плоден сак и съсирек

  • 3 030
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета.
След 3 дни закъснение на менструацията, си направих тест за бременност - положителен.
От 1 седмица ми се гади от всичко, не мога да се храня въобщте, имам учестен пулс, вие ми се свят. Тази нощ имах силни болки вдясно, и тъй като съм оперирана от апеденцит, си помислих за най-лошото - извънматочна бременност поради запушване на тръбата от сраствания. Тази сутрин бях в Шейново, където ме прегледаха с ултразвук... Оказа се, че в единия край на матката има плоден сак, но за съжаление от другата страна има още нещо, което според лекарят е съсирек. Според него бременността ще се прекъсне сама. Моля ви да споделите, ако някоя от вас е била в такова положение. Има ли шанс да се се изхвърли само съсирекът, а бебето да остане?

# 1
  • Мнения: X
Мисля, че не е трябвало да бъде толкова категоричен, но все пак той е лекарят. Може и да се резорбира. С втората бременност имах изчезващ близнак и всичко се резорбира и изчисти от само себе си, без да засегне другия плод. Не съм имала нито кървене, нито болки, нищо. Стискам ти палци, аз лично бих потърсила и второ мнение.

# 2
  • Мнения: 498
Направи и втора консултация Naughty

# 3
  • Мнения: 25
Пандора, благодаря, че ми отговори толкова бързо. Мъвът ми е командировка и съм в ужасно състояние, само плача... Да, трябва да се стегна и да си запиша час при друг лекар.

# 4
  • Мнения: 2 270
задължително се консутирай с поне още един лекар Peace
Стискам палци всичко да се развие добре Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 3 789
Моят съвет е за второ лекарско мнение и преглед.
Не се доверявай само на един, пък бил той и най-големият специалист.
Дано всичко се развие в правилната посока!
Късмет! Praynig

# 6
  • Мнения: 25
Пандора, близнакът беше ли оформен като плоден сак, или не? При мен сакът с плода е много малък, а другото, което според докторът е съсирек, е доста по-голямо.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
Включвам се само за да ти пожелая късмет. Praynig Знам (от личен опит), че ти тежко в момента. Опитай се да събереш сили и да потърсиш 2-ро мнение, защото всичко е възможно на този свят.  action032

# 8
  • Мнения: 11 816
И аз де се включа със съвет за второ, та дори и трето лекарско мнение! Стискам ти много силно палци!  Praynig

# 9
  • Мнения: 219
Не плачи мила,така само си вредиш. Не мога да се включа с компетентен отговор,но те съветвам да се консултираш с няколко специалиста. Според мен всяко правило си има изключение

# 10
  • Мнения: 180
На преглед при втори ако се наложи и при трети доктор.Когато бях бременна в 11 г.с. ми казаха че е имало и още един ембрион който не се е развил, доктора каза ,че ще се резорбира и всичко ще е на ред.Имах само леко кафеникаво зацапване.Така че се успокой и мисли позитивно. hug

# 11
  • Мнения: 237
Не мога да ти помогна с компетентен отговор,но 6те ти кажа:
Мисли позитивно, не се от4айвай  и потърси второ мнение
Стискам палци вси4ко да е наред Praynig

# 12
  • Мнения: 2 274
В 6-7 г.с. и аз имах съсирек от едната страна на плодния сак. Лежах за задържане една седмица в Майчин Дом, имах кафеникаво течение през това време и съсирекът се изчисти. Трябва да лежиш и да почиваш, да не се тревожиш. В МД ми слагаха инжекции Папаверин 3 пъти дневно и пих Утрогестан и така си запазих бебчето! В последствие още 2 пъти лежах в Шейново за задържане, но причината беше друга. Сега имам едно здраво и палаво 2 годишно момченце. Стискам палци и при теб да се подредят нещата  Peace. Потърси и друго мнение, защото на мен първата лекарка ми каза, че правя аборт и нямало какво да направя  #Cussing out! Лежи си и се пази!

# 13
  • Мнения: 1 516
Avryl, нищо не е свършило преди да свърши наистина. Момичетата са те посъветвали добре...Моля се нещата да се развият не по предсказаничта на доктора и да ни зарадваш с добра новина  Hug

# 14
  • Мнения: 645
Avryl, нищо не е свършило преди да свърши наистина. Момичетата са те посъветвали добре...Моля се нещата да се развият не по предсказаничта на доктора и да ни зарадваш с добра новина  Hug
успех мила Hug

Общи условия

Активация на акаунт