може и някой да ти повярва. Или пък готвенето ти е професия? И си живей в облаците, с розовия си мироглед,  докато не паднеш от високо.
Всъщност, ти нали ме игнорира вече, защо ме цитираш? Разбира се това е риторичен въпрос. (ако знаеш какво е това, разбита се)
лека ти нощ Joy Joy Joy

Груба и агресивна си, Дорет. Разбира се, не е твоя вина. Съжалявам че животът те е направил такава. Жалко само че такива като теб дават лошо име на българите по света.

# 66
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Продължаваш да обиждаш и явно не знаеш правилата на този форум. Това е само предупреждение.ЗАсега.
Какво знаеш ти за моя живот, та го и коментираш?
Жалко само че такива като теб дават лошо име на българите по света.
Това пък направо изби рибата. Joy Joy Joy

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 22:59 от Doret

Общи условия

Активация на акаунт