Как да овладея тази ситуация

  • 1 670
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте , да ви разкажа тази сутрин какво направи моето бебе . Както си се хранехме тази сутрин, изведнъж беба започна да повръща ама такова повръщане ви казвам ,и през устата и през носа  Shocked,аз се паникьосах силно,знам че не трябва но до сега не се беше случвало да повръща така, и през устата и през носа .Мъничката ми тя се уплаши много, и започна да трепери а аз се уплаших още повече и заплаках почувствах се зле ,че не съм съумяла да се овладея за да не плаша и нея .После ни размина и на двете ,тя започна да си играе както обикновено и да се смее а пък аз се обадих на педи тя каза ,че щом си играе и няма температура е добре успокоих се но да ви кажа се уплаших доста ,питам се от какво ли е повърнала дали защото храната не и е харесала или не е била гладна не знам .Кажете ми моля ви има ли мамчета дето децата им повръщат по този начин, кажете ми как по лесно да се справям с такава ситуация .

# 1
  • Мнения: 9 814
Моята дъщеря повръщаше не повече от един път в месеца, но за сметка на това толкова много, през носа, през устата, даваше се и започваше едно бъркане в устата и здраво потупване но гърба..... абе ужас  ooooh!. Буквално изпитвах ужас като трябваше да я храня. След като започна да хапва повече твърда храна- след 9-10 месец нещата се нормализираха.
А иначе съвет не мога да ти дам как да овладееш тази ситуация. Едва ли може да знаеш кога точно ще повърне бебето.
 Peace

# 2
  • Мнения: 197
Моята дъщеря повръщаше не повече от един път в месеца, но за сметка на това толкова много, през носа, през устата, даваше се и започваше едно бъркане в устата и здраво потупване но гърба..... абе ужас  ooooh!. Буквално изпитвах ужас като трябваше да я храня. След като започна да хапва повече твърда храна- след 9-10 месец нещата се нормализираха.
А иначе съвет не мога да ти дам как да овладееш тази ситуация. Едва ли може да знаеш кога точно ще повърне бебето.
 Peace
Моята е на една година и за първи път повръща така наистина е ужасно, благодаря ти   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 110
Възможно е ,да се е задавило детето. Може и да е прехранено.
Когато повръща така ,аз взимам веднага моята девойка, гушвам я,накланям я напред и със свободната ръка държа челото и. Когато повръщането отмине измивам лицето и давам  водичка.

# 4
  • Мнения: 9 973
храната ако е била с по-едри частици,може да се е задавило бебето
или да е преяло

# 5
  • Мнения: 958
СЛучвало ми се е малката като беше бебе.
Чела съм, че в повечето случаи повърнатото изглежда повече, отколкото всъщност е.
След като я захраних престана, тя беше и с рефлукс.
И аз се панирах така и ревях, беше ужасно, хълца и се дави.....Но след 5 минути нищо и няма.
И до ден днешен се случва да повръща, рядко, но се случва.

# 6
  • Мнения: 197
храната ако е била с по-едри частици,може да се е задавило бебето
или да е преяло
Да е преяло ,не ми се вярва това стана сутринта не беше се изяла и половината порция която е не повече от 200 гр, да се е задавило може яде грис със сирене и маслор ,може би парченце сиренце не знам .

# 7
  • Мнения: 1 763
Аз не бих се притеснила, ако е еднократно. Моето дете скоро направи такова нещо, беше се нахранил, аз се опитвах да му излея една лъжица сироп за кашлица в устата. Успях, оставих го в кошарата , той застана на колене и започна да повръща- повръща, кашля, дави се, ужас. Повече не му се е случвало.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 033
Ако се повтори - на лекар.
Като нищо може да е вирус. Но такова повръщане е опасно защото децата ужасно бързо се обезводняват, така че трябва да се вземат мерки на всяка цена. Ако е еднократно няма проблем...случват се и такива неща...моят ако преяде понякога повръща....особено ако е проявил желание да спре, пък аз съм му казала - айде остават ти 2 лъжички хапни си ги...... Simple Smile))

# 9
  • София
  • Мнения: 3 820
Ако е само един път, не се притеснявай, но ако зачести повръщането води детенце на лекар.
Дано всичко да е наред Praynig.

# 10
  • Мнения: 603
Моята дъщеричка беше на изкуствено мляко и беше много лакома. За 7-8 минути си изпиваше млякото. После се започваше едно повръщане и така всеки път докато не започна да приема друга храна различна от мляко до около 6 . Имало е случаи да посинява чак - по препоръка на педиатърката я обръщах надолу с главата за да не се задави.
Когато децата (бебетата) се хранят твърде бързо се нагълтват и с въздух и това ги кара да повръщат.

# 11
  • Мнения: 1 103
На нас ни се е случвало да повръщаме само като сме болни.
Имам една позната нейното дете е на 2.6г. и все още яде пасирана храна месото трябва да е на малки парченца иначе се задавя и следва  Sick.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Понякога докато я храниш и баз да искаш я свиеш ,може крачетата да натиснат стомахчето и и храната се връща и детето повръща .

# 13
  • Мнения: 182
И на моя син му се случва понякога, когато не съм пасирала добре храната и глътне някое по-едро парченце.

# 14
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
На първо място ти се успокой и реагирай адекватно, не се паникьосвай.
момичетата са ти казали и по- горе- хващаш главичката, челцета, а като отмине измиваш с водичка дедето, за да се успокои.
Най- вероятно е нещо инцидентно- или дано е така. Но не виждам причина да се паниьосваш, ако не се повтори.

Общи условия

Активация на акаунт