Относно смученето на пръсти

  • 11 422
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
мен най много ме претеснява това че синът ми си смуче пръста постоянно не само като заспива но пред телевизора аби навсякъде е с пръста в устата като се скараме го маха и почва да се чуди какво да си прави ръцете като пушач който еотказал цигарите и се чуди какво да държи в ръцете си

# 16
  • Мнения: 58
Здравейте мами за всички,  който имат проблем със смученето на пръстчетата има много лесно и просто решение, което аз съм пробвала лично с детето си. Вземете от аптеката 1 лекарство , казва се Daum-exol , струва 10.00 лв и с него лакирате ноктите на детето , ефекта е бърз лесен и безболезнен, като не се хабят нервите ви да правите забележки или друго. Просто , лекарството е неприятно на вкус и отказва децата от смученето на пръсти и гризенето на нокти за нула време. Успех на всички с този проблем, дано съм ви била полезна.

# 17
  • Мнения: 13
Оооох, и моя човек си ги смуче, но започна на годинка и половина - като спрях да го кърмя, открил си ги е насън за утеха. Докато разбера мина половин месец, той от много малък спи сам в другата стая. Преди това - нито палци , нито биберони. Много ме е яд. Смуче ги само докато спи, може би повече по време на следобедния сън, а през деня рядко - ако много иска да му обърна внимание, а аз нещо съм заета, знае че като го видя ще оставя каквото правя и ще отида. Не е ултра тежък случай, но само от половин година смучене ни се струва че вече резците са тръгнали напред и купихме Даум-Ексол - шишенцето е към края си, но смученето определено не е, свикна с вкуса. Тук срещнах идея за зашити за пижамата ръкавички, още утре ще го направя и много се надявам да свърши работа Praynig

Впрочем искам да си кажа мнението за възгледа да се остави навика 'сам да отшуми' до еди-колко си години, за да не се травмира детето - а носенето на шини с години, подигравките и деформираната челюст по-малко ли ще го травмират? Айде моля ви се...

# 18
  • Мнения: 391
Дъщеря ми беше приблизително на вашата възраст- 1 година и 10 месеца,когато спря да си смуче пръста.Чудото стана благодарение на "Даум ексол".Мажат се пръстите ,които детето смуче.
Не ми се е сърдила ,че й ги мажа.Напротив радваше се ,искаше да я лакирам  и изобщо не свърза горчивия вкус с мен. Simple SmileОще първия път я предупредих ,че  пръстчето ще горчи ,защото това е "лак-люти чушки".И всеки път като я мажех я предупреждавах да не си лапа пръстите ,защото е "гадно", има "люти чушки".

Бях чела ,че няма проблем детето да си смуче пръстите до към 4 годишна възраст и само ако продължава и след това има опасност за захапката ,но мисля ,че това не е вярно - захапката се променя и по-рано. Струва ми се ,че макар да преустановихме лошия навик навреме ,захапката на дъщеря ми е малко променена .Близките ми твърдят ,че е незабележимо.Все се надявам ,че ще се оправи изцяло  с времето и ще  стане незабележимо и за мен . 

# 19
  • Мнения: 58
Понеже, тъй като гледам сме с най-дълъг стаж, ще си позволя да изкажа мнение.
Дъщеря ми стана скоро на 5 години. Смуче си палеца вечер докато спи. Несъзнателно. Захапката и е доста променена. Ходихме на ортодонт и ни препоръча един вид шини за млечни зъби. Нарича се трейнер. Работата не е никак лесна. Този вреден навик (позволявам си да го нарека така с риск да ме захапете) се изкоренява мнооого трудно. Съвета ми към мамите, които още се чудят, е да вземат мерки незабавно. Дали Даум-екзол, дали лепенки или защити ръкавки... На по-късен етап травмата е по-голяма. Сега като се замисля, най-голям успех имат мамите, които се заемат с проблема още в начален етап.
Не съм суетна, но красивата усмивка за мен е много важна.
Пожелавам успех на всички. На нас продължава да ни е трудно. Sad

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Kinda, много добре те разбирам, и моята щерка след няма и месец ше навърши 5. При нея все още няма промяна в захапката, но тя продължава упорито да си смучи пръстта (всъщност става въпрос за двата палеца). Всяка вечер я мажа с Даум ексол, и действително през нощта не си ги лапа. Но като легне, използва момента преди да я намажа, и налапва пръста. Имам чувството, че вече го прави повече за да ме дразни. Друг е въпросът, че следобед в градината си смучи пръстите необезпокоявана... Но аз не се отказвам, казала съм и, че ще я мажа докато не престане, ако ще 10 шишенца да изкупя. Инат голям е, но и аз не и отстъпвам  Laughing

# 21
  • Мнения: 994
Работата не е никак лесна. Този вреден навик (позволявам си да го нарека така с риск да ме захапете) се изкоренява мнооого трудно. Съвета ми към мамите, които още се чудят, е да вземат мерки незабавно.

Подкрепям. Дъщеря ми си смука палеца до 4 г + и сега има проблеми с постоянните зъби и захапката, които ще ни струват не малко пари. Тъй че преценете. И успех.

# 22
  • София
  • Мнения: 512
Да си дам гласа за Даум Екзол-а  Peace
Отказахме двама упорити палцесмучковци  Joy
Единият успешно смучил палеца 3 години, а другия 2 години. Та за около седмица ги отказахме, после малко зор със заспиването имаше, но деформираните пръсти и захапки не ни се нравеха  Hug

# 23
  • Мнения: 53
Здравейте! Бих казала,че имам много голям проблем! Дъщеря ми е на година и четири месеца и от петмесична непрекъснато си смуче пръстите! Когато започна, си изплюваше биберона и лапваше ръката! Така веднъж,втори,трети път...! Накрая реших, че като не иска биберон, е по-добре да го махна. Не беше тръдно, но проблема е в това,че тя започна да си лапа ръцете! Кокво ли пробвах да я отуча: слагах й чорапи; купих от аптеката някакъв разтвор против лапане на ръце; мазах я с люта чушка.... Е, нищо не помогна!!! Поне за през ноща намери начин да не ги лапа! Заших и чорапи на чувала за спане! Но това не решава проблема, защото винаги когато е без него си прави каквото си знае! Затова, моля ви, някои  да ми каже, как да я отуча от този толкова вреден навик! Предварителни благодарности! newsm20

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 14:21 от Vili_Dj.

# 24
  • Мнения: 5 393
А защо не пробваш да я оставиш с времето сама да се отучи? Според мен всички тези контрамерки, които предприемаш да я ограничиш, само я настървяват още повече да лапа ръце винаги, когато може.

# 25
  • Мнения: 53
И това съм го мислила, но се притеснявам, че ако я оставя и тя не се отучи сама може да й се изкривят зъбите! По точно не само аз мисля така, но и зъболекарят ми!
Така, че малко ме е страх да поема този риск! Но знам ли, аз така или иначе, все още не мога да я отуча...!?

# 26
  • Мнения: 575
Имам го същия проблем с дъщеря си, смуче си палеца постоянно и през деня и по цяла нощ, само с него заспива. ooooh!
Не мисля, че нещата трябва да се оставят така, но и аз не знам какъв е начина.  Дано някой сподели начин.  Confused

# 27
  • Мнения: 53
Здравейте! И ние сме така! Мазах я с Даум Ексол,и ефекта беше нулев! Поне 7-8 шишета измазахме! После я мазах с люта чушка! Почеше си очите, пореве, и пак пръста в устата! Започна да си лапа пръстите още на пет месеца и досега нищо не помогна! Поне за през ноща съм й зашила чорапи към чувала и не си лапа пръстите цели 10 часа!

# 28
  • Мнения: 2 070
моето дете ,пък,си гризе ноктите,отскоро. Confused

# 29
  • Мнения: 53
Е, честито! newsm62

Общи условия

Активация на акаунт