Х-л Азалия- става ли за през зимата?

  • 3 355
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 17 933
Резервирахме за трети март, но сега ме сюрпризираха познати, че било студено там. Вярно ли е? Други мнения и отзиви за там?

# 1
  • Мнения: 1 655
За хотел Азалия в комплекс Свети Константин и Елена ли става въпрос. Ако е за там, все пак е зима, а той е на брега на морето. Ако времето е слънчево мисля, че ще ви е приятно. Ще се разходите из комплекса, но ще е много пусто имайки предвид, че няма хора, не е озеленено още и е малко "сиво" наоколо.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 243
Дори е многоооо сиво!
Комплексът прилича на катакомба. Миналата събота бях там на басейн и точно около Азалия е разкопано, градинките са пустош, навсякъде има боклуци и пак боклуцииии #Cussing out
Иначе самият хотел е добър избор. Басейнът е с топла минерална вода, стаите са чисти и големи. персоналът е любезен, но...до там!

# 3
  • Мнения: 17 933
Да, за там става въпрос, знам какво е по морето през зимата, по- скоро имам предвид дали е топло в хотела?

# 4
  • Мнения: 674
Хотела е топъл но басейна не!!!
Иначе е може би най - добрия летен хотел във Варна и около! Peace

# 5
  • Мнения: 856
Изрових тази тема, защото търся инфо за Азалия. Ако някой е ходил последните месец-два, моля за впечатления. Интересува ме колко топъл е басейна и дали е чист. Попаднах на мнения от друг форум, че сауната била със странно работно време, нещо като от 17 до 20 часа. Така ли е наистина? Какво е качеството на храната?
Търся място за ваканция след новогодишните празници. Иска ми се да е по морето, да има минерален басейн и да е приятно. Приемам и други предложения.

# 6
  • Мнения: 17 933
Ние ходихме по 3- ти март, изкарахме си много добре. Храната е супер, не е кой знае колко много като разнообразие, но е много вкусна и има достатъчно. Топло е в хотела, стаите са големи, удобни. Басейна е с нормално топла вода, може би около 35-37 градуса, приятна е, но басейна е малък и ужасно миришеше на хлор. За СПА-то помня, че масажите бяха със записване, сауната си работеше непркъснато. Във фоайето спокойно си играехме карти, табла, пийваш, хапваш- спокойствие. Има билярд и интернет. Починахме си, но бяхме за 3 дни, за повече може би ще е скучно, аз така си мисля

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Почивахме това лято в Азалия . Много бях разочарована. Няма паркинг към хотела и охраната ни накара да паркираме колата буквално на улицата. През нощта някой я беше ударил.
На другия ден полицаите казаха ,че нищо не могат да направят защото не знаят кой я е ударил . А от хотела казаха ,че това не е тяхна грижа #Cussing out  И така никой нищо не направи . Това още на 2 ден - представи си каква "весела " почивка си изкарахме .

# 8
  • Мнения: 674
Изрових тази тема, защото търся инфо за Азалия. Ако някой е ходил последните месец-два, моля за впечатления. Интересува ме колко топъл е басейна и дали е чист. Попаднах на мнения от друг форум, че сауната била със странно работно време, нещо като от 17 до 20 часа. Така ли е наистина? Какво е качеството на храната?
Търся място за ваканция след новогодишните празници. Иска ми се да е по морето, да има минерален басейн и да е приятно. Приемам и други предложения.
Хубав си е хотела и за зимата.
Басейна не е супер топъл но  не е и студен.
Сауната и парната баня работят целодневно.
Вече обаче нямат пакет със олинклузив а само със закуска.
Добро е хотелчето.

# 9
  • Мнения: 17 933
Ние бяхме на ол инклузив, много евтино беше, не помня цифри, но беше много изгодно. А за колите наистина е така, фраш беше, имаше много румънци тогава, ние затова и не мръднахме никъде, защото излезеш ли- край, после се чуди къде да спреш. Извън хотела също беше мизерничко, строителна площадка направо

# 10
  • Мнения: 856
Благодаря на всички за мненията.
raja_nikol, и аз искам за 3-4 дни.

Вече обаче нямат пакет със олинклузив а само със закуска.
Това за след празниците ли се отнася?

# 11
  • Мнения: 674
Благодаря на всички за мненията.
raja_nikol, и аз искам за 3-4 дни.

Вече обаче нямат пакет със олинклузив а само със закуска.
Това за след празниците ли се отнася?

От 1 ноември нямат ол инклузив.

# 12
  • Мнения: 1 893
А какво влиза в цената на нощувката?

# 13
  • Мнения: 856
А какво влиза в цената на нощувката?

В сайта на хотела са дадени цените, отстъпките за пакети, а има и възможност за полупансион и AI.  Не знам дали тази информация е напълно актуална, тъй като не съм контактувала с тях все още.

ЦЕНИ

Цени за настаняване 01.11.2009 - 30.04.2010 /с включена закуска/
Двойна стая стандарт - 80.00 лв.  
Двойна стая De luxe    - 100.00 лв.  
Единична стая стандарт - 50.00 лв.
Единична стая De luxe  - 70.00 лв.

Пакетни цени на база нощувка и закуска:
- До 3 дни (петък, събота, неделя) - 10% намаление от цената
- Почивка 5-7 дни - 15% намаление от цената
- Почивка над 7 дни - 20% намаление от цената

Посочената цена включва:
ДДС, курортна такса и туристическа застраховка

Доплащания:
- за полупансион     - 10 лв./човек
- за пълен пансион  - 16 лв./човек
- за ол инклузив      - 20 лв./човек

Безплатни услуги:
Вътрешен  басейн с минерална вода, шезлонг, welcome drink, фитнес, сауна, тенис на маса, неохраняем паркинг и интернет.

# 14
  • Мнения: 1 893
Mur, много ти благодаря   bouquet
А интернет по стаите дали има?

# 15
  • Мнения: 674
Mur, много ти благодаря   bouquet
А интернет по стаите дали има?
Има

# 16
  • Мнения: 151
ммм да ама all inclusive вече няма,  Sad поне в непразничните зимни дни, предполагам така ще е ... и в този ред на мисли имате ли представа как вървят цените в ресторанта?...
направих резервация за утре вечер и после ще пиша впечатления... за момента ме притеснява дали ще се оцъкля в ресторанта (някой беше писал че пакет ядки е 25 лв) и дали ще мога да потопя малчо във басейна... от рецепцията ми казаха че водата е 31 градуса  newsm78

# 17
  • Мнения: 674
ммм да ама all inclusive вече няма,  Sad поне в непразничните зимни дни, предполагам така ще е ... и в този ред на мисли имате ли представа как вървят цените в ресторанта?...
направих резервация за утре вечер и после ще пиша впечатления... за момента ме притеснява дали ще се оцъкля в ресторанта (някой беше писал че пакет ядки е 25 лв) и дали ще мога да потопя малчо във басейна... от рецепцията ми казаха че водата е 31 градуса  newsm78
Скъпичко е в ресторанта но чак ядките да са 25 лева . НЕ.
Разходете се до ресторант Копитото пеш е на 400-500 метра евтино и мноооогооооо вкусно.
Също може да отидеш и до Иванчов хан - не е скъпо.

# 18
  • Мнения: 151
Мариянка, много съм ти благодарна за информацията! Целогодишно са отворени тези заведения, нали?  Praynig

# 19
  • Мнения: 674
Мариянка, много съм ти благодарна за информацията! Целогодишно са отворени тези заведения, нали?  Praynig
Целогодишно работят и двата ресторанта. Има и магазини целогодишни така че споко.
Ако сте с кола и до града може да слезете 8 км са.
На Копитото - или иначе го наричат бай Данчо има много вкусни големи кюфтета.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529

Интернет има само във фоаето.

# 21
  • Мнения: 856
ммм да ама all inclusive вече няма,  Sad поне в непразничните зимни дни, предполагам така ще е ... и в този ред на мисли имате ли представа как вървят цените в ресторанта?...
направих резервация за утре вечер и после ще пиша впечатления... за момента ме притеснява дали ще се оцъкля в ресторанта (някой беше писал че пакет ядки е 25 лв) и дали ще мога да потопя малчо във басейна... от рецепцията ми казаха че водата е 31 градуса  newsm78
Ще очаквам с нетърпение впечатленията ти.
Аз лично не държа на AI, тъй като искам да се пообиколим северното черноморие.

Благодаря на всички за полезната информация   bouquet

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Интернет има във фоайето. В басейна е разкошно- топла водичка и въздухът около басейна е много топъл. Много ни хареса на всички!
Ние бяхме преди 1 ноември и беше на база АИ, сега не знам как е.

# 23
  • Мнения: 151
Ето ме, пиша  Simple Smile

Хотелът си го бива и да, става за кратка зимна почивка според мен. Казвам "кратка" само защото си зависи до човек, какво търси от почивката - забавления кой знае какви не могат да се очакват, но то това май си важи за зимните морски почивки по принцип...

Отговаря си на звездите, ммм много е приятно да си пиеш кафенцето сутрин в бара с морето пред теб! Стаите са приятно обзаведени,не са малки, нормални са. Ние бяхме на седмия етаж, препоръчвам го, нищо че е 7ми, всъщност изобщо не е висок, защото рецепцията е на 3тия етаж, а той е приземен (малко странно разположение имат етажите). Освен това е хубаво като се резервира да се иска стая с изглед към морето и по-далече от асансьора.
Закуската на блок маса беше вкусна! Нямаше алинклузив, обясниха ми че може и да имат през зимата, но зависи от броя на гостите. Обядвахме веднъж в ресторанта, скъпичко е, основните ястия започват откъм 20 лева нагоре..е, нормално за 4звезди предполагам, но и беше вкусно сготвено с пресни продукти.
Алтернативи за хранене има, "Копитото е само на 5 мин пеш.
Там вечеряхме и обядвахме на  народни цени. Мариянкаа   bouquet Точно от големите кюфтета хапнахме  Mr. Green Много ми хареса това ресторантче, професионално обслужване, добра храна, вътре приятнооо ... с коледна украса, много уютно.
Времето беше страхотно и в комбинацията с това синьо море, факта че нямаше навалица от хора и коли ме кара да си мисля, че пак ще се дотътрим там зимата.
Да кажа и за басейна - водата е приятно хладка, като за мен идеална за плуване, но за малки деца, като моя 3годишен маймун ми се стори малко студена..макар че го топнах веднъж. И аз лично не съм чак толкова очарована от самия басейн...имаше и хора, които не бяха гости на хотела и по едно време беше пренаселено... и незнам защо, но не ме вдъхнови някак, на снимката в сайта им иглежда доста по-луксозен и голям, отколкото е всъщност. Има сауна (мисля че се ползва безплатно) и ако сте фенове, след като се напарите, може директно да изтичате на плажа и да се топнете в морето.
За останалите услуги - масаж, терапии и т.н. нищо не мога да кажа, но си ги има и тези екстри.
Единственото ми разочарование е от факта че по етажите няма интернет  Naughty нищо че на рецепцията има голяма табела от сорта : "по желание на гостите можем да свържем стаята с интернет". Обясниха ми че мога да се вържа ако си нося собствен кабел  Crazy. Така че имайте го предвид, ако ще ви трябва. Във фоайето си има, какти и два компютъра.

# 24
  • Egypt
  • Мнения: 132
Две години подред ходя зимата в този хотел, точно заради минералния басейн и спокойствието. Обстановката е чудесна- чисто и уютно. Интернет има само във фоайето, паркинг към хотела няма, но през зимата, когато няма такава навалица,  има къде да се спре. В ресторанта не съм яла, но закуската беше хубава. И ние се хранехме при бай Данчо, направо думи нямам за храната там- чудесна национална кухня.
Всички процедури в спа-то бяха със записване, доволна бях от масажите, имат и много хубав турбо солариум.
Рецепцията е на нивото на улицата, но откъм морето има два етажа надолу до басейна, който е отделен от плажа със стъкло.
За мен беше идеална почивка- целодневно релакс- или на процедури или във фоайето, с поглед, вперен в морето.

# 25
  • Мнения: 265
Привет и от мен!Ние бяхме края на октомври в "Азалия".
Всичко ни хареса като се има впредвид ниската цена за тоя сезон,която беше,но в стаята беше страшен студ.
Искахме печка от рецепцията,но се оказа,че са раздали всички печки,с които разполагат и чакахме доста време докато се освободи една духалка,за да ни я дадат.Тогава се разболяхме.Така,че не е лошо предварително да се попита дали е топло.

Общи условия

Активация на акаунт