Шокиращи новини за местата в детските градини в София

  • 4 303
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
проблемът с местата в ДГ основно е при набор 2006 и 2007.
нищо шокиращо няма.
Точно така е.  Peace

# 16
  • Мнения: 9 814
Който се интересува може да погледне и 26 ОДЗ в Младост1. Прави ми впечатление, че освен в яслените групи и 1 група места още има в останалите.

И не само там.
Във всички ДГ в район Младост има свободни места за ІІ-ра ІІІ-та и подготвителна група, без 17-то ОДЗ "Мечо Пух".

# 17
  • Мнения: 97
ей това е страхотно. дали ще може и ние да се запишем, че чакаме вече цяла година - от миналия февруари - набор 2005 сме,но никъде не ни класираха  Confused.Засега се гледаме в къщи,но на мен вече ми тежи и искам да се връщам на работа.Ще заявя градината в системата и май е хубаво да звънна и на директорката.

# 18
  • Мнения: 2 110
Според мен много майки не са информирани,че съществуват празни места в тази ДГ.

# 19
  • Мнения: 4 668
Директорката ме покани на среща утре !
Наистина има места !
И аз наистина съм в шок как е възможно ... не , че не се радвам де , ако стане .
Аз нямам оплаквания от частната ни градина , детето ми ходи с удоволствие и добре се развива там , но честно казано имам забележка към пространството , което е обособено ... И таксата не е за подценяване в никакъв случай ...
Само се притеснявам как би се отразило на детето едно преместване - нова среда , нови деца  Sad
Някой местил ли е детето си от една градина в друга ?

# 20
  • Мнения: 9 990
Да, аз съм местила.Довери се на персонала.Децата са и адаптивни.Възползвай се.Успех!

# 21
  • Мнения: 272
И аз се записах, но ми направи впечатление, че има достатъчно деца класирани и резерви. Но тъй като за първи път използвам системата, може би нещо не ми е много ясно.
Дано наистина да е толкова хубава, както я описва авторката.

# 22
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Нас ни класираха автоматично за тази ДГ, защото имаме активирана кандидатура чакащ в друга градина в Лозенец за която сме 10 резерва. В мейла пише, че от екипа са преценили на своя глава да ни класират, защото тази градина е в един район с другата и няма да имам нищо против. Но моето дете вече е прието в друга градина и аз веднага освободих мястото за да може да се класира друго детенце. А иначе я нямах тази градина в списъка с кандидатсвания.

# 23
  • Мнения: 389
проблемът с местата в ДГ основно е при набор 2006 и 2007.
нищо шокиращо няма.
точно така и сега и за 2008 набор от тази година

# 24
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
                   На Pipinka - успех и дано в събота се похвали с класиране! Peace
                   Ако групите останат под капацитета 22 деца ще бъде наблюдавана средната посещаемост в срок от 3 месеца и ако тя е под 16 деца - групите ще се закрият.Така се процедира при непълни групи,а като се сложи и делегирания бюджет направо ще закъсат края на годината без деца.Не вярвам в Лозенец да няма деца родени в 2004 и 2005 г.
                 
Мисля, че в случая липсва гласност! Браво на mam , че ни осведомява - все на някой ще му е от полза!

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
ВАЖНО!!! Момичета, днес като проверявах в сайта на общината дали има новини за предстоящото записване за ясла и градина за 2009 г. попаднах на списък на всички детски градина в София, които имат свободни места за прием. Говоря за децата, които са набор 2002 2003, 2004 и 2005. Вижте ги на сайта, защото са сигурно поне 100 градини. И навсякъде има по 2, 3, 5, че и повече свободни места.
Ето ги списъците. Дано съм била полезна на някой.
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=122
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=123
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=124

# 26
  • Мнения: 9 814
lulumba , аз записах дъщеря си /набор 2004/ в системата и няма начин да не я приемат, защото има 4 свободни места за ІІ-ра група, а само ние сме желаещите.

# 27
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
lulumba , аз записах дъщеря си /набор 2004/ в системата и няма начин да не я приемат, защото има 4 свободни места за ІІ-ра група, а само ние сме желаещите.
Честито на печелившите!  Wink   bouquet

# 28
  • Мнения: 9 990
Аз незнам кое ви шокира?Това са набори, минали вече записване.Нека ви обясня нещо.Когато е попълнена една група и мине време се случва така, че тази група има поне едно дете, което се мести с родителите си в друг квартал и напуска/освобождава място / или е болнаво и родителите му го спират.Ето ви ги как се появяват тези 2-3 места.Родител, чието дете не е било прието , ако го вълнува-ходи и проверява Редовно/ а сега и през системата следи/ къде има такива освободени места и ако все още му трябва услугата градина-отива и подава.Честно да ви кажа, ако аз съм поставена в ситуацията детето ми да е за 3 група и чак сега да се е освободило място-еми-няма да се затичам.Все още една ще си го изгледам аз и на предучилищна в училище отива.Когато голямата ми дъщеря беше 1 група забременях и нямах възможност да я водя/по месторабота на другия край на сф/Отново се поинтересувах още преди януари-как са групите в близките ми квартални ОДЗ-та, установих, къде се изчаква в края на годината да има отписани деца , освобождаващи място.И записах.Предвид големите групи и натовареността на персонала, аз ако бях-нямаше да ги обявявам тези 1-2 места, сега покрай системата излизат наяве тук-там.

# 29
  • Мнения: 9 814
lulumba , аз записах дъщеря си /набор 2004/ в системата и няма начин да не я приемат, защото има 4 свободни места за ІІ-ра група, а само ние сме желаещите.
Честито на печелившите!  Wink   bouquet

И от това мое действие ще има доволни- освобождавам място в градина с нито едно свободно място. А конкретно за групата на дъщеря ми има 5 чакащи деца.

Общи условия

Активация на акаунт