Будят ли се децата ви често нощем за хранене

  • 2 302
  • 39
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 437
Здравейте,искам да попитам дали само при нас е така.Момиченцето ми след 4 дни ще стане на 8 месеца.Изключително кърмрно бебе е.Захранена е на 6 месеца,досега съм въвела доста неща,без жълтък и глутен.Режимът и е следния-сутрин се кърмим в 6,после към 9 или 10 пак,към 12 наобед и давам каша(около 100г),пак с кърма и преварена вода.След обедния сън пак се кърмим и след час и давам зеленчуково пюре-около 80г,като през ден е месно.Привечер и давам плодовото-пак около 80-100г и ако иска пак суче.Заспива много късно-към 23ч,като и тогава похапва кърмичка.Проблемът е в това,че се буди още три-четири пъти с рев,дали е гладна или просто и е топло и ожаднява незнам,но като я накърмя заспива на момента.Но и на мен ми се спи,а с този режим...Дайте съвет как да не и се нарушава и нейният и моят сън!Благодаря за отделеното време!!!!

# 1
  • Мнения: 15
  Ние сме на 3 месеца  и много рядко се събуждаме да ядем нощем

# 2
  • Мнения: 15
може кърмата да не стига newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 437
Не мисля,че не и достига кърмата,защото и се цедя,понеже имам доста,а тя не го изяжда всичкото.Някъде към  160-200мл цедя,ако не си е изяла дозата. Sad

# 4
  • Мнения: 1 062
По принцип всичко си е индивидуално и до дете.
Може да има много причини да се буди.
Защо не смениш местата на твърдите хранения.
Примерно към 10 да е плодовото, на обяд (12 или когато яде) зеленчуковото и след обяд кашата.
Мисля си, че плодовото преди лягане не е най-удачно да се дава, може да не се засища добре, макар след това да суче. Не знам, просто разсъждавам от гледна точка на нашето хранене.
За момента все още са 2 заместени хранения, като към 10,30 яде плодово с каша (защото само с плод не се засища) и на обяд яде зеленчуково или месно. Всичко останало е мляко, дори преди лягане - пие между 180-200мл.
Понякога се буди, изпива около 60-90 мл мляко и заспива  Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 15:20 от Black_rose

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Никога не се е будел сам през нощта.Даже в началото, когато го хранех нощем аз ставах и го будех.После като стана нас 2 месеца преустановихме тези хранения.

# 6
  • Мнения: 1 512
Защо си пуснала темата тука като кърмиш,а не в кърмаческия?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 437
И там съм пуснала,не виждам къде е проблема,ако повече майчета видят темата и споделят мнението си..

# 8
  • Мнения: 15
след сутришното кърмене трябва да  се включи попара.Пък за да има добър сън вечер на моята и давам малко повече мляко, но ние сме на сухо.Не и ли даваш друго мляко освен кърмата?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 437
Ами засега не и давам,но може би ще трябва

# 10
  • Австрия
  • Мнения: 143
И аз мисля ,Че местата на някои храни са разместени.плодовете събуждат апетита и не мисля Че е добре да ги даваш веЧер
зеленЧуковото пюре се дава на обяд,а кашата сутрин или следобед.Все пак на 8м по принсип може да ви никнат зъбки и затова да се буди през ноша от жажда не от глад.А и може след 6м кърмата да не е толкова хранителна  newsm78

# 11
  • Мнения: 15
И аз съм на същото мнение  Thinking смени режима на хранене

# 12
  • Мнения: 150
До 10-я месец си цоцкаше към 3 часа през нощта.Той сам реши , че не иска повече,въпреки , че е доста лаком  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 111
Леле,какви полезни съвети  ooooh!
АМ,попара,а може би и кебапче за вечеря?
Как може да пишете такива глупости,че кърмата след 6 месеца не е хранителна и трябва дохранване?Жената се цеди и хвърля кърма.
Детето не се буди само от глад,дъщеря ми на 7-8 месеца се будеше доста често,като я обърна на другата страна заспиваше пак.Понякога плачеше,защото си е изпуснала залъгалката.Много е вероятно и да е от зъбите.Това е доста труден период и детето изпитва голяма болка.
Имай предвид,че майките,които кърмят и тези,които дават АМ имат съвсем различни схеми на захранване.При кърмачетата не се препоръчва заместване на кърмене до 1 година.За тази възраст 2-3 твърди хранения са достатъчни.Количествата твърда храна също са добри.
Ще ти напиша нашият режим на 8 месеца.
7.00-кърма
10.00-кърма
13.00-зеленчуково/месно пюре около 60-70 гр.
13.30-кърма
16.30-кърма
18.00-каша или плодово пюре 60-70 гр.
19.00-кърма
22.00-кърма
Нощем не суче откакто направи 1 месец.
Ако искаш смени местата на плодовото пюре и кашата,но според мен проблемът не е от това.
Този период отскоро ли е и винаги ли се буди нощем да суче?Защото ако е свикнало детето да си хапва през нощта трудно ще го откажеш.

# 14
  • Мнения: 559
aalko, според мен буденето на бебчето ти не е от глад! И моето момче се буди нощем. Предполагам, че е от зъбоникненето. Период е. Ще отмине с времето. Не дохранвай с АМ щом имаш кърма! Това е абсурдно!
П.С. Защо си пуснала темата тук? В кърмаческия форум ще ти дадът по-компетентни отговори!

Общи условия

Активация на акаунт