Мога ли да държа бебето си седнало?

  • 10 066
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 374
Да не говорим за ученето на ходят и подскачат на 3 месеца  Rolling Eyes
Да това е наистина ужасно........

# 16
  • Мнения: 202
До шестия месец бебето не трябва да се слага седнало.Може да е полулегнало.

# 17
  • Мнения: 3 034
ммм, на 25 дена е доста рано за подобна поза, освен ако не успееш да наподобиш положението на кошницата за кола, което е и положението от утробата, както ти е написала Мег.
от друга страна, не е вярно, че до 6-тия месец бебето не може да се слага седнало. всяко бебе се развива различно - едни са готови да седнат на 4 месеца, други не са и на 8. ако следваш детето си, няма да сбъркаш. ако беше тук педиатърът щеше да го проверява след 3-тия месец какс е държи седнало - ако го види стабилно (те опипват и гръбнака и таза) и ти споделиш, че детето очевидно изявява желани да седи, стойката полулегнало в скута ти би ти била 100% разрешена. моят син седна след 4-тия месец в скута ми и страшно бързо се изправи след това сам до напълно седнало положение  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 447
Както са ти казали всички майки много е рано още да го слагаш седнало.
Не бързай толкова има си време за всичко. Wink

# 19
  • Мнения: 9 776
ммм, на 25 дена е доста рано за подобна поза, освен ако не успееш да наподобиш положението на кошницата за кола, което е и положението от утробата, както ти е написала Мег.
от друга страна, не е вярно, че до 6-тия месец бебето не може да се слага седнало. всяко бебе се развива различно - едни са готови да седнат на 4 месеца, други не са и на 8. ако следваш детето си, няма да сбъркаш. ако беше тук педиатърът щеше да го проверява след 3-тия месец какс е държи седнало - ако го види стабилно (те опипват и гръбнака и таза) и ти споделиш, че детето очевидно изявява желани да седи, стойката полулегнало в скута ти би ти била 100% разрешена. моят син седна след 4-тия месец в скута ми и страшно бързо се изправи след това сам до напълно седнало положение  Simple Smile

Подкрепям Peace. Детето само си показва кога и какво. Моето например легнало в напълно  хоризонтално положение не може да стои - трънчета има отдолу hahaha. Винаги трябва да е изправен поне малко.

# 20
  • Мнения: 35
Вярно е, че не е препоръчително,но все пак всяко дете е различно.Например моята племенница седеше седнала на 4 месеца/без никой да я оставя седнала/,на 5 месеца ходеше с паяк,а на 7 месеца проходи.
Е,как да удържиш такова дете. Дано твоето да не е такова Peace

Напълно подкрепям polin_a Peace

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
Е,как да удържиш такова дете. Дано твоето да не е такова Peace

Страхувам се, че на такова прилича... Като го държим все се мята нанякъде и иска да си ходи... Laughing

# 23
  • Мнения: 1 155
Кака седнал на 25 дена Shockedпреди 6-тия месец НЕ бива да го слагаш седнал.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, затова питам... Embarassed Embarassed Embarassed Не съм го държала въобще много. Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 17 591
 Shocked
...

Детето започва да се държи седнало, когато само започва да задържа спокойно, без подпиране и за достатъчно дълъг период тази поза. Пробвай го твоето и виж какво ще се случи. Или не, недей, че току- виж си го направила наистина.

Рано му е дори и за лежане под 45 градуса на твоето мъниче!

ИЗОБЩО!
Не много или малко!

Нали не искаш дете с гръбначни изкривявания и... по- страшни неща?
Изобщо, от къде ти хрумна подобна идея? Кой педиатър ти го препоръча?

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 23:45 от Tatti

# 26
  • Мнения: 2 110
Детето седи стабилно около 6-7 месец. Не бива да се насилва  дори и на тази възраст ,ако не е стабилно.То само ще покаже кога е готово.По-късно може ,по-рано не трябва.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 508
Еее, време беше katiABV да ме нахока и мен... Wink Wink Wink

Не съм го държала, и имах предвид подпряно изцяло на мен, а не на собствените си мускули... Ама какво се оправдавам, няма да го държа, мерси за инфото и така... Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Не на неговата тежест, можеш да го придържаш изправено, но за сядане му е рано. Peace

# 29
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
почакай още малко,гушкай го за сега Wink

Общи условия

Активация на акаунт