sywet

  • 734
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте. работя като счетоводител, заплата средно добра. в смисъл добра но може и повече.
шефа иска да вкарва някакъв чужд софтуер, на англ оф корс Wink  а всеки които е счети знае че  това крие риск за края на годината.И така аз започнах да се съмнявам какво да правя. Фирмата е малка, но има големи идеи и може и да се развие добре един ден. Знам ли. Като започнах тук пак програмара беше нова, но поне българска и изпитана, та от мен се очакваше само да е науча. Шефа не спийква български ама хич. Иска да се позлва тази програма ама настоява.
Аз пуснах си ви на едно две места, и на едното взе че стана. По договор за заместване на една бъдеща мама (бъдеща защото ще роди след 20-тина дни). И там за 1 година, след което по устни уговорки трябва да се прехвърля в одиторска фирма. Аз искам да се развивам в одита.
Моля за съвет защото незнам какво д аправя.
Шефа е намерил учител. Убеждаваме да остана. А толкова съм объркана.
Какво да правя, моля за съвет

# 1
  • Мнения: 516
Да напускаш само заради нов софтуер ми се струва непрофесионално. В тази динамична среда софтуерът постоянно се развива. И рано или късно ще ти се наложи да научиш нещо ново, където и да си. Отделно, за да си конкурентен на пазара, трябва да учиш постоянно. В тази връзка, причината ти за напускане на старата работа ми се струва глупава.

# 2
  • Мнения: 5 647
Моментът не е никак подходящ за смяна на работата, а и смяна заради софтуер ми звучи несериозно.

# 3
  • Мнения: 606
Какво означава "sywet"?
Звучи като някакви хамерикански спец части.

# 4
  • Мнения: 75
И според мен идеята за толкова прибързано сменяне на работата не е никак добра. Още повече, че ти си се утвърдила малко или много на това място вече пък и щом шефа те моли да останеш и ти предлага дори обучение... На фона на тази криза не е никак добре според мен да се сменя работата дори при друго предложение и възможност. А и предполагам, че и на новото място също ще ти се наложи да свикваш с нови неща. Така че новите знания ще бъдат придобивани за някакъв период от време и на двете места.  Simple Smile Решението все пак си е твое и ти най-добре би преценила как да постъпиш, но дано поне малко успеем да ти помогнем да се отърсиш от това объркване и да ти помогнем със съвет! Желая ти успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 949
Мацка, ти заради софтуера ли искаш да напускаш или заради kolegata   Mr. Green

'щото и в двата случая си биеш шута без кой знае каква причина  Mr. Green  Stop

# 6
  • Мнения: 606
Колегата я задържа, софтуера обаче е страховит....

# 7
  • Мнения: 940
Моментът не е никак подходящ за смяна на работата, а и смяна заради софтуер ми звучи несериозно.

И на мен така. Сега се търсят много счетоводители...
А ако имаш и други причини както чета....май нещо не си у ред.

Общи условия

Активация на акаунт