Какви стъкла за очила

  • 146 078
  • 180
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Предстои ми смяна на очилата (за късогледство и астигматизъм) и докато рових за модели на рамки, попаднах на един материал за стъкла-менте с някакво фалшиво покритие, което много лесно се надрасквало и падало. Като погледнах моите - ами то същата марка Shocked Та, този път реших да посъбера предварително малко мнения и информация Sunglasses:
Каква марка са стъклата ви, каква е цената им, доволни ли сте от тях?
  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 229
И на мен ще ми е полезна подобна информация. Когато ходих да си правя очила отдавна, само помня, че ми предлагаха стъкла по 4, 14, 24, 34, и т.н. лева, но не помня какви бяха разликите...защита за компютър имаха някои..

# 2
  • Мнения: 30 865
Най-добре ще ти обяснят в оптика за стъклата има огромен брой каталози.Едни от най-хубавита стъкла са на Цайс, както и другите немски, но са безумно скъпи. Корейските стъкла са на добро ниво, но също държат цена. Китайските са най-евтини и най-некачествени.Има и италиански, но то зависи и от големината на диоптъра и астигматизма. На мен едно стъкло немско ми излиза с екстрите които подържам около 600 лв. А трябва и друго стъкло и рамка все пак.  WinkА и са с дълга поръчка от чужбна. Зависи от много неща. Антирефлексното покритие е почти задължително и струва около 40-60 лв допълнително.

# 3
  • Мнения: 385
densi , можеш ли да кажеш конкретни марки? Моите явно са от най-корейските Wink
За Цайс съм убедена че са най-добри, но за жалост не мога да отделя 600лв за едно стъкло.

# 4
  • Мнения: 22 277
От години не нося очила и за съжаление няма да мога да съм много полезна, но....Стъклата наистина са най-важното нещо. Може да си вземеш рамка и от 10лв, но стъклата ти трябва да са добри, тъй като реално те са пред очите ти нон стоп.
Едва ли всеки може да си позволи 1стъкло в порядъка 500-800лв, но предполагам има и такива, които се движат в диапазона 200-300лв. Така или иначе човек не прави очила всеки ден.

# 5
  • Мнения: 30 865
Марките са различни в различните оптики и са над сто вида. Да уточня, че става въпрос за пластмасови много олекотени стъкла. Колкото по изтънени са те, толкова по-скъпи са.Просто отиди в оптика къдато можеш да се довериш че ще те обслужат качествено и ще ти предложат най-доброто съотношение за теб качество-цена. Успех. Качеството на рамката в повечето случай е от по-голямо значение от стъклата, защото се чупи лесно, разкривява се ,тежи или прави белези.От неправилно поставен наносник боли страшно глава, същото важи и за наушниците. Трябва да са общо взето близка цена стъклата и рамката.Естествено изключвам дизайнерските рамки които започват от 1000 лв. За около 200 лв могат да се направят очила със корейски стъкла с по-висок диоптър, но по-малък от 6 и малък астигматизъм с добро олекотяване и антирефлекс и ненадраскване. Над 6 диоптъра плюс астигматизъм, обаче стъклата са ужасно скъпи, дори и корейските.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 116
Обикновено в оптиките зарибяват така - имаме едни китайски, ама те са скапани.
Имаме едни немски супер, ама те са с висока цена.
И не споменават нищо, че имат и стъкла със средна цена и добро качество.

Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!

# 7
  • Мнения: 30 865
Обикновено в оптиките зарибяват така - имаме едни китайски, ама те са скапани.
Имаме едни немски супер, ама те са с висока цена.
И не споменават нищо, че имат и стъкла със средна цена и добро качество.

Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!
Наистина са супер стъклата. За съжаление си прав, но вече има оптики в които не ме гледат със съжаление като инвалид заради по-високия ми диотър и нежеланието да дам 1000 лв за очила.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 116
Аз пък си намерих маркови рамки за 75 лева + 2стъкла х 25лв. + 10 лева работа /без изтъняваване/ = 135 лева!

Диоптъра ми е -4.

# 9
  • Мнения: 3 521
Стъклата на Transitions Lenses  са много хубави> фотосоларни, достигат 100% УВ защита за по-малко от 30 секунди, не се потят, не задържат капки и с всевъзможни защити, преди 4 м. струваха 80 лв. бройката. Даже година или 2 гаранция получих. Минус е, че имат определени изисквания за изтъняването и ще трябва да съобразяваш рамките с тях.
Другите стъкла са ми на Lenti Оftalmiche - италианска фирма, пак със защита УВ400, антирефлекс, с покритие против надраскване - те струваха по 28 лв. бройката и са много леки, но са "простички" на фона на първите.

# 10
  • Мнения: 385
Аз пък си намерих маркови рамки за 75 лева + 2стъкла х 25лв. + 10 лева работа /без изтъняваване/ = 135 лева!

Диоптъра ми е -4.
Дилянка, браво на теб thumbsup Аз дадох двойно повече пари за ментета... Rage Ще потърся още инфо за тези стъкла, имам спомен че четох и други добри отзиви за тях. Някой има ли инфо коя оптика във Варна работи с тях? Иначе съм с малък диоптър -0.75.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 815


Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!
Аз малко след Нова година си взеха очила, със същите стъкла. Диоптъра ми е малък +0.5, аз ги взех за защита от компютър. Няколко пъти се случи да допра стъклата до грапави повърхности и за сега не са се надраскали  Peace

# 12
  • Мнения: 5 790
Обикновено в оптиките зарибяват така - имаме едни китайски, ама те са скапани.
Имаме едни немски супер, ама те са с висока цена.
И не споменават нищо, че имат и стъкла със средна цена и добро качество.

Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!

Абсолютно подкрепям.
Аз съм със стъкла от перфалит от няколко години. Не си свалям очилата от очите и не са се надраскали въобще. За справка - стъклата ми са със сфера и цилиндър, астигматични, с антирефлексно покритие и струват около 25 лв. Знам го, защото малката ми счупи очилата и ходих да ми сменят само едното стъкло.

# 13
  • Мнения: 3 736
Densi, какъв е твоят диоптър? На мен ми е крайно време да си сменя очилата, че настоящите са на повече от 10 години. Диоптърът ми е -8.5, астигматизъм също имам... Close

А имам и друг въпрос, последно като бях в оптика слушах да се говори за органични/минерални стъкла, каква е разликата между двете, знаете ли?

# 14
  • Мнения: 371
Ще използвам темата да попитам,правят ли се диоптрични слънчеви очила?
Имам такива,но са от няколко години.
Сега исках да си направя нови,но ми казаха,че такива очила не се правят.
Говоря за диоптрични тъмни стъкла на пластмасова дебела рамка.

Общи условия

Активация на акаунт