Какви стъкла за очила

  • 146 829
  • 180
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Здравейте на всички!   bouquet
Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!
В крайна сметка си поръчах такива стъкла от Joy optics. До края на месеца там има 20 % отстъпка за диоптрични рамки и се възползвах Peace
По нататък ще споделя отзиви, дано да са положителни  Praynig

# 31
  • Мнения: 2 229
Здравейте на всички!   bouquet
Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!
В крайна сметка си поръчах такива стъкла от Joy optics. До края на месеца там има 20 % отстъпка за диоптрични рамки и се възползвах Peace
По нататък ще споделя отзиви, дано да са положителни  Praynig

Колко лева са стъклата - 25 ли?
И има ли хубави рамки на нормални цени - до 50тина лева (с намалението)? Simple Smile

# 32
  • Мнения: 385
Juiciness , наистина са 25 лв стъклата и силно се надявам да са хубави Praynig , гаранцията им е 6м. Има избор на рамки, зависи какво си търсиш. Имаше даже едни намалени на 19-20 лв, май Pozza бяха. Около 50 лв гледах на Avanglion глазанти, също пластмасови цели рамки, метални, абе мисля че можеш спокойно да си избереш нещо прилично за тези пари. Моите са 60 лв с намалението, пластмасови в черно и бяло - нещо такова:
 

# 33
  • Мнения: 2 229
Мерси много, готини изглеждат тези, които си си взела! Hug Аз сега гледам моделите в сайта им, да си харесам нещо, въпреки че май не е обновяван скоро...

А от коя оптика на Джой си ги поръча? Simple Smile (сещам се, че има една в подлеза на Плиска, но там не бяха особено любезни, като ходих веднъж)
За колко дни ще са готови и кога плащаш - при получаването ли?
Май много въпроси станаха. Embarassed   bouquet

# 34
  • Мнения: 385
Мерси много, готини изглеждат тези, които си си взела! Hug Аз сега гледам моделите в сайта им, да си харесам нещо, въпреки че май не е обновяван скоро...

А от коя оптика на Джой си ги поръча? Simple Smile (сещам се, че има една в подлеза на Плиска, но там не бяха особено любезни, като ходих веднъж)
За колко дни ще са готови и кога плащаш - при получаването ли?
Май много въпроси станаха. Embarassed   bouquet

"С питане до Цариград се стига" са казали хората Peace
Незная от кой град си, аз мога да дам инфо за Варна - ходих в оптиката на Княз Борис. Тук са адресите на отпиките.
Поръчах очилата вчера и ще са готови в сряда, оставих капаро 50 лв, но може колкото имаш, остатъка ще доплатя при получаването. Ами това е май  Hug

# 35
  • Мнения: 2 229
Мерси! Аз съм от София, но в сайта им има адресите, ще се ориентирам. Simple Smile Значи бързо стават, да си ги носиш със здраве! Hug

# 36
  • Мнения: 8
...Моите са 60 лв с намалението, пластмасови в черно и бяло - нещо такова:
 
и моите са подобни  Laughing

# 37
аз като служител на Джой оптикс мога да ви дам конкретни съвети относно очилата,но мисля,че във всички наши магазини има брошури с конкретните изгодни предложения за месеца...що се отнася до стъклата на Есилор-много добър избор Simple Smile...в момента има и суперизгодни оферти със стъкла на Цайс,Маска...ами посетете някой от нашите магазини в страната и ще се убедите,че за 100-150лв можете да си направите наистина качествени очила,а за избора на рамки няма какво да говоря,разнообразието е голямо

# 38
  • Мнения: 385
Аз от Маска съм много разочарована и няма да повторя  Naughty От стъклата съм изключително доволна, но май докторката не ми е напаснала диоптъра, та пак ще сменям...  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 96
http://www.essilor.bg/Lenses/OrmaTrioClean.pdf

Препоръчвам тези стъкла, имала съм 3 чифта очила преди лазерната корекция, всичките с лещи на Есилор, носила съм ги с години, издръжливи, нечупливи, с опции за всевъзможни екстри и покрития. Сега си направих нулеви след операцията, пак на същия бранд с надежден антирефлекс. Не са евтини, но инвестицията си струва според мен. И изглеждат страхотно- ултра тънки, без отражения, с красив зелен нюанс на антирефлексното покритие, не се изпотяват, по-трудно се цапат, леки са.

# 40
  • Мнения: 198
японски стъкла - HOYA, цената, която ми казаха е 50лв/стъкло (с 9 слоя покритие и още няккви си екстри).
Някакви отзиви за тези японските стъкла имате ли? 

Мойте очила са с такива стъкла. Стъклата бяха 100 лв с отстъпката  ги взех за 80. Много лесно се почистват, друго което ми направи много добро впечатление е при влизане/излизане от топло/студено най-много за секунда се изпотяват. Гаранцията им е 2 години.

# 41
  • Мнения: 148
Здравейте!

Наскоро сложих очила, обаче какво избирах - рамката като че ли не ми е удобна,
та въпросът ми е - може ли стъклата от тези ми очила да се сложат на друга рамка?
И колко струва подобна смяна ( т.е. дали не е по-добре направо нови?)

# 42
  • Мнения: 385
4ик4ирик, щом отскоро си с очила, дай си малко време за адаптация, може просто да не си привикнала  Peace Ако продължава да ти е неудобно, най-добре да питаш в оптиката дали могат да направят смяна и колко ще ти вземат. Според мен, ако новата рамка е за по-малки стъкла може и да се получи. Ти от колко време си с очилата?

# 43
  • Мнения: 148
Скоро-седмица, но свиквам с различния поглед, обаче рамката не се захваща за ухото, а "изхвърча" 1-2см назад и като замятам косата си зад ушите, все ги удрям. И като се навеждам се изхлузват

# 44
  • София
  • Мнения: 67
Момичета от 10 год. се занимавам с оптика и ще ви дам малко практическа информация. Качествени стъкла на средна цена 25 лв могат да се намерят във всяка свястна оптика/Оптикласа,Леонардо,Джой,Юниглас/, по евтините са произведени в Корея, но това не значи, че не са качествени,както се сещате водещите световни производители изнесоха заводите си на изток. За големите  фирми контрола е стриктен и качеството е гарантирано.
Около 35-40 лв на стъкло  може да се поръча от Essilor и Rodenstock,за по - високите диоптри цената е доста по- висока,но има разумни предложения. Навсякъде се започва от по-скъпия продукт,но винаги клиента има право да попита за друг по-изгоден вариант.
Много от фирмите предлагат гаранция на стъклата,въпреки,че според новия закон за защита правата на потербителите всички са длъжни да осигуряват 2 годишна гаранция,за да е възможно това обаче трябва да представите касова бележка,така,че изисквайте я от търговците.
За това дали антирефкексното покритие помага могат да се изкажат всички, които шофират активно/най- необходими са очилата в тъмната половина на деня/, които работят на изкуствено осветление или стоят по-цял ден пред монитора,колкото и да е защитен той излъчва светлина,която дразни окото и предизвиква сухота.
Е надявам се да съм ви била полезна,последно пазарувайте от утвърдени магазини,там може да получите качествена стока , добра цена и обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт