Прекалено разумни ли сте, за да сте щастливи?

  • 3 309
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
...или стиска ли ви да последвате сърцето?

# 1
  • Мнения: 738
За моя жалост - понякога да... Прекалено много мисля за другите...

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз съм разумна и щастлива.Разумът никога не ме е карал да съм по-малко щастлива.Напротив.Аз не бих последвала само сърцето си.Прекалено е елементарно това за моята порода.Плюс това,при мен е най-сладко,когато първо разумът ми пожелае нещо.Сърцето какво е само по себе си?

# 3
  • Мнения: 4 300
Кокошката или яйцето  Mr. Green

Всеки ден съм разумна, което ми помага ако не да съм щастлива, то поне да съм донякъде успешна в материално-битов план. От време на време обаче, генерално изтрещявам, и почвам да криволича след сърцето си. Случва се и след една две обиколки то да се срещне с разума, но се е случвало и да се попитам "Какво направих?!".

# 4
  • Мнения: 212
Сърцето какво е само по себе си?

Ами нищо не е. Просто един мускул който се свива и разпуска около 70 пъти в минута. Нищо повече не е сърцето. Виж мозъка е нещо друго. Той е истината. Там е всичко - в мозъка

# 5
  • Мнения: 4 111
И аз като Naomi, за жалост. Поне засега е така. На моменти имам някакви приливи на ентусиазъм и загърбвам здравия разум, тогава ми е добре.

# 6
  • Мнения: 2 161
Сърцето какво е само по себе си?

Ами нищо не е. Просто един мускул който се свива и разпуска около 70 пъти в минута. Нищо повече не е сърцето. Виж мозъка е нещо друго. Той е истината. Там е всичко - в мозъка
Точно така.Аз точно по тази причина на моя мозък му говоря на Вие.Един вид съм респектирана.А към сърцето съм леко снизходителна.

# 7
  • Мнения: 25 551
А къде слагаме тези, които са нещастни именно защото са послушали сърцето си, а не разума?  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 161
Слагаме ги в графа ДиС.

# 9
  • Мнения: 25 551
Тези от ДиС даже и сърцето не слушат, ами един друг орган, по-надолу...  Whistling

# 10
  • Мнения: 2 161
А!Черния дроб ли?

# 11
  • Мнения: 984
"Сърцето" е водещо при мен. Разумът ми диктува неща, които и сърцето ми признава.

По въпроса за яйцето и кокошката мога да кажа, че яйцето е първо, защото не е задължително да го е снесла кокошка. Може и нещо друго да е било... Wink

# 12
  • Мнения: 502
    Следвам сърцето си,винаги. Слава Богу,че с разума ми са близки приятели. Сърцето ми винаги успява да омае разума и да го спечели на своя страна. Поне засега.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Мисля, че успявам да постигна баланс. И двете крайности ми се струват опасни и неадекватни.

# 14
  • Мнения: 4 965
Има неща, за които слушам разума си, но те са свързани с работата, със семейството ми и подобни.
За другите неща действам основно на първосигнална...

Общи условия

Активация на акаунт