Как избирате месо за готвене, и откъде

  • 4 205
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Само от специализирани магазини за месо!

И аз така.  Peace Понякога и от Бурлекс, но предпочитам месарницата на пазар Чаталджа.

# 16
  • Мнения: 2 438
Пилешко - от големите вериги.
Свинско - от магазини на производител.
Телешко - от познати и роднини по селата.

# 17
  • Мнения: 15
В къщи ядем само свинско.Аз купувам от Била бут охладен голяма опаковка.Много съм доволна няма мазнина и жили по месото.

# 18
  • Мнения: 940
Избягвайте обаче месарските магазини около Женския пазар. Там никога не е ясно откъде е месото. Особено телешкото.
Най-често пазарувам от магазините на Радосвета Василева...На Женския пазар...Винаги им е прясно месото

И аз от там, от МЕТРО и от Елемаг--купувам смляно месо, свинско, телешко, суб продукти (черен дроб и езици), пилешко много рядко ядем. Тази година преговарям с един човек да ми отгледа прасе, да ми го заколи и аз да го взема, но ще видим...

Някой ако знае за такива места--имам интерес да си взема свинско и телешко...примерно цяло прасе с всичко и половин теле...

# 19
  • Мнения: 743
Купувам месо от месарски магазин в Иван Вазов. Дори и каймата ми я мелят на момента, от месо което съм подбрала сама. Винаги свежо месо.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 107
Месо купувам от месните щандове в големите супермаркети - Билла, Фантастико, Хит, Елемаг. Обикновено взимам от свинското шол, от пилешкото - бонфиле или горни бутчета, а от телешко - различно, каквото ми хареса на място. Готова кайма никога не купувам, а ги карам да ми смелят парче месо, което съм избрала. В изброените магазини имат такава услуга с изкл. на Билла.

# 21
  • Мнения: 22
Моите предпочитания към месото от магазини Европа-без забележки,прясно е добре подготвено.Особено пържолките -врат или котлет.Без коментрар.

# 22
  • Мнения: 804
Караме на домашно производство месце,предимно пилешко и заешко.Свинско купувам от магазин на Любен Каравелово или от Кауфланд-досега случвам на добри меса.Кайма купувам готова зависи за какво ще я ползвам има за готвене,за печене,но сега пробвах и на Карина-не е лоша.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 143
dalka,
Преди години съпругът ми ходеха със служебния микробус в някакво село по Искърското дефиле и на място им колеха свободно живеещи прасета/пускат ги в гората свободно и само от време на време ги прибират/. Поради този факт нямат почти никаква сланина. Но съпругът ми не повтори, защото каза че било много варварско. Първо сам трябва да посочиш някакво живо същество, което да убият пред теб. Второ виждаш грозната картина. И трето микробусът така се изцапа/въпреки взетите мерки да не става/, че месеци наред вонеше.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 143
ДА, забравих да напиша, че аз купувам свински бут/цял или на шницели/ или котлети вече години наред от Била и съм много доволна. Един единствен път ми се случи да не е прясно месото, а иначе е много крехко и хубаво. Имам чувството/може и да не съм права/, че купуват месо от някоя по- специална порода свине. Когато съм се лъгала да купя от другаде се личи веднага- или е жилаво, или не е много прясно, или има замаскирани жили и сланини. Разбира се в не всички магазини Била месарите са на ниво и не навсякъде са коректни по отношение на скритите под хубавото отгоре месо изненади  Laughing. Преди известно време и месото собствена марка на Метро беше добро, но вече не развасоват на място и за съжаление това, което препродават на различни фирми не винаги става. Жалко, купувах си кайма само от тяхната! Сега не мога да намеря добра, а смляната пред теб излиза доста скъпичка!

# 25
  • Мнения: 1 217
Аз предимно риба и пиле купувам,иначе фирмения на Лесидрен на Раковска е хубав магазин,до ресторантът на ЦКС.

# 26
  • Мнения: 3 830
Има една фирма в един квартал на Пазарджик, който се казва Главиниа. Фирмата сама си произвежда. Имат ферми, собствени животни, които отглеждат, кланици и фирмени магазини.
Понякога купуваме и от реномирани месарници в града.
Доволни сме. Peace

Общи условия

Активация на акаунт