Някой правил ли е костюм на калинка?

  • 3 286
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 298
Това е въпроса ми. Малката на пролетното тържество в градината ще бъде калинка и трябва да направим такъв костюм. Евентуално можем да купим и готов, но той ще е с черни точки, а нашата калинка ще е без точки, те ще трябва да се появят по-късно в сценката - представям си го костюма да е без точки, а те да се залепят допълнително по някакъв начин.

Предварително благодаря.

# 1
  • зад кестените
  • Мнения: 793
Може би черно клинче червена перелинка и черна шапчица .А щом точките трябва  да се появят по късно ,мисля че ако се изрежат  от черено кадифе или друг чер плат и им се сложат  копченца тик так към тях и към перелинката  ще могат да се свалят и да се закопчават.


# 2
а може точките да се направят от черно самозалепващо фолио.от диадема и малко тел може да се измайсторят и антенки.на върха слагаш пак точици,но по- малки

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Соц. решение отпреди 30-на години (леля ми беше учителка в детска градина и редовно помагах за костюмите Laughing):
От кадастрон (сега има червен, преди боядисвахме на ръка) се изрязват два полукръга с дължина малко повече от ръката на детето и широки (двата общо) малко повече от гърба му - това са крилата. В горната си част леко се прихлупват, като на мястото на прихлупването, както са едно върху друго, се правят с перфоратор или шило две дупки (може предварително мястото да се укрепи с прозрачно тиксо и тогава да се дупчи) на ок.6-8см една от друга. Взема се кръгъл ластик и се прекарва през дупките по следния начин: влиза отдолу на първата, излиза отгоре, влиза отгоре на втората, излиза отдолу и прави още едно кръгче по същия начин. В двата долни края се оставят достатъчно дълги части от ластика, така че да могат да се направят примки, които се пъхат на рамената на детето. Участъкът, който се вижда в/у крилата, може да се вапца с маркер.
В долната част на крилата се правят, пак с кръгъл ластик, две примки, които се захващат за китките на детето. Така то може да "маха" с крила, а като си сложи ръцете зад гърба, крилата се събират.
Точките си изрязвате от черен картон А4 от "Офис 1" или от "велурените" блокчета за декорации, слагате отдолу двойнолепещо тиксо, на което в подходящия момент само отлепяте долната част и фиксирате за крилата.

Тъмно клинче или чорапогащник, тъмна блузка и черна бейзболна или скиорска шапка. 

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря много, момичета. Тържеството е следващата седмица и ще трябва да спретна нещо. Ако стане сполучливо, ще показвам.

# 5
  • Мнения: 3 810
не съм видяла темата навреме а можех да помогна...точките предлагам да са с велкро- това залепващото- има го по маг. за копчета и ципове.
Нашата пелерина е от червен плат с вата вътре(така крилата стоят много хубаво опънати) и панделка на врата.
на главата с черна шапка и с черна тел- рогца.
черен чорапогащник на ръцете и краката.
много е важен и грима- с черен молив изрисувайте големи кръгове около очите и черно носле- стои много сладко. За разкош и едни вежди- високо горе на челото Wink
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт