Общителни ли сте?

  • 3 848
  • 62
  •   1
Отговори
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Можете ли лесно да завържете разговор? Стеснявате ли се сред непознати хора или бързо започвате да се чувствате в свои води?

При мен положението е по средата - ако ми хареса средата съм общителна, ако не - трая си. Понякога пък нямам настроение за контакти. Не държа да съм център на внимание, а "душа на компанията" не ми приляга като роля. В тесен кръг обичам да се наприказвам, в голяма компания повече гледам и слушам или си приказвам с хората около мен.

# 1
  • Мнения: 63
Много съм общителна,винаги мога да завържа разговор,дори с най-мълчаливите.Силна страна ми е общуването Peace

# 2
  • Мнения: 1 447
Мога  да бъда много общителна,мога и обратното.Много зависи от хората около мен.

# 3
  • Мнения: 13 512
Не. Не обичам да се запознавам, никога не завързвам разговор. Ако се случи непознат да ме заговори , съм лаконична и създавам впечатление на надута.

# 4
  • Мнения: 2 161
Не съм общителна.Не се запознавам,не искам да ме заговарят,не искам да създавам близки отношения с непознати.

# 5
  • Мнения: 4 300
Не се притеснявам да говоря с непознати, но не съм общителна и не завързвам разговор.

Едно от най неприятните ми преживявания беше през един лекасрки кабинет, имаше някаква свръхобщитетлна персона без записан час. Докато чакаше да й дойде ред да влезе между предварително записаните дрънкаше като балалайка с всяка, подред. Ужас, за 25 минути бях принудена да й изслушам житието и битието. Когато дойде и моя ред да бъда заговорена просто си замълчах.

# 6
  • Мнения: 2 070
Средно и според настроението и нагласата.
Липсват ми контактите на живо обаче и затова общувам доста виртуално, явно съм.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Темерут съм. Зла и завистлива - не са много желаещите да си общуваме.

# 8
# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
От общителните съм.

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Почти, а след няколко водки ставам и любвеобилна даже!

# 11
  • Мнения: 421
много даже! нямам проблем да заговоря непознати! когато обаче не ми допадне някой,ставам точно обратното на това което съм

# 12
  • Мнения: 487
Притеснителна съм, трудно влизам в разговор с непознати. Никога не почвам аз разговора, ако ме заговорят добре, ако ли не здраве, такава съм.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 383
По-скоро не. Мога да завързвам разговори, но не искам. Мога да бъбря, но рядко го правя. Обичам да слушам, но само когато има какво да се чуе.

# 14
# 15
  • Мнения: 5 370
Никак даже. Синковецът и той като мене, бърбори и се запознава на втората минута.

Темерут съм. Зла и завистлива - не са много желаещите да си общуваме.
Но аз успях да ти стопя.....леда, налииии??? Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 448
Като по млада бях от типа "душата на компанията", сега вече не. Мога да говоря с непознати, но не бих заговорила първа, дори се усещам, че се дразня често, ако ме заговарят като чакам някъде заедно с други хора. Направо съм станала дръпната.

# 17
  • Мнения: 2 018
Общителна съм.
От случайни запознанства могат да се получат доста стойностни приятелства.

# 18
  • Мнения: 2 196
Не съм общителна, темерут съм.

# 19
# 20
  • Мнения: 5 370
То, ако не бях общителна, нямаше да работя това, което съм работила и което работя. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 116
да,не ми е трудно,все намирам какво да кажа Grinning

# 22
  • Варна
  • Мнения: 634
Изобщо, спокойно минавам за темерут .

# 23
# 24
  • Мнения: 2 229
...При мен положението е по средата - ако ми хареса средата съм общителна, ако не - трая си. Понякога пък нямам настроение за контакти. Не държа да съм център на внимание, а "душа на компанията" не ми приляга като роля. В тесен кръг обичам да се наприказвам, в голяма компания повече гледам и слушам или си приказвам с хората около мен.

Това по принцип се отнася и за мен, но зависи.
Става въпрос да си сред непознати, но приятели на приятели, например? Или непознати тип - на спирката, в таксито, автобуса и т.н.?
В първия случай съм точно както описа - зависи дали се почувствам добре сред тия хора.
Във втория, обаче - не, не започвам разговор и мразя да ме заговарят.
В тесен кръг от познати хора, не можеш да ми затвориш устата, иначе не.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Общителна съм за хора,които са ми симпатични,за останалите мога да си мълча като пън.Мога да разговарям с непознати,не държа да съм душата на компанията.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не съм, срамежлива съм.

# 27
  • Мнения: 396
Не съм общителна.Не се запознавам,не искам да ме заговарят,не искам да създавам близки отношения с непознати.

При мен е точно ОБРАТНОТО.
Понякога чак сама не се понасям колко съм приказлива и общителна - определено имам нужда и от мълчаливо наблюдение отстрани, но трудно успявам да замълча...

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 380
Нямам проблем да говоря с непознати, не се притеснявам, но не изпитвам потребност да го правя. Не бих заговорила непознат, освен ако не искам да го попитам нещо конкретно-колко е часът или къде се намира нещо. Но така-просто, за да си поговорим-не-от една страна не желая да се натрапвам, от друга-нямам такава необходимост. В работата ми се налага да общувам много и със съвсем различни хора, умея да намирам общ език с всякакви хора, но като че ли съм изморена от толкова общуване. С приятели обичам да говоря и да съм в центъра на вниманието.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
познай, де  Flutter

# 30
  • Мнения: 2 212
Пред широка публика и непознати - пълен темерут.
Пред хора, които са стопили ледовете - плямпало до откат.

# 31
  • Мнения: 372
Никак, не обичам да бъда заговаряна от непознати, създавам впечатление на надута.

# 32
  • Мнения: 54
  Повече съм общителна с непознати отколкото с много от познатите си. Първите поне не ги познавам и съществува зрънце надежда, че насреща си имам свестетен човек, докато у вторите бързо усещам фалша и лицемерието, което страшно много ме отблъсква. Confused
 

# 33
  • Мнения: 5 940
Темата ме подесети за нещо от "Мечо Пух". Не знам дали точно такъв беше цитата, но звучи нещо такова-  Ийори си разсъждава - "Имам си приятели, ето вчера си говорих с някого. А миналата седмица ли беше.. Зайо се блъсна в мен и ми каза "Уфф!". Общуване. "

# 34
  • Мнения: 830
Зависи, ако човека ми е на сърце съм общителна, понякога не.

# 35
  • Мнения: 2 386
Винаги, много приятели и близки са ми се дивяли как успявам да завържа смислен разговор с абсолютно всякакъв тип хора, но без да досаждам - знам колко неприятно може да бъде. Просто усещам на каква вълна е човека. Такава съм си.  Crazy

# 36
  • Мнения: 7 914
трябва човека отсреща много да ми допадне, за да се причисля към общителните bowuu

# 37
  • Мнения: 3 268
Общителна съм,когато ми харесват хората,с които трябва да общувам.Не ми ли харесват,не общувам с тях.Не говоря и с таксиметровите шофьори.Когато съм на кеф обаче мога да водя напълно безсмислен разговор със някоя съседка например.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Общителна съм доколкото дадена ситуация позволява воденето на смислен разговор. Приказки от типа "да мине времето" ме товарят и отегчават, особено с непознати, старая се да ги избягвам. Мога да запълня празно пространство с всякакви брътвежи, но не обичам, не ме кефи.

# 39
  • Мнения: 817
Ако човека отсреща ми е симпатичен - да. Не обичам да ме заговарят непознати целящи да си поговорят с някой докато чакат на някоя опашка.

# 40
  • Мнения: 4 892
Да, много, но не съм натрапчива. Само ако ми позволят. Не обичам да фамилиарнича. Иначе общ езика мога да намеря с всекиго.

# 41
  • Мнения: 516
Мда. Супер готина съм на живо.  Laughing

# 42
  • Мнения: 2 478
Не,не ми идва отвътре.А и не виждам какво мога да си общувам с непознати хора.Попадайки в нова среда,не разговарям почти с никого.Ако ме питат нещо -отговарям,но аз не заговарям.За какво да си говоря с непознати хора-за плочките в банята ми ли?Тц.
Според мъжа ми съм голям бурсук,но ми е все тая.Сред мои приятели,не млъквам.Мога да бъда ужасно самоиронична и критична.Но само в свои води.

# 43
  • Мнения: 2 759
                     Зависи от повода, при който се запознаваме. Мога да си бъбря глупости цяла вечер, пък и по-смислени неща, ако става дума за познат на мой познат. Ако става дума за сделка и трябва да направим добро впечатление. На улицата съм любезна и общителна, ако мога да помогна. Свалките обаче ме правят темерут. И в такситата съм темерут.

# 44
  • Мнения: 2 249
веднага заглавието ми напомни за един виц дето лиска обяснява за себе си " не съм рижа ами съм светъл махагон и не съм курва -ми съм общителна" Mr. Green
ина4е за протокола-общителна съм и то пове4е от нормалното Wink,тоест нямам проблем да намеря тема и общи интереси с пове4ето хора,но странно понякога ми казват,4е изглеждам надута Rolling Eyes,когато реша да съм по-мълчалива

# 45
  • Мнения: 4 555
Супер необщителна съм. Много мразя да ме заговарят непознати и въобще като се замисля, разговорите много повече ме натоварват, отколкото разтоварват.
Много отдавна не съм се запознавала с някой, който да ми стане интересен и приятен  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 183
Можете ли лесно да завържете разговор? Стеснявате ли се сред непознати хора или бързо започвате да се чувствате в свои води?
Ако съм 'на кеф' както се казва съм общителна и то доста,не мълча като риба в компания,но понякога когато не ми е до приказки се улавям,че само слушам,но не говоря много Whistling

# 47
  • Мнения: 184
Считам се за общителна ... понякога до степен "досадна" Wink Какво да се прави... натура Hug

# 48
  • Мнения: 6 992
Зависи от обстановката, хората и настроението ми.
Понякога създавам впечетление на надута, друг път на тиха и затворена, трети път на много общителна и приятелски настроена... Crazy

# 49
  • Мнения: 606
Темерут.
Тотален.

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 2 623
Прекалено общителна съм  Rolling Eyes
Някои хора дори погрешно приемат
общителността ми, но .....................
какво да направя - такава съм си  Hug

# 52
  • Мнения: 111
Не. Не обичам да се запознавам, никога не завързвам разговор.Не съм от общителните  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 212
Темата ме подесети за нещо от "Мечо Пух". Не знам дали точно такъв беше цитата, но звучи нещо такова-  Ийори си разсъждава - "Имам си приятели, ето вчера си говорих с някого. А миналата седмица ли беше.. Зайо се блъсна в мен и ми каза "Уфф!". Общуване. "

Да , общителна съм .  Simple Smile
Което ме подсеща, че искам да кажа на Валери ,
колко много ми хареса поста и за любовта
в темата на Пасинет от ДиС   bouquet
Та .. какво друго се питаше . А да .
Завързвам разговор лесно -  мога  и с глухоням да се заприказвам .
Така де, по-важното е да говоря отколкото да ме чуват .
Разбира се умея и тактично да отказвам общуване.

# 54
  • Мнения: X
Да, някакви пишман психолози ме бяха определили като екстремно екстровертна, но пък май успях добре да ги подведа с преливащите си от общителност  отговори.

# 55
# 56
  • Мнения: 43
Зависи от компанията.Ако компанията пасва на моите разбирания и т.н съм приказлива и мога да завържа разговор ,но ако не ми хареса дори  и един от хората не обелвам дума.

# 57
  • Мнения: 593
Аз съм на моменти.

Като сменя мястото, на което живея, в началото се запознавам много - докато си изградя компания, в която ми е приятно и се чувствам на мястото си. После вече трудно допускам хора до себе си.

# 58
  • Мнения: 166
Общителна съм. И любезна. А най-много много държа на ясната граница в новосъздадени отношения.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 097
Прекалено общителна.

# 60
  • Мнения: 247
Социално интелигентна по - скоро.

# 61
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Да общителна съм.

# 62
  • Мнения: 2 070
аз съм на мнение, че човек който много говори,нищо не казва.завързвам разговор с непознати,но не съм фен на приказките като спорт.близките ме определят като темерут

Общи условия

Активация на акаунт