Хиалуронова киселина - durolane

  • 138 327
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Съжалявам, че пускам втора тема със същия проблем, но може би заглавието на предната не е достатъчно точно, за да опише истинският ми проблем сега.
След "излекувана" двустранна луксация на тазобедрените стави /оперативно преди 28 години/, започнах да имам болки и едновременно с това прогресивно ми се ограничава движението на страни на едната става. Направиха ми снимка на тазобедрените стави. Установи се коксартроза на двете  тазобедрени стави, но по-голям е проблема с едната, където констатираха пълно износване. Предвид възрастта ми /33 години/ ортопеда каза, че не е желателно на този етап нейната смяна с изкувствена и ми препоръча инжектиране с хиалуронова киселина /медикамента се казва durolane/. Консултира ме последно ортопед от болница Вита в София.Казва се Доктор Чанков. Моля за вашите коментари, относно този медикамент  и за специалистите в тази болница. Ако някой е минал  процедурата също да се включи, за да ми даде повече информация как протича. Също така медикамента е сравнително нов на нашия пазар и незнам доколко може и да покаже странични ефекти. Предварително ви благодара.

# 1
  • Мнения: 20
Какво стана, никой ли няма представа какво представлява този медикамент! Вече наистина започвам да се плаша...

# 2
  • Мнения: 1
здравей!
как разбра, че тези инжекции са нови на пазара? аз се интересувам също някой какво може да каже, защото на моя много близка приятлека й поставиха диагноза артроза начална форма на коленете и са й препоръчали медикаментозно перорално лечение, но тя е твърдо решила да не се подлага на него, тъй като ми каза, че са много тежки медикаментите, които са й предписали, а тя планира бебе скоро. та другия вариант, който са й дали е именно дуролан. докторът й (Проф. д-р Йордан Шейтанов - национален консултант по ревматология, председател на Българското научно дружество по ревматология) е казал, че ще излезе около 1100лв, а най-странното е, че аз намирам една инжекция в нет да се продава за 250 долара??
Пратих запитване за цене и евентуална отстъпка към българското представителство на Дуролан :
 Bulgaria
EUROMEDA Ltd.
21 Balsha str., bl.44
1408 Sofia
Bulgaria
Tel.: +359 2 483 07 69
Fax: +359 2 851 08 55
Email: euromeda.ttzvetkova@gmail.com

поисках и повече информация за продукта.
да видим.

# 3
  • Мнения: 20
Наистина до сега не бях се интересувала от подобен медикамент, но доктора, който ме консултира ми каза , че това е нова възможност. Инжекцията /дуролан/ струва 550-580 лева.Тя се заплаща от пациента. Тъй като се поставя само в болница и под ренгенов контрол останалите пари - около 500 лева за манипулацията, се поемат от здравната каса - ако имаш направление за хоспитализация и си здравно осигурен. Знам, че по-честа е практиката за поставяне в колянната става и дава по-добри резултати. Ако пък артразата е в начална форма-тогава подобрението е сигурно. Поне така ми казаха. В моя случай се касае за тазобедрена става и то напълно износена, и не ми дават гаранция за подобрение - просто една възможност...

# 4
Няма такава цена! Инжекцията струва 590 лева, а поставянето е между 20 и 50 лева. Потърсих в интернет вносителя за България и си я купих направо от офиса. От направената от мен справка, установих, че цената навсякаде по света е горе долу еднаква.

# 5
преди няколко месеца разбрах за тази инжекция от списание Здраве. Понеже отдавна имам проблем с коляното се заинтересувах от нея. Така попаднах на фирмата вносител - Euromeda. От там ми обясниха, че ако има правилни индикации Дуролан ще ми помогне. Бяха изключително любезни и ме насочиха за преглед при ортопед. Установи се , че имам скъсан менискус и увреда на хрущяла. Беше ми препоръчано артроскопия, за да оправят менискуса и после ако е необходимо - инжекция. Десет дена след операцията ми сложиха и Дуролан. Ефектът наистина беше страхотен!

# 6
Здравейте,
наскоро сложиха такава инжекция в коляното на майка ми, която се оплаква от износени колена и шипове. До тоя момент(след 2 месеца) все още не е споделила осезаемо подобрение след манипулацията. Плати 300 евро на доктора който я инжектира, и сложи само на едното си коляно. Сега въпроса е, дали да сложи и на другото, след като не е сигурна в ефекта?

# 7
  • Мнения: 306
Аз не харесвам инжекционната форма на хиалоуроновата киселина защото така тя отива само до въпросната става, в която е сложена. Има чудесни таблетки Хиалуронова киселина, които се приемат през устата, не увреждат стомаха, може всеки да ги пие от вкъщи без да лежи в болница(та дори и за един ден). А и по този начин достигат до всички стави в нашият организъм(а те са 230 на брой). Сами виждате че е много по-добър вариант за организма и за болните стави. Със сигурност щом едната става е атрофирала, това означава че и останалите са тръгнали натам. А с една инжекция къде по-напред ще огреете  newsm78
Ето ви линк за хиалуроновата киселина за която говоря  тук  А цената просто няма да говорим.... Сравнение не може и да става....   
п.п. А да не говорим колко добре се отразява хиалуроновата киселина на кожата ни. Просто върши чудеса. newsm03

# 8
Да - само има един проблем - не е доказано че хиалуроновата киселина се усвоява от стомашно-чревния тракт, така че може да си пиеш колкото искаш без никакъв ефект. Confused

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 223
 
п.п. А да не говорим колко добре се отразява хиалуроновата киселина на кожата ни. Просто върши чудеса. newsm03

Колко време е необходимо на хиалуроновата киселина
на подмлади кожата? Защото мъжът ми е пил капсули
заради ревматоидния си артрит два курса по три месеца
и не виждам някакъв ефект върху кожата newsm78 А аз
се каня също да вземам тези капсули, на своя глава естествено ooooh!

# 10
  • Мнения: 528
Здравейте  Hug

Днес ми поставиха диагноза гонартроза  Confused Изписаха ми хиалуронова киселина на хапчета , както ме викат да ми поставят такава и в коляното следващия месец. Въобще не се сетих да питам колко ще ми струва тази манипулация. Тук срещам безумни цени  Rolling Eyes Тази хиалуронова киселина durolane единственият вариант ли е или има и някаква на по-сносна цена  Embarassed

Благодаря ви   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте  Hug

Днес ми поставиха диагноза гонартроза  Confused Изписаха ми хиалуронова киселина на хапчета , както ме викат да ми поставят такава и в коляното следващия месец. Въобще не се сетих да питам колко ще ми струва тази манипулация. Тук срещам безумни цени  Rolling Eyes Тази хиалуронова киселина durolane единственият вариант ли е или има и някаква на по-сносна цена  Embarassed

Благодаря ви   bouquet

Има и други алтернативи,пак инжекционна форма,но ти говоря за цени 50-60лв.Лошото е,че ако избереш по-евтините са серия от инжекции,а повярвай ми много са болезнени.Основното предимство на durolane е,че се поставя еднократно.

# 12
  • Мнения: 3
На мен ми поставиха диагноза артроза и бейкърови кисти на колената - докторът  ми каза, че има два пътя на лечение - с хапчета, които трябва да пия следващите двайсетина години и с инжекции - четири- пет курса всяка година. Хапчетата излизали около 700лв., инжекциите 900 без поставянето сигурно. Колебая се кой път да избера?!? Ще ми се дза се консултирам с още един лекар относно диагнозата и лечението, бихте ли ми препоръчали някой добър специалист. Аз ходих на ревматолог, но доколкото разбирам от форума някои от пишещите са били при ортопед, кой специалист е по-подходящ, знае ли някой?

# 13
  • Мнения: 528
Madam Stasita, много ти благодаря за разяснението   bouquet За мен цената няма значение, идва ми почти равностойно, понеже за една инжекция ще пропътувам 300км, т.е сумата за хиалуроновата киселина(по-евтиният вариант) + сумата за манипулацията + сумата за пътя умножено по 3 пъти се равнява на сумата за еднократната по-скъпа киселина, която споменавате  Rolling Eyes Лошото е, че докторът не ми предложи по-добрата алтернатива  Confused Явно ще трябва да разговарям отново с него, преди да реша . А тази durolane аз лично ли трябва да си я потърся и закупя, имате ли идея  Rolling Eyes

pipillota , някак не ми се връзва - доколкото съм разбрала хапчетата са за лечение, т.е за възстановяване на ставните връзки, а хиалуроновата киселина е за забавяне на процеса  Rolling Eyes Според мен е добре да посетиш и друг специалист  Peace Аз ходих при доц.Стоилов в клиниката по ревматология на Урвич 13, но впечатления все още ми е рано да давам  Peace А противовъзпалителни пиеш ли? На мен ми изписаха Диклофенак Дуо за 1 месец.
Моят син има Бейкерова киста . Доктор Алексиев от Ортопедията в Горна Баня каза, че не е нещо страшно, ако не боли, не пречи и не расте до степен на обездвижване на ставата  Peace
Успех  Hug

# 14
  • Мнения: 1 942
Предавам това, което ми разказа познат. Историята е следната:
Мой познат едва ходи - диагноза коксартроза. Предстои му операция и смяна на ставата. Това го плаши и тревожи. Куцукайки покрай блока си среща свой колега - възрастен професор по история.  Та същият този възрастен мъж му казва как той си е помогнал - всеки ден в продължение на месец е пиел сутрин на гладно 1 кофичка кисело мляко с разтворено от вечерта пакетче желатин /трябва да се уверите, че е животински желатин, а не химично получен/. Ако процеса е доста напреднал първите 10 дена се приемат по 2 пакетчета желатин  - сутрин и вечер с кисело мляко.

Хапвайте повече джолани, хранителни добавки с хрущяли от животни.

Като биологичен вид ние сме хищници. Ако не бяхме толкова "евоюлирали" щяхме да оглозгваме костите на животните и да си набавяме хрущялна тъкан, но сега рядко хапваме такива неща. Възможно е това да е цената на еволюцията ни Simple Smile

Тази рецепта сме казвали на няколко познати с болки свързани с хрущялите и ставите. Повечето се обадиха да кажат, че имат значително подобрение. Дори позната, която страда от някакво заболяване, което деформира прешлените хрущяли и има силни болки се обади да каже, че болката отшумяла до такава степен, че била поносима без болкоуспокояващи /разбира се не очаквам от желатин да се възстановят хрущялите напълно/.

Само допълвам, че всички които ни се обадиха, че са имали подобрение казаха, че към 10 - 16 ден вече били загубили надежда и смятали да спрат приема на желатин, защото не им действа и тогава получили подобрение т.е. трябва време, за да забележите някакъв ефект.

Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт