Въпрос за мамите,които имат момченца

  • 4 266
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 123
За криене у нас и дума не може да става  Laughing
Ние сме нудисти, така че на плажа от 1 годишен се е нагледал на какво ли не. Мисля, че голотата е нещо етествено и през ум не ми е минавало да се крия  newsm78
Обяснено му е какво е пенис и вагина и че момичетата имат вагини, а момчетата пениси.

По тоя случай - много беше смешно - ходим чат пат на плуване за бебета. Та събличаме се ние в съблекалнята преди басейна, а там още 3, 4 лелички... Никола ги оглежда много внимателно и заключава:
"ММММММММ леличка - има вагина, значи е момиче"  Joy

# 61
  • Мнения: 1 896
И ние не се крием, опитваме се да ги научим, че човешкото тяло е нещо красиво и естествено. Не се срамуваме едни от други.

# 62
  • Мнения: 743
Моето момчевце е на година и 8 месеца.Баща си не е виждал гол,той се къпе всеки ден на работа,и не е имало кога,но мен си ме вижда редовно.И той обича да ме погали,пощипе по голия крак,а пък аз имам гъдел навсякъде,започвам да се кикотя и се започва едно гонене,голяма веселба настава.Голотата е най-естественото нещо,не мисля че трябва да се крием.Преди доста години,една колежка беше казала,че с мъжа и започнали да се крият,когато бебето станало на 3 месеца!Така се изумих,че май никога няма да го забравя.

# 63
  • Мнения: 2 022
Съвсем гола не са ме виждали никога. Аз след къпане се обличам в банята или пък се затварям в спалнята. През това време те не влизат при мен. А по сутиен и бикини си ме виждат доста често (дори и досега - имам пред вид големия), не им прави особено впечатление, свикнали са. А сега, като кърмя бебето, се нагледаха и на други неща ... Баща им пък се е разхождал по слип пред тях (особено в жегите), включително и пред голямата щерка, и това също не прави впечатление никому. Мисълта ми е, че всички се стремят към "забранения плод" и ако акцентираме върху голотата, това ще има отрицателен ефект. Голотата е естествено нещо, но трябва да има и някакви граници. Все пак не живеем в ония племена, дето хората непрекъснато си ходят "по кожа" (както казва малкият ми син).

# 64
  • Мнения: 75
С мъжът ми също не се крием от малкия. Той вече не е толкова малък и разбира всичко, любопотен е, задава въпроси и на всичко му се отговаря и обяснява. Наистина си мисля, че е по-добре да научава нещата от родителите си и у дома, а не по-късно от телевизия и излизания с приятели по кварталните кафенета. Има моменти, в които се хихика.... знам ли защо, но това е абсолютно нормална детска реакция. При нас женския полов орган е.... "пеперудка"....  Laughing

# 65
  • Мнения: 1 632
Голотата е нещо естествено, ако сега се криеш, има вероятност след време да стане по любопитен!

# 66
  • София
  • Мнения: 3 064
Не се крием. Не виждам причина. Това не значи, че ходим голи из къщи, просто си се обличаме нормално след баня и пред него. А на морето и голи си ходим.

# 67
  • Мнения: 202
И ние не се крием.Детето ми е на три годинки и мисля,че е още малко ,за да се чувства неудобно от голотата ми.Всичко с възрастта си.

# 68
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние сега направихме годинка и мисля че все още не разбира толкова но и по-нататък не мисля да се крия какво та той е излязъл от мен защо трябва да се крия ами ако и той започне да се крие от мен???Или да го е срам нещо знам ли като ако види че аз го правя може и той да го повтаря.Вече като стане много по-голям нещата може би че стоят по друг начин но засега мисля че няма място за притеснение

# 69
  • Мнения: 1 817
Малкият/1г.5м/ много се впечатлява като ме види гола /като се преобличам. Идва , иска да ме гали по краката. И вика гол голо. Радва се много на гърдите ми. Абее, много е въодушевен. ooooh! Да си кажа...малко ми е неудобно и ми идва да се крия Rolling Eyes
Баща му вика: Спокойнооо, поне е в правилна насока детето Laughing
Пред големия , разбира се, не се разсъбличам.

# 70
  • Мнения: 1 174
Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми..... Rolling Eyes

Ами и дъщеря ми го прави това с прегръщането и целуването, независимо , че е момиченце. Чувства се по-близо до мен, радва се детето. Simple Smile За мен тези моменти са много мили! Simple Smile
Не мисля, че е нужно да се криеш от сина си, поне в близките две години. После просто може да се ограничиш в ходенето из къщи гола, примерно и...да бъдеш по-дискретна, ако ме разбираш. Wink

# 71
моето дете е на почти 6 години и ако знаете как наднича докато се събличам,че чак връта ще си счупи е крия се то и мен ме е срам та аз съм му майка не е редно да стоя гола пред него

Общи условия

Активация на акаунт