Пъпчето на бебето

  • 27 878
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Миличка нашето падна на 19 ден.Когато ни изписаха беше възпалено.Добре че беше нашето педи да ни каже ДА НЕ СЛАГАМЕ топоцин.От него по бавно изсъхва защото самата пудра задушава мястото и то вместо да изсъхва става по лигаво.Ние почиствахме само със спирт и то на всяко преобуване даже и нощем.Много важно е пъпчето да е извън памперса.Успех.
Peace и при нас беше така. Успех

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На дъщеря ми и падна на 5-тия ден  Laughing . Много се зарадвах, че падна в болницата и лекарката го махна, иначе щях много да го мисля. Чистех със спирт и пръсках с Бивацин. Лепенка сложих само 1 път и като я махнах изглеждаше като загнояло  Shocked . Повече не сложих. Пръсках и чистех със спирта. Доста време мина обаче докато заздравее напълно, около 20-тина дена може би

# 17
  • София
  • Мнения: 2 004
На мен ми се беше изчакало чакалото - някъде около двадесетия ден падна. Споко, и да има малко засъхнала кръв не е страшно. Дотогава не сме мокрили, почиствахме със спирт и пръскахме с Бивацин.

# 18
  • Мнения: 189
                                                    Нашето пъп4е падна на десетия ден.По4иствах го само със спирт и го увивах с марля.
                                                    Дори и след падането го по4иствах със спирт защото си кървеше малко.Педи каза 4е е нормално
                                                    и из4аках още няколко дни преди да го мокря.Така 4е не се притеснявай много.
                                                    Или за  твое по голямо успокоение иди при вашия педиатър да го погледне.
                                                   

# 19
  • Мнения: 1 195

Не се притеснявай - аз също не съм слагала лепенки, падна на 13-я ден след раждането. Това, че има кръв не е нещо ненормално. понякога и след падането пак си кърви малко.
Слагай му спирт и тапоцин или бивацин и готово.


# 20
  • Мнения: 3 211
Падна на 7-я ден в болницата, но и след това пръсках с Бивацин. И аз не мисля, че трябва да слагаш топоцин.
Но пък и зависи дали е със щипки или вързано. Нашето беше вързано и зарастна много добре. Добре, че точно преди нас бяха свършили щипките Crazy

# 21
  • Мнения: 468
Нашето беше паднало в болницата, в къщи педиатърката ни каза да чистим със спирт и после с Ваготил. Беше много зле в началото, хем кървящо, хем изпъкнало, сега е доста по-добре, още седи по-изпъкнало, но ако не се прибере щели да го подлепват, много знам какво значи това? newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Амал, педиатърката залепва една по-специална лепенка върху пъпа, като преди това го е стиснала и натиснала /общо взето го е оформила/. Тази лепенка се сменя през няколко дни, много често и майката се научава сама да го прави.
На сина ми му беше доста изпъкнал, лепихме точно една седмица и се прибра.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нашето пъпче падна на първата седмица.Преди да падне около него понякога имаше малко кръв.Почиствала съм само със спирт.Бях купила топоцин, но педи ме разубеди да не го слагам и беше права.Не съм слагала лепенки , защото при отстраняването им бебка плачеше и се изнервяше допърнително , а не беше нужно.Имало е и моменти , в които е попадала и малко вода при къпане и пак всичко си е наред.Не се тревожи и аз изпадах в тревоги , но разбрах , че не е нужно чак толкова да се притеснявам за него 

# 24
  • Мнения: 8 999
Пъпът на дъщеря ми падна 2-3 дни след изписване от болницата /това означава 8 дни след раждането/, а на сина ми - още в болницата.
Аз ги пудрех с Немибацин, подсушавах добре след къпане, а съвсем в началото слагах лепенка за пъп докато ги къпех.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При положение, че ти не знаеш какво не му е наред, ние не можем да го видим, най-добре за твое успокоение се консултирай с педито Peace
Не не шашкай толкова Hug

# 26
  • Мнения: 292
Падна на 12 ден след раждането. Винаги след баня го подсушавах мноооого добре и мажех с 70º спирт.

Но както е казала ViFresh, най добре за твое успокоение се консултирай с педито.

# 27
  • Мнения: 805
На Ясмина и падна на 17-я ден.
До тогава имаше и малко кървене.
Сега е малко изпъкнало, на казаха, че ще се прибере постепенно.

# 28
  • Мнения: 1 305
На дъщеря ми падна на 9 ден, на нас лекарката ни каза само със спирт да го мажем.
Не се притеснявай

# 29
  • Мнения: 2 448
На 7 ден в болницата падна, по скоро акушерката направо го завъртя и го дръпна, изкара ми акъла. Може би му е дошло времето тогава, но аз се стреснах. Понеже беше изхвръкнало доста, слагах лепенки 2 месеца поне и се прибра. Дори си спомням, че поради незнанието си им вдигнал луд скандал, че са ми направили бебето с такъв пъп.  Laughing Понеже моят е вдлъбнат и ми се искаше и на бебето да е, и съм мислела, че това зависи от начина на връзване на пъпната връв. Обясниха ми че това се казва кожен пъп и че са два вида, единия като моя, хлътнал, другия не. Е, няма нужда да казвам какъв срам брах за това, но сега вече му е съвсем приличен, а беше направо като топче в началото.

Общи условия

Активация на акаунт