Отговори
# 30
  • Мнения: 3 211
Аз започнах нова работа, докато все още бях в майчински. На граждански договор, който ми беше и изпитателен срок.
Но всичко зависи от това, дали старата ти работа те удовлетворява, но щом изобщо мислеш за нова, явно-не Wink
За мен никак не беше трудно адаптирането в новата обстановка, работата ми беше позната, макар и точно тогава да бяха настъпили много значителни нормативни промени.
Не съжалявам.
Притеснява ме обаче, че тогава сигурно по-трудно ще бъде - хем с малко стаж, хем с две деца.  Thinking
Няма да ти пречат децата, стига желание да имаш Peace А пък и сега нямаш стаж, така че няма разлика. По-добре си довърши образованието, ако това ще ти повиши шанса и квалификацията за по-добра работа.

Аз също планирам докато съм в майчинство да изкарат магистратура и някоя степен на английски и ЖЗ, дано да е преминала кризата, може и да се огледам за нещо друго-по-квалифицирано.

# 31
  • Мнения: 2 908
Върнах се на старата си работа,но нито заплащане,нито работно време ме удовлетворяват-нямаме и никакво право да закъсняваме,да излизаме извънредно-редом с редовните служители си работим,някои родители не ги пускат дори на родителска среща в градината да отидат.В града,в който живея,няма друга работа,пък било то и не по специалността ми,така че-щастлива съм,че поне има работа и не получавам и минимална работна заплата Mr. Green

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако ме удовлетворява старата работа ще предпочета нея.

# 33
  • Мнения: 826
Аз ще си търся напълно нова работа. Тази бременност ми помогна да се откъсна от 8 годишно "зацикляне" в сфера, която ужасно те истисква и амортизира. Сега докато дочаквам раждането на бебка и после, когато си я гледкам ще дообмисля идеята, която вече имам в главата си... за новата ми работа. Simple Smile Успех и на теб!  Flowers Four Leaf Clover

# 34
  • Мнения: 498
Разписвам се в темата ,че и мен ме касае

# 35
  • Мнения: 468
Аз ще си търся напълно нова работа. Тази бременност ми помогна да се откъсна от 8 годишно "зацикляне" в сфера, която ужасно те истисква и амортизира. Сега докато дочаквам раждането на бебка и после, когато си я гледкам ще дообмисля идеята, която вече имам в главата си... за новата ми работа. Simple Smile Успех и на теб!  Flowers Four Leaf Clover

И аз така, само че последните месеци преди да забременея търпях нарочно, че не върви нова работа и хоп, бременност. Peace

# 36
  • Мнения: 4 335
Ами зависи от работата.
Аз лично ще се вьрна на старата,поне докато завьрша образованието си и започна по специалноста си.
Най вече ме устройват смените,7 дневни смени на месец,много свободно време,което ще мога да отделям за синьт си.Работата е приятна за мен,работният ден минава неусетно.А и ми е сьвсем близо,на няколко минути от нас.Мразя дьлгото пьтуване до работа и задрьстванията.
Общо взето не ми се сменя.Ако един ден имам вьзможност да работя по специалността си,вече ще е друго нещо.Така бих пробвала.

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И двете възможности крият своите плюсове и минуси. Зависи както от вида на работата, така и от личното удовлетворение от нея. Относително е. Аз специално се върнах и двата пъти на старата си работа, макар че вторият път имах възможност да я сменя и то за много по-добра. Явно има нещо, което в старата ме влече, за да се върна на нея. Не че бих останала цял живот там, не съм се венчала за нея все пак. Но е въпрос на много взаимно свързани елементи, които заедно накланят везните в една или друга посока.

# 38
  • Мнения: 9 814
И аз ще започна с това, че зависи от работата.
Аз лично не виждам как ще се справям с моята и живот и здраве с две деца- едното ученичка, а другото в яслена възраст.
Аз и сега едвам успявам
При мен се налага да сменя работата си- ненормирано работно време, не винаги почивката е събота и неделя, болничните са мръсна дума.....
А иначе работя по специалността си, но съм единствената от колегите си омъжена с дете.
Останалите са 20 максимум 25 годишни несемейни хора, които могат да си позволят да седят всеки ден поне два часа след работно време.

# 39
  • Мнения: 3 294
Бих се върнала на старата работа , защото ме устройва . Сега мога да ползвам болнични , отпуска или просто да си взема ден , когато имам нужда , а след майчинство предполагам че ще ми се налага да отсъствам  Peace

# 40
  • Мнения: 270
Аз лично няма да се върна на старата си работа защото вече не искам да я работя,мисля да си търся нещо по-интересно и доходно пък да видим какво ще намеря  Grinning,но със сигурност работотата трябва да се харесва на човека който я работи,иначе бързо омръзва.

# 41
  • Мнения: 1 240
След първото майчинство (от което ползвах 10 месеца) се върнах на старата работа. Чувствах се добре, сега пак от тук ще изляза във второ майчинство. Би ми се искало да се върна пак, но не знам как ще се стекат обстоятелствата.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 752
Не бих рискувала.Ами ако новата работа не ми допадне?Или може би не съм имала подходящи примамливи оферти...

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз лично не мисля да се връщам на старата работа първо,че не е нещо особено,второ,че вече като работно време не ме устройва.Мисля,че това ще е идеалният момент да си потърся нова работа.

# 44
  • Мнения: 439
С първата бременност, след дългогодишен стаж във вирмата, се върнах, и след 4месеца, напуснах.
Известно време останах с детето да се климатизира на яслата и тогава си търсих нова, като изрично обяснявах за детето.
Кандидатствах на няколко места, ходих на две интервюта, от което на едното ми се обадиха на следващия ден дали мога да започна, а на другото закъсняха и ми се обадиха по-късно, да ме питат дали съм почнала някъде. Стана ми драго и споделих на новата работа, а те казаха, че не си ме дават
Успех и на теб

Общи условия

Активация на акаунт