Вашето бебе имали атопичен дерматит

  • 2 926
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Прочетах в една статия че има връзка между атопичния дерматит и каучуковите биберони и затова искам да проверя да ли е така ThinkingПък и ние имаме страшен проблем затова ще се радвам на всеки изпатил да сподели по нещо и какво мисли че отключва този дерматит

# 1
  • Мнения: 9 481
Няма е моята опция: "не, няма, и не съм давала биберон" Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Имаше АД от самото си раждане, много преди да научи какво е биберон по принцип. И никога не е имал каучуков, само силиконов.
АД го израстна, сега само през зимата има малко проблеми по кожата, които се оправят с мед. козметика А-Дерма, без лекарства.

# 3
  • Мнения: 260
И моята опция я няма: "има АД, но не сме ползвали никакви биберони". Въобще не искаше биберон само цицата си признава  Crazy. Явно няма връзка АД с бибероните. При моята беба обривите се засилват, когато започне да излиза някой зъб. Сега е ОК, щото вече нареди предните 8 и може би ще имаме малко почивка, докато тръгнат кътните.

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не, нямат и двамата.
Няма опция "Няма, давам силиконов"

# 5
  • Мнения: 2 334
Не нямала е и е използвала каучуков биберон както и силиконов  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 090
Няма АД,ползвал е каучуков биберон Peace

# 7
  • Мнения: 1 691
Няма АД, когато се е случвало да го дохранвам, беше със силиконов биберон. Залъгалки не съм давала никакви.

# 8
  • Мнения: 6 274
Не, няма....
Имахме себореен, но го излекувахме.....
Използвам силиконови биберони....

# 9
  • Мнения: 275
Няма да открия топлата вода като кажа, че атопичният дерматит е следствие на алергична реакция на организма.

........ какво мисли че отключва този дерматит

Но ако някой знае точната причина за алергичната реакция, непременно трябва да патентова откритието си. Simple Smile

Има много информация в библиотеката, както и във форума.  Peace

# 10
  • Мнения: 4 111
Не, няма, от раждането е с каучуков биберон.

# 11
  • Мнения: 4 555
Няма никаква връзка с вида на биберона. Донякъде може да се каже, че има връзка с това дали изобщо бебето яде от биберон  Wink, но и тук нещата не са сто процента.

# 12
  • Мнения: 292
Имаше АД, но използвам само силиконов биберон.
 АДто мина с един разтвор, който съм го казвала и в други теми ( розова вода и глицерин). Нищо друго.   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 763
Няма и не е имал атопичен дерматит, използвам само силиконов биберон. Май няма да мога да гласувам  newsm78

# 14
  • Мнения: 210
Много благодаря на мамчетата който се включиха защото всякакви отговори ще са ми полезни - дори и да няма или отговора да не присъства в анкетата

# 15
  • Мнения: 9 973
не съм ползвала каучуков биберон и няма АД

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, няма.
Изпорзваме силиконови.

# 17
  • Мнения: 2 000
Нямат, никога не съм им давала биберони.

# 18
  • Мнения: 405
Има АД, но никога не съм използвала биби от каучук. Интересна теза и взаимовръзка изобщо...къде прочете това... Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591
Всякакви бибички е имал.
Няма АД.


ПП
Каучуковите биби са гадни. Развалят се много бързо.
Ползвал е, понеже са му били подарявани - аз лично такова нещо не бих купила. Не заради опасност от АД, а по непрактичност.

# 20
  • Мнения: 4 668
Имаше АД , за щастие го израстна .
Ползвахме само каучукови биберони .
Смешно ми се струва да има някаква зависимост  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 44 030
Имаше, но не е ползвал биберони Wink
залагалки не е употребявал, а АМ пропи след годинка...
Пил е чат-пат вода от  каучукови обаче...като се замисля....  ама не ми се вярва да има такава връзка...

# 22
  • Мнения: 53
Има АД, но биберон-залъгалка е ползвала много рядко. Не мисля че има връзка между АД и бибероните.

# 23
  • Мнения: 210
Много мерси на мамите който се включиха с отговори Hug

# 24
  • Мнения: 1 372
Няма атопичен дерматит, използвам каучукови биберони, но не вярвам да има връзка.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Детето ми няма атопичен дерматит, откакто е роден е само с каучуков биберон-залъгалка.

# 26
  • Мнения: 27 524
Трета опция  Peace

# 27
  • Мнения: 159
Моя е с АД. Каучуков биберон не е виждал...
По принцип светлите дечица са по-поддатливи към алергии и АД. Чувала съм,че и ваксините способстват за дерматита,като в интерес на истината при нас се появи след 3-я пентаксим(все още не бяхме започнал и да се захранваме),а след това и определени храни бяха много мощен катализатор!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Имаше АД от самото си раждане, много преди да научи какво е биберон по принцип. И никога не е имал каучуков, само силиконов.
АД го израстна, сега само през зимата има малко проблеми по кожата, които се оправят с мед. козметика А-Дерма, без лекарства.
При нас е абсолютно същото развитие на АД!

# 29
  • Мнения: 14 486
няма дерматит и съм ползвала каучукови биберони

# 30
  • Мнения: 2 110
Гласувах !Няма АД,ползвал е каучуков биберон !

# 31
  • Мнения: 1 240
Не мога да гласувам - няма опция: няма АД, ползвала съм силиконов боберон.

# 32
  • Мнения: 2 587
Не няма АД,но използвам КБ.

# 33
  • Мнения: 5 183
Не е имал АД.
Не сме ползвали биберон

# 34
  • Мнения: 1 512
Няма АД,ползва силиконов биберон.

# 35
  • Мнения: 8 999
Нямат такива оплаквания, давала съм каучукови биберони.

# 36
  • Мнения: 1 919
Да има АД и изплозвам КБ

# 37
  • Мнения: 5 393
Не е имал като бебе, няма и сега. Давах и каучукови и силиконови биберони.

# 38
  • Мнения: 321
Не съм използвала биберон (тя не го прие, нито пък залигалка) но си имаме АД.
Използваме козметиката на А-дерма  Peace
Много ни помогна. В момента само бузките са поизсъхнали от студа иначе си е супер.

 Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 431
Има АД, но когато му се появи беше на кърма. Използвал е силиконови биберони-залъгалки, но според мен няма никаква връзка между двете неща. Детето ми е генетично предразположено и лишеите започнаха да се появяват преди да избие първото зъбче. Не вярвам да има връзка и с диетата, и със сигурност при моето дете не е свързано с алергия към белтъка на млякото.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
Последната опция. Peace

# 41
  • Мнения: 195
Има силно изразен АД и никога не съм му давала каучукови биберони. За съжаление, кремът на A-Derma, който му беше изписан от лекар, не му помага!

# 42
  • Мнения: 4 784
Използва силиконов биберон, няма АД. Няма такава опция за гласуване.

# 43
  • Мнения: 26
Използвала съм и каучуков и силиконов бибетон но не мисля че от него имаше дерматит. Още на 2.5 м имаше по крачетата толкова упорит че го мазах с адвантан ни изписаха и не му мина само за няколко дни и после го мазах елоком и така се оправи имаше в последствие и по бузките. От тогава няма , но на нас ни казваха че е наследстваено или от запека му. Не зная къде е истината но разбрах че с времето израства.Сега от някоко месеца го мажа след баня с мляко на хипп казаха ми че всички майки са доволни с подоно оплакване като моето и е добре.

# 44
  • Мнения: 2 237

Моята дъщеря беше с Атопичен дерматит но не съм ползвала каучуков биберон.

# 45
  • Мнения: 3 695
Не, няма, и не съм давала биберон.  Peace

# 46
  • Мнения: 297
Да имаме,давала съм и от двата вида биберони,но тя така и не ги обичка.Но не знам да има връзка АД с бибероните или нещо не съм прочела Blush

# 47
  • Мнения: 1
АД имаме и КБ използваме(от раждането).Появи се когато беше почти на 4м.,малко след въвеждането на сокове и плодови пюрета.Педи ни каза,че АД е алергия,но при малки деца няма как да се установи от какво е,много е възможно да е от храна.Спрях всички пюрета и каши и от два дни сме само на мляко (милумил),понеже нито Нахткерцен балсам ни помогна,нито Ексомега(А-дерма).Сега мажа с Чико-крем за атопична кожа,има подобрение,но дали е от него или от спирането на пюрета newsm78 незнам.Иначе обривите започнаха от едната бузка,а сега са почти по цялото личице,вратлето,от няколко дни и по сгъвките на ръцете,а гушката му е с едно огромно червено петно

# 48
  • Мнения: 822
Не, няма, и не съм давала биберон.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 740
Не, няма.
Изпорзваме силиконови.

# 50
  • Мнения: 4 335
Не няма.
Използваме силиконови биберони.

# 51
  • Мнения: 983
Моите нямат АД, не са ползвали никакви биберони по простата причина че не ги искаха

# 52
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
не няма АД и съм използвала предимно силиконови биберони.

# 53
  • Мнения: 790
Няма АД. Каучуков биберон ползвах в началото, но сега не. Много си обича обаче каучуковата залъгалка

# 54
  • Мнения: 2 171
Няма атопичен дерматит. Ползвахме каучукова залъгалка около 5 месеца, вече не иска никаква.

# 55
  • Мнения: 4 433
Няма АД и съм използвала силиконови.

# 56
  • Мнения: 84
Имаме АД и използваме калкуков биберон но много рядко

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Не, няма, и не съм давала биберон Peace

# 58
  • Мнения: 4 187
Не е бебе, но си позволих да отговоря.
Няма атопичен дерматит, ползвала съм и силиконови и каучукови биберони.

# 59
  • Мнения: 3 356
Има,но беше със силиконов биберон

Общи условия

Активация на акаунт