Вирус ли е това чудо,що ли?

  • 4 826
  • 15
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Дъщеря ми от четвъртък вечер подържа Т около 38,5 39 градуса.
Във петък я заведохме на лекар и лекарката ни каза,че най-вероятно е вирус,предвид симптомите.
Болки в ставите,парене в очите и хрема ужасна.
Кашлица не бих казала,че имаме,прикашля на ден по два три пъти най-много.
Гърдичките и бяха чистички,леко зачервено гърло казаха само.
Изписаха ни АБ"Медоклор 125"
До момента обаче детето продължава да си подържа Т.
Утре сме на изследвания,тъй като мен започна да ме притеснява тази непрекъсната Т.

Преди 2 год.баткото беше пипнал някакъв вирус и беше с непрекъсната Т почти седмица,ни АБ ни нищо му помагаше,както дойде изневиделица Т така си и отиде след седмица.
Така или иначе,утре след изследванията ще се разбере дали има нещо обезпокояващо,а на мен ми се е свило сърцето на топка.
Много се надявам да е някой вирус а не нещо по сериозно.

Иначе,когато Т спадне,детето се храни добре,заиграва се,подвижна е,както обикновенно.

# 1
  • Мнения: 46 489
Ама защо сте дали АБ при 1 ден Т и диагноза вирус?
Щом има съмнение за бактериална инфекция - изследвания, които днес щяха да са готови ...

Може да е грип, може и да е шарка, карала ли е някоя?

Пиши развитието Praynig Hug

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ама защо сте дали АБ при 1 ден Т и диагноза вирус?
Щом има съмнение за бактериална инфекция - изследвания, които днес щяха да са готови ...

Може да е грип, може и да е шарка, карала ли е някоя?

Пиши развитието Praynig Hug
Последният път не дадох и  резултата беше пневмония,затова сега не се замислих дали да дам или не.Rolling Eyes
Мисля,че не е шарка.Преди две години покрай батко си,заедно двете се заразихме с Варицела и я изкарахме.

# 3
  • Мнения: 46 489
Разбирам, но ние непрекъснато боледуваме от вируси, ако даваш за всеки, детето ще се скапе ...

Карала и е Розеола, Скарлатина?
Но може и грип да е, пуснете задължително изследвания и идете на друг лекар, на този не мисля, че можете да вярвате.

# 4
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Разбирам, но ние непрекъснато боледуваме от вируси, ако даваш за всеки, детето ще се скапе ...

Карала и е Розеола, Скарлатина?
Но може и грип да е, пуснете задължително изследвания и идете на друг лекар, на този не мисля, че можете да вярвате.
Знам Никол,че е така.Последният път, заради недаването на АБ, що укори отнесох, само аз си знам,след като пипна пневмонията.
Не е карала нито Розеола нито скарлатина.
Утре ще видим какво ще покажат изследванията.
А що се отнася до лекаря,никога не ме е подвеждала до момента. Rolling EyesА и в нашият град,няма голям избор на лекари.

# 5
  • у дома
  • Мнения: 965
Ние сме така от събота сутринта. За пръв път от как ми е родено детето, не мога да и сваля Т. Свалям до 37 - 37,5 и след час два пак е с 38  Tired Много съм притеснена, очите и сълзят, хомеопата ни каза, че е вирус и че утре пак ще сме така. Но тава сълзене много ме притеснява! Вие така ли сте? 

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ние сме така от събота сутринта. За пръв път от как ми е родено детето, не мога да и сваля Т. Свалям до 37 - 37,5 и след час два пак е с 38  Tired Много съм притеснена, очите и сълзят, хомеопата ни каза, че е вирус и че утре пак ще сме така. Но тава сълзене много ме притеснява! Вие така ли сте? 

И ние сме така от събота, след 2 дни антибиотик днес вече е добре.

# 7
  • Мнения: 4 013
И ние доживяхме да ни изпишат антибиотик. На 1 г. и 1 м. - 6 дни се мъчи да се пребори с температура, хрема и тъй като не стана, а и гърлото й беше червено, педиатърката изписа антибиотик. Едва след третия прием спря да вдига температура. 
Педиатърката каза, че е вирус.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И на нас ни сълзят очичките.Обикновенно вдига Т два пъти на ден,към 10,00часа сутрин и към 17,00 часа надвечер.Днес само сутринта последно вдигна,тази вечер не е вдигала,силно се надявам,че повече няма да има Т.Въпреки всичко обаче,утре отиваме до болницата да и пуснат едни изследвания.

П.П.Малко извън темата,но да попитам,с какви термометри мерите Т на децата?
Питам защото вчера мъжът ми счупи нашият термометър и след като отиде до аптеката да вземе нов,му казали,че термометрите тези обикновените със живака вече не се произвеждат,били опасни. Rolling Eyes
Че живакът е опасен е така,но аз лично тези термометри ги помня още от моето детство.Как баш сега разбраха,че са опасни и решиха да ги забраняват? Thinking

# 9
  • Мнения: 4 013
ИВка, аз имам електронен, на Микрофайл. Но сега, когато се разболя, разчитам основно на живачния. Гушвам я, пускам и някаква песничка и така успяваме да й я измеря. Някои лекари считат че, живачните са по-точни и честно казано не знам дали са прави.

# 10
  • Мнения: 7 201
Синът ми беше така с гореописаните симптоми мин. седмица.Само че с ужасна кашлица,та чак и повръщане с храчки. Confused След 5-дневно мъчене с хомеопатия и почти никаква промяна започнахме АБ. ooooh! Инфекцията била такава,и не минавала без антибиотично лечение...Сега след 5-дневно лечение е доста по-добре.Утре ще видим и на контролния какво ще кажат. Praynig

П.П.Малко извън темата,но да попитам,с какви термометри мерите Т на децата?
Питам защото вчера мъжът ми счупи нашият термометър и след като отиде до аптеката да вземе нов,му казали,че термометрите тези обикновените със живака вече не се произвеждат,били опасни. Rolling Eyes
Само със живачен меря.Вярно,че живакът е опасен,но чак пък да не ги произвеждат вече...нямам инфо относно това. Thinking
Бързо оздравяване на детенцето! Praynig

# 11
  • у дома
  • Мнения: 965
Разбрах от нашия лекар, че живачните са против стандартите на ЕС и ще бъдат забранени. Аз имам и живачен и електронен. Когато електронния преди 4 часа показа 40 С измерих със живачния - беше с 0,2 С по-малко  Tired Но живачния е най-точен.

# 12
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
ИВка, аз имам електронен, на Микрофайл. Но сега, когато се разболя, разчитам основно на живачния. Гушвам я, пускам и някаква песничка и така успяваме да й я измеря. Някои лекари считат че, живачните са по-точни и честно казано не знам дали са прави.

И ние мерим с микролайф,живачния синковеца ми го бутна в телевизора, правел си експерименти.

# 13
Мналата седмица бях със същите симптоми.. болки в тялото.сълзене на очите,кашлица и ужасна хрема  Sad Ходих на лекар и се оказа инфекция на горните дихателни пътища .. докторката ми обясни че е нещо вирусно.Изписа ми "осцилококцинум" ,"изопринозим" , "синопред" ,  "укосулван" и витамини.Пих ги 5 дни и днес съм супер .. Надявам се и вашето да е такова, а не нещо по сериозно  Praynig

# 14
Извинявам се за правописната грешка по горе... имах напредвид "МУКОСУЛВАН"  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт