Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 812
  • 612
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 51
Здравейте мили истрадали хора от днес ще се включвам и аз от една година забелязвам че татко вече на нищо не се радва та така обичаното му внуче падна на земята от люлката и си разби главата детето пищеше а той просто я погледна без никакъв израз Ужас нито и помогна да стане нито каза нещо реших че ни е намразил и започнах да се държа агресивно със него  докато преди седмица отидохме за настинка при личния му лекар и той каза че се съмнява за паркинсон  и че има два инсулта изкарани на крак и не е ходил да се лекува   днес влезна на четвърти километър за да го изследват  незная от тук на татък какво ни очаква  не се усеща че причинява на детето ми болка във игрите детето не разбира че дядо е болен   и положението е зле   започна да му вика  (изкукуригал дедофилник)аз се опитвам да и разкажа колко много се е радвал като се е родила че и е купувал само най хубавите играчки и дрешки  но тези негови постъпки  я накараха да го намрази  МОЛЯ ЗА СЪВЕТ  какво ме чака от тук на татък Embarassed Cry

# 91
  • Мнения: 51
Здравейте мили истрадали хора от днес ще се включвам и аз от една година забелязвам че татко вече на нищо не се радва та така обичаното му внуче падна на земята от люлката и си разби главата детето пищеше а той просто я погледна без никакъв израз Ужас нито и помогна да стане нито каза нещо реших че ни е намразил и започнах да се държа агресивно със него  докато преди седмица отидохме за настинка при личния му лекар и той каза че се съмнява за паркинсон  и че има два инсулта изкарани на крак и не е ходил да се лекува   днес влезна на четвърти километър за да го изследват  незная от тук на татък какво ни очаква  не се усеща че причинява на детето ми болка във игрите детето не разбира че дядо е болен   и положението е зле   започна да му вика  (изкукуригал дедофилник)аз се опитвам да и разкажа колко много се е радвал като се е родила че и е купувал само най хубавите играчки и дрешки  но тези негови постъпки  я накараха да го намрази  МОЛЯ ЗА СЪВЕТ  какво ме чака от тук на татък Embarassed Cry
          ето и нещо което ме разчуства и промени поведението ми към старите хора  http://vbox7.com/play:9e2dced3cd

# 92
  • Мнения: 51
razwila e психоза!ot bolnicata ne mi dadoha nowata i diagnoza ,dokumentirana ot qdreno magn. rezonans,za]oto...poznajte,de?!-nqmalo kak da oprawdaqt klini4nata pyteka,ta si q pisaha pak s parkinson,syotwetno nali se se]ate ,4e i lekarstwata sa tezi ,syobrazeni s istoriqta na zabolqwaneto i diagnozAtA  syobrazno protokolite i epikrizata:))))))Prez kakwo li не минах .Вече в мъгла ми са дни ,години,празници,делници-депресирана съм,сякаш и за децата ми не ми пука,болката е толкова голяма и ужасът.Сутрин ставайки се бориш със себе си,за да отвориш очи,лда се срещашс хора,да бачкаш,а на всичко отгоре и този ужасяващо грозен и безсилен болник,заради който не можеш даже да легнеш болен-няма по4ивка от никъде!бях на 40,сега съм на 50,останах без съпруг,щеумра сама,най вероятно!Моля се да не оставам  на ръцете на децата си!Неврологът ни не ходи по домовете на тежко болните,часове има за седмици напред:(  имамшанс едва да ми напише рецептурната книжка...,ако я оставя и по някое време ида да ми я предаде секретарката му...Дадохамилекарства от САЩ ,ала тя не ги понася-халюцинира ,или просто умира-особено от мадопара...мирапексина също-зазля от него!и халюцинациите бяха от него и до сега! Но какво да правя-нося си вината и за това.Явно е алцхаимер и затова,но всеки го е страх да сменя вече...виках и на частно-75 лв хонорар! Спец!Но за него бе трудно да се ориентира...оффф
ЕДНО Е ВАЖНО ОТМОИТЕ ПИСАНИЦИ:-ЧЕМНОГО ЧЕСТО БЪРКАТ ПАРКИНСОНА С ПАРКИНСОНОВИТЕ СИМПТОМИ,А ОТТАМ СТАВАТ ГОЛЕМИ ТРАГЕДИИ.ПО ДОБРЕ ВЕДНАГА СКЪПО СТРУВАЩИЯ ЯДРЕНО-МАГН. РЕЗОНАНС,НО ПОНЕ ДА СТЕ СИГУРНИ В НАЙ ВАЖНОТО-ДИАГНОЗАТА!
МАЛЕ МИЛА  УЖАС  СЪЧУСТВАМ ТИ ИСКРЕННО !а колко парички е този магнитен резонанс ?

# 93
  • Мнения: 51
а изобщо какво поема здравната каса за тази болест?  МОЛЯ ЗА МАЛКО ИНФО Embarassed

# 94
  • Мнения: 477
Болните от Паркинсон се диспансеризират при невролог . При невролога им се полагат два пъти годишно прегледи, той дава направленията и за консулт с психиатър . Неврологът издава на всеки шест месеца и протокола  за изписване на лекарства, които се поемат от здравната каса / в нашия случай Мадопар / .

# 95
  • Мнения: 51
Болните от Паркинсон се диспансеризират при невролог . При невролога им се полагат два пъти годишно прегледи, той дава направленията и за консулт с психиатър . Неврологът издава на всеки шест месеца и протокола  за изписване на лекарства, които се поемат от здравната каса / в нашия случай Мадопар / .
    МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО Peace

# 96
  • Мнения: 147
Здравейте!...Милата ми майчица си отиде преди 2 седмици..Мъката ми е голяма...Краят и бе ужасяващ:( Стана 20-на кила,само кости,череп,зъбите окапаха,прехапа си долната устна,ръцете и стиснати до кръв в юмруци/едва прокарвах носни кърпи,за да не се разкървява,но много я болеше ,когато опитвах да разтварям юмруците и/.краката и като на зародиш-едва слагах памперсите.../това последните 6 месеца.Не можех да и мия устата-хапеше...Молих се само да не я заболят зъби,защото всички бяха счупени и с останали корени...Кожата и бе така изтъняла ,че при обличане илеко макар хващане/за да я нося/се обелваше и кървеше...посл. 6 месеца често стенеше ,все едно мучи.Не се е оплаквала,нищо не ми е искала,никога не поропта ,че я оставям сама/ходех на работа и се грижих сама за нея/,ако не я попитам боли ли я -няма да каже сама...Скърбя ужасно.До голяма степен заради ужасът през всичките години.Сега усещам огромна вина ,задето съм и се карала,викала,даже удряла...Помня само онова ,което не съм направила...
   Дано Бог се смили за всички вас,които се грижите за тези хора...

# 97
  • Мнения: 147
acidrain, не използвате ли антидекубитален дюшек? Процедурата по безплатно отпускане е тежка и тромава, но не е невъзможна. Ние купихме дюшек, но късно - остана неизползван...За декубитални рани случайно открихме много ефикасен мехлем, има го по всички аптеки - балсам с невен на фирма АСАМ. Ще пусна линк ако открия.

Ето това е http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=29895&a … 2&bilki_p=836

Не пише на опаковката, че е точно за декубитуси, но една жена ни го препоръча, докато чакахме пред лекарския кабинет точно за раните на маминка ми. Лекарката изписа йодасепт, който не свърши никаква работа. Този балсам с невен заздрави раните - не бяха много големи, наистина, но заздравяха за дни. Дано да помогне и във вашия случай.

благодаря ти сърдечно! Взех дюшек много отдавна,когато пак бе зазляла,ала от това бръмчене не можеше да почива,не го искаше...А мехлема го ползвах,но нищо,ползвах един друг-от форум за декубитални рани научих занего ,та той помогна,започнаха да се заглаждат и почти минаха...Аз бях на такъв огън,че не влизах тук...сега ми е тъжно и затова пак надникнах..напомни времето ,когато тя бе жива,а аз четях тук кой как страда....Sad((((

# 98
  • Мнения: 477
Моите съболезнования,
Толкова е тежко, наистина само който го е преживял знае какво е ...
Лошо е , че дълго време остава тази картина в главите ни, а ми се иска да помня свекърва ми такава , каквато беше преди да се влоши състоянието и, преди тази болест дори.....все още не мога ...
Не се измъчвай от угризения, всеки наистина прави най-доброто на което е способен в такава ситуация . Много пъти съм си мислила, че близките на такива болни имат нужда от професионална помощ от психолог , за да са подготвени за всичките етапи ,през които върви тази болест .
Благодаря на всички, които през годините се включваха в тази тема, дори само за да споделят .

# 99
  • Мнения: 51
Здравейте!...Милата ми майчица си отиде преди 2 седмици..Мъката ми е голяма...Краят и бе ужасяващ:( Стана 20-на кила,само кости,череп,зъбите окапаха,прехапа си долната устна,ръцете и стиснати до кръв в юмруци/едва прокарвах носни кърпи,за да не се разкървява,но много я болеше ,когато опитвах да разтварям юмруците и/.краката и като на зародиш-едва слагах памперсите.../това последните 6 месеца.Не можех да и мия устата-хапеше...Молих се само да не я заболят зъби,защото всички бяха счупени и с останали корени...Кожата и бе така изтъняла ,че при обличане илеко макар хващане/за да я нося/се обелваше и кървеше...посл. 6 месеца често стенеше ,все едно мучи.Не се е оплаквала,нищо не ми е искала,никога не поропта ,че я оставям сама/ходех на работа и се грижих сама за нея/,ако не я попитам боли ли я -няма да каже сама...Скърбя ужасно.До голяма степен заради ужасът през всичките години.Сега усещам огромна вина ,задето съм и се карала,викала,даже удряла...Помня само онова ,което не съм направила...
   Дано Бог се смили за всички вас,които се грижите за тези хора...
мале  миличка мойте съболезнования  много ми е мъчно за това което си преживяла  дано господ даде и на мен сили като твойте за да мога да се справя  сега сме в начален стадии    скарахме се със сестра ми  тя му била уредила документите за старчески дом  и не искала да се разправя с тате    но аз се скарах със нея и си го гледаме с децата..... извинете ме  за споделянето на личните проблеми.     И така мила не се упреквай че си викала   и на теб не ти е било никак розово   всеки човек може да си изпусне нервите Naughty     и аз преди да разбера че тате е с тази болест  като влачеше кракът  и ситни крачките   аз му се подигравах и му виках  чибуряшка  мислех че се преструва за да го съжаляват (дано господ ми прости за обидите и насълзените стари очи).

# 100
  • Мнения: 202
Съболезнования! Косите ми настръхват.....това е ужасно...

# 101
  • Мнения: 147
Blagodarq Vi!Чудя се какви биха били думите ,с които да утеша ,или окуража хора като себе си...Няма такива.Утеха идва единствено от съчувствието ,или съболезнованията,защото тук те са искрени!Вярвам ,че който се предаде на грижите за своите родители в подобни състояния,ще получи компенсация от Бог един ден.

# 102
  • Мнения: 0
Zdraveite.Imam dushterq na 17 godini poqvi se treperene v ednata ruka a poslei v drugata.Lekarite mislqtche e parkinson.Ima vsichkite priznaci.Zabaveni dvijeniq,treperene,zapochna da pishe grozno,otkriha i fenomena na Negro (zapchatno kolelo),promqna v pohodkata.Mojete li da mi kajete ima li izsledvane,koeto dokazva parkinsona?

# 103
  • Мнения: 147
Zdraveite.Imam dushterq na 17 godini poqvi se treperene v ednata ruka a poslei v drugata.Lekarite mislqtche e parkinson.Ima vsichkite priznaci.Zabaveni dvijeniq,treperene,zapochna da pishe grozno,otkriha i fenomena na Negro (zapchatno kolelo),promqna v pohodkata.Mojete li da mi kajete ima li izsledvane,koeto dokazva parkinsona?
здравей!Както писах по горе,единстено ядрено магнитният резонанс може да докаже това.Струва 250 лв ,ако е без направление,или без влизане в болница.Ужасяващо е да си помисля ,че едно дете може да има паркинсон!!! :О Дано не е това!Но във вс. случаи съветвам ,макар и при най мижави вероятности за някоя страшна диагноза,както в случая,да се премине през това!
  Кураж!

# 104
  • Мнения: 0
Xodim prez 2 meseca na komisiq po parkinson i sa ni kazali che qdreno magniten rezonans nemoje da go pokaje . Pravili sa i tova izskedvane i nqma nishto.

Общи условия

Активация на акаунт