Моля,помогнете ми с информация

  • 1 233
  • 16
  •   1
Отговори
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Здравейте, възнамерявам  да направя пълномощно на майка си,която въз основа на него да извади задграничен паспорт на малкия. Той е българси гражданин и има издадено ЕГН .
Въпросът ми е какви документи се изискват?
Това ,което знам е 2 паспортни снимки, както се попълва и декларация.
 Само казвам ЕГН или ще ми искат нещо друго?
Имам час в посолството и не ми се ще да ме връшат
Предварително Благодаря!!!

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Така на прима виста това което ми идва на ум е,4е пълномоЩното трябва да е и от теб и от мъжа ти,заЩото за задграни4ен паспорт на дете се изисква съгласието и на двамата родители. Thinking

# 2
  • Мнения: 4 212
Аз правих преди няколко дни. Не 4е в момента нямам проблем от патките в задрграни4но в България, но това е друга тема.
Трябва да имаш вси4ки данни по ли4на карта (паспорт)на упълномощеното лице, в слу4ая на майка ти, адрес, номер на паспорта, трите имена и ЕГН, кога и къде е издаден. Твоите данни и на съпруга ти, за да си сложите после и двамата подписа.Носете си вси4ки ваши документи и 4 снимки на малкия на син фон.

# 3
  • Мнения: 3 880
В темата " Регистрация на новороденото дете в България" нищо ли не пише по въпроса, прегледала ли си я вече? (аз не съм защото не ми се е налагало Embarassed)

# 4
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Аз правих преди няколко дни. Не 4е в момента нямам проблем от патките в задрграни4но в България, но това е друга тема.
Трябва да имаш вси4ки данни по ли4на карта (паспорт)на упълномощеното лице, в слу4ая на майка ти, адрес, номер на паспорта, трите имена и ЕГН, кога и къде е издаден. Твоите данни и на съпруга ти, за да си сложите после и двамата подписа.Носете си вси4ки ваши документи и 4 снимки на малкия на син фон.

А как стои въпроса с ЕГН на малкия ,искат ли бг акт за раждане?
Аз имам английския тук с апостил, но не е преведен на български

# 5
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
В темата " Регистрация на новороденото дете в България" нищо ли не пише по въпроса, прегледала ли си я вече? (аз не съм защото не ми се е налагало Embarassed)
Прегледах я да ,но нямаше точно тези обяснения за ЕГН ,за които питам

# 6
  • Мнения: 4 212
Като го пратиш в Бг ще го преведат, но си мисля 4е тук в посолстваото ще ти е по удобно и по евтино да го предедат и да му ударят пе4ата отново. За ЕГН в есграона искат този документ, както и пълномощно на 4овека който вади ЕГНто.Питай на ли4на Таня, тя изкара скоро на бебето си.

# 7
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Като го пратиш в Бг ще го преведат, но си мисля 4е тук в посолстваото ще ти е по удобно и по евтино да го предедат и да му ударят пе4ата отново. За ЕГН в есграона искат този документ, както и пълномощно на 4овека който вади ЕГНто.Питай на ли4на Таня, тя изкара скоро на бебето си.

Ама Тейче той си има ЕГН отдавна,въпросът ми е когато отидем в посолството дали трябва да нося неговия акт за раждане(заверен с апостил и преведен от заклет преводач)или само попълвам неговото ЕГН.

# 8
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Носи всички документи за които се сещаш- нужни или не, по-добре да са ти под ръка отколкото да ги нямаш.

Лошото ,е че нямам преведен акта за раждане.
А за да ми го преведът отива доста време

# 9
  • Мнения: 4 212
Като го пратиш в Бг ще го преведат, но си мисля 4е тук в посолстваото ще ти е по удобно и по евтино да го предедат и да му ударят пе4ата отново. За ЕГН в есграона искат този документ, както и пълномощно на 4овека който вади ЕГНто.Питай на ли4на Таня, тя изкара скоро на бебето си.

Ама Тейче той си има ЕГН отдавна,въпросът ми е когато отидем в посолството дали трябва да нося неговия акт за раждане(заверен с апостил и преведен от заклет преводач)или само попълвам неговото ЕГН.
оф, извинявай, не съм разбрала. Носиго, да, за да сверят данните, правят фотокопие, удрят пе4ат на копието и пишат "вярно с оригинала"

# 10
  • Мнения: 4 212
не ти трябва да е преведен акта за раждане мисля, оба4е тук ве4е не съм сигурна.Що не звъннеш в посолството да питаш?

# 11
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Опитвах се цял следобед да се сваржа с тях ама...нъцки Crossing Arms
Никои не вдига телефона

# 12
  • Мнения: 4 244
Добре бе Елл, как така има детето ти ЕГН а няма бълг акт за раждане или нещо не съм дочела  newsm78

# 13
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Добре бе Елл, как така има детето ти ЕГН а няма бълг акт за раждане или нещо не съм дочела newsm78
Има, има акт за раждане ама е в БГ
затова питах ако ще трябва да и кажа да го прати не ,че има време ама...

# 14
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Преди нямах възможност да отговоря по подробно  на ФИД ,че малкия не ми дава мира нещо в последно време
Значи аз имах 2 копия от акта за раждане заверени с апостил
Единият го претих на майка ми за да го преведе в БГ , извади ЕГН и направи адресна регистрация на малкия
Другият е в мен ,но е само на английски език с апостил(т.е.не е преведен)
Мисля да правя сега пълномощно на майка си за да може тя да извади международен паспорт на малкия
Ще ми трябва ли акта за раждане преведен на български или мога само да попълня ЕГН?
Някои изпадал ли е в подобна дилема Thinking Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт