червени петна около устата

  • 810
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
дали на някой друг се е случвало?

отскро започнах да захранвам бебчо, с плодовите пюрета нямаме никакъв проблем, но с каша (глутенова, млечна), домашна попара (глутен, млечни) и зеленчукови пюрета (глутенови, безглутенови  и млечни) имаме проблем - минути след като приеме лъжичката, около устата на бебчо се появяват червени петна, понякога в средата са бели, след няколко минутки отшумяват...

защо се получава така? възможно ли е, ако е алергия, да се прояви толкова бързо  Thinking

# 1
  • Мнения: 14 486
да, непоносимостта към храна, ако е силна, се проявява веднага точно с петна около устата

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Най-вероятно е от храната. Няма ли други симптоми?
Може би е най-добре да направите консултация с алерголог.

На сина ми също се появяват такива петна, но не от храна. От разни неща, които се докосват до него, при него е контактен дерматит. Но все още не знаем от какво точно се появяват. Но и няма други симптоми за алергия.

# 3
  • Мнения: 2 028
ами, точно това е, че няма други симптоми, само тези петънца...

и затова съм озадачена, просто се появяват много бързо, храната едва ли е преминала през храносмилателната система, но пък няма друго обяснение...

благодаря ви, момичета, да, най-вероятно ще се консултираме с алерголог...

# 4
  • Мнения: 9 481
Алергия към някоя от храните е Confused Към глутена..едва ли-до колкото знам се проявява по друг начин; млякото какво е? И в попарата слагаш ли масло?

Общи условия

Активация на акаунт