Дете на 2г. и 4 м. а вси4ко слага в устата,моля дайте съвет!

  • 1 342
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 328
Дъщери4ката ми Мони е на 2г. и 4м. здраво ,игриво дете,но това което ме тревожи много е 4е всяка секунда тя има нещо в устата независимо какво е.Хайде, преди време си мислех 4е я дразнят зъбите но сега вси4ки са налице и това лапане се превърна в ужасен навик.Какви ли методи ве4е не пробвах за да я оту4а.....е неще и неще.За мен това е много сериозен проблем за6тото при всяко излизане на разходка  видейки някакъв боклук,стъкло и т.н тя не пропуска да го вземе и недай си боже да не я видя и лапа.Същата работа е и вкъщи.Постоянно говоря запо4нах и да я плескам през устата,но няма никакъв ефект.На ръба съм на от4аянието,много искам това да спре за6тото е изклу4ително опасно.
 Praynig Моля  ви мами,даите съвет или споделете как е при вас .

Опитвала ли си просто да говориш спокойно с нея за това, да обясниш че има микроби в нещата от земята, не са за ядене и т.н.. Същевременно можеш да кажеш, че ето това вече става за ядене - някаква храна, бонбон, ябълка.. Все в един момент ще разбере, че не всичко е за слагане в устата.
Моя син също е доста буен и тази тактика "това да" и "това не", винаги има успех, за всяко нещо. Надявам се и при вас да се окаже ползотворна. Не очаквай да стане от раз и не се отказвай Simple Smile
Успех!

# 16
  • Мнения: 1 896
Добре, каква е тая меца дето е взела бибата? Не се ли плаши детето от нея? Мисля, че е много лоша идея да я пляскаш. Най-вероятно ще отмине от само себе си лапането на предмети, но дотогава ще трябва да я пазиш. Не смятам, че има нещо ненормално дете на тая възраст да лапа неща, но ако ти се струва прекалено, сигурно наистина е от липсата на бибата. Пожелавам ви по-бързо да мине този период, не мисля че е добра идея да предприемаш нещо особено.
Освен наистина както е предложила jenny_b да обясниш внимателно и спокойно, без да плашиш прекалено.

# 17
  • Мнения: 455
lyuckanova,ох,и дъщеря ми  е същата.Дори и когато сме навън всичко е в устата и.Веднъж едва и извадих един осил от гърлото ooooh!
Направо изпадам в паника,като я видя да стиска уста и да бяга.Значи пак е лапнала нещо забранено...Надявам се да е някакъв период,който скоро ще отмине.Дано!

# 18
  • Мнения: 279
Опитвала ли си просто да говориш спокойно с нея за това, да обясниш че има микроби в нещата от земята, не са за ядене и т.н.. Същевременно можеш да кажеш, че ето това вече става за ядене - някаква храна, бонбон, ябълка.. Все в един момент ще разбере, че не всичко е за слагане в устата.
Моя син също е доста буен и тази тактика "това да" и "това не", винаги има успех, за всяко нещо. Надявам се и при вас да се окаже ползотворна. Не очаквай да стане от раз и не се отказвай Simple Smile
Успех!
[/quote]
Да постоянно и се говори и и се обяснява,но то ве4е се е превърнало в навик.Но сега експереиментирам с лекарството което Desi slava Предложи и маи има напредък,защото като са и намазани пръстите се замисля ве4е дали да ги лапа.ще продължа така известно време и след това ще имитирам само мазане за да видя дали ще се хване:)

 basilisk ,
относно бибата-Мони не се плаши от мецата ами просто мецата наминала и откраднала бибата:)така го прие много спокойно.
Това с пляскането беше за много кратко и отмина защото осъзнах 4е няма смисъл,дано сега това лекарство подейства трайно 4е наистина е старшна работа:)
 

# 19
  • Мнения: 523
Голямата ми дъщеричка е на 4г и няколко месеца и още не е спряла да лапа какво ли не . Малката не правеше така , но сега вижда от кака си и прави абсолютно същото . Като сме навън на разходка много вмимавам , защото е същото като у дома .

Общи условия

Активация на акаунт