Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 20

  • 11 657
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мамбинка, благодарско за новата темичка.

Кукумявке, кураж, мила и не се притеснявай предаврително!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 493
Мерси на всички за отговорите,но вече реших да правя амниоцентеза,много трябва да чакам за ФМ,навсякъде има много записани часове...Моя дори е на 23 Март.Знам,че мога да се "предредя",но според мен по-добре с амниото,всичко да е сигурно.Поне ме поуспокоихте малко..  Hug

# 32
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мерси на всички за отговорите,но вече реших да правя амниоцентеза,много трябва да чакам за ФМ,навсякъде има много записани часове...Моя дори е на 23 Март.Знам,че мога да се "предредя",но според мен по-добре с амниото,всичко да е сигурно.Поне ме поуспокоихте малко..  Hug

Резултатите от амнието са най-достоверни, това е безспорен факт. Пиши кога ще ходиш да стискаме дружно палци fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 33
  • София
  • Мнения: 4 025
Мамбина, чудесна тема  bouquet
Кукумявке, стискам ти палци всичко да излезе наред накрая PraynigИ аз мисля , че ако идеш при Марков няма да те върне, а ти правила ли си първи БХС и ФМ?Извинявай, че питам, но е интересно ако си правила и резултата е различен.
Не,това ми е първия БХС и ми предстои първата ФМ.

Да, разбрах, имах предвид първия или втория , който правят в МД, първия се прави м/у 11 и 14 седмица, а втория м/у 15 и 19.Дано да е станало объркване някакво!!!Кураж  HugНа мен пък докторът ме накара само първия да правя, вече съвсем се обърквам, всеки си има различно мнение по въпроса.

# 34
  • София
  • Мнения: 423
Да се изкажат по-запознатите.До колкото разбрах ,количеството кърма се регулира през първите дни и седмици според"цокането "на бебето,нали така.Ако ползвате помпа ще "излъжете"организма си ,че имате нужда от повече мляко и така след всяко цедене ще произвеждате още повече и още повече..Нали според количеството изядено от бебето се "произвежда "новата кърма.Защо тогава ви е помпа?Честно,аз така го разбрах  Embarassed ,къде тогава бъркам,че си живея с мисълта,че помпа от 250 лева няма да купувам.

# 35
  • София
  • Мнения: 67
Manolo Blahnik, според приятелки, помпата се използва докато дойде напълно кърмата. С нея било по-удобно и безболезнено в първите 2-3 дни. Но пък било грешно бебчетата да привикват към шишенце. Помпата на Авент струва около 80 лв., а има и по-евтини. Но по-добре по въпроса да се изкажат майките с опит.

# 36
  • Мнения: 651
Да се изкажат по-запознатите.До колкото разбрах ,количеството кърма се регулира през първите дни и седмици според"цокането "на бебето,нали така.Ако ползвате помпа ще "излъжете"организма си ,че имате нужда от повече мляко и така след всяко цедене ще произвеждате още повече и още повече..Нали според количеството изядено от бебето се "произвежда "новата кърма.Защо тогава ви е помпа?Честно,аз така го разбрах  Embarassed ,къде тогава бъркам,че си живея с мисълта,че помпа от 250 лева няма да купувам.
Да така е!Колкото повече яде бебо,толкова повече кърма,но 1те дни е коластра,а не кърма!

# 37
  • Мнения: 2 798
Маноло, помпата е по-скоро превантивна мярка, за да не се пренапълват гърдите ти в самото начало. Има огромна вероятност да имаш повече кърма, отколкото мъничето успява да поеме и остатъчната е причина за евентуално запушване на каналите и неприятна болка,съчетана, уви,  с температура... Tired Когато си още в родилния, помпата много ще ти помогне да ти "тръгне" кърмата - без да се налага да се стискаш на ръка, което е по-болезнения вариант, поне за мен.
И още нещо да допълня - не се хващайте за помпа - тип инжекция:  http://family-bg.com/prX_279.htm?osCsid=f402d36107eae298ac520dfc146e4e17 - кошмарно неудобна е.
Има супер имитация на АВЕНТ - произведено от Бертони : http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3822 - с нея се "родих". И с цената също, намерих я в Кауфланд, но предполагам я има в детските магазини и аптеки.  Peace
П.С.Аз не съм се цедила след като с дребната влязохме в ритъм - за мен лично цеденето не е вариант за повече кърма, но за загуба на време - да.

# 38
  • София
  • Мнения: 423
Да така е!Колкото повече яде бебо,толкова повече кърма,но 1те дни е коластра,а не кърма!
А коластрата е по-гъста и хранителна и би трябвало и малки количества да са достатъчни на бебето.В смисъл природата си знае работата кога и колко мляко да пусне.А дори и 80 лв за два дни не бих дала.Помня,че сестра ми на времето се цедеше докрай денонощно,аз бях малка тогава.Ходеше течаща с мръсни блузи и имаше мляко за 3 бебета.За да не тече поне на разходка на вън пак се изцеждаше и така в омагьосам кръг.Трябва от помпата да е било.

# 39
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Маноло Бланик, кърмата се регулира първите един два месеца бих казала. До тогава може да преливаш, може да се подмокряш и съвсем практична придобивка си е помпата. Да не говорим, че има моменти, когато може и да ти се наложи да излезеш и да оставиш детенце на някой, като имаш изцедена кърма, лесно може да нахранят бебчо, било с лъжичка, било с шише, но идеята е да не стои гладно. Аз лично кърма не съм хвърляла, замразявах си я и когато започнах да захранвам, безмлечните каши си ги правех с кърма, добавяла съм и в картофеното пюре и в зеленчуковите пюренца като цяло. Така че помпата си е практична придобивка и далеч не е за два дена само  Peace. Адски съм доволна от авент и ще си я ползвам живот и здраве отново.
Не се имам за експерт в кърменето, но успях да кърмя 2 години и 4 месеца и все пак съм навъртяла някакъв кърмачески стаж. До годинката нямах заместено хранене, едва след това започнах да замествам.

# 40
  • Мнения: 576
Manolo, има и други причини за взимане на помпа. Ако бебето е "по-мързеливо" и не засуква ефективно всещ трябва да изкараш тази кърма и да го нахраниш. По същия начин може да не му стига кърмата и чрез помпането да стимулиращ производството на повече. Може в болницата да се наложи (ако си след секцио например) ти дават бебето на следващия ден, защо да не започнеш със стимулирането и изчеждането, за да дават на бебето ти твоята кърма веднага след като си по-добре  Peace
Лично мнение...
Аз за такива неща не бих си броила парите, бих се лишила от бебефон и супер модерна количка, но ако това ще е в помощ на мен и детето ми дори и за 2-3 пъти ще ги дам  Peace

# 41
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Запис, нямам време и нет да чета  Cry

# 42
  • Мнения: 253
Абе за кви 80лв говорите за помпа NaughtyАз съм в нета и в момента я гледам 30лв и то от тази хубавата дето anitsaписа за нея

# 43
  • София
  • Мнения: 423
 Peace убедихте ме,слагам и нея в списъка.
Ето една
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=464161&cat=7

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 18:31 от Manolo Blahnik

# 44
  • Мнения: 755
Запис в новата тема! Laughing Да не я прапусна! Grinning

Мамбинка, благодарско за новата темичка.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт